Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το επίσημο site για samsung firmwarw είναι το http://www.sammobile.com/. Επιλέγεις μοντέλο και χώρα ή πάροχο .

 

ok. Κατέβασα το σωστό της cosmote και όλα δουλεύουν καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

προσπαθω να εγκαταστησω το ArchiDroid V3.1.5 μεσω το recovery cwmtouch 6.0.3.2 αλλα μου βγαζει αυτο.. μπορειτε να μου πειτε που ειναι το προβλημα :(

http://prnt.sc/b6nque

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

προσπαθω να εγκαταστησω το ArchiDroid V3.1.5 μεσω το recovery cwmtouch 6.0.3.2 αλλα μου βγαζει αυτο.. μπορειτε να μου πειτε που ειναι το προβλημα :(

http://prnt.sc/b6nque

Ίσως είναι παλιό το recovery σου.. Δοκίμασε να βαλεις το τελευταίο twrp με flashify.

 

Επισης δεν θα συνιστούσα αυτή τη ρομ.. Έχει σταματησει να αναβαθμίζεται και έχει μένει πίσω. Καλύτερα τις τελευταίες cm13 αν θες την τελευταία έκδοση android. Η lollipop δεν συμφέρει πια.

Κατέβασε gapps από opengapps.org

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεψε με το twrp. Ευχαριστω πολυ!

Οσο για την rom, ειναι το κινητο του φιλου μου που δεν ξερει απο αυτα, το μονο που θελει ειναι να μην κολλαει το κινητο του.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι cm13 θα προτιμούσα.. Αλλά σε γενικες γραμμες οπως έχουμε πει αρκετες φορες εδώ, ισως η γρηγοροτερη ρομ είναι η cm11
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα παιδιά .μόλις απέκτησα και εγώ το s3 samsung

 

και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται κάποιο

 

πρόγραμμα που να μπορώ να χρησιμοποιήσω

 

ώστε το handsfree που έχω να μπορώ να καλο

 

τις επαφές μου χωρίς να χρειάζεται να βγάλω από την

 

τσάντα το κινητό. (είτε πρόγραμμα είτε κάποιο άλλο handsfree).

 

ευχάριστο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με διάφορες εφαρμογές καθώς και με το google play, είχα εγκαταστήσει πριν κανα χρόνο το Cyanogenmod 12.1. Τελευταία δεν μου κάνει update. Κάπου διάβασα επίσης ότι η Cyanogen σταματάει την ενασχόλησή της με το android. Έχετε ιδέα για το τι πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με διάφορες εφαρμογές καθώς και με το google play, είχα εγκαταστήσει πριν κανα χρόνο το Cyanogenmod 12.1. Τελευταία δεν μου κάνει update. Κάπου διάβασα επίσης ότι η Cyanogen σταματάει την ενασχόλησή της με το android. Έχετε ιδέα για το τι πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ.

 

Το θέμα με το λαγκάρισμα κάποιων εφαρμογών και του google play store λύθηκε με μια απλή επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο

αλλα ειναι για note 3

 

http://forums.androidcentral.com/verizon-samsung-galaxy-note-3/361730-how-use-s-voice-google-now-hands-free-via-bluetooth-security-lock-screen-your-note-3-a.html

κανει μαγικα to s vose

προσπάθησα να το σεταρω στο s3 αλλα..

Ποια Custom ROM «φοράει»??

καποιος που να εχει ασχοληθει με το s voice??

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτερη rom για s3 int i9300 είναι αυτή.

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3286265&share_tid=3286265&share_fid=3793&share_type=t

 

[ROM][i9300][6.0.1_r61][saberMod][v10.8] Temasek's UNOFFICIAL CyanogenMod 13

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:!: :!:

Να υπενθυμίσω ότι για custom rom και γενικά τροποποιήσεις της συσκευής υπάρχει ξεχωριστό θέμα και θα παρακαλέσω να γράφετε εκεί τα σχετικά ώστε να μην βγαίνετε off topic και να είναι μαζεμένες οι συζητήσεις στα κατάλληλα θέματα για ευκολία όλων μας.

Link to comment
Share on other sites

εδω κ μια βδομαδα περιπου μου βγαζει αναβαθμηση λογισμικου.

ξερουμε λεπτομερειες της αναβαθμησησς αυτης?

αν δεν θελω να την κανω, υπαρχει τροπος να μην μου ζηταει καθε λιγο κ λιγακι να την κανω?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γιεα σε όλου!

έπεσε στα χέρια μου ένα s3 ι9300 το οποίο δεν bootάρει στο android και μένει στο samsung logo. Επισης κολλάει κατά την διαδικασία της φόρτισης. Δηλαδή δεν αναγνωρίζει ότι έχει καλώδιο φόρτισης αλλά δεν φορτίζει και δείχνει μόνιμα τον κύκλο φόρτισης κολλημένο.

Σκέφτηκα να το φλασάρω με odin. και αφού κατέβασα την 4.4.3 official rom δοκίμασα με μερικές εκδόσεις του odin και κατέληξα ότι μου κάνει η v3.09. όταν όπως πατάω start για να προχωρήσει η διαδικασία μου βγάζει τα ακόλουθα.

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> I9300XXUGNH4_I9300VFGGNH2_I9300BUUGNF1_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/003> Added!!

<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..

<ID:0/003> File analysis..

<ID:0/003> SetupConnection..

<ID:0/003> Initialzation..

<ID:0/003> Get PIT for mapping..

<ID:0/003> Firmware update start..

<ID:0/003> SingleDownload.

<ID:0/003> boot.img

<ID:0/003> NAND Write Start!!

<ID:0/003> FAIL!

<ID:0/003>

<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

γιεα σε όλου!

έπεσε στα χέρια μου ένα s3 ι9300 το οποίο δεν bootάρει στο android και μένει στο samsung logo. Επισης κολλάει κατά την διαδικασία της φόρτισης. Δηλαδή δεν αναγνωρίζει ότι έχει καλώδιο φόρτισης αλλά δεν φορτίζει και δείχνει μόνιμα τον κύκλο φόρτισης κολλημένο.

Σκέφτηκα να το φλασάρω με odin. και αφού κατέβασα την 4.4.3 official rom δοκίμασα με μερικές εκδόσεις του odin και κατέληξα ότι μου κάνει η v3.09. όταν όπως πατάω start για να προχωρήσει η διαδικασία μου βγάζει τα ακόλουθα.

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> I9300XXUGNH4_I9300VFGGNH2_I9300BUUGNF1_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/003> Added!!

<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..

<ID:0/003> File analysis..

<ID:0/003> SetupConnection..

<ID:0/003> Initialzation..

<ID:0/003> Get PIT for mapping..

<ID:0/003> Firmware update start..

<ID:0/003> SingleDownload.

<ID:0/003> boot.img

<ID:0/003> NAND Write Start!!

<ID:0/003> FAIL!

<ID:0/003>

<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Χρησιμοποίησε το γνήσιο καλώδιο usb ή καλώδιο απο brand name κινητό και ΟΧΙ καλώδιο απο κινεζικό κινητο

 

ASUS ZENFONE 2 | Z3560 1.8 Ghz | 2 Gb RAM

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μου εσπασε το γυρω γυρω στο τηλεφωνο στο σημειο που ειναι ο διακοπτης που ανοιγει. αλλαζει αυτο μονο του? ξερουμε κοστος?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο μονο του ειναι παμφτηνο (κατω απο 5ε), αλλα αμφιβαλλω αν θα βρεις καποιον να αναλαβει το ρισκο αντικαταστασης διοτι ειναι πολυ δυσκολο να το καταφερεις χωρις να σπασεις την οθονη ή το τζαμι.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

γιεα σε όλου!

έπεσε στα χέρια μου ένα s3 ι9300 το οποίο δεν bootάρει στο android και μένει στο samsung logo. Επισης κολλάει κατά την διαδικασία της φόρτισης. Δηλαδή δεν αναγνωρίζει ότι έχει καλώδιο φόρτισης αλλά δεν φορτίζει και δείχνει μόνιμα τον κύκλο φόρτισης κολλημένο.

Σκέφτηκα να το φλασάρω με odin. και αφού κατέβασα την 4.4.3 official rom δοκίμασα με μερικές εκδόσεις του odin και κατέληξα ότι μου κάνει η v3.09. όταν όπως πατάω start για να προχωρήσει η διαδικασία μου βγάζει τα ακόλουθα.

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> I9300XXUGNH4_I9300VFGGNH2_I9300BUUGNF1_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/003> Added!!

<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..

<ID:0/003> File analysis..

<ID:0/003> SetupConnection..

<ID:0/003> Initialzation..

<ID:0/003> Get PIT for mapping..

<ID:0/003> Firmware update start..

<ID:0/003> SingleDownload.

<ID:0/003> boot.img

<ID:0/003> NAND Write Start!!

<ID:0/003> FAIL!

<ID:0/003>

<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Έχεις πρόβλημα στη θύρα usb

 

Σήμερα πρόσεξα ότι από 16 GB που είναι το τηλέφωνο μου λέει πως έχω 5 gb ελεύθερα από τα 11,3 gb. Tα άλλα 5 περίπου που είναι?

 

Κάπου δε πρέπει να μπει και το λειτουργικό; :cool:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω ένα κινητό Samsung s3 9300 και όταν πατάω για να ανοίξω τις επαφές μου βγάζει το εξής μήνυμα : Επαφές διακόπηκε. Δηλαδή όπω καταλαβαίνετε δεν μπορώ να δω ούτε εάν μου εκανε καποιος αναπάντητη ποιος ήταν ούτε τίποτε άλλο μπορεί κάποιος να με βοηθήσει . Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάνει κάποια "επέμβαση" εσύ, πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές, βρες τις επαφές και πατώντας επάνω στο εικονίδιο θα σου ανοίξει ένα μενού. Επέλεξε εκκαθάριση δεδομένων και κάνε επανεκκίνηση τη συσκευή να δεις εάν έστρωσε. Να έχεις υπόψη σου ότι θα σου διαγράψει όλες τις επαφές που έχεις αποθηκευμένες, οπότε θα πρέπει αν δεν τις έχεις ήδη συγχρονισμένες να πάρεις πρώτα ένα αντίγραφο τους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...