Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ πέρασα τον Boeffla (beta 13) σήμερα. Φαίνεται η διαφορά αμέσως κι ας μην είναι ακόμη έτοιμη η τελική, σταθερή έκδοσή του.

Μέσα στο ΣΚ θα δω και καταναλώσεις με τις ρυθμίσεις που έκανα (όχι τόσο προς όφελος της μπαταρίας, ισορροπημένες ρυθμίσεις έκανα) και θα δούμε τι και πώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.

ειμαι κατοχος του s3 εδω κ λιγες μερες με την 4.3 περασμενη(gmk6) και παρατηρω οτι καθε φορα που ανοιγω μια εφαρμογη απο φακελο που εχω δημιουργησει στην αρχικη,οταν ειμαι στην εφαρμογη και παταω το home button με βγαζει μεν στη αρχικη αλλα με ανοιχτο το φακελο με αποτελεσμα να παταω ή ξανα το homebutton ή το buckbutton. ξερουμε πως διορθωνεται αυτο το bug? εκανα factory reset αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου στειλει με pm ενα triangle away "νομιμο" που να δουλευει στο S3 του...2 που δοκιμασα μου βγαζουν parsing error..

thanks boys!! :rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε archidroid με boeffla. Πήρα καινούριο κινητό :-P έχω τρομερή ταχύτητα, πολύ καλή μπαταρία και τρομερό multitasking. Επίσης έχω την stock εμφάνιση της Samsung και επειδή είναι stock based δουλεύει άψογα η κάμερα κλπ. Είναι μια στοκ χωρίς σαβούρες και πειραγμένη να πάει σφαίρα. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Στο setup έχει να επιλέξετε αν θέλετε stock theme η aosp, τι προγράμματα της Samsung να έχετε, τι βελτιώσεις κλπ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε archidroid με boeffla. Πήρα καινούριο κινητό :-P έχω τρομερή ταχύτητα, πολύ καλή μπαταρία και τρομερό multitasking. Επίσης έχω την stock εμφάνιση της Samsung και επειδή είναι stock based δουλεύει άψογα η κάμερα κλπ. Είναι μια στοκ χωρίς σαβούρες και πειραγμένη να πάει σφαίρα. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Στο setup έχει να επιλέξετε αν θέλετε stock theme η aosp, τι προγράμματα της Samsung να έχετε, τι βελτιώσεις κλπ κλπ.

 

εχεις δοκιμασει κιαλλες aosp στην εκδοση kitkat;

γιατι εγω οτι δοκιμασα πεταει!

αρχισα απο cm, τωρα ειμαι resurrection remix (πολυ πιο ευχαριστημενος) και τωρα λεω να δοκιμασω omni. :happy:

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει κιαλλες aosp στην εκδοση kitkat;

γιατι εγω οτι δοκιμασα πεταει!

αρχισα απο cm, τωρα ειμαι resurrection remix (πολυ πιο ευχαριστημενος) και τωρα λεω να δοκιμασω omni. :happy:

 

Δεν είναι aosp είναι τραβηγμένη από τα αυτιά Samsung stock. Δεν πάω σε aosp γιατί δεν με ικανοποιεί η κάμερα κλπ ;-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι aosp είναι τραβηγμένη από τα αυτιά Samsung stock. Δεν πάω σε aosp γιατί δεν με ικανοποιεί η κάμερα κλπ ;-)

 

λαθος μου τοτε ;)

 

παιδια προβλημα

εβαλα omni και δεν ειχε superuser

φλασαρα το zipακι του supersu και παλι δεν δουλευει. τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να έχεις κρατήσει Backup τον φάκελο efs. Αν δεν τον έχεις κρατήσει δοκίμασε να περάσεις με Odin πάλι το επίσημο Firmware ή δοκίμασε μέσω Kies το Emergency Firmware Recovery.

 

 

Το τηλέφωνο έκανε μόνο του προτεινόμενο update και την πάτησα όπως το παΐδι από επάνω που αναφέρει ότι έκανε αναβάθμιση ένας φίλος του και μετά απλά δεν έχεις σήμα.

 

Μακάρι να ήξερα για τον φάκελο efs, αλλά δεν είχα πειράξει ΤΙΠΟΤΑ και δεν είχα ασχοληθεί γιατί η εγγύηση λήγει τον Ιούνιο και έτσι και δεν ήθελα να το rootάρω ποιο πριν, τώρα που την πάτησα αναγκαστικά ασχολήθηκα, διαβάζω ανελλιπώς και ψάχνω, ψάχνω να μάθω και να βρω άκρη.

 

Θα δοκιμάσω αυτό που μου πρότεινες και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και την slimkat πολυ γρηγορη και εχει πολλες ρυθμισεις για την καμερα και μπορεις να κανεις save στην εξ.καρτα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το "Υπηρεσίες Google Play" το παγώνουμε άφοβα; Χάνουμε κάτι αν το παγώσουμε; Ευχαριστώ. Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε archidroid με boeffla. Πήρα καινούριο κινητό :-P έχω τρομερή ταχύτητα, πολύ καλή μπαταρία και τρομερό multitasking. Επίσης έχω την stock εμφάνιση της Samsung και επειδή είναι stock based δουλεύει άψογα η κάμερα κλπ. Είναι μια στοκ χωρίς σαβούρες και πειραγμένη να πάει σφαίρα. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Στο setup έχει να επιλέξετε αν θέλετε stock theme η aosp, τι προγράμματα της Samsung να έχετε, τι βελτιώσεις κλπ κλπ.

καποιο Link?>

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εχω την omega 4.3 v54. Αν βαλω αυτο το boeffla kernel που αναφέρεται ολοι θα κερδίσω τίποτα? Θα γινει πιο γρήγορο το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

καποιο Link?>

Η rom είναι εδώ. Έχει τον boeffla beta 12 όμως και νεότερος είναι ο beta 13 που υπάρχει εδώ. (Κατεβάζεις αυτόν για samsung roms).

 

Εχω την omega 4.3 v54. Αν βαλω αυτο το boeffla kernel που αναφέρεται ολοι θα κερδίσω τίποτα? Θα γινει πιο γρήγορο το κινητό?

 

Δεν ξέρω ποιο kernel έχει η omega. Γενικά παίζει πολύ ο boeffla τελευταία έχει γίνει εξαιρετική δουλειά. Δεν χάνεις τίποτα να τον δοκιμάσεις (τα links είναι παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το "Υπηρεσίες Google Play" το παγώνουμε άφοβα; Χάνουμε κάτι αν το παγώσουμε; Ευχαριστώ.

 

Νομιζω οτι είναι η σημαντικότερη διεργασία της Google στο τηλέφωνο... Δε νομιζω να λειτουργουν βασικά πραγματα αμα τη σταματήσεις. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Η rom είναι εδώ. Έχει τον boeffla beta 12 όμως και νεότερος είναι ο beta 13 που υπάρχει εδώ. (Κατεβάζεις αυτόν για samsung roms).

 

 

 

Δεν ξέρω ποιο kernel έχει η omega. Γενικά παίζει πολύ ο boeffla τελευταία έχει γίνει εξαιρετική δουλειά. Δεν χάνεις τίποτα να τον δοκιμάσεις (τα links είναι παραπάνω)

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! :up:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Η rom είναι εδώ. Έχει τον boeffla beta 12 όμως και νεότερος είναι ο beta 13 που υπάρχει εδώ. (Κατεβάζεις αυτόν για samsung roms).

 

 

 

Δεν ξέρω ποιο kernel έχει η omega. Γενικά παίζει πολύ ο boeffla τελευταία έχει γίνει εξαιρετική δουλειά. Δεν χάνεις τίποτα να τον δοκιμάσεις (τα links είναι παραπάνω)

 

Για να βάλω τον Kerner πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια πχ κάποιο wipe η απλά το φλασαρο.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω τον Kerner πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια πχ κάποιο wipe η απλά το φλασαρο.

 

Όχι απλώς εγκατάσταση μέσω cwm ή μέσω Odin.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέστα ρε votis, αν την βάλεις την 4.3 όπως πρέπει πάει σφεντόνα. Βάλτε και κανένα άλλον kernel όπως το boeffla για παράδειγμα και όλα θα είναι καλά, και χωρίς κολλήματα και normal μπαταρία και antutu 20000+ και και και ....

 

στοκ εβγαλε 18957 2η δοκιμη 19167. κ χωρις ρουτ με boeffla 19663 μπετα13 κερνελ στα 1400μχ

Edited by votis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε archidroid με boeffla. Πήρα καινούριο κινητό :-P έχω τρομερή ταχύτητα, πολύ καλή μπαταρία και τρομερό multitasking. Επίσης έχω την stock εμφάνιση της Samsung και επειδή είναι stock based δουλεύει άψογα η κάμερα κλπ. Είναι μια στοκ χωρίς σαβούρες και πειραγμένη να πάει σφαίρα. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Στο setup έχει να επιλέξετε αν θέλετε stock theme η aosp, τι προγράμματα της Samsung να έχετε, τι βελτιώσεις κλπ κλπ.

 

Ωραίες πληροφορίες! Τη σκέφτομαι κι εγώ για πειραματισμό. Ποιες γλώσσες έχει, όλες της stock ή κάποιες;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες πληροφορίες! Τη σκέφτομαι κι εγώ για πειραματισμό. Ποιες γλώσσες έχει, όλες της stock ή κάποιες;

 

Όλες τις έχει ;) Είναι βασισμένη στην ML4 την νεότερη 4.3 που κυκλοφορεί. Πχ. αν δεν σου αρέσει το στυλ touchwiz επιλέγεις aosp, έχει να διαλέξεις launcher, keyboard κλπ κατά την εγκατάσταση. Επίσης διαλέγεις τι λογισμικό της samsung να έχει όπως ραδιόφωνο, gallery (πάει σφαίρα!), s planner κλπ. Στην αρχή θα κάνει 2-3 επανεκκινήσεις μόνο του αλλά είναι γιατί σετάρει κάτι init.d scripts. Μετά στρώνει. Έχει να διαλέξεις και διάφορες εφαρμογές όπως youtube, facebook κλπ οι οποίες είναι με μαύρα χρώματα. Προσωπικά δεν τις επέλεξα και τις έβαλα απο το store μετά στα κανονικά χρώματα. Το play store δεν μου άρεσε όμως είναι με μαύρα χρώματα, καλαίσθητο δε, αλλά προτιμώ το stock. Με λίγα λόγια πολύ καλή μπαταρία, έχω κάνει greenify πολλά προγράμματα και άφησα τα fb messenger και viber να τρέχουν. Ram στα 320MB ελέυθερη συνήθως (140+ προγράμματα έχω εγκατεστημένα). Τέλος έχει και το wanam xposed εγκατεστημένο και μπορείς να πειράξεις τα πάντα στη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για να βαλω αλλον κερνελ πρεπει να ειμαι ρουτ?

 

Όχι απαραίτητα.

Χρειάζεσαι custom recovery με root permissions (π.χ. Philz) που θα στον εγκαταστήσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η rom είναι εδώ. Έχει τον boeffla beta 12 όμως και νεότερος είναι ο beta 13 που υπάρχει εδώ. (Κατεβάζεις αυτόν για samsung roms).

 

 

 

Δεν ξέρω ποιο kernel έχει η omega. Γενικά παίζει πολύ ο boeffla τελευταία έχει γίνει εξαιρετική δουλειά. Δεν χάνεις τίποτα να τον δοκιμάσεις (τα links είναι παραπάνω)

 

Καλησπέρα σύντροφε :lol:

 

Μια σφεντονάτη ερώτηση:

 

Stable: ArchiDroid 1.7.6 XDA

Oldstable: ArchiDroid 1.6.4 XDA

 

Bloatware: ArchiDroid XWUGML4 XDA

 

 

από αυτά ποιο διαλέγεις και γιατί; το bloatware είναι αυτό που είναι "πεντακάθαρο" χωρίς παρατράγουδα μέσα; είναι πιο γρήγορο να υποθέσω; ή μήπως καλύτερα το stable και τέλος η ιστορία;

 

υποθέτω ότι εξοικονόμηση ενέργειας έχει μέσα ε;...

 

Ευχαριστώ :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...