Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω τον boefflla και το FM ράδιο λειτουργεί κανονικά .

 

Πως τα κατάφερες;

Ακυρο το έκανα και εγώ.Κάποις ρυθμίσεις στην Kαρτέλα Boeffla sound (συγκεκριμένα είχα πατήσει μάλλον καταλάθος,το DAC oversampling)το έκαναν να μην λειτουργεί.όλα καλά λοιπόν.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμμ, να λοιπόν κάτι που μας χάλασε νωρίς νωρίς.. τι κάνουμε τώρα;

 

 

Edit: με επανεκκίνηση έφτιαξε αλλά.. για να δούμε..

 

Edit2: κι αφού επέμενε στο κρασάρισμα ο κύβος ερρίφθη, restore το nadroid backup που κράτησα και επιστροφή στην 4.3 της Samsung, κρίμα..

 

Πριν περάσεις τον boeffla kernel ανοιγεις μια φορά την κάμερα με τον στοκ κερνελ της ρομ και μετα κανεις reboot και φλασαρεις τον νεο κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ...

Μερικές ερωτησούλες!

Θέλω να περάσω τη Liquid

Ποιο είναι το Link που θα κατεβάσω τη Rom

 

LiquidSmooth Github

Kernel source

 

i9300 Download (nightly)

Official folder

MIRROR

Banks Gapps Download

 

Δε καταλαβαίνω! κάτι ακόμη... Πρέπει να αλλάξω και Kernel?

Για να ξεκινήσω όλα αυτα πρέπει να γίνω root πρώτα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα βημα ρουτ μστα με οντιν περνας ρεκοβερυ (εγω περασα την τελευταια philz) κατοπιν αποθηκευεις την ρομ που θελεις ξαναμπαινεις ρεκοβερυ επιλεγεις wipe data-cache-dalvik και μετα instal zip.αυτα σε γενικες γραμμες.εχει αναλυτικες οδηγιες στο πρωτο ποστ. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ...

Μερικές ερωτησούλες!

Θέλω να περάσω τη Liquid

Ποιο είναι το Link που θα κατεβάσω τη Rom

 

LiquidSmooth Github

Kernel source

 

i9300 Download (nightly)

Official folder

MIRROR

Banks Gapps Download

 

Δε καταλαβαίνω! κάτι ακόμη... Πρέπει να αλλάξω και Kernel?

Για να ξεκινήσω όλα αυτα πρέπει να γίνω root πρώτα?

 

Ευχαριστώ

 

Απο το i9300 Download (nightly) κατεβαζεις την τελευταια 19-10 και μετα τα gapps που θέλεις. Κατα τα αλλά όπως τα είπε ο προλαλησας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τον boeffla NG 2.4 beta κι όχι τον boeffla 2.3a stable (non NG); Οι NG είναι για Samsung based roms, κάνω λάθος;
Καλημέρα.Ο non-NG kernel, χρησιμοποιεί είτε CM ή τις πηγές του Omnirom smdk4x12.

 

Στον NG kernel ο κώδικας του πυρήνα βασίζεται στην τελευταία Samsung Update13 + πηγές Update2 SEA).

LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ, να λοιπόν κάτι που μας χάλασε νωρίς νωρίς.. τι κάνουμε τώρα;

 

 

Edit: με επανεκκίνηση έφτιαξε αλλά.. για να δούμε..

 

Edit2: κι αφού επέμενε στο κρασάρισμα ο κύβος ερρίφθη, restore το nadroid backup που κράτησα και επιστροφή στην 4.3 της Samsung, κρίμα..

 

Σου κράσαρε η camera ε;κρίμα...

εμένα τελικά φαίνεται να δουλεύουν όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα.Ο non-NG kernel, χρησιμοποιεί είτε CM ή τις πηγές του Omnirom smdk4x12.

 

Στον NG kernel ο κώδικας του πυρήνα βασίζεται στην τελευταία Samsung Update13 + πηγές Update2 SEA).

 

Ποιος να είναι καλύτερος άραγε.....;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σου κράσαρε η camera ε;κρίμα...

εμένα τελικά φαίνεται να δουλεύουν όλα καλά.

Κρίμα όντως, κι η πλάκα είναι ότι το έκανε κάθε φορά που άνοιγα την κάμερα για δεύτερη φορά μετά το reboot.. μια φορά θα χρειαζόταν να τραβήξω μια φωτό στα γρήγορα (φαντάσου ότι έχω την κάμερα στο gesture του nova με το διπλό κλικ για άμεσο άνοιγμα) και θα μου έκανε αυτό το πράγμα, αιώνια η μνήμη του τηλεφώνου μετά.. :D

 

Δεν πειράζει, θα ζήσω και με την stock. Με root και το xposed εγκατεστημένο τη φέρνω σε πολύ καλά επίπεδα, τρέχει με αξιοπρέπεια, σταθερότητα, δε βαριέσαι.. :)

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα όντως, κι η πλάκα είναι ότι το έκανε κάθε φορά που άνοιγα την κάμερα για δεύτερη φορά μετά το reboot.. μια φορά θα χρειαζόταν να τραβήξω μια φωτό στα γρήγορα (φαντάσου ότι έχω την κάμερα στο gesture του nova με το διπλό κλικ για άμεσο άνοιγμα) και θα μου έκανε αυτό το πράγμα, αιώνια η μνήμη του τηλεφώνου μετά.. :D

 

Δεν πειράζει, θα ζήσω και με την stock. Με root και το xposed εγκατεστημένο τη φέρνω σε πολύ καλά επίπεδα, τρέχει με αξιοπρέπεια, σταθερότητα, δε βαριέσαι.. :)

Με Paranoid Android ποτέ μα ποτέ κρασαρισμα κάμερας :-)

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω εδω λογω επισκεψιμοτητας,στην οθονη οταν εχω ασπρο φοντο,φαινονται αμυδρα σκιες απο τα εικονιδια της αρχικης οθονης,καπου πηρε το ματι μου μια παρομοια αναφορα αλλα δεν θυμαμαι που. τι συμβαινει? παω για οθονη?η ανταποκριση παντως ειναι τελεια και φαινονται μονο σε ασπρο φοντο οταν ειμαι σε αλη εφαρμογη.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με Paranoid Android ποτέ μα ποτέ κρασαρισμα κάμερας :-)

 

ούτε με την Cm11 που φοράω και εγώ δεν έχω θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα ρωτησω εδω λογω επισκεψιμοτητας,στην οθονη οταν εχω ασπρο φοντο,φαινονται αμυδρα σκιες απο τα εικονιδια της αρχικης οθονης,καπου πηρε το ματι μου μια παρομοια αναφορα αλλα δεν θυμαμαι που. τι συμβαινει? παω για οθονη?η ανταποκριση παντως ειναι τελεια και φαινονται μονο σε ασπρο φοντο οταν ειμαι σε αλη εφαρμογη.

 

με ποια ρομ είσαι;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και με την archidroid 4.4.4 kitkat υπάρχει θέμα με την κάμερα εμένα μου εχει κρασαρει αρκετες φορές σε παρατεταμένη χρηση

 

να ρωτησω με την LiquidSmooth μπορούμε να επιλέξουμε να αποθηκεύει τις φωτογραφίες στην εξωτερική sd γιατί δεν έχω βρει τέτοια ρυθμισει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα τη νυχτερινή που βγήκε εχθές(cm11)και δεν έχω κανένα θέμα προς το παρόν.

Και τις φωτό τις πάει στης εξωτερική.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ισως δεν παιζει σωστα η καμερα σε εμενα γιατι το κλασικο εικονιδιο δεν ανοιγη και μου λεει οτι εχει προβλημα αλλα ανοιγω την καμερα απο ενα αλλο εικονιδιο που γραφει καμερα με ενα πολυχρωμο κυκλο ισως εχω το ιδιο θεμα μετον φιλο ποιο πανω
Link to comment
Share on other sites

ούτε με την Cm11 που φοράω και εγώ δεν έχω θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

με ποια ρομ είσαι;

δεν παιζει ρολοδοκιμασα απο στοκ εως οτι υπαρχει,μαλλον ειναι θεμα οθονης,αλλα γιατι?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία και συγνώμη αν είμαι off topic, μπορεί στο s3 να ανεβοκατεβαίνει η σελίδα με την κίνηση ματιών ? ( στο Internet ).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία και συγνώμη αν είμαι off topic, μπορεί στο s3 να ανεβοκατεβαίνει η σελίδα με την κίνηση ματιών ? ( στο Internet ).

αν και δεν το ξαναειδα,μαλλον οχι!!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μονο με custom Rom ..Παλιά είχα βάλει την neatrom 7.6 και το ειχε
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ρολοδοκιμασα απο στοκ εως οτι υπαρχει,μαλλον ειναι θεμα οθονης,αλλα γιατι?

 

Κοίτα,εμένα το κάνει αυτό ένα Lenovo που έχω,αλλά μόνο με την ρομ που του φοράω.Βέβαια δε σκάω κιόλας,γιατί μετά απο λίγο εξαφανίζεται τ ίχνος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποις ρυθμίσεις στην Kαρτέλα Boeffla sound (συγκεκριμένα είχα πατήσει μάλλον καταλάθος,το DAC oversampling)το έκαναν να μην λειτουργεί.όλα καλά λοιπόν.

Πως έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή για τον Boeffla ?

Έφαγα τέτοιο κόλλημα, ρεσταρτ και πάγωμα του τηλεφώνου μετά την εγκατάσταση του (2.1.48 boeffla-config-v2) που έκανα απευθείας επαναφορά . Και πάλι έχω κάτι περίεργα αλλά σε αραιό διαστήματα( 2 ημέρες) σε πολύ μικρό βαθμό. Να φταίει κατι άλλο ???

Link to comment
Share on other sites

Πως έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή για τον Boeffla ?

Έφαγα τέτοιο κόλλημα, ρεσταρτ και πάγωμα του τηλεφώνου μετά την εγκατάσταση του (2.1.48 boeffla-config-v2) που έκανα απευθείας επαναφορά . Και πάλι έχω κάτι περίεργα αλλά σε αραιό διαστήματα( 2 ημέρες) σε πολύ μικρό βαθμό. Να φταίει κατι άλλο ???

 

Aν έχεις Cm11 o kernel είναι ο 2.3 σε stable κασι ο 2.4beta την εφαρμογή την κατεβάζεις απο εδώ

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...