Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έχω κλειστή την εξοικονόμηση ενέργειας. Μήπως να δοκίμαζα κάναν άλλο launcher;

Το redraw είναι κλασικό πρόβλημα στον stock launcer του S3 και οφείλεται κατά κύριο λόγο στη μικρή ΡΑΜ και την κακή διαχείρισή της. Για να το ελαχιστοποιήσετε βάλτε τον NOVA. Είναι πολύ ελαφρύτερος και παραμετροποιήσιμος .

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το redraw είναι κλασικό πρόβλημα στον stock launcer του S3 και οφείλεται κατά κύριο λόγο στη μικρή ΡΑΜ και την κακή διαχείρισή της. Για να το ελαχιστοποιήσετε βάλτε τον NOVA. Είναι πολύ ελαφρύτερος και παραμετροποιήσιμος .

 

Συμφωνώ απολύτως το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και το ελυσα μα τον Nova

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και το ελυσα μα τον Nova

 

o nova απλως εχει ταχυτητα στις οθονες οχι στο ανοιγμα των εφαρμογων,εκτως και αν εχει καποια ρυθμιση που με διαφευγει.:O

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

ναι να το παρεις.ο ιδιος θα κρινεις θετικα το τηλ. οταν το παρεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την διευκρινιση των Λατινικων!!Νομιζω οτι εκανε κατι απο τον χωρο αποθηκευσης..εκεινη την ωρα το πηρα..ανοιγει τις επαφες αλλα δεν τις βλεπει..κ οταν κανω κυλιση στις κλησεις ας πουμε φαινεται το ονομα για 2" κ μετα εξαφανιζεται!!!Εχω τρελλαθει γιατι εχω πολυ σημαντικα τηλεφωνα...κ δεν βρισκω λυση!!
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βοηθησω παραπανω εκτως απο το να δοκιμασεις στις ρυθμισεις,μεσα στις επαφες,και να επιλεξεις επαφες για εμφανιση και τικαρε το ..ολες..επισης(ενα ενα μου ερχονται)αν εχεις αντιγραφο στην καρτα μνημης επελεξε εισαγωγη απο καρτα sd.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το redraw είναι κλασικό πρόβλημα στον stock launcer του S3 και οφείλεται κατά κύριο λόγο στη μικρή ΡΑΜ και την κακή διαχείρισή της. Για να το ελαχιστοποιήσετε βάλτε τον NOVA. Είναι πολύ ελαφρύτερος και παραμετροποιήσιμος .

 

+1. Με τον Nova δεν προκειται να εχεις ξανα redraw.

Link to comment
Share on other sites

Και ο nova κάνει επανεκκινησεις αλλά ανοίγει πολυ πιο γρήγορα και δεν είναι τόσο φανερό.

Ή μάλλον είναι φανερό αλλά έχει την εικόνα στιγμιαιου κολλήματος

Link to comment
Share on other sites

Και ο nova κάνει επανεκκινησεις αλλά ανοίγει πολυ πιο γρήγορα και δεν είναι τόσο φανερό.

Ή μάλλον είναι φανερό αλλά έχει την εικόνα στιγμιαιου κολλήματος

 

Υπάρχει ρύθμιση στις προχωρημένες ρυθμισεις και δεν κανει redraws (Επιθετικη επιφάνεια εργασίας)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εάν υπάρχει κάποιος που να έχει χαλασμένο S3 με λειτουργική οθόνη που δεν θα το φτιάξει, ας μου στείλει πμ.
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στις προχωρημένες ρυθμισεις και δεν κανει redraws (Επιθετικη επιφάνεια εργασίας)

 

Πού ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στις προχωρημένες ρυθμισεις και δεν κανει redraws (Επιθετικη επιφάνεια εργασίας)

 

Δεν αλλάζει κάτι σε αυτό που έγραψα περί στιγμιαίου κολλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει κάτι σε αυτό που έγραψα περί στιγμιαίου κολλήματος.

 

Εγω το έγραψα αυτό σε οσους κανει redraws o nova πατας το home είναι κενό το background και εμφανίζονται μετά τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά από σημερα αντιμετωπίζω προβλημα με την βυσματοθηκη των ακουστικων.

Το βύσμα δεν κουμπουνει κανωντας το χαρακτηριστικό κλικ και με το παραμικρό κουνημα βγαινει από την βυσματοθηκη.

Σε διαφορα ακουστικα που εχω και δοκίμασα μονο σε ένα κομπώνει σχετικα καλα αλλα όχι όπως κούμπωνε μεχρι χτες.

Υποθετω πως λογο σκόνης καποιο από τα κλιπ της βυσματοθηκης δεν αγκαλιαζει το βυσμα όπως πρωτα.

Αληθεια στην Θεσσαλονίκη ποιος εχει το service ;

 

( το κινητο είναι αγορασμένο από skroutzoμαγαζο και είναι γερμανικο.)

 

Σημερα πηγα στο service της samsung στο λιμάνι για το θεμα που περιγραφω παραπανω..

Η κοπελιά στην υποδοχη μου ζητησε να περιμενω 20 λεπτα για να δει ο τεχνικος το θεμα και καπου στο μισαωρο μου ειπε πως σε λιγο θα ειναι ετοιμο.

Οντως σε περιπου 40 λεπτα μου αλλάξανε την βύσματοθήκη και την κεραία αφου οπως μου εξήγησαν αυτα ειναι κολλητά μαζι και αποχώρησα απολυτα ικανοποιημένος αφου δεν χρειάστηκε να στερηθώ την συσκευή μου για μερες.

 

Μπραβο για την γρήγορη εξυπηρέτηση...

Το κινητο μου ειναι ακομα στην εγγύηση και φυσικα δεν πλήρωσα τιποτα για την επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά χωρίς να αλλάξω launcher έκανα αυτό :

http://bytomorrowtech.wordpress.com/2012/08/22/galaxy-s3-home-screen-redraw-problem-solved/

και λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι αν και επιφυλάσσομαι κι εγώ (μαζί με αρκετούς που σχολίασαν από κάτω) από τη στιγμή που δεν έχει επισυνάπτει μια επίσημη "πηγή". Για να δούμε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βγήκε η ND1 έκδοση για Σερβία, Κροατία, Ουγγαρία. Βελτιωμένη 4.3. Δεν σταμάτησε η ανάπτυξη. Άλλωστε η 4.4 δεν έχει τρομερές αλλαγές απο την 4.3 θα είναι βλακεία αν δεν τη δώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε ενα firmware update γύρω στο 67MB, ήρθε και σε κάποιον άλλο; τι είναι αυτό;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε ενα firmware update γύρω στο 67MB, ήρθε και σε κάποιον άλλο; τι είναι αυτό;

 

Το κατέβασες; Όποιος έκανε το update μπορεί να μου πει ποιο firmware έχει αυτή τη στιγμή; Ρωτάω επειδή στο πολωνικό firmware που έχει το δικό μου ήρθε ένα update πριν μια εβδομάδα περίπου και όταν το εγκατέστησα μου άλλαξε το firmware σε XUGNA5. Επειδή και το update που ήρθε σε μένα τότε ήταν γύρω στα 70mb αναρωτιέμαι αν ήταν το ίδιο ή να περιμένω κάποιο ακόμα πιο νέο, σε δοκιμή που έκανα μόλις δεν έβγαλε κάτι πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Τερμα κατω το τελευταίο για προχωρημενους .[/QUO

αλλο τηλ εχω εγω? που ειναι αυτη η ρυθμιση . εχω 4,3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...