Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν γινεται να μπω σε safe mode

 

πατωντας τα κουμπια το κινητο συνεχιζει να κανει επανεκκινησεις

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν γινεται να μπω σε safe mode

 

πατωντας τα κουμπια το κινητο συνεχιζει να κανει επανεκκινησεις

Καλέ μου άνθρωπε πάρε την Smartec στο Χαϊδάρι , Αθήνα στο τηλέφωνο 21 0582 0000 , συνενοήσου μαζύ τους και στείλε το με κάποιο

courrier να στο φτιάξουν . Εφ όσον είσαι στην εγγύηση θα σου στοιχίσει μόνο τα 'εξοδα αποστολής και επιστροφής βέβαια .

Link to comment
Share on other sites

Μονο να προσεχεις γιατι αν παει στο service ενδέχεται να γυρίσει άδειο, πρέπει να εχεις καποιο backup
Link to comment
Share on other sites

μα πως να επαγκαταστησω καποια εφαρμογη απο την ωρα που δεν ανοιγει το κινητο;;;

 

αν δεν το εχεις ροοτ φιλε μ κατευθειαν για σερβις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και να στο φτιαξουν αλλοι να μην ζαλιζεις το κεφαλι σου! αλλιως.........!

Link to comment
Share on other sites

απλα εχω περασει cyanogen με τo cyanogenmod installer και δεν πιστευω οτι θα με καλυψει η εγγυηση...
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

απλα εχω περασει cyanogen με τo cyanogenmod installer και δεν πιστευω οτι θα με καλυψει η εγγυηση...

 

Αν το τηλέφωνο δεν ανοίγει με τίποτε ούτε αυτοί θα το πάρουν χαμπάρι αν το έχεις πειράξει αρκεί να μην ανοίξει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πως και που μπορώ να αλλάξω το "στεφάνι" που είναι γύρω από την οθόνη του κινητού (εκεί που είναι τα κουμπιά του power, volume κλπ). Έχει κάποια σημάδια από χτυπήματα και έχει φύγει το χρώμα..

στο στεφανι που λες ειναι κολλημενη και η οθονη,γινεται αλλα οχι απο εσενα,μονο σε σερβις.εγω δεν θα το αλλαζα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στο στεφανι που λες ειναι κολλημενη και η οθονη,γινεται αλλα οχι απο εσενα,μονο σε σερβις.εγω δεν θα το αλλαζα.

 

καλά, προφανώς δεν θα το έκανα μόνος μου, το καταλαβαίνω πως είναι πιο δύσκολο από το να άλλαζες πχ το πίσω καπάκι :D

 

Γιατί δε θα το άλλαζες? Λόγω κόστους?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

καλά, προφανώς δεν θα το έκανα μόνος μου, το καταλαβαίνω πως είναι πιο δύσκολο από το να άλλαζες πχ το πίσω καπάκι :D

 

Γιατί δε θα το άλλαζες? Λόγω κόστους?

γιατι πρεπει να ξεκολλησει η οθονη και μετα να ξανακολλησει,θελει μαεστρια γιατι παλια σε αλλο τηλ.το εκανα και η οθονη ειχε καποο τζογο οταν την πατουσα ενα ελαφρυ βαθουλωμα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γιατι πρεπει να ξεκολλησει η οθονη και μετα να ξανακολλησει,θελει μαεστρια γιατι παλια σε αλλο τηλ.το εκανα και η οθονη ειχε καποο τζογο οταν την πατουσα ενα ελαφρυ βαθουλωμα.

 

I see.. Νόμιζα πως είναι πιο εύκολο. Θα ήθελα παρόλα αυτά να ρωτήσω σε κάποιο service της Samsung για να μου πουν τι, πόσο και πως κλπ..

 

Έχουμε κάποιο υπ' όψιν για να μην ψάχνω στα τυφλά?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

κειταξε δεν ειπα οτι δεν γινεται αλλα οτι υπαρχει κινδυνος αστοχιας,τωρα για επισημο σερβις μονο για θεσσαλονικη καπου απεναντι απο το λιμανι,για αθηνα απο αλλα παιδια στο φορουμ ακουγεται πολυ η smartek©
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κειταξε δεν ειπα οτι δεν γινεται αλλα οτι υπαρχει κινδυνος αστοχιας,τωρα για επισημο σερβις μονο για θεσσαλονικη καπου απεναντι απο το λιμανι,για αθηνα απο αλλα παιδια στο φορουμ ακουγεται πολυ η smartek©

 

Ok, σε ευχαριστώ. Θα δω αν ειναι μήπως επικοινωνήσω μαζι τους..

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω θέμα με το κινητό και θέλω τα φώτα σας. Καταρχάς να πω ότι η εγγύηση μου έχει λήξει εδώ και 1.5 μήνα.

Τις τελευταίες μέρες, που και που έκανε μόνο του επανεκκινησεις ή έχανε τις ρυθμίσεις από διάφορες εφαρμογές αν του έκανα μια επανεκκίνηση. Την Πέμπτη το βράδυ το άφησα να φορτίσει το πρωί όταν ξύπνησα όμως το έπιασα να κάνει μόνο του επανεκκινησεις συνέχεια και καθώς ανοιγε κ εμφανιζε το κλασσικό σήμα της σαμσουνγκ το έκανε σε slow motion. Το έπιασα και έκανε ολόκληρο. Τεσπα κάποια στιγμή άνοιξε αλλά μετά από λίγα δευτερόλεπτα άρχισε να εμφανίζει συνεχόμενα pop up παράθυρα ότι διακοπηκαν εφαρμογές και στο τέλος ότι διακόπηκε το σύστημα οπότε ξανά επανεκκίνηση μόνο του. Μπήκα σε Safe mode μπας και άλλα και πάλι τα ίδια. Εν τέλη έκανα wipe data από recovery. Όλα καλά, μετά το ξαναστεινω αλλά το βράδυ όταν πήγα να πάρω ένα τηλέφωνο τα ξαναεπαιξε. Τώρα όμως εμφανιζε συνέχεια ανά 5 δευτερόλεπτα ένα pop up μήνυμα που έλεγε...

http://imageshack.com/a/img537/8320/WXLhIn.png

Ξανά wipe data ξανά στήσιμο από την αρχή και όλα καλά μέχρι χθες το βράδυ που μου άρχισε να μου χάνει πάλι ρυθμίσεις εφαρμογών κάποιες να μην λειτουργούν σωστά ανεξηγητα και που και που pop up παράθυρο ότι διακόπηκε κάποια εφαρμογή. Ξανά επαναφορά από ρυθμίσεις αυτή την φορά. Τώρα έχω βάλει μέσα μόνο 15 αναγκαίες εφαρμογές και το λειτουργώ έτσι. Όμως ήδη σήμερα μου έκανε 3 επανεκκινησεις μόνο του και εμφάνισε 5-6 pop up μηνυματα για διακοπή εφαρμογών.

Απ ότι φαίνεται το πρόβλημα ακόμα υπάρχει πάρα τις 3 επαναφορες.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να φταίει ή να μου προτείνει κάποια λύση.?

Συγγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος αλλά δεν γινόταν να τα γράψω πιο σύντομα...

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα ξανά το firmware με odin κάνοντας full wipe και μην βάλεις καμία εφαρμογή απο play ,άστο ετσι και αν συνεχίζει να στο κάνει τότε θέλει service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα ξανά το firmware με odin κάνοντας full wipe και μην βάλεις καμία εφαρμογή απο play ,άστο ετσι και αν συνεχίζει να στο κάνει τότε θέλει service .

ΣΕ ευχαριστώ για την βοήθεια! Δεν έχω περάσει ποτέ firmware σε κινητό. Είναι εύκολη διαδικασία? Φαντάζομαι θέλει και ρουτ ε?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλει root ,δες πως γίνεται http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αν το έχεις συνδεμένο στον φορτωτή για κάποιες ώρες το κάνει? Μήπως η μπαταρία βγάζει λιγότερη τάση και τρελένεται?
Link to comment
Share on other sites

παιδια με costum rom το κινητο πως παει απο θεματα μπαταριας σε σχεση με μαμα ρομ 4.3 ροοτ αλλα με απεγκατασταση ολων σχεδον τον εφαρμογων που προσφερει η σαμη και ολες τις αχρηστες που εχει μεσα!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλει root ,δες πως γίνεται [/url]http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584[/url]

Ευχαριστώ! Εύκολο φαίνεται. Θα το δοκιμάσω. :) :ninja:

 

Για δοκίμασε αν το έχεις συνδεμένο στον φορτωτή για κάποιες ώρες το κάνει? Μήπως η μπαταρία βγάζει λιγότερη τάση και τρελένεται?

Τώρα πριν 2 μέρες άλλαξα μπαταρία γιατί η παλιά βγήκε dead. Με την καινούργια πάντως χθες που την αάφησα 6 ώρες στην φόρτιση δεν είχε θέμα. Όλα Οκ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Ισως να υποθηκε ξανα το ιδιο θεμα και δεν το βρισκω. Οταν στελνω μυνημα και ειναι μεγαλο δεν τον στελνει και λεει κατι με data check your network settings. Αν το χωρισω στα δυο και εινα κατω απο 1kb το στελνει κανονικα. Δεν το ειχα αυτο πιο παλια οποια rom και αν ειχα ενω τωρα με τη QS rom εχω προβλημα. Ευχαριστώ
From N9
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Εύκολο φαίνεται. Θα το δοκιμάσω. :) :ninja:

 

 

Τώρα πριν 2 μέρες άλλαξα μπαταρία γιατί η παλιά βγήκε dead. Με την καινούργια πάντως χθες που την αάφησα 6 ώρες στην φόρτιση δεν είχε θέμα. Όλα Οκ. :cool:

 

Δεν ξέρω η μπαταρία είναι γνήσια? Πάντως αστο όσο παραπάνω ώρες μπορείς στον φορτωτή πάνω αν δεν το κάνει υπάρχει περίπτωση να φταίει και ή μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

παιδια με costum rom το κινητο πως παει απο θεματα μπαταριας σε σχεση με μαμα ρομ 4.3 ροοτ αλλα με απεγκατασταση ολων σχεδον τον εφαρμογων που προσφερει η σαμη και ολες τις αχρηστες που εχει μεσα!

 

Αναλόγως τι kernel θα βάλεις και τι ρυθμίσεις θα κάνεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τι kernel θα βάλεις και τι ρυθμίσεις θα κάνεις.

 

τωρα εχω δυο μπαταριας δεν ξερω πια ειναι αυτην που ειχε το κινητο παντος ειναι ιδιες και οι δυο.Η μια μπαταρια κραταει γυρω στην μια μερα και μια ωρα με το ζορι και η αλλη κραταει γυρω στις 20 ωρες με το ζορι δεν ξερω γιατι αυτο ομως!Μπορεις να μου πεις καποιον οδηγο να ακολουθησω ή να μου προτεινεις κανεναν αν ξερεις ακομα καλυτερα για να περασω καμια costum rom και τους kernel και ολα τα σχετικα αν θυμαμαι καλα! μονο ροοτ το εχω recovery δεν το εχω περασει! αμα ειναι να αρχησω να το κανω γιατι αμα περιμενω προκοπη απο την σαμη το εχω χαμενο! και ας λεει επισημα η google οτι ακομα και κινητα με 512 ram θα παρουν ραμ αλλα δεν ........

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω δυο μπαταριας δεν ξερω πια ειναι αυτην που ειχε το κινητο παντος ειναι ιδιες και οι δυο.Η μια μπαταρια κραταει γυρω στην μια μερα και μια ωρα με το ζορι και η αλλη κραταει γυρω στις 20 ωρες με το ζορι δεν ξερω γιατι αυτο ομως!Μπορεις να μου πεις καποιον οδηγο να ακολουθησω ή να μου προτεινεις κανεναν αν ξερεις ακομα καλυτερα για να περασω καμια costum rom και τους kernel και ολα τα σχετικα αν θυμαμαι καλα! μονο ροοτ το εχω recovery δεν το εχω περασει! αμα ειναι να αρχησω να το κανω γιατι αμα περιμενω προκοπη απο την σαμη το εχω χαμενο! και ας λεει επισημα η google οτι ακομα και κινητα με 512 ram θα παρουν ραμ αλλα δεν ........

 

Philz touch recovery, omega v59 rom, boeffla kernel 5.4 και κανεις οτι ή θέλεις. Όλα θα τα βρεις στο xda developers forum.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Philz touch recovery, omega v59 rom, boeffla kernel 5.4 και κανεις οτι ή θέλεις. Όλα θα τα βρεις στο xda developers forum.

 

Τα ίδια αλλά με ArchDroid rom αντι για Omega.Πάνω κάτω ίδιες είναι βέβαια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...