Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια μια απορια για οσους ξερουν. Πηρα σημερα ένα s3 από σκρουτζομαγαζο. Το τηλ είναι γαλλικο. Όλα καλα ,αλλα τωρα που κοιταγα το βιβλιαρακι του καπου γραφει πως το sar στο κεφαλι είναι 0,342 w/kg και στο σωμα 0,547 w/kg. Kαι αναρωτιέμαι γιατι είναι παραπανω από ότι το διαφημιζουν και δευτερο περισσοτερο στο σωμα και λιγοτερο στο κεφαλι? στεκει?

 

http://www.samsung.com/sar/sarMain.do?site_cd=global&prd_mdl_name=GT-I9300

 

0.34 είναι το σωστό από την εταιρία.

Τώρα γιατί σε διάφορα site αναφέρεται ως 0,21 δεν γνωρίζω. Υποθέτω πως είναι κάποια συγκεκριμμένη έκδοση.

δεν ξέρω μήπως αφορά διαφορετικό τρόπο μέτρησης Αμερικής-Ευρώπης.

 

Πάντως είναι πολύ χαμηλό, πολύ κάτω από τα ανώτατα επιτρεπόμενα όρια. Γενικά σε αυτό τον τομέα η Samsung είναι κορυφή. Εχει το 1/3 σε SAR από τα iphone.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξέρω μήπως αφορά διαφορετικό τρόπο μέτρησης Αμερικής-Ευρώπης.

 

Πάντως είναι πολύ χαμηλό, πολύ κάτω από τα ανώτατα επιτρεπόμενα όρια. Γενικά σε αυτό τον τομέα η Samsung είναι κορυφή. Εχει το 1/3 σε SAR από τα iphone.

 

Και απο τα nokia που "υποτίθεται" πως έχουν τις καλύτερες κεραίες. Και απο πολλές άλλες συσκευές... αλλά να πάλι το iPhone μπροστά μας...

Θα αποβαλλουμε καμιά φορά αυτή τη σύγκριση. ..?

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σασ αν μπορειτε και αν γεινετε Στισ 13-3-14 πηρα δωρο στην γυναικα μου ενα samsung galaxy s3 16gb 270 eyro Αγ βαλεντινοσ βλεπεται !! το ανοιξε 14-3-14 το βαλαμε να φορτιση αλλα δεν φορτιζε 18-3-14 το πηγα στο μαγαζι που το πηρα με εστειλαν σε τεχνικο που συνεργαζοταν το καταστημα το ανοιξε οτεχνικοσ και μου ειπε ποσ εχει οξυδωση στην πλακετα ΓΥΡΝΑΩ ΠΙΣΩ ΤΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ λεει θα το στειλουμε θα το δουμε κτλ Ετσι φτανουμε στο σημερα μετα απο τηλεφωνα κτλ να μην εχω βγαλει ακρη Μπωρειτε να με βοηθησετε !!!!! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Και απο τα nokia που "υποτίθεται" πως έχουν τις καλύτερες κεραίες. Και απο πολλές άλλες συσκευές... αλλά να πάλι το iPhone μπροστά μας...

Θα αποβαλλουμε καμιά φορά αυτή τη σύγκριση. ..?

Γιατί να...αποβάλουμε την σύγκριση; Είναι ταμπού;

Δεν υποτιμώ τα iphone. Θεωρούνται εκ των πραγμάτων το benchmark λόγο όγκου πωλήσεων. Θέλουμε, δεν θέλουμε, με αυτά συγκρίνουμε.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σασ αν μπορειτε και αν γεινετε Στισ 13-3-14 πηρα δωρο στην γυναικα μου ενα samsung galaxy s3 16gb 270 eyro Αγ βαλεντινοσ βλεπεται !! το ανοιξε 14-3-14 το βαλαμε να φορτιση αλλα δεν φορτιζε 18-3-14 το πηγα στο μαγαζι που το πηρα με εστειλαν σε τεχνικο που συνεργαζοταν το καταστημα το ανοιξε οτεχνικοσ και μου ειπε ποσ εχει οξυδωση στην πλακετα ΓΥΡΝΑΩ ΠΙΣΩ ΤΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ λεει θα το στειλουμε θα το δουμε κτλ Ετσι φτανουμε στο σημερα μετα απο τηλεφωνα κτλ να μην εχω βγαλει ακρη Μπωρειτε να με βοηθησετε !!!!! ευχαριστω

 

Από τη στιγμή που είναι ελαττωματική η συσκευή και την πήγες πίσω μέσα στις προβλεπόμενες μέρες του DOA έπρεπε να ζητήσεις άμεση αντικατάσταση της συσκευής με καινούργια και όχι επισκευή αυτής που είχες.

Μην αφήνετε τους τεχνικούς των καταστημάτων αν ανοίγουν τις συσκευές σας. Να απευθύνεστε πάντα στα εξουσιοδοτημένα Service των εταιριών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να...αποβάλουμε την σύγκριση; Είναι ταμπού;

Δεν υποτιμώ τα iphone. Θεωρούνται εκ των πραγμάτων το benchmark λόγο όγκου πωλήσεων. Θέλουμε, δεν θέλουμε, με αυτά συγκρίνουμε.

 

Δεν χρειάζεται να μπεις καν σε σύγκριση στο συγκεκριμένο θέμα.

Αλλα μια και το εθιξες πολλοί θα διαφωνουσαν περι benchmark (όχι εγω).

Δυστυχώς η πλειοψηφία φλερτάρει με τιμες κοντά στο 1

 

Syrokos στειλτο στην αντιπροσωπία και αν σου πουν μα και μου απείλησε με καταγγελία κλπ.

Δυστυχώς πονάει το θέμα και δεν υποστηριζουν σωστά ολα τα καταστήματα ειδικά περί DOA.

Πες μας απο ποιο μαγαζί το πήρες και σου συμπεριφερθηκε έτσι

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι οσον αφορα τις επαφες στο τηλεφωνο παιδια.μου το εδωσε ενας φιλος να του κανω backup και εχει ενα θεμα με τις επαφες.φαινονται μονο οι επαφες απο την σιμ.πως μπορω να το γυρισω να φαινονται και του λογαριασμου google?

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι οσον αφορα τις επαφες στο τηλεφωνο παιδια.μου το εδωσε ενας φιλος να του κανω backup και εχει ενα θεμα με τις επαφες.φαινονται μονο οι επαφες απο την σιμ.πως μπορω να το γυρισω να φαινονται και του λογαριασμου google?

 

ανοίγεις τις επαφές και πατά το αριστερό πλήκτρο.....επαφές για εμφάνιση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ξέρετε εάν τελικά το τηλέφωνο θα αναβαθμιστεί σε kitkat? Έχω μπερδευτεί λίγο καθώς αλλού διαβάζω ότι η αναβάθμιση θα γίνει και αλλού ότι δεν είναι στα σχέδια της Samsung. Τι ισχύει τελικά?

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ξέρετε εάν τελικά το τηλέφωνο θα αναβαθμιστεί σε kitkat? Έχω μπερδευτεί λίγο καθώς αλλού διαβάζω ότι η αναβάθμιση θα γίνει και αλλού ότι δεν είναι στα σχέδια της Samsung. Τι ισχύει τελικά?

 

Περιμένουμε. ..

Αν είσαι ανυπόμονος μπορείς να δοκιμάσεις μια απο τις πολλές custom rom...

Προσωπικά δεν με χαλάει. Ειχα CM11 και "γυρισα" σε smartdroid που βασίζεται στην μαμά 4.3 και ολα μια χαρά. Πολυ Καλές με βαση και οσα λενε παραπανω αρκετοί συμφορουμιτες είναι η omega, η pulse και η archidroid

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε και εμενα μια μικρη αναβαθμιση. Τωρα απο ML2 εχω NA5. Ειναι μετσγενεστερη εκδοση με μεγαλυτερο changelist. Για να δουμε...

Παντως ακομα το lock screen sound δεν μου δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η μικρη αναβαθμιση που λετε, θα ερθει ΟΤΑ ακομη και σε οσους το εχουμε Rootαρει ή πρεπει να την "ψαξουμε" μεσω KIES;

 

Κανεις δεν ξερει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το samsung s3 με την εκδοση 4.3.μετα αυτη την αναβάθμιση καποιες απο τις εφαρμογές που εχω εγκαταστησει χανουν το δικο τους εικονιδιο και εκει εμφανιζεται το πρασινο εικονιδιο με το ανθρωπακι του Android και δεν ανοιγου.επανερχεται η λειτουργία μετα απο επανεκκίνηση του τηλεφώνου αλλα μετα απο λιγο το ιδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το samsung s3 με την εκδοση 4.3.μετα αυτη την αναβάθμιση καποιες απο τις εφαρμογές που εχω εγκαταστησει χανουν το δικο τους εικονιδιο και εκει εμφανιζεται το πρασινο εικονιδιο με το ανθρωπακι του Android και δεν ανοιγου.επανερχεται η λειτουργία μετα απο επανεκκίνηση του τηλεφώνου αλλα μετα απο λιγο το ιδιο πρόβλημα.

μηπως ειναι εφαρμογες που εγκατεστησες εσυ και ειναι στην καρτα μνημης?αν ναι πηγαινε τες παλι στην μνημη του τηλεφωνου η ξαναεγκατεστησε παλι.το ειχα με το ς2 παλια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση περί τα 16 Mb. Παραδόξως, χωρίς να γνωρίζω τι ακριβώς αναβάθμιση έγινε, το κινητό μου πετάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον καλύτερη κατανομή μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση περί τα 16 Mb. Παραδόξως, χωρίς να γνωρίζω τι ακριβώς αναβάθμιση έγινε, το κινητό μου πετάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον καλύτερη κατανομή μνήμης;

 

Και εμένα τόση ήταν η αναβάθμιση και θα συμφωνισω μαζί σου. Το κινητό πηγαίνει πολύ καλύτερα αρκετα πιο σβέλτα από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές ειναι εγκατεστημενες στην καρτα μνημης αλλα ειναι αδυνατη η μεταφορα τους στο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy s3 της cosmote θα την πάρει αυτή την μικρή αναβάθμιση ?

 

Καλημέρα και εγώ στο δικό μου την Ρομ της COSMOTE πέρασα και την πήρε κανονικά..χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Εχω κολλήσει στην 4.1.2. Στο κιες μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω κιες. CSC εχω KOR . Εβαλα το csc changer αλλα δεν μου δίνει επιλογή για eur. Τι να κάνω. Να το αφήσω έτσι ? Εχει καλη διάφορα η 4.3 η τζάμπα η διαδικασία? Και αν ειναι να φλασαρω ποια να βαλω ? Ποια ειναι ποιο σταθερή? Εχω να φλασαρω απο το s plus ..... Ελπίζω να μην αλαξανε πολύ τα πράγματα. ...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Εχω κολλήσει στην 4.1.2. Στο κιες μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω κιες. CSC εχω KOR . Εβαλα το csc changer αλλα δεν μου δίνει επιλογή για eur. Τι να κάνω. Να το αφήσω έτσι ? Εχει καλη διάφορα η 4.3 η τζάμπα η διαδικασία? Και αν ειναι να φλασαρω ποια να βαλω ? Ποια ειναι ποιο σταθερή? Εχω να φλασαρω απο το s plus ..... Ελπίζω να μην αλαξανε πολύ τα πράγματα. ...

 

Βαλε αυτην αν εισαι σε cosmote

http://samsung-updates.com/details/25916/Galaxy_S_3_International/GT-I9300/COS/I9300XXUGNA5.html

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αγορασμένο απο kaizer . Το πρώτο που πήρα είχε θεμα με το wifi και έτσι μου στειλανε καινούργιο σφραγισμένο αυτο. Απο την αρχή κατι δεν μου άρεσε στο καινούργιο αλλα αφού δουλεύει καλα δεν το πείραξα. Οταν λες κοσμοτε τι εννοείς? Εγω wind εχω.... ποια να βάλω ??? Αξίζει την μετάβαση? ??

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αγορασμένο απο kaizer . Το πρώτο που πήρα είχε θεμα με το wifi και έτσι μου στειλανε καινούργιο σφραγισμένο αυτο. Απο την αρχή κατι δεν μου άρεσε στο καινούργιο αλλα αφού δουλεύει καλα δεν το πείραξα. Οταν λες κοσμοτε τι εννοείς? Εγω wind εχω.... ποια να βάλω ??? Αξίζει την μετάβαση? ??

Ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει μεχρι στιγμη. Απλα στην αρχη θα σου βγαζει το σημα της Cosmote και θα εχει και δυο-τρια προγραμματα της Cosmote, νομιζω οτι αξιζει τον κοπο !!!

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...