Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν βρει (χρονο) καποιος τι φταιει ας ενημερωσει για το θεμα του βιντεο.

 

Αν δεν είναι θέμα windows ""αγορασμένα"......λέμε , το S3 είναι πειραγμένο ???

Γιατί αν είναι , κάποιος με ανάλογες καταστάσεις μπορεί να βρει άκρη .

Διαφορετικά αν είναι ενοχλητικό και το θεωρείς απαραίτητο , μόνο μία

επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων , πιθανόν να λύσει το πρόβλημά σου .

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το κινητό.

Στα καλά καθούμενα κάνει επανεκκίνηση μόνο του και πολλές φορές κάνει επανειλημμένα φθάνοντας στο λογότυπο galaxy s3 και κολλάει εκεί και ώρες

(όπως στο βίντεο)

Του έκανα φορματ μην έφταιγε τίποτα απο αυτά που είχα περάσει αλλά μετά από 2 μέρες (με σχεδόν τίποτα προγράμματα μέσα) άρχισε πάλι.

 

Τι μπορεί να φταίει??

το κινητό έχει εγγύηση 6 μήνες ακόμα, αλλά φοβάμαι ότι αν το στείλω θα του κάνουν φορματ και θα μου πούνε όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το κινητό.

Στα καλά καθούμενα κάνει επανεκκίνηση μόνο του και πολλές φορές κάνει επανειλημμένα φθάνοντας στο λογότυπο galaxy s3 και κολλάει εκεί και ώρες

(όπως στο βίντεο)

Του έκανα φορματ μην έφταιγε τίποτα απο αυτά που είχα περάσει αλλά μετά από 2 μέρες (με σχεδόν τίποτα προγράμματα μέσα) άρχισε πάλι.

 

Τι μπορεί να φταίει??

το κινητό έχει εγγύηση 6 μήνες ακόμα, αλλά φοβάμαι ότι αν το στείλω θα του κάνουν φορματ και θα μου πούνε όλα κομπλέ.

 

Οταν λες φορμάτ φαντάζομαι ότι εννοείς "επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων" .

Εχει αναφερθεί ότι κάποια updates του Chrome ή/και του Facebook μπορεί να δημιουργούν το πρόβλημα .

Πράξε ανάλογα . Αν τα έχεις απεγκατέστησέ τα , βγάλε τη μπαταρία , περίμενε 10 λεπτά , ξαναβάλε τη μπαταρία , ξεκίνησε τη

συσκευή , και δες τι παίζει .

Link to comment
Share on other sites

Όχι έκανα φορματ με odinn την official αφού έκανα και τα σχετικά οπως factory reset.

Το facebook να το σβήσω αλλά το chrome αφού δεν είμαι root δεν γίνετε.

Αλλά αν έφταιγαν αυτές η εφαρμογές δεν θα το έκανε και στα κινητά των φίλων μου που έχουν και αυτοί της 2 εφαρμογές??

Link to comment
Share on other sites

Το facebook να το σβήσω αλλά το chrome αφού δεν είμαι root δεν γίνετε.

 

Μπορείς όμως να το απενεργοποιήσεις απ'τις ρυθμίσεις εφαρμογών, σαν να μην υπάρχει είναι και το ενεργοποιείς πάλι οπότε επιθυμείς.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο καηκε η 32αρα sd και ειπα αυτή την φορα να παρω μεγαλύτερη.

Περασα λοιπον 64αρα Kingston και χαρούμενος για τον επιπλεον χωρο αρχισα να μεταφερω μουσικη και φωτογραφίες.

Δυστυχώς όμως ειδα πως την επομένη μερα πολλες από τις φωτογραφίες ηταν πλεον καταστραμμένα αρχεια όπως και πολλα μουσικα αρχεια.

Θεώρησα λοιπον πως επεσα σε ελαττωματική sd και δοκιμασα την τύχη μου αυτην την φορα σε 64αρα Samsung.

Τα πράγματα από την πρωτη μερα ηταν σαφως καλυτερα αφου οι φωτογραφίες μου μεταφερθήκαν και ως τωρα δεν εχω αντιμετωπίσει καποιο θεμα.

Εκει όμως που δεν βγάζω ακρη είναι με την μουσικη.

Ενώ μεταφέρω φακελο φακελο τα mp3 μου μετα από λιγο κάποιους από αυτους τους φακελους μου παρουσιάζονται άδειοι λες και δεν εχω περάσει τιποτα.

Το ακομα πιο κουφο είναι πως σε καποια αλλα mp3 όταν τα επιλεγω για αναπαραγωγή δεν παιζουν αυτά αλλα μουσικα αρχειa που βρισκονται σε αλλον φακελο.

Δεν ξερω τελικα κατά ποσο υποστηρίζει το s3 64αρα sd αλλα ως τωρα δεν εχω χαρει αυτην την επιλογή.

Να σημειώσω πως εχω την official rom και το φορμάρισμα της sd το εκανα μεσα από την συσκευη.

Tην μεταφορα των αρχειων προσπαθησα να την κανω από το Pc με card reader , μεσω wifi , ακομα και κατεβαζοντας τα αρχεια μου από το Dropbox.

Τι μπορει να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο καηκε η 32αρα sd και ειπα αυτή την φορα να παρω μεγαλύτερη.

Περασα λοιπον 64αρα Kingston και χαρούμενος για τον επιπλεον χωρο αρχισα να μεταφερω μουσικη και φωτογραφίες.

Δυστυχώς όμως ειδα πως την επομένη μερα πολλες από τις φωτογραφίες ηταν πλεον καταστραμμένα αρχεια όπως και πολλα μουσικα αρχεια.

Θεώρησα λοιπον πως επεσα σε ελαττωματική sd και δοκιμασα την τύχη μου αυτην την φορα σε 64αρα Samsung.

Τα πράγματα από την πρωτη μερα ηταν σαφως καλυτερα αφου οι φωτογραφίες μου μεταφερθήκαν και ως τωρα δεν εχω αντιμετωπίσει καποιο θεμα.

Εκει όμως που δεν βγάζω ακρη είναι με την μουσικη.

Ενώ μεταφέρω φακελο φακελο τα mp3 μου μετα από λιγο κάποιους από αυτους τους φακελους μου παρουσιάζονται άδειοι λες και δεν εχω περάσει τιποτα.

Το ακομα πιο κουφο είναι πως σε καποια αλλα mp3 όταν τα επιλεγω για αναπαραγωγή δεν παιζουν αυτά αλλα μουσικα αρχειa που βρισκονται σε αλλον φακελο.

Δεν ξερω τελικα κατά ποσο υποστηρίζει το s3 64αρα sd αλλα ως τωρα δεν εχω χαρει αυτην την επιλογή.

Να σημειώσω πως εχω την official rom και το φορμάρισμα της sd το εκανα μεσα από την συσκευη.

Tην μεταφορα των αρχειων προσπαθησα να την κανω από το Pc με card reader , μεσω wifi , ακομα και κατεβαζοντας τα αρχεια μου από το Dropbox.

Τι μπορει να συμβαίνει;

 

Copyright infringement?;) id tags? s3 player settings?

Edited by intech
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

πηγα σημερα σε έναν φίλο μου που είχε αγοράσει ένα live demo samsung galaxy s3 το οποίο είχαν πειράξει

κάνει κάτι κουλά λοιπόν του στυλ πως οταν ανοιγεις την οθόνη μετά από ξεκλείδωμα εμφανιζει κατι σαν screen saver το οποίο δεν μπορέσαμε να απενεργοποιήσουμε. από που γίνεται αυτό;

επίσης οταν κλείνουμε το κινητό και το ανοίγουμε, παρόλο που ειχαμε γυρίσει τη γλώσσα στα ελληνικά, επιστρέφει στα αγγλικά

τα φώτα σας :worry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

πηγα σημερα σε έναν φίλο μου που είχε αγοράσει ένα live demo samsung galaxy s3 το οποίο είχαν πειράξει

κάνει κάτι κουλά λοιπόν του στυλ πως οταν ανοιγεις την οθόνη μετά από ξεκλείδωμα εμφανιζει κατι σαν screen saver το οποίο δεν μπορέσαμε να απενεργοποιήσουμε. από που γίνεται αυτό;

επίσης οταν κλείνουμε το κινητό και το ανοίγουμε, παρόλο που ειχαμε γυρίσει τη γλώσσα στα ελληνικά, επιστρέφει στα αγγλικά

τα φώτα σας :worry:

 

Μάλλον πρόκειται γιά Live Wallpaper .

Ρυθμίσεις / Η συσκευή μου / Εμφάνιση / Φόντο / Αρχική Οθόνη ........ επιλέγεις μιά φωτο γιά φόντο

ή

Ρυθμίσεις / Περισσότερα / Διαχειριστής εφαρμογών ......... ψάχνεις γιά το Live Wallpaper και κάνεις κατάργηση εγκατάστασής του

 

Ρυθμίσεις / Η συσκευή μου / Γλώσσα και εισαγωγή / Γλώσσα / ...... επιλέγεις Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα το οποίο παρουσιάστηκε μετά από την τελευταία αναβάθμιση που μου ήρθε πριν από κάνα μήνα, ενώ έχω κλειστό το Wi-Fi μετά από λίγο ανοίγει μόνο του:wacko: δεν συμβαίνει συνέχεια αλλά συχνά...έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; θα μπορούσε να οφείλετε σε κάποια εφαρμογή και οχι στο λογισμικό του κινητού;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.γινεται στα βιντεο που βλεπω να παρω στηγμιοτυπο μια εικονα απο το βιντεο? Στη 4.1.2 που ειχα για λιγο νομιζα οτι γινοταν.στη 4.3 stock rom δε γινεται?

το βρηκα μεσα στη ρυθμισεις ληψη και ενεργο και εμφανιζεται το εικονιδιο

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

1ον) Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια θήκη τώρα για το καλοκαίρι waterproof και αντικραδασμική?

2ον) Ρυθμίσεις->Η συσκευή->κλήση->Ειδοποιήσεις κλήσεων->Δόνηση κατά την απάντηση (ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ). Ξέρει κανείς πως αυξάνουμε ή αλλάζουμε την δόνηση?

3ον) Πως ρυθμίζουμε τον ήχο (που ακούμε τον συνομιλητή μας) κατά την διάρκεια κλήσης εκτός από το volume up or down?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1ον) Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια θήκη τώρα για το καλοκαίρι waterproof και αντικραδασμική?

2ον) Ρυθμίσεις->Η συσκευή->κλήση->Ειδοποιήσεις κλήσεων->Δόνηση κατά την απάντηση (ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ). Ξέρει κανείς πως αυξάνουμε ή αλλάζουμε την δόνηση?

3ον) Πως ρυθμίζουμε τον ήχο (που ακούμε τον συνομιλητή μας) κατά την διάρκεια κλήσης εκτός από το volume up or down?

Ευχαριστώ.

1) δεν γνωριζω.2)ρυθμισεις-ηχος-ενταση εχει και για την δονηση 3) εγω με vol.up - vol.down δουλευω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ κ κάποιους μήνες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν πάω να κάνω κλίση ακούγεται σαν χαλασμένο μια βραχνάδα κ άλλες φορές σταματάει μόνο του άλλες φορές του κάνω ένα ελαφρό χτύπημα πάνω στο ακουστικό κ σταματάει... δεν το κάνει σε κάθε κλήση αλλά το κάνει πολύ συχνά

Έχω εγγύηση ακόμη κ είμαι Άρτα πρέπει να το στείλω startec η μπορώ να βρω κ εδώ επίσημο service.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα στην smartec κατευθείαν ,θα ξεμπερδέψεις ποιο γρήγορα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να σας ρωτήσω θεωρητικά πόσες φορές μπορώ να βάλω και να βγάλω κάποια custom rom? Εννοώ υπάρχει κάποιος αριθμός flasharισματων που το κινητό χαλάει? Αυτό ισχύει και στην επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Το Στέλνω με courier???

Ναι ,πάρε τους τηλέφωνο και θα σου εξηγήσουν πως θα γίνει .

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να σας ρωτήσω θεωρητικά πόσες φορές μπορώ να βάλω και να βγάλω κάποια custom rom? Εννοώ υπάρχει κάποιος αριθμός flasharισματων που το κινητό χαλάει? Αυτό ισχύει και στην επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Οσες φορές θελεις μπορείς να φλασαρεις custom rom ,το ιδιο συμβαίνει και με την επαναφορά εργοστασιακών .

Ο counter γράφει μόνο όταν περνάς κατι που δεν είναι official με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,πάρε τους τηλέφωνο και θα σου εξηγήσουν πως θα γίνει .

 

Οσες φορές θελεις μπορείς να φλασαρεις custom rom ,το ιδιο συμβαίνει και με την επαναφορά εργοστασιακών .

Ο counter γράφει μόνο όταν περνάς κατι που δεν είναι official με odin .

 

Δηλαδή όταν περνάω κάτι χωρίς το odin κάτι που το έχω βάλει στην SD και το περνάω από το cwm..με την εντολή install from zip υπάρχει θέμα? Όπως kernels και roms πχ boeffla - archidroid - cm11 - omega κτλ

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ κ κάποιους μήνες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν πάω να κάνω κλίση ακούγεται σαν χαλασμένο μια βραχνάδα κ άλλες φορές σταματάει μόνο του άλλες φορές του κάνω ένα ελαφρό χτύπημα πάνω στο ακουστικό κ σταματάει... δεν το κάνει σε κάθε κλήση αλλά το κάνει πολύ συχνά

Έχω εγγύηση ακόμη κ είμαι Άρτα πρέπει να το στείλω startec η μπορώ να βρω κ εδώ επίσημο service.

 

Εχεις cosmote; Εχεις 4.3; το κανει κ μένα απο την τελευταια 4.3 κ μετα. Το μυαλό μου έχει παει το hdvoice για κάποιο λογο...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν περνάω κάτι χωρίς το odin κάτι που το έχω βάλει στην SD και το περνάω από το cwm..με την εντολή install from zip υπάρχει θέμα? Όπως kernels και roms πχ boeffla - archidroid - cm11 - omega κτλ

Οχι δεν εχεις θέμα ,δεν γράφει ο counter .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις cosmote; Εχεις 4.3; το κανει κ μένα απο την τελευταια 4.3 κ μετα. Το μυαλό μου έχει παει το hdvoice για κάποιο λογο...

 

 

Ναι 4.3 έχω δεν ξέρω δεν θυμάμαι ποτέ άρχισε να το κάνει....απενεργοποιείται το HD voice?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...