Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άνοιξε τον browser του τηλεφώνου και μπες στην σελίδα http//get.cm και όλα γινονται αυτόματα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες.

Βασικά δεν θέλω να το κάνω με installer (ψιλοαπεχθάνομαι τους αυτοματισμούς γενικότερα), προτιμώ να το κάνω μέσω cwm ώστε να ξέρω τι εγκαθιστώ. Ο installer ποια έκδοση θα μου εγκαταστήσει; Ή θα μου δώσει επιλογές; Αν είναι έτσι ίσως αλλάξει το πράγμα.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά δεν θέλω να το κάνω με installer (ψιλοαπεχθάνομαι τους αυτοματισμούς γενικότερα), προτιμώ να το κάνω μέσω cwm ώστε να ξέρω τι εγκαθιστώ. Ο installer ποια έκδοση θα μου εγκαταστήσει; Ή θα μου δώσει επιλογές; Αν είναι έτσι ίσως αλλάξει το πράγμα.. :)

 

Εμένα μου έβαλε την 4.4.2

Δεν μου έδωσε επιλογή. Μετά όταν το έβαλα στο δίκτυο το έκανα update σε 4.4.4

Εσύ αν δε θέλεις δεν κάνεις το update.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα κάνει με installer ενώ ήμουν εντελώς stock και unrooted και μου έβγαλε μια snapshot.

Τώρα να σου πω την αλήθεια βάλε καλύτερα 4.4.4... Αφού σου κάνει όλη την διαδικασία δηλαδή μετά αναβάθμισε στην τελευταία nightly. Δεν βρίσκω λόγο να βάλεις παλιότερη. Ίσα ίσα οι καινούργιες είναι πολύ σταθερές εκδόσεις!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να σου πω την αλήθεια βάλε καλύτερα 4.4.4... Αφού σου κάνει όλη την διαδικασία δηλαδή μετά αναβάθμισε στην τελευταία nightly. Δεν βρίσκω λόγο να βάλεις παλιότερη. Ίσα ίσα οι καινούργιες είναι πολύ σταθερές εκδόσεις!

 

Στα υπόψιν και αυτό λοιπόν αν και nightly "έτρεχα" στο S2 για αρκετό καιρό με τη διαφορά ότι πλέον βαριέμαι να κάνω καθημερινά updates, ίσως το επιχειρήσω όμως -αφού επιβεβαιώνετε ότι έχουν σταθερότητα- και θα αναβαθμίζω μια φορά την εβδομάδα ας πούμε, ανάλογα πάντα τα κέφια.

Πιθανότατα όμως θα πάω μέσω cwm στην τελευταία snapshot.. υπάρχει κάτι αξιοσημείωτο που σας χαλάει έντονα στην 4.4.4; :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το συνεχόμενο.. :D

 

Ωραίος!!!!!

Βάλε και αυτο το θεματακι και είσαι κομπλέ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!!!

Βάλε και αυτο το θεματακι και είσαι κομπλέ!!!!!

Για κάντε μια συγκριση αν μπορείτε με την 4.3stock)

Τι λείπει αν λείπει κάτι,τι δεν λειτουργεί ή υπολειτουργεί και τα σχετικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για κάντε μια συγκριση αν μπορείτε με την 4.3stock)

Τι λείπει αν λείπει κάτι,τι δεν λειτουργεί ή υπολειτουργεί και τα σχετικά.

 

Εγώ πάντως δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα αν εξαιρέσεις ότι μου άρεσε πιο πολύ η στοκ εφαρμογή για την κάμερα.

Όλα τα υπόλοιπα μια χαρά με την 4.4.4

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δεν μαρεσει καθολου η μπαρα ειδοπειησεων,για να μπω στην κουβεντα,στην 4.4.4(αυθεντικη) και η απουσια ραδιοφωνου απο cyanogen και αλλες παρομοιες ρομ,καθως και η διαχειριση μπαταριας που ειναι μαλλον προς το χειροτερο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δεν μαρεσει καθολου η μπαρα ειδοπειησεων,για να μπω στην κουβεντα,στην 4.4.4(αυθεντικη) και η απουσια ραδιοφωνου απο cyanogen και αλλες παρομοιες ρομ,καθως και η διαχειριση μπαταριας που ειναι μαλλον προς το χειροτερο.

 

H απουσία ραδιοφώνου οφείλεται στο ότι η ρομ βγαίνει πάνω στο καθαρό android που δεν έχει ραδιόφωνο.

Τα υπόλοιπα είναι και θέμα γούστου.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Spirit fm και έχουμε και ραδιόφωνο;)

Την βάζω και εγώ μπήκα στο πειρασμό,μετά απο καιρό.:D

Ερώτηση exposed modules kai gravity box βάζουμε στην Cyan??

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Spirit fm και έχουμε και ραδιόφωνο;)

Την βάζω και εγώ μπήκα στο πειρασμό,μετά απο καιρό.:D

Ερώτηση exposed modules kai gravity box βάζουμε στην Cyan??

 

εννοειται

πολλοι βεβαια προτιμουν art ;)

Link to comment
Share on other sites

εννοειται

πολλοι βεβαια προτιμουν art ;)

 

θα ηθελες να μου το κάνεις πιο λιανα λίγο;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Exposed και gravity δεν μπορούμε να δουλέψουμε σε art?

Δυστυχώς όχι αλλά πιστεύω ότι κάτι θα γίνει σύντομα και γι'αυτό, η lollipop έχει ART σαν προεπιλογή.. :D

θα ηθελες να μου το κάνεις πιο λιανα λίγο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392556 ;)

 

Παρεπιπτόντως, ήδη εγκατέστησα xposed και unbounce που θεωρώ must, τι θεωρείτε τόσο απαραίτητο από gravity box;

Ρωτάω γιατί σίγουρα κάτι μου διαφεύγει, ότι ήθελα εγώ από αυτό το βρήκα ήδη στη cm11 και αφορά περισσότερο αλλαγές στο πάνελ ειδοποιήσεων και γρήγορων ρυθμίσεων, κάτι που δεν μπορούσα να αλλάξω με το gravity box σε stock 4.3 δηλαδή.. κάτι μου διαφεύγει σίγουρα. Ε;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

πα μάλλον συνήθεια είναι.

Απλά έχω τόσο καιρό να πάω σε cm που δε ξέρω που μου πάνε τα 5.:lol:

Ούτε πως θα κάνω εγκατάσταση το xposed δε ξέρω πια...:lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πα μάλλον συνήθεια είναι.

Απλά έχω τόσο καιρό να πάω σε cm που δε ξέρω που μου πάνε τα 5.:lol:

Ούτε πως θα κάνω εγκατάσταση το xposed δε ξέρω πια...:lol::lol:

Αυτά τα πράγματα έρχονται μόνα τους, έμφυτο ταλέντο λέγεται.. :lol:

 

Να πω πάντως ότι αν και είναι νωρίς για συμπεράσματα (πρώτη φορά custom rom στο S3), ήδη νιώθω τη συσκευή να πετάει κυριολεκτικά. Σχεδόν τελείωσα με το σετάρισμα, σε λίγο φόρτιση κι από αύριο αρχίζει το λιώσιμο.. :D

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα πως πάει η cm? Εξακολουθεί να κρασαρει?

Μέχρι στιγμής εγώ δεν διαπίστωσα κάτι, θα μας πουν οι "παλιότεροι" στη cyanogen.. :)

και κάτι ακόμα,με τι κερνελ είστε στην cm11;;

Προς το παρόν με stock, πιθανότατα θα δοκιμάσω και boeffla αν διακρίνω κατανάλωση στη μπαταρία πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής εγώ δεν διαπίστωσα κάτι, θα μας πουν οι "παλιότεροι" στη cyanogen.. :)

 

Προς το παρόν με stock, πιθανότατα θα δοκιμάσω και boeffla αν διακρίνω κατανάλωση στη μπαταρία πάντως..

 

χμ..εβαλα boeffla beta 6 και μόνο που δεν λαμπαδιασε το κινητο.ΜΕ το ζότι το ξαναστήνω τώρα.Αυτιο ίσως βαλω τη stable εκδοση.Οι ρυθμίσεις που έχει για τον ηχο είναι άπαιχτες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

χμ..εβαλα boeffla beta 6 και μόνο που δεν λαμπαδιασε το κινητο.ΜΕ το ζότι το ξαναστήνω τώρα.Αυτιο ίσως βαλω τη stable εκδοση.Οι ρυθμίσεις που έχει για τον ηχο είναι άπαιχτες.

Τώρα ψαχνόμουν κι εγώ στη σελίδα του και στο xda, έχω το τηλέφωνο στη φόρτιση αλλά με τσιγκλάει ο διάολος ( :lol: ) να κατεβάσω τη stable για cm11, ρε τι πάθαμε νυχτιάτικα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ψαχνόμουν κι εγώ στη σελίδα του και στο xda, έχω το τηλέφωνο στη φόρτιση αλλά με τσιγκλάει ο διάολος ( :lol: ) να κατεβάσω τη stable για cm11, ρε τι πάθαμε νυχτιάτικα.. :D

 

Αυριο,το μεσημέρι δλδ,λέω να τον περάσω.τον είχα και στην Omega και στη archi.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυριο,το μεσημέρι δλδ,λέω να τον περάσω.τον είχα και στην Omega και στη archi.

Δοκιμασμένα πράγματα δηλαδή.! Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν το κάνεις ευθύς αμέσως, θέμα λίγων λεπτών δεν είναι; Κατεβάζεις, φλασάρεις, τέλος.. όχι; Πάντως στο youtube βλέπω αρκετούς να χρησιμοποιούν κι ένα cleaning script πριν την εγκατάσταση του kernel, που το βρίσκουμε αυτό;

 

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω αν ασχοληθώ με την εφαρμογή πάντως, δεν μ'ενδιαφέρουν τρέλα πειράγματα γενικότερα, tweaks και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο μπορεί να προσφέρει. Προσωπικά με ενδιαφέρει σταθερότητα και μια άλφα αξιοπρέπεια στην μπαταρία, ελπίζω σε περίπτωση που δεν με καλύψει απόλυτα η cm11 σε αυτά (γιατί από ταχύτητα είμαι ήδη κομπλέ) να είναι ο kernel αυτός που θα κάνει τον κατάλληλο συνδυασμό. Μπορεί να ζητάω πολλά, ίσως όμως και να δω περισσότερα απ'όσα κι ο ίδιος περίμενα, όλα παίζουν! Εν αναμονή λοιπόν.. :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν μου μηδενίζει τον flash counter σε Revolution HD 52 (4.3) φταίει ο custom kernel (boeffla);

 

Τον κάνω "μηδέν" με το triangle away αλλά μετά το reboot μου δείχνει 1. Πριν το reboot "0" αλλά δεν νομίζω να είναι "0" γιατί το screen mirror δεν παίζει.

 

Τι παίζει τώρα με άλλες ROMs χωρίς custom kernel; Κάτι καλό σε 4.3;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...