Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα μειώνεις στο 0τον ήχο κλήσης (Από τη notification bar πατάς το εικονίδιο μέχρι να σβήσει το μεγάφωνο). Και μετά ανοίγεις την εφαρμογή της κάμερας

Δεν το ήξερα κι εγώ και το έκανα κατά λάθος πριν μερικές μέρες

 

...και απο το κουμπι στο πλάι να τον κλείσεις το ιδιο αποτέλεσμα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...και απο το κουμπι στο πλάι να τον κλείσεις το ιδιο αποτέλεσμα εχεις.

 

Παιδια λυπαμαι ... τα κανω ολα αυτα που λετε παραπανω αλλα αρνειται το ριμαδι κ δεν μπορω να καταλαβω τον λογο ..! Τωσα κινητα εχω αλλαξει πρωτη φορα μου συμβενει κ δεν καταλαβενω τον λογο ! Μην τυχον θελει καμοια extra αναβαθμηση ... λεω τςρα ? Απο την αλλη ειμαι στην ταιλευταια κ δεν μου βγαζει κατι καινουριο ...! Μοιπως ειναι καμοια ρηθμηση στο μενου της καμερασ ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λυπαμαι ... τα κανω ολα αυτα που λετε παραπανω αλλα αρνειται το ριμαδι κ δεν μπορω να καταλαβω τον λογο ..! Τωσα κινητα εχω αλλαξει πρωτη φορα μου συμβενει κ δεν καταλαβενω τον λογο ! Μην τυχον θελει καμοια extra αναβαθμηση ... λεω τςρα ? Απο την αλλη ειμαι στην ταιλευταια κ δεν μου βγαζει κατι καινουριο ...! Μοιπως ειναι καμοια ρηθμηση στο μενου της καμερασ ???

Καλησπέρα. Αν καταλαβα καλα αυτο που θελεις γινετε μεσα απο τις ρυθμίσεις της καμερας.Ηχος κλειστρου και το κανεις ανενεργο.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, μηπως να εκανες μια επαναφορα στην καμερα, ειναι στο μενου της καμερας αυτη η επιλογη

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Αν καταλαβα καλα αυτο που θελεις γινετε μεσα απο τις ρυθμίσεις της καμερας.Ηχος κλειστρου και το κανεις ανενεργο.

 

Εχει ηχο κλείστρου η καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν καταλαβα καλα αυτο που θελεις γινετε μεσα απο τις ρυθμίσεις της καμερας.Ηχος κλειστρου και το κανεις ανενεργο.

 

Ακριβως ... αλλα δεν εχω καμοια τετοια ρηθμηση στο μενου της καμερας ..!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, μηπως να εκανες μια επαναφορα στην καμερα, ειναι στο μενου της καμερας αυτη η επιλογη

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχει ηχο κλείστρου η καμερα?

Συγνωμη ηχο διαφραγματος εννοούσα. :p

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, μηπως να εκανες μια επαναφορα στην καμερα, ειναι στο μενου της καμερας αυτη η επιλογη

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχει ηχο κλείστρου η καμερα?

Εννωεις στοις ρυθμισεις εκει που λεει μηδενισμος ??? Μην μου διαγραψει τοις φοτο μονο αυτο φοβαμαι λεσ να το πατησω ???

Link to comment
Share on other sites

Εννωεις στοις ρυθμισεις εκει που λεει μηδενισμος ??? Μην μου διαγραψει τοις φοτο μονο αυτο φοβαμαι λεσ να το πατησω ???

 

 

Με ανοιχτή την καμερα πας στις ρυθμίσεις και κατω κατω στο μενού σε μενα λεει «επαναφορά», αυτο επαναφέρει την καμερα στις αρχικές ρυθμίσεις δεν σβήνει τίποτα, απλα αν εχεις ενεργοποιήσει κάτι στην κάμερα το επαναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτή την καμερα πας στις ρυθμίσεις και κατω κατω στο μενού σε μενα λεει «επαναφορά», αυτο επαναφέρει την καμερα στις αρχικές ρυθμίσεις δεν σβήνει τίποτα, απλα αν εχεις ενεργοποιήσει κάτι στην κάμερα το επαναφέρει

 

Τον εκανα τον μηδενισμο αλλα κ παλι δυστηχως στο menu cameras δεν αναφερει κατι για "" ηχο διαφραγματος"" η κατι τετοιο ...! Αν καταφερει καποιος να μας βοηθησει να βρουμε την λυση !:help:

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως παρένθεση, εάν είναι γερμανικής προέλευσης η συσκευή σου απλά δεν γίνεται αυτό που θες να κάνεις.

Απαιτεί root ή απλά άλλη εφαρμογή κάμερας από το market.

Link to comment
Share on other sites

Τον εκανα τον μηδενισμο αλλα κ παλι δυστηχως στο menu cameras δεν αναφερει κατι για "" ηχο διαφραγματος"" η κατι τετοιο ...! Αν καταφερει καποιος να μας βοηθησει να βρουμε την λυση !:help:

η στοκ 4.3 δεν εχει τετοια επιλογη για τον ηχο,μονο οι customroms εχουν.επισης οπως σου εγραψα πιο πριν εγω κατεβαζω τον ηχο απο τα πληκτρα εντασης και μετα ανοιγω την καμερα και δεν ακουγεται το κλειστρο.σε εσενα δεν δουλεψε δεν ξερω γιατι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η στοκ 4.3 δεν εχει τετοια επιλογη για τον ηχο,μονο οι customroms εχουν.επισης οπως σου εγραψα πιο πριν εγω κατεβαζω τον ηχο απο τα πληκτρα εντασης και μετα ανοιγω την καμερα και δεν ακουγεται το κλειστρο.σε εσενα δεν δουλεψε δεν ξερω γιατι.

 

το ίδιο κάνω και εγώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πάντως σε γαλλικό στοκ 4.3 οτι και αν δοκίμασα ο ήχος της κάμερας ακούγεται κανονικά

 

Επίσης θυμάμαι ότι όταν πάταγα στο widget του καιρού πάνω στην ώρα με πήγαινε στην εφαρμογή του ρολογιού.Τώρα με πάει στο καιρό.

Είναι κάποια ρύθμιση που άλλαξα;

Edited by clutch
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταρχην ειλικρινα ευχαριστω ολλους για τοις απαντησεις σας... ! Λοιπον επειδη ειναι γαλλικης προελευσης (οπως ενος φιλου ποιο πανω κ αντιμετωπιζει το ιδιο ) επειδη το "εψαξα" απο την επισημη SAMSUNG ... μου απαντησαν πως σε ορισμενες ευρωπαικες χωρες οπως Γαλλια Γερμανια κτλ ... λογω απορρητου που υπαρχει σε αυτες (βλεπε ... ας πουμε καποιον που βγαζουμε κρυφα χωρις την θεληση του ) θα ακουγεται κανονικα ο ηχος . Αυτος ειναι κ ο λόγος ... ουτε τιποτα bugs ουτε κατι αλλο περιεργο ... επισημα λοιπον. ! Κ κατι για το τελος αν κ ολιγον γνωστο σε απαντηση μου αν περιμενουμε κατι σε αναβάθμιση μου ειπαν για kitakat πολυ χλωμο (αν κ ποτε δεν ξερεις ... οτι μου ειπε σας λεω) ... απλα κατι σε μικρες αναβαθμ. ισως 3.1 3.2 κτλ ειναι πολυ πιο πιθανον. Καλο ΣΚ στην παρεα ... !
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο χθες το κινητο μου κανει ξαφνικα κατι κολπα οταν το βαζω για φωρτιση! μολις συνδεω τον φωρτιστη με κανει κατι περιεργους ηχους φαση ξερω εγω plug in plug out συνεχεια! απο οτι προλαβα να παρατηρησω στα γρηγορα μολις το κανει αυτο κανα δυο φορες βγαζει πανω στο notification bar ενα σημα που ειναι ενα τιμονη απο αμαξι αν καταλαβα καλα! καμια ιδεα; ειναι πολυ ενοχλητικο καθε τρεις και λιγο αυτος ο ηχος οταν φωρτιζει και να αναβοσβηνει η οθονη μολις γινεται αυτο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας

 

σημερα και εντελως ξαγνικα το κινητο αρχισε να ανοιγοκλεινει μονο του και δεν λεει να σταματησει....απλα ανοιγει και εμγανιζεται το λογοτυπο του samsung galaxy s3 και κλεινει αμεσως και ξανα παλι το ιδιο συνεχομενα

 

τι μπορει να ειναι;;;

 

μπορω να κανω κατι;;;

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας

 

σημερα και εντελως ξαγνικα το κινητο αρχισε να ανοιγοκλεινει μονο του και δεν λεει να σταματησει....απλα ανοιγει και εμγανιζεται το λογοτυπο του samsung galaxy s3 και κλεινει αμεσως και ξανα παλι το ιδιο συνεχομενα

 

τι μπορει να ειναι;;;

 

μπορω να κανω κατι;;;

παλια το επαθα στο ς2 και ειταν απο καποια εφαρμογη το προβλημα,απεγκατεστησα σχεδον ολες τις προσφατες και διορθωθηκε,σε αλλη περιπτωση αντιγραφο και επαναφορα ρυθμισεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια απο χθες το κινητο μου κανει ξαφνικα κατι κολπα οταν το βαζω για φωρτιση! μολις συνδεω τον φωρτιστη με κανει κατι περιεργους ηχους φαση ξερω εγω plug in plug out συνεχεια! απο οτι προλαβα να παρατηρησω στα γρηγορα μολις το κανει αυτο κανα δυο φορες βγαζει πανω στο notification bar ενα σημα που ειναι ενα τιμονη απο αμαξι αν καταλαβα καλα! καμια ιδεα; ειναι πολυ ενοχλητικο καθε τρεις και λιγο αυτος ο ηχος οταν φωρτιζει και να αναβοσβηνει η οθονη μολις γινεται αυτο!

 

μηπως εχεις ενεργοποιημενη την λειτουργεια hantsfree απο το notificationbar?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

 

μηπως εχεις ενεργοποιημενη την λειτουργεια hantsfree απο το notificationbar?

 

τωρα που το κοιταξα οχι απενεργοποιημενη ειναι! και παλι οταν συνδεω τα handsfree παλι απενεργοποιημενη μενη! :/

Link to comment
Share on other sites

εγραψα γιαυτο επειδη το σημα με το "τιμονι"ειναι για το carmode,αρα handsfree,δες μηπως μαζευτηκε τιποτα χνουδι απο τσεπη στο usb.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μα πως να επαγκαταστησω καποια εφαρμογη απο την ωρα που δεν ανοιγει το κινητο;;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πως και που μπορώ να αλλάξω το "στεφάνι" που είναι γύρω από την οθόνη του κινητού (εκεί που είναι τα κουμπιά του power, volume κλπ). Έχει κάποια σημάδια από χτυπήματα και έχει φύγει το χρώμα..

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

εγραψα γιαυτο επειδη το σημα με το "τιμονι"ειναι για το carmode,αρα handsfree,δες μηπως μαζευτηκε τιποτα χνουδι απο τσεπη στο usb.

 

εκανα τα παντα ολα!

-εβαλα handsfree ενεργοποιησα-απενεργοποιησα την λειτουργια

-εβγαλα >> >> >> >> >> >>

-το εβαλα στην μπριζα το >> >> >> >>

-το εβγαλα απο την μπριζα >> >> >> >>

και ξεκολησε μεχρι στιγμης δεν μ το ξαναεκανε αχαχαχαχ!!! :D:D:D:D:D:D

για καποιον απροσδιοριστο λογο μαλλον θα ειχε κολησει παρα τις επανεκκινησεις που το ειχα κανει και την αφαιρεση μπαταριας! και να πεις οτι το ειχα ξαναπατησει .... :O

Link to comment
Share on other sites

μα πως να επαγκαταστησω καποια εφαρμογη απο την ωρα που δεν ανοιγει το κινητο;;;

 

Βαλ' το σε safe mode και διέγραψε όσες εφαρμογές εχεις βάλει τελευταία

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...