Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω συνδεσα το κινητο στο kies και μου γραφει οτι η συσκευη σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μεσω kies.......

γιατι...? δεν ειμαι root και το τηλ ειναι απο γαλλικό αγορασμενο απο k a i z e r s h o p .

πρεπει να κανω κατι ....?

φοραει την I9300XXELL4

 

Προφανώς την έχεις περασμένη ήδη. Και εμένα είναι γερμανικό και την έχω κοντά μήνα τώρα.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest maklovinsam
καλημερα σας,μετα την χθεσινη αναβαθμιση οταν μπαινω στην διαχειρηση εφαρμογων,βλεπω στις εφαρμογες που εκτελουνται να τρεχουν οι χαρτες ενω πριν δεν ετρεχαν,δεν εχω ανοιχτο το gps ουτε καποια εφαρμογη,πως μπορω να τους απενεργοποιησω? Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,μετα την χθεσινη αναβαθμιση οταν μπαινω στην διαχειρηση εφαρμογων,βλεπω στις εφαρμογες που εκτελουνται να τρεχουν οι χαρτες ενω πριν δεν ετρεχαν,δεν εχω ανοιχτο το gps ουτε καποια εφαρμογη,πως μπορω να τους απενεργοποιησω?

 

εμενα παντοτε τρεχαν απο πισω οι χαρτες ασχετα με το αν εχω ανοιχτο το gps.

 

Δείτε στις Ρυθμίσεις - Υπηρεσία εντοπισμού θέσης, μήπως είναι ενεργοποιημένη η επιλογή Τοποθεσία και αναζήτηση Google.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, ειμαι καινουριος και δεν ξερω αν σιγουρα γραφω στην σωστη κατηγορια. Μολις παρηγγειλα ενα galaxy s3 lte(4g) απο το birdphone καθως ειχα ακουσει καλα λογια γιαυτο το σιτε. Θελω να ρωτησω 2 πραγματα, εχω την παλια μεγαλη sim πρεπει να παω να παρω μικρη? Παω πχ σε ενα καταστημα vodafone και μου δινουν μικρη? Κοστιζει 5 και μου την δινουν κατευθειαν και λειτουργει η πρεπει να περιμενω καποιες μερες για να ενεργοποιηθει? Και μου ειπαν οτι μεσα δεν εχει χαρτες, πως μπορω να βαλω? Αξιζει να παω να τους αγορασω η μπορειτε απο εδω μεσα να μου δωσετε καποιο λινκ και να μου πειτε πως γινεται η εγκατασταση? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, ειμαι καινουριος και δεν ξερω αν σιγουρα γραφω στην σωστη κατηγορια. Μολις παρηγγειλα ενα galaxy s3 lte(4g) απο το birdphone καθως ειχα ακουσει καλα λογια γιαυτο το σιτε. Θελω να ρωτησω 2 πραγματα, εχω την παλια μεγαλη sim πρεπει να παω να παρω μικρη? Παω πχ σε ενα καταστημα vodafone και μου δινουν μικρη? Κοστιζει 5 και μου την δινουν κατευθειαν και λειτουργει η πρεπει να περιμενω καποιες μερες για να ενεργοποιηθει? Και μου ειπαν οτι μεσα δεν εχει χαρτες, πως μπορω να βαλω? Αξιζει να παω να τους αγορασω η μπορειτε απο εδω μεσα να μου δωσετε καποιο λινκ και να μου πειτε πως γινεται η εγκατασταση? Ευχαριστω

 

Μην αγχώνεσαι.. :)

Την sim σου, λογικά θα στην κόψουν επι τόπου δωρεάν.. Τώρα για τους χάρτες που ζητάς, έχει μέσα από την Google. Εάν εννοείς κάποιο ξεχωριστό πρόγραμμα πλοήγησης, τότε ή αγοράζεις ή...

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι.. :)

Την sim σου, λογικά θα στην κόψουν επι τόπου δωρεάν.. Τώρα για τους χάρτες που ζητάς, έχει μέσα από την Google. Εάν εννοείς κάποιο ξεχωριστό πρόγραμμα πλοήγησης, τότε ή αγοράζεις ή...

 

Το κινητο το παρηγγειλα απο το ιντερνετ οποτε δεν θα παω σε καποιο καταστημα για να το παρω και δεν ξερω αν μπορω μονος μου να την κοψω. Επισης αν την κοψω και μετα για τον χ ψ λογο θελω να την βαλω στο παλιο μου κινητο πως θα μπει? Οι χαρτες google δουλευουν με το gps? δηλαδη δεν θελω απλα το google maps που εχουμε στα pc αλλα κανονικο gps, εχεις να μου προτεινεις καποιο προγραμμα και που θα το βρω? μη δινω τζαμπα αλλα 50ευρο...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,μετα την χθεσινη αναβαθμιση οταν μπαινω στην διαχειρηση εφαρμογων,βλεπω στις εφαρμογες που εκτελουνται να τρεχουν οι χαρτες ενω πριν δεν ετρεχαν,δεν εχω ανοιχτο το gps ουτε καποια εφαρμογη,πως μπορω να τους απενεργοποιησω?
Φιλε μου οι χαρτες παντα τρεχουν απο πισω σε ολα τα android που τους περιλαμβανουν και μαλιστα οσες φορες κι αν τους κλείσεις αυτοι θα ξανανοιξουν.Απλα σε καποιες ρομ τους βλεπεις στη διαχειριση εφαρμογων ενω σε αλλες οχι (τους βλεπεις απο αλλου οτι ειναι ανοιχτοί).Εγω απο ανεκαθεν τους απενεργοποιουσα διαχειριση εφαρμογων-ολα-χαρτες-απενεργοποιηση
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Φιλε μου οι χαρτες παντα τρεχουν απο πισω σε ολα τα android που τους περιλαμβανουν και μαλιστα οσες φορες κι αν τους κλείσεις αυτοι θα ξανανοιξουν.Απλα σε καποιες ρομ τους βλεπεις στη διαχειριση εφαρμογων ενω σε αλλες οχι (τους βλεπεις απο αλλου οτι ειναι ανοιχτοί).Εγω απο ανεκαθεν τους απενεργοποιουσα διαχειριση εφαρμογων-ολα-χαρτες-απενεργοποιηση

 

A,γ αυτο πριν την χθεσινη αναβαθμιση δεν τους εβλεπα κ ξαφνικα μολις εκανα την αναβαθμιση κ μετα τρεχουν.χιλια ευχαριστω που μας το εξηγησες οτι ειναι θεμα ρομ,καλο απογευμα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το παρηγγειλα απο το ιντερνετ οποτε δεν θα παω σε καποιο καταστημα για να το παρω και δεν ξερω αν μπορω μονος μου να την κοψω. Επισης αν την κοψω και μετα για τον χ ψ λογο θελω να την βαλω στο παλιο μου κινητο πως θα μπει?

 

Μην την κόψεις και γίνει καμία πατάτα....Πήγαινε να σου δώσουν μια μικρή...

5 ευρώ κάνει και ενεργοποιείται σε ένα δεκάλεπτο....

Τους ζητάς και ένα άντραπτορακι που κουμπωνει μέσα ή μικρή και μετατρέπεται σε κανονική....

Και είσαι κομπλέ....;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μια ερωτηση να κανω και αν ξερει καποιος ας μου απαντησει σε πμ.εχω στα χερια μου ενα γαλαξια 3 αλλα ειναι demo καταστηματος εχει κανονικα υποδοχη και για καρτα και για microsd.οταν το ανοιγω ομως δεν βγαζει δυκτιο.υπαρχει καποιος τροπος για να το λειτουργησω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μια ερωτηση να κανω και αν ξερει καποιος ας μου απαντησει σε πμ.εχω στα χερια μου ενα γαλαξια 3 αλλα ειναι demo καταστηματος εχει κανονικα υποδοχη και για καρτα και για microsd.οταν το ανοιγω ομως δεν βγαζει δυκτιο.υπαρχει καποιος τροπος για να το λειτουργησω?

 

Τα demo units δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν με κάρτα δικτύου κτλ. Μπορεί να έχει υποδοχή αλλά δεν λειτουργεί.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως : Αξίζει να δώσω το S3 για να πάρω το S3 lte με τα 2gb RAM? Κερδίζω τίποτα άλλο εκτός από τα 2gb RAM?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αναλόγως πόσα παραπάνω θα δώσεις για το lte. για μένα αξίζει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το παρηγγειλα απο το ιντερνετ οποτε δεν θα παω σε καποιο καταστημα για να το παρω και δεν ξερω αν μπορω μονος μου να την κοψω. Επισης αν την κοψω και μετα για τον χ ψ λογο θελω να την βαλω στο παλιο μου κινητο πως θα μπει? Οι χαρτες google δουλευουν με το gps? δηλαδη δεν θελω απλα το google maps που εχουμε στα pc αλλα κανονικο gps, εχεις να μου προτεινεις καποιο προγραμμα και που θα το βρω? μη δινω τζαμπα αλλα 50ευρο...

 

Ποτέ δεν είπα να την κόψεις μόνο σου. Απλά εγώ που το πήρα από Kaisershop, μου την έκοψαν εκεί και όλα καλά. Τώρα για το gps που λες, υπάρχουν πολλά που μπορείς να δεις. Εγώ προτείνω Navigon & Sygic. Υπάρχει και ανάλογο thread για περαιτέρω ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ενας φιλος μου χαρισε το samsung i9300 galaxy S III του :D αλλα εμενα δεν με βολευει (γιατι 1ον ολα μου πεφτουν απο τα χερια και εχω σπασει αρκετα κινητα οποτε το εχω ριξει στα τελειως απλα και το 20€ου και δευτερον θελω dual sim) θα ηθελα ομως να το χρησημοποιησω σαν tablet...

εχω ομως τις εξεισ αποριες (αν μπορειτε να βοηθησετε)

εκανε <<επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων>>

την ωρα που μου το εδωσε για να σβηστουν τα στοιχεια του αλλα επανω αριστερα στην οθονη διπλα απο το εικονιδιο που δειχνει οτι δεν εχει καρτα sim εχει ενα εικονιδιο <<ενα τηλεφωνο με ενα βελακι πρασινο προς τα επανω>> ξερει κανεισ τι ειναι αυτο? γιατι δεν το βρηκα στα εικονιδια του manual.

 

ξαχνοντας εκει στις ρυθμισεις στην επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων λεει αυτη την σιγμη ειστε συνδεδεμενοι στους ακολουθους λογαριασμου: My Phonebook τι ειναι αυτο???

 

επισεις ,μπορω να αγορασω το MLS Destinator Android Phone Edition - Ελλάδας & Κύπρου

και να χρησιμοποιω το τηλεφωνο σαν gps χωρισ να εχει sim μεσα?

 

και τελος για σημερα(μην γινομαι κουραστικος) στο link http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4330627#post4330627

γραφετε

Για όσους έχουν stock branded rom και θέλουν να αφαιρέσουν τα animation (βλέπε Cosmote) , έφτιαξα αυτό:

http://www.4shared.com/zip...nimations.html

To φλασάρουμε από recovery mod και επαναφέρει τα unbranded original της Samsung

 

λιγο πιο απλα για εναν που δεν εχει εμπειρια απο android?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και μια βδομάδα το κινητό κάποιες στιγμές μόλις πάω να το χρησιμοποιησω( οπουδηποτε δηλ Facebook, gallery, απλά να μπω στο μενού) παγώνει. Επανέρχεται μόνο του μετά από κάμποση ώρα και ο μόνος τρόπος για να επανέλθει άμεσα είναι το on-off για κάποια δευτερόλεπτα. Δοκίμασα factory reset, το κράτησα καμιά μέρα έτσι, όλα καλά..με το που πέρασα εφαρμογές πάλι τα ίδια. Επειδή μια μέρα το pie control εκανε νερά, το έβγαλα και για μια μέρα κανένα κόλλημα... και εκεί που έλεγα ότι βρήκα το πρόβλημα, πάλι τα ίδια. Θα το δοκιμασω καμιά μέρα με touchwiz γιατί τώρα έχω νοβα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον κάτι παρόμοιο και αν ναι βρήκε λύση?
ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και μια βδομάδα το κινητό κάποιες στιγμές μόλις πάω να το χρησιμοποιησω( οπουδηποτε δηλ Facebook, gallery, απλά να μπω στο μενού) παγώνει. Επανέρχεται μόνο του μετά από κάμποση ώρα και ο μόνος τρόπος για να επανέλθει άμεσα είναι το on-off για κάποια δευτερόλεπτα. Δοκίμασα factory reset, το κράτησα καμιά μέρα έτσι, όλα καλά..με το που πέρασα εφαρμογές πάλι τα ίδια. Επειδή μια μέρα το pie control εκανε νερά, το έβγαλα και για μια μέρα κανένα κόλλημα... και εκεί που έλεγα ότι βρήκα το πρόβλημα, πάλι τα ίδια. Θα το δοκιμασω καμιά μέρα με touchwiz γιατί τώρα έχω νοβα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον κάτι παρόμοιο και αν ναι βρήκε λύση?

 

Κοίταξες αν έχεις insane chip;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες αν έχεις insane chip;

 

και αν έχουμε αυτό το "τρελό" chip τι γίνεται?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είδα το post για το insane chip και είπα να ελέγξω μήπως το έχω κι εγώ, και δυστυχώς το έχω. Από ότι είδα χρειάζεται κάποιο update. Εγώ που έχω omega v45 πρέπει να το κάνω το update?
Link to comment
Share on other sites

eMMC Brickbug check από play store.

 

Και εμένα τελικά το έχει... τι γίνεται τώρα? Εχω αρχίσει και περνάω λιγες λίγες εφαρμογές...μια φορά κόλλησε μόλις έβαλα Facebook και άλλη μία μόλις έβαλα το accuweather και οι δυο εφαρμογές απεγκατασταθηκαν άμεσα και βλέπουμε. ..

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα το(υ) insane chip!

Και εγώ και όλοι φαντάζομαι εδώ μέσα έχουμε τις παραπάνω εφαρμογές και οι περισσότεροι (επίσης πιστεύω) το insane chip!

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα το(υ) insane chip!

Και εγώ και όλοι φαντάζομαι εδώ μέσα έχουμε τις παραπάνω εφαρμογές και οι περισσότεροι (επίσης πιστεύω) το insane chip!

:)

 

Το σκέφτηκα αυτό που λες αλλά είπα μήπως είναι κάποιος συνδυασμός εφαρμογών που δεν μπορούν να συνυπάρχουν...ειδωμεν..

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...