Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν θα δοθεί σήμερα κατα 90%. Απλα θα ανακοινωθεί η ημερομηνία.

Δεν γίνεται να βγάζουν beta στις 27 που εχει μικρο λάθη όπως αυτο με το εικονίδιο και στις 29 να δώσουν την επίσημη.

 

Μάλλον μπερδεύτηκα με την πρεμιέρα του note. Είχα την εντύπωσή ότι με την παρουσίασή του note 2 θα έδιναν και την jb στο s3.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον μπερδεύτηκα με την πρεμιέρα του note. Είχα την εντύπωσή ότι με την παρουσίασή του note 2 θα έδιναν και την jb στο s3.

 

Δε μπερδευτηκες...Οι φημες αυτο λενε.

Αλλα επειδη τα ΠΑΝΤΑ γυρω απο τις συσκευες βασιζονται μονο σε φημες μεχρι να ανακοινωθουν, ο Κωστας ειπε τη γνωμη του που στηριζεται στη λογικη ροη των πραγματων.

Οι εταιριες ''πατανε'' πανω σε φημες λογω διαφημισης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε μπερδευτηκες...Οι φημες αυτο λενε.

Αλλα επειδη τα ΠΑΝΤΑ γυρω απο τις συσκευες βασιζονται μονο σε φημες μεχρι να ανακοινωθουν, ο Κωστας ειπε τη γνωμη του που στηριζεται στη λογικη ροη των πραγματων.

Οι εταιριες ''πατανε'' πανω σε φημες λογω διαφημισης.

 

Ηλία το διάβασα σε κάποιο γνωστό τεχνολογικό site.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια νεα εκδοση του flash player ανεβασαν στους xda που λενε, και οντως, λειτουργει πολυ καλα.

Κατεβαστε απο εδω:

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.17/install_flash_player_ics.apk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..ερωτηση:γιατι ενω κανω ολα τα wipe μεχρι και format system και του mikeτο superwipe οταν βαζω την καινούργια omega δεν μου αλλαζει και το μοντεμ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..ερωτηση:γιατι ενω κανω ολα τα wipe μεχρι και format system και του mikeτο superwipe οταν βαζω την καινούργια omega δεν μου αλλαζει και το μοντεμ?

 

Νομιζω, αν δε κανω λαθος, οτι δεν εχει η omega το modem της LH8.Πρεπει να το περασεις ξεχωριστα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω..εχει το lh6 νομίζω ..αλλα αυτο μου αφήνει το μοντεμ της προηγουμενης που είναι το lh7..το ιδιο μου κανει και σε restore ..μου αφήνει πάντα το μόντεμ της προηγούμενης :confused:..και αυτό μου το κάνει σε ολες τις omega..
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μέρα με την official LH8. Όλα πανε μια χαρα. Δεν παρατηρώ διάφορες με τις φτωχές ακόμα σε tweak custom.

H λειτουργία της είναι υποδειγματική τουλαχιστον σ αυτα που χρησιμοποιω εγω.

Δεν έχω παρατηρήσει ως τώρα αυτόν δισταγμό στο UI που εμφανίζονταν για λιγα δευτερολεπτα μετα την έξοδο απο κάποιο βαρύ site η εφαρμογη. Υποθέτω χωρις να ειμαι σιγουρος ότι το συγκεκριμένο είχε να κάνει με το tweak που κρατα την ram ψηλά. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την Ωμεγα 17 που βασίζεται σ αυτο το firmware για να ξέρω αν το κάνει η όχι.

Αν είναι αυτο που το προκαλεί, καλύτερα να μην το χρησιμοποιούν οι cookers, αφου η συσκευη δεν lagαρει ακόμα και όταν πέφτει στα 85mb free.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

επειδη χρησιμοποιω πολυ την ηχογραφηση τηλεφωνικων κλησεων, και εχω δοκιμασει πολλες εφαρμογες, εχω ενα προβλημα. θελω οταν σωζω τις κλησεις καπου αλλου, δηλαδη σε αλλο φακελλο, να μην μου κραταει μονο τα νουμερα ως ονοματα κλησεων. δηλαδη θελω να σωζει τις κλησεις με κανονικες ονομασιες των επαφων μου. ελπιζω να καταλαβαινετε τι ενοω. μεχρι τωρα οτι εχω δοκιμασει δυστυχως κανει το ιδιο. υπαρχει κανενας που εχει κατεβασει καποια εφαρμογη ισως που δεν εχω δοκιαμασει και κανει αυτο που λεω?

 

****** να δοκιμασω να φλασαρω την jb στο s3 μου απο xda? η να περιμενω την καραεπισημη? :)

πια ειναι η γνωμη σας? ******

Edited by pkountanis
Link to comment
Share on other sites

κανεις???? :O

Κατέβασε το super wipe απο Revolution και τρεχτω απ το recovery ,κάνει wipe τα πάντα απ την εσωτερική μνήμη γιαυτό αν έχεις κατι που θέλεις μετέφερε το στην sd ,και μετά πέρνα την Omega 17 αξίζει 100%

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

κανεις???? :O

Αυτό φίλε είναι στη δική σου ευχέρεια. Όσα παιδιά την δοκίμασαν έγραψαν την άποψή τους με τα όσα θετικά και αρνητικά βρήκαν. Από εκεί και πέρα είναι δική σου απόφαση αν θέλεις να την δοκιμάσεις. Η επίσημη πάντως λογικά δεν θα αργήσει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε είναι στη δική σου ευχέρεια. Όσα παιδιά την δοκίμασαν έγραψαν την άποψή τους με τα όσα θετικά και αρνητικά βρήκαν. Από εκεί και πέρα είναι δική σου απόφαση αν θέλεις να την δοκιμάσεις. Η επίσημη πάντως λογικά δεν θα αργήσει.

 

σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση. ομως θα εχει τοσο διαφορα, η leaked που εχει ανεβει 28 αυγουστου στους xda απο την επισημη? η εγγυηση δεν με ενδιαφερει παντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα καλώδιο που συνδέει το Σ3 με ΤΒ, γνωρίζει κανένας αν μπορούμε να έχουμε απενεργοποιημένη την ο8ονη του Σ3, όταν προβάλετε στην ΤΒ? Γιατί για μένα μονό τότε θα μου ειναι χρήσιμο... Προσπάθησα να ψάξω αλλά δεν βρηκα κάτι ακομα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα καλώδιο που συνδέει το Σ3 με ΤΒ, γνωρίζει κανένας αν μπορούμε να έχουμε απενεργοποιημένη την ο8ονη του Σ3, όταν προβάλετε στην ΤΒ? Γιατί για μένα μονό τότε θα μου ειναι χρήσιμο... Προσπάθησα να ψάξω αλλά δεν βρηκα κάτι ακομα.

 

Δεν γινεται αυτο που λες.. Μαλλον θελεις να βλεπεις ταινιες αλλα δεν θες να ειναι και συνεχεια ανοιχτη η οθονη το s3. Καλη σκεψη αλλα ειμαι 99.9% σιγουρος οτι δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο που λες.. Μαλλον θελεις να βλεπεις ταινιες αλλα δεν θες να ειναι και συνεχεια ανοιχτη η οθονη το s3. Καλη σκεψη αλλα ειμαι 99.9% σιγουρος οτι δεν υπαρχει.

 

Ανεξάρτητα από αυτό υπάρχει καλώδιο που συνδέει το κινητό με την tv και αν που το βρίσκω;

Με ενδιαφέρει να μπορώ να παίξω τα βίντεο μου ενσύρματα

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Omega 17 εχθές....στην αρχή τα πάντα ήταν τέλεια...μετά όμως αρχίσανε τα bugs...και σήμερα το πρωί αρχίζανε τα πανηγύρια και τα FCs συνέχεια...

1) δεν δούλευε η αφαίρεση των εικονιδίων από την επιφάνεια. Κάθε φορά που προσπαθούσα να αφαιρέσω ένα εικονίδιο κολλούσε το TouchWiz και πολλές φορές έκανε restart το κινητό...

2) ήμουν σε μια επιτροπή σήμερα το πρωί και έπρεπε να βγάλω το κινητό για να κάνω κάποιες πράξεις με το κινητό...και κάθε φορά που άνοιγε το κομπιουτεράκι κόλλαγε και το TouchWiz....και έκανε και restart το κινητό...

2) έστειλα 7-8 sms ...και έκανε 3-4 φορές restart...

 

Να πω φυσικά ότι τη ρομ την πέρασα μετά από factory reset/full wipe...και wipe cache...και wipe dalvik. Την εγκατέστησα τουλάχιστον 4 φορές...είναι ΦΟΒΕΡΗ ρομ...όταν δουλεύει. Απίστευτα γρήγορη και smooth....

S8+
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Omega 17 εχθές....στην αρχή τα πάντα ήταν τέλεια...μετά όμως αρχίσανε τα bugs...και σήμερα το πρωί αρχίζανε τα πανηγύρια και τα FCs συνέχεια...

1) δεν δούλευε η αφαίρεση των εικονιδίων από την επιφάνεια. Κάθε φορά που προσπαθούσα να αφαιρέσω ένα εικονίδιο κολλούσε το TouchWiz και πολλές φορές έκανε restart το κινητό...

2) ήμουν σε μια επιτροπή σήμερα το πρωί και έπρεπε να βγάλω το κινητό για να κάνω κάποιες πράξεις με το κινητό...και κάθε φορά που άνοιγε το κομπιουτεράκι κόλλαγε και το TouchWiz....και έκανε και restart το κινητό...

2) έστειλα 7-8 sms ...και έκανε 3-4 φορές restart...

 

Να πω φυσικά ότι τη ρομ την πέρασα μετά από factory reset/full wipe...και wipe cache...και wipe dalvik. Την εγκατέστησα τουλάχιστον 4 φορές...είναι ΦΟΒΕΡΗ ρομ...όταν δουλεύει. Απίστευτα γρήγορη και smooth....

Εκτός απ τα factory reset/ full wipe κλπ κλπ ,μην περάσεις κανένα απ τα θέματα δεν κάθονται σωστά και πάντα κάνουν fc τον TW ένα τέτοιο είναι κ αυτό που εγραψες για την αφαίρεση εικονιδίων,όποτε έβαλα σε οποιαδήποτε JB το αντίστοιχο JB πάντα πάντα μου έκανε το ίδιο... δεν με άφηνε να βγαλω απ την επιφάνεια εργασίας τίποτα αμέσως κολλάει και πετάει το fc του TW.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ τα factory reset/ full wipe κλπ κλπ ,μην περάσεις κανένα απ τα θέματα δεν κάθονται σωστά και πάντα κάνουν fc τον TW ένα τέτοιο είναι κ αυτό που εγραψες για την αφαίρεση εικονιδίων,όποτε έβαλα σε οποιαδήποτε JB το αντίστοιχο JB πάντα πάντα μου έκανε το ίδιο... δεν με άφηνε να βγαλω απ την επιφάνεια εργασίας τίποτα αμέσως κολλάει και πετάει το fc του TW.

 

Σρι μένα πάλι γιατί δουλεύουν όλα μια χαρά. είμαι με ωμέγα 17 και το τελευταίο θέμα motomoto00. το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν με το πληκτρολόγιο το οποίο αντικατεστησα. με το go keyboard

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Σρι μένα πάλι γιατί δουλεύουν όλα μια χαρά. είμαι με ωμέγα 17 και το τελευταίο θέμα motomoto00. το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν με το πληκτρολόγιο το οποίο αντικατεστησα. με το go keyboard

Αυτά λέμε ,οτι ακόμα δεν είναι σταθερές απόλυτα οι εκδόσεις με αποτέλεσμα σε άλλους να δουλεύουν κ σε άλλους όχι.

Το θέμα του motomoto00 είναι πολύ ωραίο και μπορει να δουλεύει κ να κάθετε σωστά ,δοκίμασε να βάλεις αυτό κ πεσ μου-

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1848582

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ τα factory reset/ full wipe κλπ κλπ ,μην περάσεις κανένα απ τα θέματα δεν κάθονται σωστά και πάντα κάνουν fc τον TW ένα τέτοιο είναι κ αυτό που εγραψες για την αφαίρεση εικονιδίων,όποτε έβαλα σε οποιαδήποτε JB το αντίστοιχο JB πάντα πάντα μου έκανε το ίδιο... δεν με άφηνε να βγαλω απ την επιφάνεια εργασίας τίποτα αμέσως κολλάει και πετάει το fc του TW.

 

Δεν είχα περάσει κάποιο θέμα...ότι είχε η rom πέρασα...

S8+
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, λέω να περάσω καμιά νέα ρομ και σκεφτόμουν να περάσω την CheckROM που στο sgs2 ήταν η αγαπημένη μου και το kitchen του ήταν τέλειο. Βλέπω όμως ότι δεν την αναφέρουν γενικά πλέον εδώ όπως παλιά στο sgs2 που γινόταν χαμός… γιατί έτσι; Δεν είναι τόσο καλή στο sgs3;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, λέω να περάσω καμιά νέα ρομ και σκεφτόμουν να περάσω την CheckROM που στο sgs2 ήταν η αγαπημένη μου και το kitchen του ήταν τέλειο. Βλέπω όμως ότι δεν την αναφέρουν γενικά πλέον εδώ όπως παλιά στο sgs2 που γινόταν χαμός… γιατί έτσι; Δεν είναι τόσο καλή στο sgs3;

 

Αν δεις πλέον οι περισσότεροι έχουν στραφεί στην omega end wanam

Το ίδιο θα σου πρότεινα και εσένα...

Τόσο η v13.1 όσο και η v2.3 είναι εξαιρετικές...

Αν και πιστεύω ότι προς το τέλος της εβδομάδας θα έχουμε και την πρώτη επίσημη jb...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, λέω να περάσω καμιά νέα ρομ και σκεφτόμουν να περάσω την CheckROM που στο sgs2 ήταν η αγαπημένη μου και το kitchen του ήταν τέλειο. Βλέπω όμως ότι δεν την αναφέρουν γενικά πλέον εδώ όπως παλιά στο sgs2 που γινόταν χαμός… γιατί έτσι; Δεν είναι τόσο καλή στο sgs3;

 

Καλησπερα. Εγω φιλε μου εχω την Checkrom και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Οπως λεει και ο φιλος οι περισσοτεροι βαζουν wanam και omega που ειναι απο τις καλυτερες αλλα ο Leomar ειναι σταθερη αξια.:D

Link to comment
Share on other sites

μαγκες επειδη εχω μεινει τοσο καιρο με wanam 2.2 κ εχω χασει επεισοδια τι καλο υπαρχει τωρα τελευταια απο custom roms χωρις bugs?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μαγκες επειδη εχω μεινει τοσο καιρο με wanam 2.2 κ εχω χασει επεισοδια τι καλο υπαρχει τωρα τελευταια απο custom roms χωρις bugs?

 

Ωμεγα 13.1 και wanam 2.3 σε ics αν δεν κάνω λάθος :lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...