Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη εάν έχει απαντηθεί ξανά η απορία μου αλλα το θέμα

"Custom ROMs (Omega, Pulse, Sotmax, CM10)"

έχει σταματήσει να υπάρχει???Ρωτάω γιατί οταν πατάω για να με πάει στη σελίδα αυτή με πηγαίνει στην αρχική των Samsung...

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη εάν έχει απαντηθεί ξανά η απορία μου αλλα το θέμα

"Custom ROMs (Omega, Pulse, Sotmax, CM10)"

έχει σταματήσει να υπάρχει???Ρωτάω γιατί οταν πατάω για να με πάει στη σελίδα αυτή με πηγαίνει στην αρχική των Samsung...

 

Omega Rom

Pulse Rom

Sotmax Rom

 

Και εδω που μιλαμε για ολα τα αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξενερωσει αρκετα με την 4.2.2 , ειτε pardus , ειτε omega v45 , ειτε cyanogenmod 10.1 (τις δοκιμασα σημερα ολες)

 

μενω στην pardus 4.1.2 μεχρι νεωτερας

 

Νομίζω η ultimarom είναι το ίδιο γρήγορη, πιο customized και πιο ωραία themed.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η ultimarom είναι το ίδιο γρήγορη, πιο customized και πιο ωραία themed.

 

Ειναι αρκετα πιο βαρια ομως... δυνατη, αλλα νομιζω η pardus πρεπει να ειναι πιο smooth

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μικρό τεστ βλέποντας ότι πάτε σε pardus είδα το εξής. Με το antutu και μετά από καθαρή εγκατάσταση της κάθε rom πήρα τα παρακάτω αποτελέσματα. Σε omega v45 το score ήταν 15582 ενώ στην pardus 8 beta 1 ήταν 15175. Και τα δύο τεστ έγιναν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο. Το μόνο θετικό στη pardus είναι η διαχείριση μνήμης. Περιμένω τώρα τη beta2 και το ξαναβλέπω
Link to comment
Share on other sites

Αύριο που δεν μου άρεσε στην pardus και δεν την κράτησα είναι το theme που έχει βάλει. Τα μισά μενού δεν φαίνονται καλά και είναι πολύ κουραστικό.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο που δεν μου άρεσε στην pardus και δεν την κράτησα είναι το theme που έχει βάλει. Τα μισά μενού δεν φαίνονται καλά και είναι πολύ κουραστικό.

και ποια εβαλες? τωρα περναω και την ultima. Την τεσταρω και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Σε stock rom / rooted υπαρχει καποιο λινκ που να προτεινει ποιες stock εφαρμογες ειναι ασφαλες - καλο να διαγραψω?
Link to comment
Share on other sites

την είχα ανεβάσει και παλιότερα https://www.dropbox.com/s/cznlwnlpxte06r8/bloat.txt/. παρόλα αυτά θα ήθελα να ξέρω ποιες από τις λειτουργίες του κινητού χάνονται πέρα από κάποιες χαζοεφαρμογές

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ειναι η λιστα απο εναν τυπο που γραφει στο xda? Αυτος ειχε ξυλωσει τα παντα ολα απο το κινητο :lol:

 

Παντως ελεγε οτι δεν υπηρχε καποιο θεμα οσον αφορα τις λειτουργιες του κινητου. Ενδιαφερομαι πιο πολυ για χαζο εφαρμογες τυπου S (ταδε)

Link to comment
Share on other sites

την είχα ανεβάσει και παλιότερα https://www.dropbox.com/s/cznlwnlpxte06r8/bloat.txt/. παρόλα αυτά θα ήθελα να ξέρω ποιες από τις λειτουργίες του κινητού χάνονται πέρα από κάποιες χαζοεφαρμογές

 

 

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι η λιστα απο εναν τυπο που γραφει στο xda? Αυτος ειχε ξυλωσει τα παντα ολα απο το κινητο :lol:

 

Παντως ελεγε οτι δεν υπηρχε καποιο θεμα οσον αφορα τις λειτουργιες του κινητου. Ενδιαφερομαι πιο πολυ για χαζο εφαρμογες τυπου S (ταδε)

 

 

Σε αυτη εδώ τη λίστα τέρμα δεξιά.... λέει για ποιό λόγο δεν πρέπει να ξηλώσει κάποιος τις κόκκινες εφαρμογές....

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε

Antutu

Omega v45 15582

Pardus viii beta1 15175

Ultima 12.1 με Boeffla kernel 2.11 15582

 

Καλύτερη διαχείριση μνήμης με σειρά

Ultima 12.1

Pardus viii beta1

Omega v45

 

Οπότε παραμένω σε Ultima

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγηκε η Pardus viii beta2

 

Αν την βάλεις εσύ ή κάποιος άλλος ας κάνει ένα test με το antutu και να μας γράψει το αποτέλεσμα. Το test ας το κάνει μετά επανεκκίνηση του κινητού ώστε να μη τρέχει τίποτα από πίσω

 

Ποιος θεωρείτε ότι είναι ο καλύτερος kernel για 4.2.2? Boeffla, siyah, stock, perseus ή κάποιος άλλος;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θεωρείτε ότι είναι ο καλύτερος kernel για 4.2.2? Boeffla, siyah, stock, perseus ή κάποιος άλλος;

 

Εγω δούλευα με stock ή sirah, οι οποίοι πιστεύω είναι οι καλύτεροι.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε

Antutu

Omega v45 15582

Pardus viii beta1 15175

Ultima 12.1 με Boeffla kernel 2.11 15582

 

Καλύτερη διαχείριση μνήμης με σειρά

Ultima 12.1

Pardus viii beta1

Omega v45

 

Οπότε παραμένω σε Ultima

 

Το antutu σε stock μου δίνει 15200 κάτι.

 

Αυτή η διαφορά στα νούμερα είναι αισθητή στη χρήση ή πέρα από τα νούμερα το σμοοθνες αλλάζει?

 

Μέχρι τώρα το μόνο κόλλημα που έχω δει είναι στο widget Locker

Link to comment
Share on other sites

Το antutu σε stock μου δίνει 15200 κάτι.

 

Αυτή η διαφορά στα νούμερα είναι αισθητή στη χρήση ή πέρα από τα νούμερα το σμοοθνες αλλάζει?

 

Μέχρι τώρα το μόνο κόλλημα που έχω δει είναι στο widget Locker

 

Τα αποτελέσματα των benchmarks είναι εντελώς ανάξια λόγου και μη τα λαμβάνεις καθόλου υπόψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δούλευα με stock ή sirah, οι οποίοι πιστεύω είναι οι καλύτεροι.

 

γιατι ειναι διαθεσιμοι κερνελ για την 4.2.2???κ για την ωμεγα .4.2.2??

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι διαθεσιμοι κερνελ για την 4.2.2???κ για την ωμεγα .4.2.2??

 

Δεν είχα 4.2.2, σορρυ αλλα δεν πρόσεξα ότι ρωτάς κερνελ για 4.2.2

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Χθες πήρα το S3 από το EasyBuyWorld.

 

Έχει 4.1.2 I9300XXEMC2. CSC: I9300AUTEMC1

 

Το σήμα είναι φανερά πιο αδύναμο από το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα (Galaxy S GT9000).

Υπάρχει κάτι που μπορώ να αλλάξω για να έχει καλύτερο σήμα gsm?

Υποθέτω ότι ήρθε από κεντρική Ευρώπη.

Το έχω ρουτάρει αλλά ακόμα δε θέλω να βάλω custom ROM. (δε ξέρω πόσο θα αντέξω!)

 

Ευχαριστώ

Edited by netswim
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα πιο βαρια ομως... δυνατη, αλλα νομιζω η pardus πρεπει να ειναι πιο smooth

 

Εχω την εντύπωση πως όλες οι Samsung based roms είναι λίγο πολύ το ίδιο smooth και γρήγορες αφού βασίζονται στην ίδια βάση με μικρές παραλλαγές. Οι aosp είναι μακράν πιο smooth αλλά καμία δεν μπόρεσα να κρατήσω πάνω από 2 εβδομάδες. Όλο και κάποιο προβληματάκι είχα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζει και με εκνευριζει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ το θεμα με το bezel του S3.....χωρις να πεσει κατω η να το ''ταλαιπωρησω'' ξεφλουδιζει καθε μερα και πιο πολυ........θα παω στη SAMSUNG και θα τους το βαρεσω στο κεφαλι και στα @@ μου τα 300 η 400 η 500e....................(Αυτα...............ηθελα να ξεσπασω)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εγω μενω σταθερα με foxhound 2.5 και boeffa 2.11b2 ελαφρώμενγ απο εφαρμιγες που δεν δουλευω και οτι και να δοκιμάσω δεν βλέπω διαφορά καπου προς το καλύτερο μεχρι τωρα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζει και με εκνευριζει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ το θεμα με το bezel του S3.....χωρις να πεσει κατω η να το ''ταλαιπωρησω'' ξεφλουδιζει καθε μερα και πιο πολυ........θα παω στη SAMSUNG και θα τους το βαρεσω στο κεφαλι και στα @@ μου τα 300 η 400 η 500e....................(Αυτα...............ηθελα να ξεσπασω)

 

γτ δε βαζεις μια θηκη ήνα ζητησεις αντικατασταση αν σε καλυπτει η εγγυηση;(off topic)

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν την βάλεις εσύ ή κάποιος άλλος ας κάνει ένα test με το antutu και να μας γράψει το αποτέλεσμα. Το test ας το κάνει μετά επανεκκίνηση του κινητού ώστε να μη τρέχει τίποτα από πίσω

 

Ποιος θεωρείτε ότι είναι ο καλύτερος kernel για 4.2.2? Boeffla, siyah, stock, perseus ή κάποιος άλλος;

 

Ρerseus για 4.2.2 ακόμα δεν υπαρχει,και είναι ο μοναδικός λόγος που δεν έχω πάει σε 4.2.2.Μακράν ο καλύτερος ειδικά σε features,μόνο το HDR video playback και το ότι είναι σωστά καλιμπραρισμενος στα χρώματα φτάνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σαν καλύτερη ROM και Kernel απο άποψη απόδοσης - μπαταρίας ποιον συνδιασμό θα προτείνατε???

Στο S2 μου είχα περασει Lite'ning Rom με jeffrey-speedfrey Kernel και προσωπικά είχα δεί την καλύτερη απόδοση με μακράν την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αλλά τώρα στο S3 είμαι με Stock Rom 4.1.2 εδώ και κανά 6μηνο και έχω χάσει τα νεότερα με τις Roms και Kernels οπότε μια έμπειρη γνώμη θα ηταν πολύ χρήσιμη...

 

Φυσικά πάντα η Rom και Kernel να μην έχουν ή να δημιουργούν άλλα προβλήματα στη χρήση του S3...

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...