Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπάρχει τρόπος να το ξεrootάρεις χωρίς να χάσεις την εγγύηση γιατί ανεβαίνει το KnoxCounter (σε όλα έχουν KNOX)

 

γιατί από πότε έχει knox το S3?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν υπάρχει τρόπος να το ξεrootάρεις χωρίς να χάσεις την εγγύηση γιατί ανεβαίνει το KnoxCounter (σε όλα έχουν KNOX)

Το s3 LTE έχει knox όχι το απλό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εγω απο 4.1.2 εβαλα την XXUGNA5 και δεν βλεπω πουθενα knox .... πηγα - ασφαλεια - διαχειριστεσ συσκευης και δεν εχει Knox μεσα.... ειναι καπου αλλου ...?

 

 

 

τωρα ειδα για το lte .... ευχαριστω...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

ένα ποστ πιο πάνω.Δεν έχει knox το S3

Τότε γιατί μου έβγαλε μηνυματάκι "δεν μπορείτε να γυρίσετε σε παλιές εκδόσεις για λόγους ασφαλείας" όταν πήγα από 4.1 σε 4.3; (δεν έχω την LTE έκδοση)

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί μου έβγαλε μηνυματάκι "δεν μπορείτε να γυρίσετε σε παλιές εκδόσεις για λόγους ασφαλείας" όταν πήγα από 4.1 σε 4.3; (δεν έχω την LTE έκδοση)

 

Από όσο ξέρω αυτό δεν έχει καμία σχέση με το knox.Επίσης καμία συσκευή μου μέχρι στιγμής ειδικά samsung δεν γύριζε σε προηγούμενη έκδοση android,χωρίς να βάλω το χεράκι μου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί μου έβγαλε μηνυματάκι "δεν μπορείτε να γυρίσετε σε παλιές εκδόσεις για λόγους ασφαλείας" όταν πήγα από 4.1 σε 4.3; (δεν έχω την LTE έκδοση)

 

Έχει νεώτερη έκδοση bootloader η 4.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας δεν γνωρίζω αν έχει γίνει ξανά η ερώτηση αυτή αλλά για το s3 θα υπάρξει 4.4 kitkat?

η θα μείνει σε 4.3

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας δεν γνωρίζω αν έχει γίνει ξανά η ερώτηση αυτή αλλά για το s3 θα υπάρξει 4.4 kitkat?

η θα μείνει σε 4.3

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δυστυχώς το βλέπω χλωμό. Οσο περνάν οι μέρες, τόσο πιο απίθανο μου φαίνεται.

Τα μονα που την παίρνουν, είναι τα μοντέλλα που κυκλοφορούν στις Η.Π.Α., με 2 GB Μνήμη και διαφορετικό επεξεργαστή.

Νομίζω οτι είμαστε θύματα του TW, της αδιαφορίας της εταιρείας για εμάς που δώσαμε το 700Ε και φυσικά της ανικανότητας των προγραμματιστών της....

Οταν κάποιος που αγόρασε Iphone , σχεδόν πριν 4 χρόνια, αναβαθμιζεται... τι να πώ.

Βέβαια για να είμαι δίκαιος, αγόρασα το τ/φ, τον Ιούλιο του 12, και δουλεύει άψογα.

Το νέο μου τ/φ, ΔΕΝ θα προέρχεται από την ίδια εταιρεια.

Εχουμε πιά πολλες επιλογές...............:)

Link to comment
Share on other sites

μετά την μικρή αναβάθμιση σε ΝΑ8 , έχει τύχει να κολλήσει το τηλ όταν πάει να ανάψει την οθόνη, όπως είχα διαβάσει ότι γινόταν με την αρχική 4.3. Για να ξεμπετώσει θέλει hard reset... του έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών και μου φαίνεται να το κάνει πιο συχνά τώρα (μια φορά στις 2-3 μέρες). Συμβαίνει και σε άλλους? Και επειδή έχω και ένα s3 εταιρικό (κυκλοφορώ με τα δίδυμα!) το οποίο το έχω σχεδόν παρθένο (ούτε social media, ούτε live wallpaper ούτε πολλά chat, μονο hangout) το παθαίνει και εκείνο που και που! :mad:
Link to comment
Share on other sites

μετά την μικρή αναβάθμιση σε ΝΑ8 , έχει τύχει να κολλήσει το τηλ όταν πάει να ανάψει την οθόνη, όπως είχα διαβάσει ότι γινόταν με την αρχική 4.3. Για να ξεμπετώσει θέλει hard reset... του έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών και μου φαίνεται να το κάνει πιο συχνά τώρα (μια φορά στις 2-3 μέρες). Συμβαίνει και σε άλλους? Και επειδή έχω και ένα s3 εταιρικό (κυκλοφορώ με τα δίδυμα!) το οποίο το έχω σχεδόν παρθένο (ούτε social media, ούτε live wallpaper ούτε πολλά chat, μονο hangout) το παθαίνει και εκείνο που και που! :mad:

αν εχεις χρονο κανε εγκατασταση απο την αρχη,μεσω κιες η οντιν.μπορει να μην εκατσε καλα η αναβαθμηση,συμβαινει αρκετες φορες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις χρονο κανε εγκατασταση απο την αρχη,μεσω κιες η οντιν.μπορει να μην εκατσε καλα η αναβαθμηση,συμβαινει αρκετες φορες.

 

δεν είναι το ίδιο με το να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας φίλος αναβάθμισε σε 4.3 και δεν μπορεί να τρέξει σελίδες με flash player. Έχουμε κάποιο λινκ για την έκδοση αυτή ή κάποιον άλλον τρόπο να δει flash σε browser;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το βλέπω χλωμό. Οσο περνάν οι μέρες, τόσο πιο απίθανο μου φαίνεται.

Τα μονα που την παίρνουν, είναι τα μοντέλλα που κυκλοφορούν στις Η.Π.Α., με 2 GB Μνήμη και διαφορετικό επεξεργαστή.

Νομίζω οτι είμαστε θύματα του TW, της αδιαφορίας της εταιρείας για εμάς που δώσαμε το 700Ε και φυσικά της ανικανότητας των προγραμματιστών της....

Οταν κάποιος που αγόρασε Iphone , σχεδόν πριν 4 χρόνια, αναβαθμιζεται... τι να πώ.

Βέβαια για να είμαι δίκαιος, αγόρασα το τ/φ, τον Ιούλιο του 12, και δουλεύει άψογα.

Το νέο μου τ/φ, ΔΕΝ θα προέρχεται από την ίδια εταιρεια.

Εχουμε πιά πολλες επιλογές...............:)

 

Επιλογες υπαρχουν πολλες το multiwindow σε αυτη την υλοποιηση δυστιχως οχι ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το βλέπω χλωμό. Οσο περνάν οι μέρες, τόσο πιο απίθανο μου φαίνεται.

Τα μονα που την παίρνουν, είναι τα μοντέλλα που κυκλοφορούν στις Η.Π.Α., με 2 GB Μνήμη και διαφορετικό επεξεργαστή.

Νομίζω οτι είμαστε θύματα του TW, της αδιαφορίας της εταιρείας για εμάς που δώσαμε το 700Ε και φυσικά της ανικανότητας των προγραμματιστών της....

Οταν κάποιος που αγόρασε Iphone , σχεδόν πριν 4 χρόνια, αναβαθμιζεται... τι να πώ.

Βέβαια για να είμαι δίκαιος, αγόρασα το τ/φ, τον Ιούλιο του 12, και δουλεύει άψογα.

Το νέο μου τ/φ, ΔΕΝ θα προέρχεται από την ίδια εταιρεια.

Εχουμε πιά πολλες επιλογές...............:)

 

Δεν θα το έλεγα αδιαφορία. Μια χαρά πήρε αναβαθμίσεις με ολα τα καλά και κακά. Αλλά ακόμα και αν δεχτούμε οτι αδιαφορησε η εταιρία υπάρχουν τοσα πολλά καλούδια εκει εξω για το s3 που νομιζω οτι μπορεί να αντέξει άλλα δυο χρόνια, αν δεν δούμε συνταρακτικες διαφορές στις επομενες εκδόσεις του ανδροιδ

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

2+ χρονών συσκευή με 4.3, οι αντίστοιχες τι φοράν;νομιζω την 4.4 αν δεν την δώσουν,θανε μονο κ μονο θεμα μαρκετινγκ,να παμε σε νεα συσκευη.το σ3 την 4.4 θα την παει νερακι αν την δωσουν,στους 18μηνες που τοχω ειμαι πολλή ευχαριστημένος,φοραει την τελευταια ΑUT 4.3 na8.σε αλλαγη συσκευης στα2 χρονια περιπου ,βλεπω N5 ή Z2 λογο 50γιγα ντροπμποξ για παντα.για αλλο σαμυ με κνοξ κ ρετζιον μπααααααα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας φίλος αναβάθμισε σε 4.3 και δεν μπορεί να τρέξει σελίδες με flash player. Έχουμε κάποιο λινκ για την έκδοση αυτή ή κάποιον άλλον τρόπο να δει flash σε browser;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Διάβασε το FAQ του s4 ,αναφέρει πως μπορείς να δεις σελίδες με flash .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

...Νομίζω οτι είμαστε θύματα του TW, της αδιαφορίας της εταιρείας για εμάς που δώσαμε το 700Ε και φυσικά της ανικανότητας των προγραμματιστών της....

700 Γιούρο (τη θυμάστε αυτή τη λέξη :lol:) για κινητό :p καταραμένη κρίση lol. :X :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που λογικά δεν θα πάρουμε την 4.4 είναι να "σπρώξουν"στην αγορά μεταγενέστερου μοντέλου.

έτσι και αλλιώς κυκλοφορούν στην αγορά κινητά με χειρότερα specs απο το s3 με 4.4...

Κάτι παρόμοιο βέβαια κάνουν όλες οι εταιρίες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω: Tελικά, σε εργοστασιακή ROM και τελευταία έκδοση, το αρχείο thumbdata3 είναι deletable;

 

Δηλαδή αν για παράδειγμα ο φάκελος DCIM/.thumbnails πιάνει 600ΜΒ χώρο, 300MB απο το αρχείο thumbdata3 και 300ΜΒ απο αυτά τα αρχεια-thumbnails (εικονίτσες), και διαγράψεις τον DCIM/.thumbnails, παίρνεις πίσω 300ΜΒ ή 600ΜΒ; (στο δικό μου θα πάρω μονο 300ΜΒ πίσω, το thumbdata3 στην ουσία δεν διαγράφεται).

 

Πάω για wipe αυριο, θέλω να δω αν αξίζει τον κόπο.

 

ΥΓ: Οι δυο μεθοδοι για wipe (αυτός μεσα απο το settings menu και αυτός που πατάς volume up - home - power) είναι το ίδιο πράγμα;

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Έχω το εξής πρόβλημα με ένα S3 mini φίλης μου.

Ήταν στη Vodafone σε εταιρική σύνδεση, και άλλαξαν σε Κοσμοτε.

Το αποτέλεσμα είναι ότι τώρα, ενώ μπορεί να πάρει τηλ. δεν μπορεί να δεχτεί, και οι καλούνται, ακούνε μήνυμα που λέει ο αριθμός Vodafone που καλείτε, είναι απενεργοποιημένος..

Η Κοσμοτε, λέει ότι είναι θέμα Vodafone,.

Εσείς, τι λέτε, και τι μπορεί να γινει;

Υπ όψιν ότι το τηλέφωνο είναι εντελώς απαραίτητο, μιας και η φίλη, είναι στις πωλήσεις, και έχει πρόβλημα, ενώ το πρόβλημα πέρασε τις 2 βδομάδες.

δοκιμασε και αυτο..ρυθμισεις-δικτυα κινητης-ονοματα σημειων προσβασης,και δες εαν εχει βονταφον και κοσμοτε και επελεξε το δευτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν είναι το ίδιο με το να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών?
δεν ειναι γιατι η επεναφορα επαναφερη την ρομ που εχεις,που μπορει να εχει κατι λαθος,οποτε επαναφερης και το λαθος
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...