Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δει κανενας ποτε προβλημα με το WIFI? Δεν ξερω ακριβως απο πότε μου το κανει αυτο, αλλα για καποιο λογο συνδεεται στα wifi δικτυα αλλα δεν εχει internet τις περισσοτερες φορες. 1 στις 10 να εχει δηλαδη. Εννοειται αλλα κινητα δουλευουν κανονικα. Edited by EddieX

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει κανείς ιδέα για την ακρίβεια που έχει το βαρόμετρο (s-baro) στο SIII;

Με βάση τις πληροφορίες καιρού που βρίσκω στο internet, οι τιμές διαφέρουν αρκετά (~20mm Hg)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο φιλε ...αλλαζει ολη η οθονη και κοστιζει περιπου 190 ευρω και την αφησα ετσι

 

εγω φιλε μου μολις το πηγα πριν 45λεπτα εδω αθηνα στην πλατεια αμερικης σε εξουσιοδοτημένο μαγαζι και θα μου αλλαξει την οθόνη και το γυρω γυρω του με 130 ευρο μου ειπε οτι σημερα επεσαν οι τιμες τον ανταλλακτικων οποτε για κανε μια ερώτηση εκει που βρίσκεσαι κατι θα βρεις

Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες κ απο εμενα μολις το πηρα κ εγω

μεταχειρισμενο,ερωτηση.φοραει custom rom αυτη που εχω ποσταρει παρακατω ειναι καλη? η η καινουργια στοκ ειναι καλυτερη γιατι δεν ξερω τι παιζει ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

 

Το κινητό το έχω αγοράσει από Γερμανία και έχω την 4.1.2 (XXELL4,official). Θα ήθελα να ρωτήσω, αν βάλω την 4.1.2 XXELLA,official Luxembourg, θα χαθεί η εγγύηση; Δηλαδή ο μετρητής θα δείχνει 1 ή θα παραμείνει στο 0, λόγω του ότι είναι official της Samsung;

(Τώρα θα μου πείτε γιατί να το κάνω αυτό, αλλά στην XXELLA,official Luxembourg υπάρχει το fix για το ''Sudden death'', ενώ στην γερμανική XELL4 δεν υπάρχει...)0

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

 

Το κινητό το έχω αγοράσει από Γερμανία και έχω την 4.1.2 (XXELL4,official). Θα ήθελα να ρωτήσω, αν βάλω την 4.1.2 XXELLA,official Luxembourg, θα χαθεί η εγγύηση; Δηλαδή ο μετρητής θα δείχνει 1 ή θα παραμείνει στο 0, λόγω του ότι είναι official της Samsung;

(Τώρα θα μου πείτε γιατί να το κάνω αυτό, αλλά στην XXELLA,official Luxembourg υπάρχει το fix για το ''Sudden death'', ενώ στην γερμανική XELL4 δεν υπάρχει...)0

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

 

Φλασάροντας άλλη ρομ από αυτή που φοράει το κινητό σου, χάνεις την εγγύηση.

Μπορείς πάντα να φλασάρεις όμως πάλι αυτή που είχε.

Με τις official δε γράφει ο μετρητής.

Και τέλος το υποτιθέμενο φιξ που λένε ότι υπάρχει στην XXELLA, υπάρχει σε ΌΛΕΣ τις 4.1.2, με την επιφύλαξη για την ELK4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

 

Το κινητό το έχω αγοράσει από Γερμανία και έχω την 4.1.2 (XXELL4,official). Θα ήθελα να ρωτήσω, αν βάλω την 4.1.2 XXELLA,official Luxembourg, θα χαθεί η εγγύηση; Δηλαδή ο μετρητής θα δείχνει 1 ή θα παραμείνει στο 0, λόγω του ότι είναι official της Samsung;

(Τώρα θα μου πείτε γιατί να το κάνω αυτό, αλλά στην XXELLA,official Luxembourg υπάρχει το fix για το ''Sudden death'', ενώ στην γερμανική XELL4 δεν υπάρχει...)0

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

 

Φιλε οταν λες " Sudden Death " ;;; Τι παει να πει αυτο ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Tα φωτα σας, παρακαλω ΠΟΛΥ, μη με γραψετε κανονικοτατα.

 

Εχω περασει εδω και μερικες μερες την αγγλικη ROM με την περιφημη διορθωση, ακουσα τοσα πραγματα για καλυτερη διαχειριση μπαταριας, και εν τελει κρινω πως στην πραγματοποιηση κλησεων, στην χρηση wifi αλλα και στην αναμονη με wifi η διαχειριση της μπαταριας ειναι τραγικη. Χτες με 8 λεπτα viber και σβηστη οθονη στο αυτι μου εχασε 5-6%.

 

Θελω, οι πραγματικα γνωστες και εμπειροι πανω σε αυτα τα θεματα να μου πουν, οι ROM που περνουμε απο το sammobile ειναι οπως τις στελνει η samsung ή εχουν πειραχτει καθολου ; Ειναι 100% ασφαλης και αξιοπιστη αυτη η διασικασια φλασαρισματος ή ενδεχεται να υπαρχουν "κενα" ; Προσωπικα, τα reset πριν και μετα και την διαδικασια μεσω odin τα εχω κανει οπως ακριβως επρεπε, εχω εμπειρια αλλωστε πανω στο θεμα. Αλλα ΠΩΣ ειναι δυνατον ολοι να αναφερουν καλυτερη μπαταρια κι εγω να εχω χειροτερη ; Υποσημειωση, συγχρονισμοι ολοι μα ολοι κλειστοι, εφαρμογες πολυ βασικες, καμια περιεργη δηλαδη που να τρεχει σαν τρελη στο backround.

Link to comment
Share on other sites

Φλασάροντας άλλη ρομ από αυτή που φοράει το κινητό σου, χάνεις την εγγύηση.

Μπορείς πάντα να φλασάρεις όμως πάλι αυτή που είχε.

Με τις official δε γράφει ο μετρητής.

Και τέλος το υποτιθέμενο φιξ που λένε ότι υπάρχει στην XXELLA, υπάρχει σε ΌΛΕΣ τις 4.1.2, με την επιφύλαξη για την ELK4

 

Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

 

Φιλε οταν λες " Sudden Death " ;;; Τι παει να πει αυτο ;;;;

 

Εδώ και μερικές εβδομάδες έχουν αναφέρει πως το κινητό ''πεθαίνει''. Αν θέλεις, διάβασε εδώ (για να μην ξεφύγουμε από το θέμα :)):

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353394

Link to comment
Share on other sites

Tα φωτα σας, παρακαλω ΠΟΛΥ, μη με γραψετε κανονικοτατα.

 

Εχω περασει εδω και μερικες μερες την αγγλικη ROM με την περιφημη διορθωση, ακουσα τοσα πραγματα για καλυτερη διαχειριση μπαταριας, και εν τελει κρινω πως στην πραγματοποιηση κλησεων, στην χρηση wifi αλλα και στην αναμονη με wifi η διαχειριση της μπαταριας ειναι τραγικη. Χτες με 8 λεπτα viber και σβηστη οθονη στο αυτι μου εχασε 5-6%.

 

Θελω, οι πραγματικα γνωστες και εμπειροι πανω σε αυτα τα θεματα να μου πουν, οι ROM που περνουμε απο το sammobile ειναι οπως τις στελνει η samsung ή εχουν πειραχτει καθολου ; Ειναι 100% ασφαλης και αξιοπιστη αυτη η διασικασια φλασαρισματος ή ενδεχεται να υπαρχουν "κενα" ; Προσωπικα, τα reset πριν και μετα και την διαδικασια μεσω odin τα εχω κανει οπως ακριβως επρεπε, εχω εμπειρια αλλωστε πανω στο θεμα. Αλλα ΠΩΣ ειναι δυνατον ολοι να αναφερουν καλυτερη μπαταρια κι εγω να εχω χειροτερη ; Υποσημειωση, συγχρονισμοι ολοι μα ολοι κλειστοι, εφαρμογες πολυ βασικες, καμια περιεργη δηλαδη που να τρεχει σαν τρελη στο backround.

 

Ολες οι επίσημες roms που υπαρχουν στο sammobile ή εδω στο myphone ή οπουδήποτε αλλού ειναι εντελώς απείραχτες (παρθένες :p) .

Δεν χρησιμοποιώ το viber και δεν μπορώ να ξέρω τι κατανάλωση μπορεί να επιφέρει.Αν νομίζεις οτι είναι υπερβολική και δεν μπορείς να καταλάβεις απο που μπορεί να προέρχεται ,βάλε μια εφαρμογη για να ελέγξεις αναλυτικά την κατανάλωση της μπαταρίας σου .

Πολλές φορές εφαρμογές που θεωρούμε βασικές (π.χ facebook ) και εκτός υποψίας κάνουν την μεγαλύτερη ζημιά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες κ απο εμενα μολις το πηρα κ εγω

μεταχειρισμενο,ερωτηση.φοραει custom rom αυτη που εχω ποσταρει παρακατω ειναι καλη? η η καινουργια στοκ ειναι καλυτερη γιατι δεν ξερω τι παιζει ευχαριστω.

 

Παιδια Κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Κανεις;

 

Είναι πολύ καλή η wanamlite απλά έχουν βγει αλλες 3-4 εκδόσεις μετά από αυτή που έχεις. Πάντως αν δεν δοκιμάσεις μόνος σου, ότι και να σου πούμε μπορεί να είναι λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που υπαρχει η επιλογη στο lockscreen να μου εμφανιζει ειδοποιηση οταν εχω ενα καινουριο μηνυμα? Μεχρι στιγμης μονο για αναπντηση μεσα σε ενα κυκλακι βλεπω..Οταν δεχομαι καινουριο μηνυμα ομως δεν μου εμφανιζει τπτ στο lockscreen...

btw χρησιμοποιω το gosms σαν προεπιλεγμενο προγραμμα για μηνυματα,Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα search και επειδή δεν βρήκα κάτι σχετικό το γράφω εδώ μπας και βοηθηθεί κανένας που έχει το ίδιο πρόβλημα...

 

Κατα την μεταφορά των SMS από το Galaxy S σε Galaxy SIII, με το πρόγραμμα SMS backup & restore, δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα με τα μηνύματα. Όταν έσβηνα μια συνομιλία αντί να εξαφανιστεί απο την λίστα με τα SMS, πήγαινε στο κάτω μέρος των μηνυμάτων χωρίς αριθμό ή ημερομηνία και δεν μπορούσε να σβηστεί!!!

 

Αν έκανα ολοκληρωτική διαγραφή SMS έφευγαν όλα και άδειαζε η λίστα, αλλά με το που θα έστελνα ή θα λάμβανα ένα νέο SMS πάλι "κόλλαγε" και δεν μπορούσα να διαγράψω SMS συνομιλίες. Με σταμάτημα της stock εφαρμογής (σε 4.1.1 EUR) και εκκαθάριση των δεδομένων πάλι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.

 

Με την λογική οτι μπορεί να φταίει το πρόγραμμα για backup, δοκίμασα και το Super Backup: SMS & Contacts που φυσικά έκανε μια απο τα ίδια, οπότε κατάλαβα οτι κάτι έχει πάθει το αρχείο που αποθηκεύει τα SMS. Το κακό είναι οτι επειδή δεν είμαι root δεν μπορούσα να δω την database των μηνυμάτων (είναι κάπου στο /data) οπότε η μόνη λύση ήταν να δοκιμάσω κάποιο άλλο πρόγραμμα για SMS.

 

Με το που μπήκε το Go SMS οι λανθασμένες εγγραφές (κατά την άποψη μου) διορθώθηκαν και οι διαγραφές συνομιλιών στα SMS δουλεύει κανονικά (και στο Go SMS αλλά και στην stock εφαρμογή). Έκανα μια δοκιμή και με το Handcent SMS και αφού και απο εκεί δούλευαν όλα μια χαρά, ξαναγύρισα στην μαμα εφαρμογή :-)

 

Αν ποτέ αντιμετωπίσετε κανένα παρόμοιο πρόβλημα, που σας κάνουν "τρελά" τα μηνύματα, δοκιμάστε ένα απο τα 2 εναλλακτικά προγράμματα SMS.

k3rn3l pan1c, c0r3 fr13d, us3r st0n3d ;-)
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις αναβάθμιση μέσω keys, για την 4.1.2, μετά πρέπει να κάνουμε format στο κινητό????

Το σωστό είναι να γίνει factory reset .

Δεν έχουν όμως ολοι τον χρόνο να στήνουν ξανά την συσκευή τους από την αρχή .

 

Ωραια κ αν θελω τωρα να περασω την stock με odin απο πανω θα πρεπει να κανω πρωτα wipe?

Είτε κάνεις πριν ειτε μετά δεν έχει και πολυ σημασία .Κάποιοι κάνουν και πριν άλλα και μετά το πέρασμα της rom για να είναι ποιο σίγουροι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται παιδιά, αντιμετωπίζουμε ένα μικρό προβληματάκι. Ένας φίλος αγόρασε το galaxy s3 και του περάσαμε την omega rom (την ίδια μέρα που το πήρε). Παρατηρεί ένα πρόβλημα λέει ότι δεν το έρχονται τα μηνύματα, λέει ότι έρχεται 1 μήνυμα ανα 4 διαφορετικές προσπάθειες. Το πρόβλημα έιναι ότι εγώ δεν είμαι στην ίδια πόλη και δεν μπορώ να το πειράξω να δω μήπως φταίει κάτι στις ρυθμίσεις δικτύου. Έχει κανείς υπόψη του για το συγκεκριμένο θέμα, γιατί βλέπω αν δεν μπορέσουμε να δούμε τι είναι λάθος θα ξαναπάμε στην stock rom.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται παιδιά, αντιμετωπίζουμε ένα μικρό προβληματάκι. Ένας φίλος αγόρασε το galaxy s3 και του περάσαμε την omega rom (την ίδια μέρα που το πήρε). Παρατηρεί ένα πρόβλημα λέει ότι δεν το έρχονται τα μηνύματα, λέει ότι έρχεται 1 μήνυμα ανα 4 διαφορετικές προσπάθειες. Το πρόβλημα έιναι ότι εγώ δεν είμαι στην ίδια πόλη και δεν μπορώ να το πειράξω να δω μήπως φταίει κάτι στις ρυθμίσεις δικτύου. Έχει κανείς υπόψη του για το συγκεκριμένο θέμα, γιατί βλέπω αν δεν μπορέσουμε να δούμε τι είναι λάθος θα ξαναπάμε στην stock rom.

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο πράγμα γιατί μια στις τέσσερις είναι πολύ μεγάλο ποσοστό, αλλά εγώ μετά υποψία ότι είχα χάσει μνμ έβαλα το ghostly SMS από το μάρκετ και πράγματι χάνω περίπου ένα μνμ το μήνα. Δεν έχω βρει λύση βέβαια, απλά κάνω restore το χαμένο μνμ από εκεί όποτε συμβεί.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που υπαρχει η επιλογη στο lockscreen να μου εμφανιζει ειδοποιηση οταν εχω ενα καινουριο μηνυμα? Μεχρι στιγμης μονο για αναπντηση μεσα σε ενα κυκλακι βλεπω..Οταν δεχομαι καινουριο μηνυμα ομως δεν μου εμφανιζει τπτ στο lockscreen...

btw χρησιμοποιω το gosms σαν προεπιλεγμενο προγραμμα για μηνυματα,Ευχαριστω εκ των προτερων

 

αν βαλεις στην lockscreen και την εφαρμογή των μυνηματων (τουλαχιστον με την μαμα εφαρμογη) λειτουργει η ειδοποιηση

επισης βαζεις και την εφαρμογη LightFlow για να ρυθμισεις και το Led.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αλλα παλι τπτ.....

 

Εμφάνιση Ένδειξη Ακουστικών

 

Ρυθμίσεις/Εμφάνιση/Βοηθός σελιδας/Σελιδα ακουστικών και την τικάριες

Edited by tini78vj
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Εμφάνιση Ένδειξη Ακουστικών

 

Ρυθμίσεις/Εμφάνιση/Βοηθός σελιδας/Σελιδα ακουστικών και την τικάριες

 

 

Τικαρισμενο ειναι αυτο αλλα δεν λειτουργει και παλι,δεν υπαρχει καμια ενδειξη οταν βαζω τα ακουστικα..στην 4.1.2 τουλαχιστον..

 

αν βαλεις στην lockscreen και την εφαρμογή των μυνηματων (τουλαχιστον με την μαμα εφαρμογη) λειτουργει η ειδοποιηση

επισης βαζεις και την εφαρμογη LightFlow για να ρυθμισεις και το Led.....

Πως θα βαλω στην lockscreen την εφαρμογη των μηνυματων?Δεν βρισκω καποιο σχετικο μενου.

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρόνια.

Είχα το s2 και τώρα το s3 όταν το πήρα προσπάθησα να κάνω επαναφορά του buckup που είχα κρατήσει από το s2 αλλά είδα ότι βλέπει μόνο τις επαφές (πάλι καλά).το θέμα είναι ότι ήθελα τουλάχιστον τα αγαπημένα του ίντερνετ και τις σημειώσεις μου.υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάτι? Έστω να τα βλέπω στον υπολογιστή και να τα αντιγράψω με το χέρι.ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=983471

 

λένε οτι αν τρέξεις το KIES restore σου αποσυμπιέζει το .sbu αρχειο στον φακελο C:\Users\{LogonName}\Documents\samsung\Kies\sbu\te mp\{NumberID}\{Files Extracted}

k3rn3l pan1c, c0r3 fr13d, us3r st0n3d ;-)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σορρυ. Και επειδή κάνει κάπου 160, καλύτερα να κάνεις αυτό που είπα πιο πάνω.

 

Bρισκω στο ebay με λιγοτερο απο 20 ευρω αυτο που χρειαζομαι ωστε να αλλαχτει το γκρι περιβλημα που μου χτυπηθηκε σε εμα σημειο. Αν το φερω τελικα υπαρχει λυση τοποθετησης σε προσιτη τιμη ;; Eννοω να μη δωσω ας πουμε πανω απο 15-20 ευρω εργατικα

 

Το προιον ειναι το παρακατω:

 

http://www.ebay.com/itm/OEM-Full-Housing-Chassis-Bezel-Cover-Case-Parts-for-Samsung-Galaxy-S-3-III-I9300-/230876322511?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35c14d1acf

Edited by BIANCOrossi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...