Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μάλλον η θύρα usb θέλει αλλαγεί γι'αυτό δεν φορτίζει.Πόσο περίπου θα κοστίσει ξέρετε;

 

Εγώ την είχα αλλάξει στην εγγύηση και δεν γνωρίζω.

Και ολόκληρο άρθρο έχω γράψει για τις usb που χαλάνε, γι αυτό σου είπα να την καθαρίσεις.

Αν πας για αλλαγή να το κάνεις σε εξουσιοδοτημένο πάντως.

Πρέπει να αλλαχτεί και μια καλωδιοταινία μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά... Έβαλα 6.0.1 του Temasek και το τηλέφωνο έχει black screen όταν με παίρνουν. Ακόμη και όταν παίρνω κρατάει τη black screen και δε μπορώ να το κλείσω.

Ποια να βάλω.

Αξιόπιστη θέλω κυρίως και φιλική στη μπαταρία αν γίνεται.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Έβαλα 6.0.1 του Temasek και το τηλέφωνο έχει black screen όταν με παίρνουν. Ακόμη και όταν παίρνω κρατάει τη black screen και δε μπορώ να το κλείσω.

Ποια να βάλω.

Αξιόπιστη θέλω κυρίως και φιλική στη μπαταρία αν γίνεται.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Παράξενο. Προσπάθησε να απενεργοποιησεις τον αισθητήρα εγγυτητας. Ειδάλλως δοκίμασε καθαρή cm-13 με full wipe παντα

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αύξηση έντασης ήχου σε CyanogenMod ROM

Προσοχή. Το ανώτερο όριο ειναι 63. Οποιοδήποτε άλλο νούμερο πάνω από αυτό, απλά δεν θα ακούγετε τίποτα.

 

https://youtu.be/TvBSd_J8e78 Greek language

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...εχω κ εγω το s3!το εχω κανει hard reset, αλλα παλι παει σαν καρο.. 4.3 φοραει!τι προτεινετε?(εκτος απο το να ριξω στην θαλασσα.. μπλε ειναι ηδη:lol::lol::lol:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...εχω κ εγω το s3!το εχω κανει hard reset, αλλα παλι παει σαν καρο.. 4.3 φοραει!τι προτεινετε?(εκτος απο το να ριξω στην θαλασσα.. μπλε ειναι ηδη:lol::lol::lol:)

 

Περνάς μια καλή custom rom (εγώ προτιμώ την CM11 γιατί είναι πιο σβελτη από τις πιο καινούριες....) και ησυχάζεις.

Ότι μπορει να σου δώσει από επιδόσεις, θα το κάνει....

Θαύματα μην περιμένεις.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

και που την βρισκω την CM11 και πως την περναω?

 

Διαβάζεις στην πρώτη σελίδα πως να root-αρεις.....και μετά το root ακολουθείς έναν από τους πολλούς οδηγούς, όπως για παράδειγμα

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help-i9305/rom-miui-8-gt-i9305-sc03e-t3496733

περασα αυτη την ρομ.γνωριζει κανενας πως βαζω τις επαφες απο samsung switch mobile?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εδω και καιρό εχω cm11 στο s3. Σε καθε επανεκκίνηση του κινητού που κανω, κανει μια διαδικασία Optimizing apps ππυ περνει 3-4 λεπτα περιπου. Παλια δεν το εκανε. Ξέρει κανείς γιατί και πως να το λύσω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα..

Ψαχνω μια πολυ σταθερή ρομ,ταχυτητα δεν με απασχολεί καθολου αλλα με την προυπόθεση να ειναι πανω απο 4.4.4 και να εχει οσο καλυτερη μπαταρία γινεται.

Θα το παρει η πεθερα μου και θελει να συνδεσει ενα mi band 2.

Τι λέτε να βαλω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Ψαχνω μια πολυ σταθερή ρομ,ταχυτητα δεν με απασχολεί καθολου αλλα με την προυπόθεση να ειναι πανω απο 4.4.4 και να εχει οσο καλυτερη μπαταρία γινεται.

Θα το παρει η πεθερα μου και θελει να συνδεσει ενα mi band 2.

Τι λέτε να βαλω;

SlimLP

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2985022

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Ψαχνω μια πολυ σταθερή ρομ,ταχυτητα δεν με απασχολεί καθολου αλλα με την προυπόθεση να ειναι πανω απο 4.4.4 και να εχει οσο καλυτερη μπαταρία γινεται.

Θα το παρει η πεθερα μου και θελει να συνδεσει ενα mi band 2.

Τι λέτε να βαλω;

Απενεργοποιήσε πρωτα το pin για την κάρτα sim

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απο φίλο που έχει το τηλ και τo φορεσε cm-14 (android 7.1) χωρίς messenger + fb, στην εξοικονόμηση ενεργειας του κρατάει η μπαταρία 4 ημερες! Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να βάλω την cm13 ποια διαδικασία πρέπει να κάνω μέσω recovery; Απο λαπτοπ με win10 είναι ασφαλές να γίνει η εγκατάσταση; Τις εφαρμογές μου θα πρέπει να τις εγκαταστήσω πάλι μια-μια; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλημέρα έχω το S3,από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν στην αγορά,έχω αυτο το πρόβλημα, κάνει συνεχεια από μονο του restart.

 

Το τηλέφωνο είναι root.

 

Δοκίμασα να βγάλω και την πατάρια να την ξαναβάλω αλλα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλημέρα έχω το S3,από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν στην αγορά,έχω αυτο το πρόβλημα, κάνει συνεχεια από μονο του restart.

 

Το τηλέφωνο είναι root.

 

Δοκίμασα να βγάλω και την πατάρια να την ξαναβάλω αλλα τίποτα.

 

Φίλε εγώ έχω βάλει την CM 13 (6.0.1) και έχω ηρεμήσει... Σου την προτείνω ανεπιφύλακτα..

(πως να φλασαρεις την rom)

(πως να το rootαρεις) Edited by lsdpower78
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα βιντεάκι με android nougat 7.1.1 (cyanogenmod14.1) στο εργαλειάκι μας revew....Καθόλου άσχημα μπορώ να πω...καλύτερα απ'π cm13...ντάξει ...για στοκ δεν θα το συζητήσω κάν xD

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...