Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσείς που την ξέρετε καλύτερα, Snote μπορεί να μπει;

Όσον αφορά τον κερνελ σε σχέση με τον Perseus που είχα εχθές ο Siyah δίνει πολύ καλύτερη αίσθηση ταχύτητας, παρότι δεν φαίνεται στο Antutu. :)

Επίσης κάτι που παρατήρησα είναι πως οι επαφές ανοίγουν πολύ πιο γρήγορα από την προηγούμενη (BobCatRom) που είχα.

 

Φυσικα μπορει να μπει snote, κατεβασε το απο το xda σε zip και περνα το με το recovery... κι ο siyah παει καλα στο antutu, απλα πρεπει να το ψαξεις λιγο στα ρευματα, εχει αλλες ρυθμισεις, αν το ψαξεις θα την βρεις την ακρη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα, έχω το i9305 και θέλω να "λύσω" αυτό το θέμα με την αυξανόμενη ένταση στον ήχο κλήσης. Κάποιος από εδώ μέσα μου είπε να εγκαταστήσω το disable increasing ringtone από appstore όπως και έκανα, αλλά έχω την εντύπωση ότι ρημάζει την μπαταρία μιας και τρέχει συνέχεια σαν εφαρμογή ώστε να πετύχει αυτό που υπόσχεται. Άλλος τρόπος υπάρχει? Εκτός και αν κάνω λάθος με την κατανάλωση μπαταρίας...
Link to comment
Share on other sites

δυνατή η codec αλλα ποτέ δεν κατάφερα σε καμια της έκδοση να δουλέψει το wifi direct,τα έχει καταφέρει κανείς,επίσης για το kernel,μετα απο χρήση κατέληξα προς το πρόν στο Boeffla 2.10-beta2,το νιώθω καλύτερα απο του siyah

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

δυνατή η codec αλλα ποτέ δεν κατάφερα σε καμια της έκδοση να δουλέψει το wifi direct,τα έχει καταφέρει κανείς,επίσης για το kernel,μετα απο χρήση κατέληξα προς το πρόν στο Boeffla 2.10-beta2,το νιώθω καλύτερα απο του siyah

 

Δουλευει αψογα το wifi direct,και το sbeam και το all share cast.. αυτο που δεν δουλευει ειναι ο διαμοιρασμος αρχειων μεσω dlna, την εβγαλε την λειτουργια ο τυπος για να ελαφρυνει την rom.. δεν χρειαζεται ετσι κ αλλιως με τοσες εφαρμογες απο το store που κανουν το ιδιο πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω το i9305 και θέλω να "λύσω" αυτό το θέμα με την αυξανόμενη ένταση στον ήχο κλήσης. Κάποιος από εδώ μέσα μου είπε να εγκαταστήσω το disable increasing ringtone από appstore όπως και έκανα, αλλά έχω την εντύπωση ότι ρημάζει την μπαταρία μιας και τρέχει συνέχεια σαν εφαρμογή ώστε να πετύχει αυτό που υπόσχεται. Άλλος τρόπος υπάρχει? Εκτός και αν κάνω λάθος με την κατανάλωση μπαταρίας...

 

Το εχεις μανισιο ή ρουταρισμενο??

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Δοκιμάζω codec με siyah τότε γιατί με μπρίζωσες. Thanks.

 

Περιμενω και εγω εντυπώσεις γιατι ημουν με cyanogen και πραγματικα διστάζω να γυρίσω σε samsung based ROM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι περάσατε την codec, είναι αρκετά παραμετροποιησημη οπως την liquid;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να παραμετροποιησεις??

 

Εικονιδια μπαρας, διαφορες ενεργειες που μ εχουν βολέψει με την liquidsmooth. Επιλογή 2g/3g έχει σαν toggle στην μπάρα ειδοποιήσεων;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εικονιδια μπαρας, διαφορες ενεργειες που μ εχουν βολέψει με την liquidsmooth. Επιλογή 2g/3g έχει σαν toggle στην μπάρα ειδοποιήσεων;;

 

Εχει για τα εικονιδια μπαρας, pie controls, για την statusbar... εχει 3g και 4g επιλογη αν ενδιαφερεσαι, 2g με 3g δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την CodecROM μετά από κάποια θετικά σχόλια που διάβασα εδώ και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος και επιτέλους νομίζω ότι σταμάτησαν κάποια lag που με ταλαιπωρούσαν τον τελευταίο καιρό με άλλες rom. Έχω κάποιες απορίες όμως αν μπορεί να με βοηθήσει όποιος την έχει, στο AOSP Lockscreen ξέρει κανείς αν μπορώ να αλλάξω τις συντόμευσης όταν πας να ξεκλειδώσεις το κινητό η απλά να έχει μια επιλογή το ξεκλείδωμα και επίσης αν ξέρει κανείς αν έχει καμιά επιλογή κάπου για να μην είναι transparent η statusbar γιατί δεν βρίσκω πουθενά τέτοια επιλογή.

 

Τι νούμερα σου δίνει το antutu?

Link to comment
Share on other sites

Εχει για τα εικονιδια μπαρας, pie controls, για την statusbar... εχει 3g και 4g επιλογη αν ενδιαφερεσαι, 2g με 3g δεν εχει

 

Έγινε, σ ευχαριστώ ;) θα την περάσω το σκ μάλλον.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

εχει κατεβασει καποιος απο εδω το franco kernel? το εβαλα εκανα ενα update και δυστηχως με βλεπω για format

βασικα υπαρχει και καποιος τροπος να σωσω μερικα αρχεια απο το internal storage?

Edited by skordilis
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και εγω εντυπώσεις γιατι ημουν με cyanogen και πραγματικα διστάζω να γυρίσω σε samsung based ROM.

 

Και εγώ τα ίδια φίλε αλλά με μπρίζωσε ο stefano. Την έχω κατεβάσει και την έχω έτοιμη για φλασαρισμα στην ext sd μου αλλά σήμερα έμπλεξα με την δουλειά και δεν θα προλάβω.

 

@ stafano_d23 η codec από ότι κατάλαβα δεν έχει splanner σωστά? Οπότε να το "κλεψω" από την τελευταία Ultima και να το βάλω με root Explorer και να φτιάξω τα permissions??

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια φίλε αλλά με μπρίζωσε ο stefano. Την έχω κατεβάσει και την έχω έτοιμη για φλασαρισμα στην ext sd μου αλλά σήμερα έμπλεξα με την δουλειά και δεν θα προλάβω.

 

@ stafano_d23 η codec από ότι κατάλαβα δεν έχει splanner σωστά? Οπότε να το "κλεψω" από την τελευταία Ultima και να το βάλω με root Explorer και να φτιάξω τα permissions??

 

Χαχα και εγώ το ίδιο έχω κάνει, λοιπόν θα σε περιμένω να μου πεις εντυπώσεις σε σχέση πάντα με cyanogen

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια φίλε αλλά με μπρίζωσε ο stefano. Την έχω κατεβάσει και την έχω έτοιμη για φλασαρισμα στην ext sd μου αλλά σήμερα έμπλεξα με την δουλειά και δεν θα προλάβω.

 

@ stafano_d23 η codec από ότι κατάλαβα δεν έχει splanner σωστά? Οπότε να το "κλεψω" από την τελευταία Ultima και να το βάλω με root Explorer και να φτιάξω τα permissions??

 

Ναι, δεν εχει splanner, παρ'το απο την ultima... μην ξεχασεις να παρεις κ τις μπουρμπουληθρες που εχει σαν ηχο αφης... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν εχει splanner, παρ'το απο την ultima... μην ξεχασεις να παρεις κ τις μπουρμπουληθρες που εχει σαν ηχο αφης... :D:D

 

Οκ.Thanks. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Όποιος παραμένει σταθερός σε Samsung base roms ας δοκιμάσει την χθεσινή V17 του Sotmax...παιδιά απίστευτη ταχύτητα το τηλέφωνο, απίστευτα smooth και μπορω να πω πως η γενική απόκριση του τηλεφώνου ειναι στα επίπεδα του Note 2!!!:D

Μένει να δω την μπαταρία, αλλά νομίζω πως με τέτοια λειτουργία το τηλέφωνο δεν θα με πείραζε και μια μικρη παραχώρηση στην κατανάλωση. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν εχει splanner, παρ'το απο την ultima... μην ξεχασεις να παρεις κ τις μπουρμπουληθρες που εχει σαν ηχο αφης... :D:D

 

Ούτε χάρτες δεν έχει ρε παιδιά....

Είχα τη sotmax πριν και προσπάθησα να τη στήσω παρόμοια και αντιμετώπισα πολλές δυσκολίες.... Γιατί έτσι;

 

Από την ultima πως τα παίρνουμε?????

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

εχει κατεβασει καποιος απο εδω το franco kernel? το εβαλα εκανα ενα update και δυστηχως με βλεπω για format

βασικα υπαρχει και καποιος τροπος να σωσω μερικα αρχεια απο το internal storage?

 

Βγαλτον τον franco! Είναι παμπαλαιος, δεν αναβαθμιζεται πια και κυρίως δεν έχει το sds fix.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε χάρτες δεν έχει ρε παιδιά....

Είχα τη sotmax πριν και προσπάθησα να τη στήσω παρόμοια και αντιμετώπισα πολλές δυσκολίες.... Γιατί έτσι;

 

Από την ultima πως τα παίρνουμε?????

 

Παρε το apk, βαλ'το στο system/apps, αλλαξε τα δικαιωματα και κανε επανεκκινηση... και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...