Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα! Συνάδελφος που μετακόμισε απο Αμερική έχει ένα Galaxy S III, το οποίο είναι κλειδωμένο στην αμερικάνικη T-Mobile. Φυσικά, δεν αναγνωρίζει ελληνικά δίκτυα, μα ο άνθρωπος μένει πλέον Ελλάδα και θέλει να το χρησιμοποιεί εδώ.

 

Πως ξεκλειδώνει η συσκευή χωρίς να ζητήσει unlock code απο T-Mobile? (του αρνήθηκαν το unlock απ οτι μου είπε)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Δεν μπορώ να δω ούτε καν τα εισερχόμενα μου στο hotmail μου ( από την προεγκατεστημένη εφαρμογή e-mail), όταν κάνω χρήση δεδομένων της συσκευής. Συγχρονίζεται μόνο όταν είμαι συνδεδεμένος σε wifi . Έκανα διαγραφή του λογαριασμού , πάλι εγγραφή στο exchange , άλλα πάλι τα ίδια. Πιθανόν να άλλαξα τις ρυθμίσεις όταν αγόρασα την συσκευή(S3), αλλά δέν θυμάμαι τι. Κάποιος βοήθεια? Στην αρχή δούλευε.
Link to comment
Share on other sites

Καποια σταθερη rom για το s3;τωρα εχω την 4.3

 

καλη και σταθερη για μενα neatrom 4.3 v7.6

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα! Συνάδελφος που μετακόμισε απο Αμερική έχει ένα Galaxy S III, το οποίο είναι κλειδωμένο στην αμερικάνικη T-Mobile. Φυσικά, δεν αναγνωρίζει ελληνικά δίκτυα, μα ο άνθρωπος μένει πλέον Ελλάδα και θέλει να το χρησιμοποιεί εδώ.

 

Πως ξεκλειδώνει η συσκευή χωρίς να ζητήσει unlock code απο T-Mobile? (του αρνήθηκαν το unlock απ οτι μου είπε)

 

ας παει σε καποιο σερβις που αναλαμβανει ξεκλειδωματα,εκει θα μαθει αν γινεται.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πανε στις ρυθμισεις-λογαριασμοι και προσθεσε τον λογαριασμο email που εχεις,ετσι θα συνχρονιζεται και με το gmail νομιζω
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα θελω να ρωτησω για τα βιντεο που εχω τραβηξει με το s3 ενω παιζουν κανονικα στο τηλεφωνο στον υπολογιστη οταν προσπαθω να τα δω παιζουν σαν να ειναι σε αργη κινηση και ο ηχος δεν ειναι συνχρονισμενος με την εικονα.εχω δοκιμασει με διαφορετικους player και σε vista και σε 7 windows.μηπως καποιος ξερει κατι;ευχαριστω.

 

ειναι λογικο,αφου το s3 εχει απο προεπιλογη αναλυση εγγραφης βιντεο 1920x1080 ;)

και προφανως η καρτα γραφικων του υπολογιστη σου,δεν σηκωνει αυτη την αναλυση.

μπες στις ιδιοτητες καρτας γραφικων στο pc, δες μεχρι πια αναλυση υποστηριζει,και αναλογως πραξε

στις ρυθμισεις του κινητου σου(κατεβασε την αναλυση εγγραφης βιντεο ).

Tουλαχιστον σε μενα δουλεψε τζαμι.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι 4.3 έχω δεν ξέρω δεν θυμάμαι ποτέ άρχισε να το κάνει....απενεργοποιείται το HD voice?

 

Δεν έχω βρει κάτι ακόμα. Απο μενού σίγουρα όχι. Απο service menu το έχω χάσει.. Δεν ξέρω αν ξέρει κανεις τιποτα αλλο ή αν ξέρει η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχει ο πατέρας μου ένα s3 με ρομ arhd και android 4.3.Τον τελευταίο καιρό μου παραπονιέται ότι κολλάει πολύ,κάνει επανεκινησεις μόνο του και διαγράφει και εφαρμογές από μόνο του! Έχει κανείς Κανένα παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει τι να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχει ο πατέρας μου ένα s3 με ρομ arhd και android 4.3.Τον τελευταίο καιρό μου παραπονιέται ότι κολλάει πολύ,κάνει επανεκινησεις μόνο του και διαγράφει και εφαρμογές από μόνο του! Έχει κανείς Κανένα παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει τι να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ

δραστικα μετρα factory reset,και ξαναστησημο με μια μια τις εφαρμογες,μηπως καποια ειναι αυτη που δημιουργει το προβλημα.με τον τροπο αυτο(μεσω ρεκοβερυ)σβηνονται ολα οσα υπαρχουν στην εσωτερικη μνημη(οχι στην εξωτερικη καρτα)γιαυτο κανε αντιγραφο τα αρχεια(τηλ.φοτο κλπ).ας απαντηση και καποιος φιλος πιο ψαγμενος και μετα αποφασισε τι θα κανεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σας παρακαλώ να βοηθήσει κάποιος; κάτι πάτησε ο γιος μου πρώτα στη πεθερά μου και μετά σε έναν φίλο και τους έχει κάνει κάτι σαν φραγή. Δηλαδή αν πάρουν αυτοί τηλ δεν χτυπάει και μετά έρχεται σε μνμ η κλήση ενώ εμείς μπορούμε να τους πάρουμε κανονικά. Και στα τηλέφωνα τους στις επαφές εμφανίζεται ένα εικονίδιο σαν στοπ. Ξέρετε πως μπορώ να το βγάλω σας παρακαλώ;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις , η συσκευή μου και κλήση και δες τη πρώτη ρύθμιση απόρριψη κλησης
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, προσπάθησα να κάνω downgrade απο 4.1.2 σε 4.1.1 μέσω Odin. Η διαδικασία εξελίχθηκε ομαλά χωρίς σφάλματα, μα τώρα η συσκευή έχει κολλήσει στο Samsung boot logo και δεν μοιάζει να εκκινεί!

 

Πρόκειται για την Τ999 της T-Mobile. Μπρίκαρε;:confused:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, προσπάθησα να κάνω downgrade απο 4.1.2 σε 4.1.1 μέσω Odin. Η διαδικασία εξελίχθηκε ομαλά χωρίς σφάλματα, μα τώρα η συσκευή έχει κολλήσει στο Samsung boot logo και δεν μοιάζει να εκκινεί!

 

Πρόκειται για την Τ999 της T-Mobile. Μπρίκαρε;:confused:

αν ειναι σωστο το φιρμγουερ για το τηλ.μπες στο ρεκοβερυ αφου το κλεισεις,η βγαλε βαλε μπαταρια,και κανε φακτορυ ρεσετ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σωστο το φιρμγουερ για το τηλ.μπες στο ρεκοβερυ αφου το κλεισεις,η βγαλε βαλε μπαταρια,και κανε φακτορυ ρεσετ.

 

 

Επιδιορθώθηκε! ευχαριστώ πολύ!:happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πρωί με περίμενε μια αναβάθμιση 103 ΜΒ στο S3 μου. Πάνω που χάρηκα και λέω μπήκε η ΚΙΤ ΚΑΤ διαπίστωσα ότι πάλι με την 4.3 έμεινα. Ήρθε σε κάναν άλλον; Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πρωί με περίμενε μια αναβάθμιση 103 ΜΒ στο S3 μου. Πάνω που χάρηκα και λέω μπήκε η ΚΙΤ ΚΑΤ διαπίστωσα ότι πάλι με την 4.3 έμεινα. Ήρθε σε κάναν άλλον; Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι;

 

Τιποτα το σημαντικο φιλε μου!:(

Και εγω περιμενα την kit kat αλλα δυστηχως δεν θα την παρουμε εμεις!:confused:

Link to comment
Share on other sites

το περιεργο της υποθεσης.. τιποτα σημαντικο, ομως 100mb η αναβαθμιση..

απλα fixes δεν γινεται να ειναι.. :worry:

τι κανουυν;

Link to comment
Share on other sites

Έχω επάνω την GNA5 (4.3) της Cosmote και θέλω να βάλω την EUR. Μπορώ να περάσω απλά την 4.1.2, να ρουτάρω, να μηδενίσω και μετά να περάσω την 4.3; Γίνεται έτσι απλά δηλαδή το downgrade; Πρέπει να προσέξω κάτι σε κάποια φάση που μου διαφεύγει; Ευχαριστώ!

Edited: Ποια είναι η τελευταία "Καλή" 4.3;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να προσεξεις να πάρεις backup το efs γιατί μπορεί να χαθει κ μετα χαθηκες. Τώρα για καλη s3 ας απαντήσει κάποιος άλλος. Εμένα ξεκίνησε καλά η cos gna5 αλλά πλεον δεν παλευεται.

PS: λέω να δοκιμασω gnd. έχει βάλει κανεις; έχουμε εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

...Εμένα ξεκίνησε καλά η cos gna5 αλλά πλεον δεν παλευεται.

PS: λέω να δοκιμασω gnd. έχει βάλει κανεις; έχουμε εμπειρία;

 

Ακριβώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια!!!

 

είχα αφήσει το κινητό στο γραφείο μου και μόλις το βρήκα να ζαματάει!ολόκληρο και η οθόνη και η πλάτη και όλα.

άνοιξε κανονικά αλλά η μπαταρία απο το 97%έχει πάει στο 75.

Πιο πριν μου είχε βγάλει μνμ ότι η κάρτα sd είναι κατεστραμένη.Την έκανα διαμόρφωση αλλά δεν την έβγαλα.

έχει κανείς καμία ιδέα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...