Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες μολις με πηρε μια φιλη τηλ που εχει το SGIII και μου ειπε οτι εξαφανίστηκε η μπαρα ειδοποιήσεων απο πανω...!(φοραει το τελευταιο update χωρις ροοτ χωρις τιποτα)

τι μπορει να πείραξε τωρα γνωριζει κανεις?

γιατι κόλλησε το κεφαλι μου τωρα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες μολις με πηρε μια φιλη τηλ που εχει το SGIII και μου ειπε οτι εξαφανίστηκε η μπαρα ειδοποιήσεων απο πανω...!(φοραει το τελευταιο update χωρις ροοτ χωρις τιποτα)

τι μπορει να πείραξε τωρα γνωριζει κανεις?

γιατι κόλλησε το κεφαλι μου τωρα..

 

Reboot για αρχή και αν δεν φτιάξει πάει για wipe data και cache .

 

*Αν βέβαια δεν έχει περάσει κάποιον άλλο launcher .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Reboot για αρχή και αν δεν φτιάξει πάει για wipe data και cache .

 

*Αν βέβαια δεν έχει περάσει κάποιον άλλο launcher .

 

launcher δεν εχει περαξει...

τις ηρθε ota update το εβαλε προχθες και σημερα μου ειπε οτι εχει αυτο το προβλημα!

wipe data κτλ αν την πω να κανει θα με κοιτάει σαν χαζη..:lol::lol:

θα το δω απο κοντα και θα σας ενημερωσω...

thanks για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω γνωμες και απο υπολοιπους για την νεα αναβαθμιση, για την καταναλωση μπαταριας το συζηταμε ηδη στο αντιστοιχο θεμα.

 

Περι καταναλωσης, μετα και το τελευταιο update, εγω κι ενας φιλος θεωρουμε πως εχει φτασει σε πολυ κακο σημειο η αυτονομια. Και στο θεμα Data/Wifi, και στην οθονη εν λειτουργια και ακομα και στην αναμονη. Νιωθω την τελευταια αναβαθμιση σαν βομβα στη μπαταρια.

Επισης, πολυ σημαντικο και δεν ξερω αν σχετιζεται με τα παραπονα για μικρη εναπομεινουσα RAM, η Samsung καταφερε δια μαγειας να εξαφανισει το Project Butter απο το GS3 και να φερει πισω lags, hikups, forced closes. Καθυστερηση στο σκρολαρισμα, αισθητη καθυστερηση σε ανοιγμα επαφων/dialer, καταργηση του πραγματικου multitasking με κλεισιμο εφαρμογων οταν ενεργοποιουνται πανω απο 2, γενικα το GS3 οπισθοδρομησε πλεον.

Οποτε προσωπικα απορω, ασχολουνται με το GS4, γεγονος δε μας συμφερει ΚΑΘΟΛΟΥ που φτασε τοσο συντομα προς την κυκλοφορια του, και δινουν απλα ανετοιμες αναβαθμισεις ή...τους ξεφυγε ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι αυτονομία είχες και τι έχεις τώρα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω μια ενηνερωση σε μια εφαρμογη και μου λεει οτι δεν υπαρχει επαρκης αποθηκευτικος χωρος.Μετα εκανα αναβαθμιση σε μια αλλη και την εκανε κανκνικα.εκανα διαγραφη cache στο μαρκετ.τι μπορει να φταει αλλο;
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω γνωμες και απο υπολοιπους για την νεα αναβαθμιση, για την καταναλωση μπαταριας το συζηταμε ηδη στο αντιστοιχο θεμα.

 

Περι καταναλωσης, μετα και το τελευταιο update, εγω κι ενας φιλος θεωρουμε πως εχει φτασει σε πολυ κακο σημειο η αυτονομια. Και στο θεμα Data/Wifi, και στην οθονη εν λειτουργια και ακομα και στην αναμονη. Νιωθω την τελευταια αναβαθμιση σαν βομβα στη μπαταρια.

Επισης, πολυ σημαντικο και δεν ξερω αν σχετιζεται με τα παραπονα για μικρη εναπομεινουσα RAM, η Samsung καταφερε δια μαγειας να εξαφανισει το Project Butter απο το GS3 και να φερει πισω lags, hikups, forced closes. Καθυστερηση στο σκρολαρισμα, αισθητη καθυστερηση σε ανοιγμα επαφων/dialer, καταργηση του πραγματικου multitasking με κλεισιμο εφαρμογων οταν ενεργοποιουνται πανω απο 2, γενικα το GS3 οπισθοδρομησε πλεον.

Οποτε προσωπικα απορω, ασχολουνται με το GS4, γεγονος δε μας συμφερει ΚΑΘΟΛΟΥ που φτασε τοσο συντομα προς την κυκλοφορια του, και δινουν απλα ανετοιμες αναβαθμισεις ή...τους ξεφυγε ;

 

Για μπαταρία δεν έχω προσέξει κάτι. Μπορεί να χειροτέρεψε κάπως, αλλά τουλάχιστον όχι σε σημείο που να μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση

 

Για lag δυστυχώς το επιβεβαιώνω και εγώ! Ιδιαίτερα μετά από χρήση του μαμά browser βλέπω κολλήματα που πριν δεν υπήρχαν:(

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Επισης εφαρμογες που εχω στο background και παω να τις ξανα ανοιξω ανοιγουν απο την αρχη και οχι απο εκει ου ειχα μεινει...σε ενα παιχνιδι πχ...

Αρα ουσιαστικα ποιο το νοημα??δεν θα μπορω να κλεισω παιχνιδι δλδ και να παιξω πιο μετα?πρεπει να το τερματισω ? λολ...

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία δεν έχω προσέξει κάτι. Μπορεί να χειροτέρεψε κάπως, αλλά τουλάχιστον όχι σε σημείο που να μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση

 

Για lag δυστυχώς το επιβεβαιώνω και εγώ! Ιδιαίτερα μετά από χρήση του μαμά browser βλέπω κολλήματα που πριν δεν υπήρχαν:(

 

Επισης εφαρμογες που εχω στο background και παω να τις ξανα ανοιξω ανοιγουν απο την αρχη και οχι απο εκει ου ειχα μεινει...σε ενα παιχνιδι πχ...

Αρα ουσιαστικα ποιο το νοημα??δεν θα μπορω να κλεισω παιχνιδι δλδ και να παιξω πιο μετα?πρεπει να το τερματισω ? λολ...

 

Η κατασταση εχει τραγικοποιηθει κατα πολυ, κοντευουμε να φτασουμε σε επιπεδα lag ενος iphone (μην πεταχτει κανεις, εχω δει ποσο καλα τα παει το 4S, ιδιοις ομασοι) και σε επιπεδα multitasking των τραγικων WP. Καθε φορα τα ιδια η Samsung.

 

Γι αυτο δεν χρειαζεται να βριζουμε την LG, καθυστερει τις αναβαθμισεις αλλα αυτη τη στιγμη εχει καλα στημενο λειτουργικο για ολα τα smartphone της.

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα για πρώτη φορά τι χρώμα γίνεται το led όταν έχεις ειδοποίηση από viber και δεν ήταν ένα χρώμα, όπως είναι στις υπόλοιπες ειδοποιήσεις (πράσινο, μπλε ή κόκκινο). Ήταν μισό πράσινο (όχι πολύ έντονο) και το άλλο μισό σαν κίτρινο. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Αν όχι θα βγάλω και φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα για πρώτη φορά τι χρώμα γίνεται το led όταν έχεις ειδοποίηση από viber και δεν ήταν ένα χρώμα, όπως είναι στις υπόλοιπες ειδοποιήσεις (πράσινο, μπλε ή κόκκινο). Ήταν μισό πράσινο (όχι πολύ έντονο) και το άλλο μισό σαν κίτρινο. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Αν όχι θα βγάλω και φωτογραφία.

 

Προφανως δεν υπαρχει λογος να "ανησυχεις", ετσι λειτουργει σε αυτες τις ειδοποιησεις. Ειναι οντως ενα διαφορετικο χρωμα απο τα συνηθη και ευτυχως που το κανει διοτι ξεχωριζεις ετσι καθε ειδοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Η κατασταση εχει τραγικοποιηθει κατα πολυ, κοντευουμε να φτασουμε σε επιπεδα lag ενος iphone (μην πεταχτει κανεις, εχω δει ποσο καλα τα παει το 4S, ιδιοις ομασοι) και σε επιπεδα multitasking των τραγικων WP. Καθε φορα τα ιδια η Samsung.

 

Γι αυτο δεν χρειαζεται να βριζουμε την LG, καθυστερει τις αναβαθμισεις αλλα αυτη τη στιγμη εχει καλα στημενο λειτουργικο για ολα τα smartphone της.

 

Για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω εντοπισει τοσο τραγικες καταστασεις που περιγραφετε..θα το προσεξω παρολα αυτα και θα ενημερωσω και εγω.Να τονισω βεβαια οτι δεν ειμαι τουμπανοχρηστης αλλα δουλευω πολυ internet

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα αρχείο σε ενα φάκελο στην καρτουλα και θέλω καθε τοσο να βλεπω τα περιεχόμενα, υπαρχει κάποιος τρόπος να κανω μια συντόμευση στις επιφάνεια του τηλεφώνου για να μην είμαι υποχρεωμένος να ανατρέχω στους φακέλους.
Link to comment
Share on other sites

Κατι εχω ενεργοποιησει και μου βγαζει ενα Ν στην μπαρα ειδοποιησεων διπλα στο σημα του wi-fi.ξερει καποιος τι ειναι;
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο ερωτήσεις, σας παρακαλώ:

1. Πως μπορώ να σβήσω, το ιστορικό περιήγησης από τη μαμά browser?

2. Το φόντο που βάζω στην επιφάνεια εργασίας, ενώ προέρχεται από άψογη φωτό, δεν είναι τόσο καθαρό. Προσπαθήσω να σβήσω τα νερά στην οθόνη κλειδωματος, αλλά και πάλι δεν υπήρξε αποτέλεσμα. Υπάρχει κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός s3 και έχω θεματάκια.

Πρώτον η μπαταρία κρατάει το πολύ μια μέρα με περιορισμένη χρήση και ανοιχτό wifi..

Δεύτερον.. στα sms μου βγάζει ειδοποίηση ότι έχω ένα αδιάβαστο αλλά μπαίνω στο φάκελο με τα sms και δεν έχω κανένα.. είναι πολύ εκνευριστικό ομως!

Link to comment
Share on other sites

για να περναω τις εφαρμογες κατευθειαν στην exsd card πρεπει να ειμαι root .θελει μετα το root να κατεβασω καποιο προγραμμα για να το κανω αυτο ?ευχαριστω.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καθυστερηση στο σκρολαρισμα, αισθητη καθυστερηση σε ανοιγμα επαφων/dialer, καταργηση του πραγματικου multitasking με κλεισιμο εφαρμογων οταν ενεργοποιουνται πανω απο 2, γενικα το GS3 οπισθοδρομησε πλεον.

 

Γιατί πότε είχε πραγματικό multitasking το ΙΙΙ (εννοώ symbian-like , να μην πω meego-like) ;

Από την 4.0.4 αυτό κάνει.Δεν άλλαξε κάτι στην 4.1.2.Βέβαια για να μην το αδικούμε το multi window είναι πολύ σοβαρή προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχω ενεργοποιησει και μου βγαζει ενα Ν στην μπαρα ειδοποιησεων διπλα στο σημα του wi-fi.ξερει καποιος τι ειναι;

Για δες μήπως εχεις ενεργοποίηση το NFC

για να περναω τις εφαρμογες κατευθειαν στην exsd card πρεπει να ειμαι root .θελει μετα το root να κατεβασω καποιο προγραμμα για να το κανω αυτο ?ευχαριστω.

Στο FAQ υπάρχει αναφορά για αυτό το θέμα .

Διάβασε καλά πριν επιχειρήσεις να το κάνεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω τις εφαρμογες που εχω "κρυψει"? Με μαμα launcher ειμαι..

Δεν τις βρισκω και ετσι δεν μπορω να τις επαναφερω κιολας .

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω τις εφαρμογες που εχω "κρυψει"? Με μαμα launcher ειμαι..

Δεν τις βρισκω και ετσι δεν μπορω να τις επαναφερω κιολας .

 

Από τo menu που της έκρυψες ,δεν εχει την επιλογή για "εμφάνιση" ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Στο FAQ υπάρχει αναφορά για αυτό το θέμα .

Διάβασε καλά πριν επιχειρήσεις να το κάνεις .

 

ναι Μιχαλη το ειδα αυτο κατεβασα και την εφαρμογη GL to SD αλλα το λεω μπας και βγηκε και κατι αλλο .:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ναι Μιχαλη το ειδα αυτο κατεβασα και την εφαρμογη GL to SD αλλα το λεω μπας και βγηκε και κατι αλλο .:)

Εγώ νόμιζα οτι αναφερόσουν στο DirectoryBind για αυτό σου συνέστησα να διαβάσεις πρώτα πριν προχωρήσεις .

Το GL to SD δίνει την δυνατότητα να μεταφέρεις τα data κάποιον παιχνιδιών και όχι για τις εφαρμογες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα οτι αναφερόσουν στο DirectoryBind για αυτό σου συνέστησα να διαβάσεις πρώτα πριν προχωρήσεις .

Το GL to SD δίνει την δυνατότητα να μεταφέρεις τα data κάποιον παιχνιδιών και όχι για τις εφαρμογες .

ναι το φοβηθηκα το DirectoryBind.δεν εχει κατι αντιστιχο με το GL to SD αλλα για ολες τις εφαρμογες ετσι?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ναι το φοβηθηκα το DirectoryBind.δεν εχει κατι αντιστιχο με το GL to SD αλλα για ολες τις εφαρμογες ετσι?

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...