Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω και θα σας πω.... Υπάρχει καμια χωρίς παροχο ?

 

Καλημερα, ναι υπαρχει αλλα ειναι ποιο παλαια.

 

http://samsung-updates.com/details/22353/Galaxy_S_3_International/GT-I9300/EUR/I9300XXUGMK6.html

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε αναβάθμιση περί τα 16 Mb. Παραδόξως, χωρίς να γνωρίζω τι ακριβώς αναβάθμιση έγινε, το κινητό μου πετάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον καλύτερη κατανομή μνήμης;

 

χωρις να κανεις factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο ευχαριστώ πολύ. Αν βάλω αυτή θα έρθει και αναβάθμιση για 4.3.

 

Φιλε και αυτη ειναι 4.3 βαλε οποια θελεις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά αυτής της συσκευής σήμερα; Μετά απο 2 χρονια με τις αναβαθμισεις που έχει δεχθεί τρέχουν όλα όπως πρέπει ή εντοπίζονται προβλήματα;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα galaxy S3 και τις τελευταιες 2-3 μερες αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα με το κινητο.

 

Προσπαθω να το συνδεσω με το Usb καλωδιο στον υπολογιστη μου, αλλα δεν συνδεεται με τιποτα, δεν το βλεπει καθολου το Pc, λες και δεν συνδεω καμια συσκευη πανω στην usb θυρα.

 

Το μονο που κανει το κινητο μολις το συνδεω, ειναι να βγαζει την ενδειξη της φορτισης.

Στο παρελθον εχει συνδεθει απειρες φορες το κινητο με το pc, της τελευταιες μερες αρνειτε ομως πεισματικα.

Η θυρα/θυρες Usb του Pc λειτουργουν κανονικατατα, εχουνε τσεκαριστει, το αναφερω για να προλαβω καποιους που τυχον πουνε μην εχει προβλημα η θυρα/θυρες usb του pc..

 

Καμια ιδεα ρε παιδια??

Εχει τυχει σε καποιο αλλο τετοιο πραγμα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα galaxy S3 και τις τελευταιες 2-3 μερες αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα με το κινητο.

 

Προσπαθω να το συνδεσω με το Usb καλωδιο στον υπολογιστη μου, αλλα δεν συνδεεται με τιποτα, δεν το βλεπει καθολου το Pc, λες και δεν συνδεω καμια συσκευη πανω στην usb θυρα.

 

Το μονο που κανει το κινητο μολις το συνδεω, ειναι να βγαζει την ενδειξη της φορτισης.

Στο παρελθον εχει συνδεθει απειρες φορες το κινητο με το pc, της τελευταιες μερες αρνειτε ομως πεισματικα.

Η θυρα/θυρες Usb του Pc λειτουργουν κανονικατατα, εχουνε τσεκαριστει, το αναφερω για να προλαβω καποιους που τυχον πουνε μην εχει προβλημα η θυρα/θυρες usb του pc..

 

Καμια ιδεα ρε παιδια??

Εχει τυχει σε καποιο αλλο τετοιο πραγμα??

 

Το δοκιμαζεις με το stock καλωδιο? αν το έχεις με αλλο φταιει το καλώδιο. Το stock κατι εχει.. την επαθα και εγω. καλώδιο που αλλου δουλευει κανονικα εκει εκανε οτι κανει και σενα.

Link to comment
Share on other sites

περασα την archidroid αλλα λειτουργικό δε βλέπω bootarei συνέχεια στη recovery.

checkαρε 2 πράγματα:

1) αν η έκδοση του CWM που έχεις είναι συμβατή με τη ROM

2) το checksum από τo zip

 

εννοείται ότι το αφήνεις κανα 5λεπτο τη 1η φορά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα galaxy S3 και τις τελευταιες 2-3 μερες αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα με το κινητο.

 

Προσπαθω να το συνδεσω με το Usb καλωδιο στον υπολογιστη μου, αλλα δεν συνδεεται με τιποτα, δεν το βλεπει καθολου το Pc, λες και δεν συνδεω καμια συσκευη πανω στην usb θυρα.

 

Το μονο που κανει το κινητο μολις το συνδεω, ειναι να βγαζει την ενδειξη της φορτισης.

Στο παρελθον εχει συνδεθει απειρες φορες το κινητο με το pc, της τελευταιες μερες αρνειτε ομως πεισματικα.

Η θυρα/θυρες Usb του Pc λειτουργουν κανονικατατα, εχουνε τσεκαριστει, το αναφερω για να προλαβω καποιους που τυχον πουνε μην εχει προβλημα η θυρα/θυρες usb του pc..

 

Καμια ιδεα ρε παιδια??

Εχει τυχει σε καποιο αλλο τετοιο πραγμα??

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει ο κονεκτορας usb που είναι στο τηλέφωνο οπότε θα χρειαστείς service

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

checkαρε 2 πράγματα:

1) αν η έκδοση του CWM που έχεις είναι συμβατή με τη ROM

2) το checksum από τo zip

 

εννοείται ότι το αφήνεις κανα 5λεπτο τη 1η φορά

 

teamwin εχω

πως θα περασω στη καρτα μνημης το .zip άλλης rom μέσω της recovery?

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει ο κονεκτορας usb που είναι στο τηλέφωνο οπότε θα χρειαστείς service

 

εμενα δεν το βλέπει όταν το κινήτο είναι κλειδωμένο π.χ. έχω lock pattern

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sofos_5
Συνεχόμενα Μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμαζεις με το stock καλωδιο? αν το έχεις με αλλο φταιει το καλώδιο. Το stock κατι εχει.. την επαθα και εγω. καλώδιο που αλλου δουλευει κανονικα εκει εκανε οτι κανει και σενα.

Ναι με το stock καλωδιο το δοκιμαζω...

Υπαρχει δηλαδη να εχει χαλασει το καλωδιο?

Δεν ειχα σκεφτει κατι τετοιο, μιας και το ιδιο καλωδιο χρησιμοποιω για την φορτιση του τηλεφωνο χωρις κανενα προβλημα και υπεθεσα οτι το καλωδιο ειναι κομπλε!

Εχει φιλος μου το ιδιο κινητο, θα δανειστω αυριο το καλωδιο του να δω μηπως και δουλεψει, thank's!

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει ο κονεκτορας usb που είναι στο τηλέφωνο οπότε θα χρειαστείς service

Oποτε αυριο δοκιμαζω και διαφορετικο καλωδιο οπως μου ειπε και το παιδι πιο πανω και αν δεν λυθει παλι το προβλημα το "στελνω" με την εγγυηση...

 

Υπαρχει περιπτωση να εχει φαει κανενα "σκαλωμα" η συσκευη και αν του κανω κανενα "factory reset" να "στρωσει"?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.σκεφτομαι να παρω το ς3 το απλο.αξιζει ακομα η αγορα του? Θα παρει την κιτ κατ?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα galaxy S3 και τις τελευταιες 2-3 μερες αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα με το κινητο.

 

Προσπαθω να το συνδεσω με το Usb καλωδιο στον υπολογιστη μου, αλλα δεν συνδεεται με τιποτα, δεν το βλεπει καθολου το Pc, λες και δεν συνδεω καμια συσκευη πανω στην usb θυρα.

 

Το μονο που κανει το κινητο μολις το συνδεω, ειναι να βγαζει την ενδειξη της φορτισης.

Στο παρελθον εχει συνδεθει απειρες φορες το κινητο με το pc, της τελευταιες μερες αρνειτε ομως πεισματικα.

Η θυρα/θυρες Usb του Pc λειτουργουν κανονικατατα, εχουνε τσεκαριστει, το αναφερω για να προλαβω καποιους που τυχον πουνε μην εχει προβλημα η θυρα/θυρες usb του pc..

 

Καμια ιδεα ρε παιδια??

Εχει τυχει σε καποιο αλλο τετοιο πραγμα??

Δοκιμασετο σε ενα αλλο pc, κατα προτιμηση με windows 7 να δεις αν ψαξει drivers στο update.

Αν δεν κανει τιποτα,κατα 99% ειναι ο κονεκτορ πανω στη μητρικη.

Μην ανυσηχεις,εγω μεσα σε διαστημα 5 μηνων,εφτιαξα 2 s3.

Μαλιστα το ενα απο τα δυο, ειχα επιχειρησει να το στειλω σε γνωστο σερβις,και μου απαντησαν τοτε,οτι ειχε παρει υγρασια η πλακετα(το γνωστο τροπαριο) και οτι επρεπε να αντικατασταθει ολη η μητρικη :wacko:

Ολη η φασαρια δηλαδη κανα 250 (αν θυμαμαι και καλα).

Ετσι πηρα την αποφαση να το φτιαξω μονος(μιας και ανακατευομαι με τα ηλεκτρονικα-επισκευες)

Τα υλικα: ενα usb conector(6 euro),ενα video review απο το u tube ;) και φυσικα αρκετη υπομονη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Πως μπορω να δω πια ειναι η πιο νεα στοκ Samsung 4.3?

Σας ευχαριστω!

 

4.3 NA5 και ειναι εδω http://samsung-updates.com/details/25916/Galaxy_S_3_International/GT-I9300/COS/I9300XXUGNA5.html

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα αυτή είναι branded Cosmote?

Γνωρίζεις αν έχει διαφορά με την απλή EUR?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασετο σε ενα αλλο pc, κατα προτιμηση με windows 7 να δεις αν ψαξει drivers στο update.

Αν δεν κανει τιποτα,κατα 99% ειναι ο κονεκτορ πανω στη μητρικη.

Μην ανυσηχεις,εγω μεσα σε διαστημα 5 μηνων,εφτιαξα 2 s3.

Μαλιστα το ενα απο τα δυο, ειχα επιχειρησει να το στειλω σε γνωστο σερβις,και μου απαντησαν τοτε,οτι ειχε παρει υγρασια η πλακετα(το γνωστο τροπαριο) και οτι επρεπε να αντικατασταθει ολη η μητρικη :wacko:

Ολη η φασαρια δηλαδη κανα 250 (αν θυμαμαι και καλα).

Ετσι πηρα την αποφαση να το φτιαξω μονος(μιας και ανακατευομαι με τα ηλεκτρονικα-επισκευες)

Τα υλικα: ενα usb conector(6 euro),ενα video review απο το u tube ;) και φυσικα αρκετη υπομονη :)

 

Δυστηχως δεν βρηκα σημερα τον φιλο να δανειστω το καλωδιο...

Παντως αν εχει θεμα το κινητο...τι 250αρι, πλεον 200 ευρω βρισκεις καινουργιο το κινητο απο skroytz:p

H συσκευη ειναι εντος εγγυησης ακομη...

Σε περιπτωση που εχει θεμα, εννοειτε οτι θα ζητησω επισκευη η αντικατασταση συσκευεης μεσο της εγγυησης..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν λίγες μέρες έγινα κάτοχος του Samsung Galaxy SIII, και από χθες έχω πρόβλημα στην περιστροφή των εικόνων. Δηλαδή με την περιστροφή του κινητού δεν περιστρέφεται και η εικόνα ώστε να τη βλέπω κανονικά. Το πιθανότερο είναι να πείραξα εγώ κάτι από τις ρυθμίσεις όσο το έψαχνα, γιατί στην αρχή περιστρέφονταν οι εικόνες με την περιστροφή του κινητού. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αυτή είναι branded Cosmote?

Γνωρίζεις αν έχει διαφορά με την απλή EUR?

 

Καλημερα, ναι διλε μου ειναι Cosmote, ναι εχει αρκετες διαφορες.

Αλλο csc και αλλο modem.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ, :D

 

Samsung I9300 Galaxy S III Γαλλικο αγορασμενο απο kaizer, θα παρει την 4.4 kitkat...??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν λίγες μέρες έγινα κάτοχος του Samsung Galaxy SIII, και από χθες έχω πρόβλημα στην περιστροφή των εικόνων. Δηλαδή με την περιστροφή του κινητού δεν περιστρέφεται και η εικόνα ώστε να τη βλέπω κανονικά. Το πιθανότερο είναι να πείραξα εγώ κάτι από τις ρυθμίσεις όσο το έψαχνα, γιατί στην αρχή περιστρέφονταν οι εικόνες με την περιστροφή του κινητού. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;

εχει επιλογη στις συντομευσεις επανω στον πινακα ειδοπ.αλιως μεσω των ρυθμισεων στο.. εμφανιση..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εχω χρεωση χωρις να χρησιμοποιω το κινητο απο τις ρυθμισεις υπαρχει κατι μηπως ωστε να κανω να μην τρωει?

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...