Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια νεα που βρηκα στο internet ισωσ το s voice μιλαει ελληνικα σε 6 μηνες,αν το ρωτησεις στα αγγλικα"can you speek greeκ" θα σου απαντησει οτι πιθανως σε 6 μηνες Edited by ilias12377_
λαθοσ λεξη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ειμαι κατοχος iphone 3gs εδω και 3 χρονια και ηρθε η στιγμη να αλλαξω κινητο. Αποφασισα να παω σε android smartphone και κλινω κατα 90% στo galaxy s3. Ειναι αξιοπιστο smartphone η μηπως να ψαχτω για καποιο αλλο?? Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση το μαγαζι ειναι απο τα μεγαλα και γνωστο στην πλατεια ομονοιας και μου το δινει 360 € σφραγισμενο αλλα δεν μου επιτρεπει να το ανοιξω αν πρωτα δεν το πληρωσω.

 

Φυσιολογικό είναι να μην ανοίγει την συσκευασία αν δεν το αγοράσεις. Και η τιμή μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ θέμα με το 1gb ram ?

Θέλω να καταλήξω αν αξίζει τον κόπο να πάει κάποιος στο lte μοντέλο που πλέον το βρίσκεις με κάτω από 400 ευρώ για την επιπλέον ραμ, χάνοντας παράλληλα το ραδιόφωνο και πιθανόν την πληθώρα υποστήριξης ρομ του απλού s3

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ θέμα με το 1gb ram ?

Θέλω να καταλήξω αν αξίζει τον κόπο να πάει κάποιος στο lte μοντέλο που πλέον το βρίσκεις με κάτω από 400 ευρώ για την επιπλέον ραμ, χάνοντας παράλληλα το ραδιόφωνο και πιθανόν την πληθώρα υποστήριξης ρομ του απλού s3

 

Είναι κορυφή και το απλό το s3.αλλα τα δυο gb σίγουρα θα τα χρειαστείς

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ρούτ μήπως? Γιατί άν δεν κάνω λάθος , άν είσαι ρούτ δεν γίνεται ΟΤΑ αναβάθμιση.

Επίσης με τόση λίγη μπαταρία δεν κάνουμε ποτέ αναβάθμιση. Τουλάχιστον 50% πρέπει να είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να αποθηκευσω μια φωτογραφια απο το FB πως γίνεται να την αποθηκευσω ; Στο iPhone Παταγα πάνω στην φωτογραφια και μου ρώταγε αν ήθελα να την αποθηκευσω στο άλμπουμ στο s3 έχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν μπορω να βρω αυτή την επιλογή. Μήπως μπορεί καπιως να βωειθηση ;; Ευχαριστω ..
Link to comment
Share on other sites

πριν από μία βδομάδα περίπου πηρα κιεγώ το κινητό και όλα ήταν μια χαρά μέχρι σήμερα. πάνω στην απεγκατάσταση μίας εφαρμογής, μου έβγαλε κάτι σαν "μενου εκμάθησης" και από τότε το touch screen κολλάει πάρα πολύ ενω μου βγάζει ενα κίτρινο πλαίσιο σε οποιο σημείο πατήσω και δεν κάνει καθόλου scroll. εκλεισα το κινητό, έβγαλα την μπαταρία, δεν έγινε τίποτα. προσπαθησα να κάνω hard format με τον κωδικό και με τον συνδιασμό πλήκτρων που πατάς και δεν μαφήνει να κανω format. μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και πώς λύνεται αυτό?:cry:

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων δοκίμασες;

 

ναι, προσπάθησα να κάνω hard format με 2 τρόπους (κωδικό και συνδιασμό πλήκτρων) και δεν πέτυχε. :(

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ρούτ μήπως? Γιατί άν δεν κάνω λάθος , άν είσαι ρούτ δεν γίνεται ΟΤΑ αναβάθμιση.

Επίσης με τόση λίγη μπαταρία δεν κάνουμε ποτέ αναβάθμιση. Τουλάχιστον 50% πρέπει να είναι.

 

παρατηρητικοτητα!!! ;) αληθεια αυτο χρειαζεται απλα και μονο για να μην σταματησει η αναβαθμιση η παιζει να brick-αρει κιολας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μπορείτε να με ενημερώσετε στο τι μπορεί κάποιος να κερδίσει κάνοντας root και γιατί είναι τόσο κακό μεταπωλητικά?
Link to comment
Share on other sites

Αποκτας πληρη προσβαση στα δεδομενα του συστηματος σου, καποιες πολυ χρησιμες εφαρμογες θελουν root για να τις εγκαταστησεις, και εχεις απεριοριστη ελευθερια να κανεις οποιαδηποτε παραμετροποιηση θελεις στην συσκευη σου... επιπλεον, μπορεις να φλασαρεις custom roms και kernels, εμφανως πιο βελτιωμενοι απο το μαμα firmware της εταιριας, και με δυνατοτητα να κανεις overclocking....

Δεν ειναι καθολου κακο μεταπωλητικα, γιατι μπορεις οποιαδηποτε στιγμη θελεις να επαναφερεις την συσκευη σου οπως ηταν... υπαρχει αναλυτικος οδηγος μεσα στο φορουμ για ολα αυτα... οποτε εισαι κομπλε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μπορείτε να με ενημερώσετε στο τι μπορεί κάποιος να κερδίσει κάνοντας root και γιατί είναι τόσο κακό μεταπωλητικά?

Ορολογία του Android

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Data Enabler και είναι πάντα στην πρώτη μου home screen για γρήγορη κι εύκολη επιλογή :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.data.enabler

Και εγώ το ίδιο έχω και δουλεύει απροβληματιστα!!!

 

Παιδια θέλω να αποθηκευσω μια φωτογραφια απο το FB πως γίνεται να την αποθηκευσω ; Στο iPhone Παταγα πάνω στην φωτογραφια και μου ρώταγε αν ήθελα να την αποθηκευσω στο άλμπουμ στο s3 έχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν μπορω να βρω αυτή την επιλογή. Μήπως μπορεί καπιως να βωειθηση ;; Ευχαριστω ..

επιλέγεις την φώτο...μετά αριστερό πλήκτρο αφής - κοινοποιηση - και την στελνεις οπου θες, εχει πολλες επιλογες!!!εγώ χρησιμοποιώ το photo editor και τις αποθηκεύω στην sd κάρτα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι όταν παίρνω τηλέφωνο και το κλείνω κρατάει λίγο την οθόνη ενεργή στην κλίση και μου δίνει επιλογές για μήνυμα και κλίση πάλι,εγώ όμως θέλω να κάνω την οθόνη να μην μένει ενεργή και να κλίνει αμέσως μετά μονό τερματισμό της κλήσης.πως το κάνω αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι όταν παίρνω τηλέφωνο και το κλείνω κρατάει λίγο την οθόνη ενεργή στην κλίση και μου δίνει επιλογές για μήνυμα και κλίση πάλι,εγώ όμως θέλω να κάνω την οθόνη να μην μένει ενεργή και να κλίνει αμέσως μετά μονό τερματισμό της κλήσης.πως το κάνω αυτό?

 

Χωρίς root σίγουρα δεν μπορείς να το αλλάξεις αυτό, τώρα με root όλο και κάποια λύση θα υπάρχει..

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι κάποιος έχει 2 ή παραπάνω λογαριασμούς gmail και λογαριασμό facebook και έχει κάνει σύνδεση των κοινών επαφών. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει επιλογή του ονόματος της επαφής που θέλουμε να εμφανίζεται από τις διαθέσιμες;

Επίσης, αν η συγκεκριμένη επαφή έχει φωτό και στο gmail και στο facebook, πως μπορούμε να ορίσουμε ποια θα εμφανίζεται;

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πιθανόν να έχει απαντηθεί αλλά είναι πολλές οι σελίδες. Η ερώτηση είναι για ένα φίλο που δουλεύει σε κατάστημα με κινητά, του έδωσε το αφεντίκό δώρο ένα s3 demo που είχαν στην βιτρίνα. Αυτό από ότι μου πε κάνει τα πάντα αλλά δεν αναγνωρίζει sιm και άρα δεν παίρνει τηλέφωνο, υπάρχει λοιπόν τρόπος να το διορθώσει αυτό με κάποιο τρόπο;; Σας ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πιθανόν να έχει απαντηθεί αλλά είναι πολλές οι σελίδες. Η ερώτηση είναι για ένα φίλο που δουλεύει σε κατάστημα με κινητά, του έδωσε το αφεντίκό δώρο ένα s3 demo που είχαν στην βιτρίνα. Αυτό από ότι μου πε κάνει τα πάντα αλλά δεν αναγνωρίζει sιm και άρα δεν παίρνει τηλέφωνο, υπάρχει λοιπόν τρόπος να το διορθώσει αυτό με κάποιο τρόπο;; Σας ευχαριστώ. :)

 

Τι εννοείς;αν του βγάλαν τα μάτια στο μαγαζί και χαλάσαν την υποδοχή της microsim μόνο για service μπορεις να το πας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω συνδεσει μεσω otg ποντικι στο galaxy και ενω εχω κανονικη πλοηγηση στο internet δεν μπορω να γραψω τιποτα στην αναζητηση σε κανεναν browser δεν μου εμφανιζει με τιποτα το πληκτρολογιο,μολις βγαλω το to usb του ποντικιου μου εμφανιζει κανονικα το πληκτρολογιο.

Υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο δικο μου S3 συμβαινει κάτι περιεργο . Το εχω 20 μερες αγορασμενο απο smarties και μου παρουσιαζει το ιδιο προβλημα πυο μου εκανε και το S2. Εδω και καιρο λοιπον το S2 που ειχα στο χωρο της δουλειας μου που το σημα της cosmote ειναι τραγικο ,ξαφνικα εχανε το 3g σημα του και δεν ειχα ιντερνετ. Ταυτοχρονα ομως δεν ειχα γενικα σημα στο κινητο (ας μου εδειχνε 2 παυλιτσες ) και δεν μπορουσα να παρω ή να δεχτω κλήση. Ακομα ομως και να εβγαινα απο το γραφειο για να βρει σημα το προβλημα δεν λυνοταν παρα αν εκανα restart τη συσκευη.

Αλλαζω λοιπον το S2 και παω σε S3 . Παω στη δουλεια το ιδιο πραγμα. Χανεται το 3g και δεν μπορω να παρω ουτε τηλεφωνο. Αυτο μου το εχει κανει 15 φορες τη δουλεια και 1-2 φορες σε αλλο χωρο . Το S2 ειχε stock 4.0.4 ,το S3 stock 4.1.2 .

Να καταλαβω οτι το 3g της cosmote ειναι για τον πεο αλλα να μη μπορω να παρω ή να δεχτω τηλεφωνο? Και οταν μετακινουμαι γιατι να μη βρισκει σημα και να χρειαζεται restart. Το θεμα τελικα ειναι φταιει η συσκευη, ειναι ελαττωματικη ή ειναι καποιο bug? Εχω ηδη χασεισημαντικα τηλεφωνηματα γιατι δεν καταλαβαινω αμεσως οτι εχασε σημα, οποτε το κανω restart αργοτερα και μου σκανε τα μηνυματα οτι ειχα κλησεις. Help

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...