Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά επειδή μου την έχει βιδώσει, υπάρχει κανένας που με μαμά ρομ ή έστω custom ρομ καταφέρνει να παίζει απροβλημάτιστα το real racing 3?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά επειδή μου την έχει βιδώσει, υπάρχει κανένας που με μαμά ρομ ή έστω custom ρομ καταφέρνει να παίζει απροβλημάτιστα το real racing 3?

 

Εγώ με sotmax v18 απροβλημάτιστα και μάλιστα με χακ για απεριόριστα λεφτά ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με sotmax v18 απροβλημάτιστα και μάλιστα με χακ για απεριόριστα λεφτά ;)

 

Ασχετο.. ειναι καλη αυτη η ρομ??

Link to comment
Share on other sites

[

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα,κανενας οδηγος στα ελληνικα για root στην 4.1.2 υπαρχει?

Galaxy S III : Πλήρης οδηγός για root

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρονιά πολλά. Έχω ένα πρόβλημα με το Galaxy S3 μου. Χρησιμοποιεί πάρα πολύ μνήμη Ram. Μετά από εκκαθάριση μνήμης χρησιμοποιεί 600 από τα 832MB. Είναι στην 4.1.2 stock. Το S2 που έχει ο πατέρας μου χρησιμοποιεί 320 από τα 826 ( stock 4.1.2 και αυτό) με αποτέλεσμα να είναι αισθητά πιο γρήγορο!! Υπάρχει κάποια λύση; Παίζει ρόλο που χρησιμοποιώ το SwiftKey Keyboard;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά μια ερώτηση το google play v4 γιατι δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση και είμαι ακόμα στην v3 μήπως πρέπει να τη βάλω χειροκίνητα εχω το i9305 με 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρονιά πολλά. Έχω ένα πρόβλημα με το Galaxy S3 μου. Χρησιμοποιεί πάρα πολύ μνήμη Ram. Μετά από εκκαθάριση μνήμης χρησιμοποιεί 600 από τα 832MB. Είναι στην 4.1.2 stock. Το S2 που έχει ο πατέρας μου χρησιμοποιεί 320 από τα 826 ( stock 4.1.2 και αυτό) με αποτέλεσμα να είναι αισθητά πιο γρήγορο!! Υπάρχει κάποια λύση; Παίζει ρόλο που χρησιμοποιώ το SwiftKey Keyboard;

 

Τα 232 που σου περισσεύουν είναι απλα υπέρ αρκετά και σε καμια περίπτωση δεν δικαιολογεί κόλλημα..εγώ παίζω μονίμως στα 130-150 ελεύθερα και απλα πετάει συγχρονισμένο στα 1.6. Το καλύτερο που εχεις να κανεις είναι να βγαλεις τη stock και να φλασαρεις πχ καμία omega ώστε να μπορείς να χαρεις το κινητό σου στο έπακρο.. Η διάφορα χαώδες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με sotmax v18 απροβλημάτιστα και μάλιστα με χακ για απεριόριστα λεφτά ;)

 

Χμμμμ..ενδιαφερον ακουγεται...;)

Αν σου ειναι ευκολο κατατατοπισε με και εμενα τον πορωμενο με ενα p.m.;);)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με sotmax v18 απροβλημάτιστα και μάλιστα με χακ για απεριόριστα λεφτά ;)

 

Με μαμά ρομ παίζει άψογα!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή μου την έχει βιδώσει, υπάρχει κανένας που με μαμά ρομ ή έστω custom ρομ καταφέρνει να παίζει απροβλημάτιστα το real racing 3?

 

Λίγο έχω παίξει δεν είχα πρόβλημα.

Με custom rom.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή μου την έχει βιδώσει, υπάρχει κανένας που με μαμά ρομ ή έστω custom ρομ καταφέρνει να παίζει απροβλημάτιστα το real racing 3?

 

Το κινητο σου ειναι μαμα ή rootαρισμενο??

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έδωσε λύση στο ερώτημα προέλευσης του κινητού με μια νέα λειτουργία του Samsung Kies, που λέγεται "Firmware Upgrade and Initialisation" ("Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία").

Με αυτή τη λειτουργία μπορεί ο οποιοσδήποτε χωρίς να πάρει τηλέφωνο τη Samsung, μόνο με τον σειριακό αριθμό της συσκευής να μάθει τη χώρα προέλευσης, καθώς και το επίσημο firmware του κινητού, και αν επιθυμεί να το εγκαταστήσει επίσημα (π.χ. αν το έχει αλλάξει με κάποια custom rom και δεν έχει την αρχική), επιστρέφοντας το τηλέφωνο σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

Δε χρειάζεται καν να συνδεθεί το τηλέφωνο στον υπολογιστή. Αρκεί το serial number. Αυτό βρίσκεται είτε ανοίγοντας το τηλέφωνο και κοιτώντας στο αυτοκόλλητο κάτω από τη μπαταρία, είτε από τις ρυθμίσεις - πληροφορίες συσκευής - κατάσταση - Σειριακός αριθμός. Εϊναι μια σειρά 11 αριθμών και γραμμάτων.

 

Έχοντας λοιπόν τον σειριακό αριθμό, ανοίγουμε το Kies, και διαλέγουμε το κατάλληλο μενού:

[ATTACH]28576[/ATTACH]

Γράφουμε το μοντέλο κινητού (π.χ. το Galaxy S III είναι το GT-I9300 - με κεφαλαία), καθώς και τον σειριακό αριθμό της συσκευής (επίσης κεφαλαία).

[ATTACH]28577[/ATTACH]

 

Στη συνέχεια θα μας προειδοποιήσει ότι θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επιβεβαιώνουμε...

 

Και τελικά βλέπουμε το σωστό firmware για τη συσκευή μας:

[ATTACH]28579[/ATTACH]

 

Αν όντως χρειαζόμαστε να κάνουμε επαναφορά μπορούμε να συνεχίσουμε, αλλιώς πατάμε Άκυρο.

[Αν συνεχίσουμε, θα κατεβάσει το firmware, και θα ζητήσει να συνδέσουμε το κινητό και θα του το βάλει, σβήνοντας όλα τα δεδομένα μας και επιστρέφοντάς το σε εργοστασιακή κατάσταση (αν το πάμε π.χ. για service μετά από root/ πειράγματα είναι η σωστή κίνηση, μετά από μηδενισμό των counters με triangle away). ]

 

Στην παρένθεση λοιπόν είναι τα 3 γράμματα του product code του κινητού, από τα οποία μπορούμε να προσδιορίσουμε τη χώρα προέλευσης. Η λίστα των χωρών είναι στο θέμα των Συχνών Ερωτήσεων (FAQ).

To δικό μου π.χ. είναι Αγγλικό (ΒΤU). Τα ελληνικά unbranded εκεί θα γράφουν EUR... κ.ο.κ.

 

Καλημέρα,

 

Μέτα από unroot παρατήρησα οτι το country code έχει αλλάξει σε CYO (ειλικρινά από μόνο του...πιθανολογώ από φλασάρισμα λάθος Link της sammobile). Έκανα τα παραπάνω βήματα και ενώ βρίσκει οτι είναι EUR, κάνω το restore και μένει CYO. να rootάρω και να το αλλάξω με το CDC changer μετά triangle και μετά πάλι unroot ή την πάτησα? Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος αλλαγής χωρίς root?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σου ειναι μαμα ή rootαρισμενο??

 

Μαμά...μάλλον ήρθε η ώρα του για root... μου κάνει το εξής:κάθε 2-3 μέρες θέλει να κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο, διαφορετικά, αν ξεχαστώ, στα καλά καθούμενα κλείνει το παιχνίδικαι κάνει επανεκκίνηση η εφαρμογή.Και φυσικά κάθε φορά που παίζω, κάνω τον σταυρό μου να μην με πάρουν τηλέφωνο, γιατι θα κλείσει κατά 95% το real racing.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα μια ερωτιση έχω όταν αλλάξω συσκευή και πάω στο s4 οι εφαρμογές που έχω αγοράσει η η δωρεάν που έχω στο s3 χανωντε ;πρεπει να της ξανά αγοράσω ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα μια ερωτιση έχω όταν αλλάξω συσκευή και πάω στο s4 οι εφαρμογές που έχω αγοράσει η η δωρεάν που έχω στο s3 χανωντε ;πρεπει να της ξανά αγοράσω ;

 

Οχι, μολις βαλεις το gmail σου και συνδεθεις στο playstore, πατας το αριστερο κουμπι/ οι εφαρμογες μου, και τις κανεις εγκατασταση ξανα.... δωρεαν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εδω κ λιγες μερες υπαρχει μονιμα στο εικονιδιο του μηνυματος η ειδοποιηση οτι εχω μηνυμα ενω δν εχω. Τι φταιει?

 

Καποιος μια αποψη?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ηθελα να κανω μια ερωτηση που παρολο το εψαξα στο φορουμ δεν βρηκα. Μαλλον δεν εψαξα τοσο καλα.

Στο galaxy s3 ενος φίλου βλεπω ενα ράγισμα/σπάσιμο κατω απο τα volume buttons. Εψαγα στο ίντερνετ και είδα οτι πολλα ατομα το έχουν και σε ιδια σημεία. Προφανώς είναι ελλατωμα. Το αναγνωρίζει η Samsung? Θα προκαλέσει κάποιο πρόβλημα γενικά? Το εχει παει καποιος για αλλαγη εντος εγγύησης και αν ναι τι εγινε? Φυσικα το κινητό δεν εχει υποστεί πτώση αλλιώς δεν θα το συζητούσα καν.

Ευχαριστω παρα πολύ!

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα πρόβλημα με τη δόνηση. Έχω το audioguru που αποθηκεύεις profiles. Οταν δηλωνω δυνατό ήχο και δόνηση η δόνηση δεν ενεργοποιείται. Οταν δηλώνω μονο δόνηση ενεργοποιείται. Υπάρχει Κάποια ρύθμιση που δεν ξέρω και δεν δουλεύει καλά ο συγχρονισμος δόνησης ήχου Οταν το θέλω? . Αν δηλωσω απο τις ρυθμίσεις του Android ήχος και δόνηση μαζι, τότε έχω πάντα ήχο με δόνηση σε κάθε περιπτωση! Ξέρει κανείς κατι? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ηθελα να κανω μια ερωτηση που παρολο το εψαξα στο φορουμ δεν βρηκα. Μαλλον δεν εψαξα τοσο καλα.

Στο galaxy s3 ενος φίλου βλεπω ενα ράγισμα/σπάσιμο κατω απο τα volume buttons. Εψαγα στο ίντερνετ και είδα οτι πολλα ατομα το έχουν και σε ιδια σημεία. Προφανώς είναι ελλατωμα. Το αναγνωρίζει η Samsung? Θα προκαλέσει κάποιο πρόβλημα γενικά? Το εχει παει καποιος για αλλαγη εντος εγγύησης και αν ναι τι εγινε? Φυσικα το κινητό δεν εχει υποστεί πτώση αλλιώς δεν θα το συζητούσα καν.

Ευχαριστω παρα πολύ!

 

To ίδιο θέμα έχω και εγώ και το έβαλα στο "παράπονα από το SIII" θέμα.

Το χειρότερο είναι ότι για να αλλάξει το πλαστικό πρέπει να αλλάξει και η οθόνη.

έχει μιλήσει κάπιος με smartec?

μου πέφτει και μακρυα

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά μια ερώτηση το google play v4 γιατι δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση και είμαι ακόμα στην v3 μήπως πρέπει να τη βάλω χειροκίνητα εχω το i9305 με 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εδώ και 2 εβδομάδες είμαι κάτοχος του S3, χθες πέρασα για πρώτη φορά μουσική (και ράδιο) και χρησιμοποιώντας τα ακουστικά της συσκευασίας του τηλεφώνου έπαθα σοκ αφού ο ήχος είχε πολλά πρίμα και ήταν ενοχλητικός. Εννοείτε ότι δοκίμασα να ξαναβάλω το καρφί στην υποδοχή και ο ήχος δεν διορθώθηκε ούτε με πειραματισμούς στο equaliser. Δοκιμάζοντας ακουστικά από iphone και κάποια άλλα sony ο ήχος ήταν μια χαρά. Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει? Τα ακουστικά καλύπτονται από την εγγύηση?

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Τούμπανο τηλέφωνο και μάπα ακουστικά!!??

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις μηπως καποια αλλη εφαρμογη εκτος του στοκ για μυνηματα ; Αν ναι τοτε αυτο φταει. Αν οχι , ψαξε ενα ενα τα μυνηματα σου μπορει να εχεις αφησει καποιο πολυ πισω αδιαβαστο. Στην τελικη διεγραψε ολα τα νηματα και δες αν στο ξαναβγαζει.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εγω το store το εβαλα χειροκινητα απο την πρωτη μερα που βγηκε και δεν εχω καποιο προβλημα, οποτε προχωρα αφοβα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...