Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω περίπου 15μέρες, στοκ, με περίπου 50 εφαρμογές εκ τον όποιον 5-6games και τον Aura εγκατεστημένο...

 

Εγώ περίπου 20, με 169 εφαρμογές, καμιά 15αρια παιχνίδια, το Aura και το Navigon. Τόσο τυχερός είμαι πια; Η μήπως το quadrant λέει ότι θέλει κάθε φορά που το τρέχεις; Μόλις το έτρεξα πάλι κι έβγαλε 5917.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τί να πω...

Μόλις το ξανά έτρεξα...

Με όλα "κλειστά" και με λειτουργία 3g...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο νημα,αλλα αν οχι,καντε τα δεοντα.

Υπαρχει καπου,κανας καταλογος με εφαρμογες must,που πρεπει κατα καποιον τροπο να βαλουμε,γιατι πολλοι,εν οις και εγω,ειμεθα απλως στοκοι;:p

Δεν θελω παιχνιδια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

%255BUNSET%255D.jpg

 

Πως στο καλό το φτάσες ρε φίλε 6.000; Εγω συνήθως είμαι απο 5200-5600. Αυτό είναι πριν 6 λεπτά.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα μεταφέρω όλα τα quadrant posts σε ξεχωριστό θέμα γιατί δε βγαίνει νόημα και γεμίζουμε το κύριο θέμα χωρίς λόγο. Έχουμε πει πολλές φορές ότι το σκορ του quadrant επηρεάζεται από πολλά πράγματα και καλύτερο είναι να κοιτάμε την απόδοση του κινητού από το να προσπαθούμε να ανεβάσουμε το σκορ..

Όσο για το 6300 το δικό μου όπως είπα σε προηγούμενο ποστ (στο λινκ παραπάνω) φοράω την αγγλική lg8. Αυτήν έχετε κι εσείς;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

το quadrant ειναι ο πιο ακυρος τροπος για να τσεκαρεις τις επιδοσεις της συσκευης...

 

το καλυτερο τσεκ γινετε στην πραξη...μονο ετσι μπορεις να δεις τη συμπεριφορα της συσκευης

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα μεταφέρω όλα τα quadrant posts σε ξεχωριστό θέμα γιατί δε βγαίνει νόημα και γεμίζουμε το κύριο θέμα χωρίς λόγο. Έχουμε πει πολλές φορές ότι το σκορ του quadrant επηρεάζεται από πολλά πράγματα και καλύτερο είναι να κοιτάμε την απόδοση του κινητού από το να προσπαθούμε να ανεβάσουμε το σκορ..

Όσο για το 6300 το δικό μου όπως είπα σε προηγούμενο ποστ (στο λινκ παραπάνω) φοράω την αγγλική lg8. Αυτήν έχετε κι εσείς;

 

Συμφωνώ. Και εγω δεν του δίνω τρελή σημασία γιατί η συσκευή πετάει αλλά μου φάνηκε περίεργο. Την LG8 εχω αλλά απο Γερμανία

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ενω εισαι στην φωτογραφικη, πατας πανω αριστερα το κουμπι να μπεις στις ρυθμισεις ----> οδηγιες ---> ανενεργο

 

Πλέγμα δεν εννοώ τις οδηγίες αλλα τα τεραγωνα που εμφανιζει στην οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Πλέγμα δεν εννοώ τις οδηγίες αλλα τα τεραγωνα που εμφανιζει στην οθονη...

 

Μάλλον είναι χαμένο στη μετάφραση.

Guidelines > οδηγίες αντί για "οδηγός"

 

Δεν το δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το επισημο ΟΤΑ Jelly Bean update...εντυπωσεις αργοτερα :)

(Δεν ειναι επισημο...απο διαρροη ειναι)

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το επισημο ΟΤΑ Jelly Bean update...εντυπωσεις αργοτερα :)

 

Εμενα δεν μου εχει βγαλει update...ειναι επισημο???

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε στο ακουστικο...

 

Σιγουρα ειναι πιο smooth η διαφορα ειναι εμφανης...αλλα κατα την γνωμη μου το Galaxy Nexus ειναι ακομα πιο smooth...

Κολληματα μεχρι στιγμης δεν ειχα...οι εφαρμογες κατεβαινουν απο το market κανονικα,το root εγινε και το triangle away δουλεψε

Ορισμενα νεα widget απο την Samsung...

Και ΝΑΙ με 4 ανοιχτα βαρια tabs στον browser, ειχα ψιλο-λαγκ στο home button και reload το widget του καιρου :P

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι πιο smooth η διαφορα ειναι εμφανης...αλλα κατα την γνωμη μου το Galaxy Nexus ειναι ακομα πιο smooth...

Κολληματα μεχρι στιγμης δεν ειχα...οι εφαρμογες κατεβαινουν απο το market κανονικα,το root εγινε και το triangle away δουλεψε

Ορισμενα νεα widget απο την Samsung...

Και ΝΑΙ με 4 ανοιχτα βαρια tabs στον browser, ειχα ψιλο-λαγκ στο home button και reload το widget του καιρου :P

 

απο το market κατεβάζει και επι πληρωμή εφαρμογές ? Για να το κανεις install φανταζομαι ησουν με stock rom , το εκανες απο το stocκ recovery ή απο to CWM

Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπεις απο την μεριά σου.

Υπάρχουν δεκάδες βίντεο που δείχνουν ότι το all share δουλεύει κανονικά.

Το ίδιο και η φωτεινότητα γι αυτούς που ασχολούνται.

Εννοείται ότι σ ένα τόσο εξειδικευμένο φόρουμ είμαστε όλοι λίγο πολυ power users. Ακόμα και οι καινούργιοι αποκτούν σιγά σιγά την επιθυμία.

Το να ανοίγει η εφαρμογη των επαφών μετά απο 10" δεν είναι μικρό lag ούτε το reload των widgets.

Όταν η samaung εχει δώσει πριν, το Sii που μετα απο το πρώτο software update, ήταν υπόδειγμα λειτουργίας για οτιδήποτε κυκλοφορούσε στην αγορά, δεν μπορει στον αντικαταστάτη του να κάνει πισωγύρισματα.

 

Αλλο το All share για διαμoιρασμο αρχειων και αλλο πραγμα το Allshare cast που μεταφερω αυτουσια την οθονη του S3 σε tv και απο εκει να κανω το οτιδηποτε με το κινητο πχ κανα παιχνιδι η'καμια ταινια και να τα βλεπω στην tv παραλληλα.

Για τα 10'' εισαι πολυ υπερβολικος.

Για τη φωτεινοτητα πρεπει να γινουμε ολοι root δεν καταλαβα,και αμφιβαλλω αν εχει ικανοποιητικα αποτελεσματα διοτι ολοι θα το ειχαν κανει και ολα μελι-γαλα

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex καλημέρα , έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλά έχει δίκιο και ο Κώστας , όντος δεν είναι κάτι τρομερό το λίγο λαγκ αλά... είναι ψυχολογικό ρε αδελφέ το μαμοτο που λέμε, δεν είναι ευχάριστο ούτε να το βλέπεις ούτε σε αίσθηση όπως κ να το κάνουμε σου χαλάει την γενική εμπειρία χρήσης σου αφήνει μια αίσθηση ότι η συσκευή σου υπολείπεται ,κακά τα ψέματα ο μέσος χρήστης αυτό βλέπει πρώτα κ ιδικά αν έρχεται απο ios που είναι κ κακομαθημένος απ το smooth στο ui άντε να τον πείσεις.

Έδειχνα σε φίλο την συσκευή για να την αγοράσει, ήθελε να δέσει το 4s και να πάρει το s3 ,εκανε λοιπον browsing και θελοντας να επιστρέψει στην κεντρική σελίδα πάτησε το home buttoooon με το που βγενει στην κεντρική σελίδα πάει να κάνει σκρολ και πέφτει πάνω στην φάση που ξαναφορτώνει το ui οπως καταλάβατε το σκρολ δεν ολοκληρώθηκε κώλυσε για 1-2 δεύτερα μεταξύ πρώτης και δεύτερης σελίδας και φυσικά μα και δικαιολογημένα του έκανε πολυ κακή εντύπωση γιατι επαναλαμβάνω ειναι η πρώτη εικόνα που παίρνει κάποιος όταν πιάνει μια συσκευή κ δεν είναι ψημένος στο os που λέγετε Android.

 

Με την 4.1 θα βελτιωθει και στο θεμα αυτο δεν χαθηκε και ο κοσμος στη τελικη δεν ειναι το κριτηριο νουμερα ενα για επιλογη συσκευης για την πλοιψηφια του κοσμου αλλιως ολοι θα ειχαν παρει iphone και καθαρισαν οπως λες απο θεματα ψιλολαγκαρισματα.

Για πολλους κριτηριο ειναι η αυτονομια,τα τεχνικα χαρακτηριστικα,το μεγεθως της οθονης,η ποιοτητα κατασκευης,η αξιοπιστια σαν συσκευη που ειναι πολυ υψηλη και αναφερομαι για το S3.

Αυτα ειναι σημαντικοτερα σαν κριτηριο αγορας για την πλοιοψηφια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω wipe cache & dalvik ?

Aν κάνω τα παραπάνω,τι κερδίζω και τι χάνω;

Επειδή είμαι μόλις δύο μηνών στο Android και επειδή δεν θέλω να χάνω το ενδιαφέρον μου για τη συσκευή,θα ήθελα κάποιος απο τους γκουρού του thread,αν μπορεί,να μου απαντήσει με δυό λόγια.

Ευχαριστώ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι μόλις δύο μηνών στο Android και επειδή δεν θέλω να χάνω το ενδιαφέρον μου για τη συσκευή,θα ήθελα κάποιος απο τους γκουρού του thread,αν μπορεί,να μου απαντήσει με δυό λόγια.

Ευχαριστώ!

 

Η cache ειναι για τις εφαρμογες και το java VM compiler (dalvik).''Καθαριζοντας'' την επαναδημιουργειται στην επομενη εκκινηση απο καθε εφαρμογη.Σαν να κανεις εναν μικρο καθαρισμο με απλα λογια.

Η dalvik εχει να κανει με java.Δε το εχω και πολυ ξεκαθαρο, αλλα θα σου παραθεσω καποια λογια:

''dalvik cache is a program cache area for the program dalvik. Dalvik is a java based virtual machine that is the bases for running your programs (the ones that have the .apk extension). In order to make access times faster (because there's not JIT (just in time) compiler installed by default), the dalvik-cache is the result of dalvik doing a optimization of the running program. Sounds confusing. It's similar to the prefetch files in Windows.''

 

Πάντως δε κανουν κακο αν τα κανεις, αλλα δε χρειαζεται να ''καθαριζονται'' συνεχεια, εκτος αν περνας καποια νεα εφαρμογη/mod στο /system/.

 

Το wipe/cache/dalvik γινεται μεσω του cwm recovery, του custom recovery δηλαδη, που αντικαθιστα το stock (αυτο που μπαινουμε με volume+home+power buttons) μετα τη διαδικασια root.

 

http://cdn.blogsolute.com/img/2011/08/galaxy-ace-cwm1.jpg

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι μόλις δύο μηνών στο Android και επειδή δεν θέλω να χάνω το ενδιαφέρον μου για τη συσκευή,θα ήθελα κάποιος απο τους γκουρού του thread,αν μπορεί,να μου απαντήσει με δυό λόγια.

Ευχαριστώ!

Δεν είμαι γκουρού αλλα θα απαντήσω :D.

Για να κανεις αυτα τα wipe θα πρέπει να είσαι root.

Αν είσαι μπαίνεις σε recovery mode (για να μπεις υπάρχουν πολλοί τρόποι. Ο πιο απλός είναι μέσω της εφαρμογής CWM η οποία εγκαθίστανται μόλις κανεις root και απο το μενου επιλέγεις ClockWorkMod).

Σε βάζει σε recovery και στο μενου που θα εμφανισθεί, κινησαι πάνω κάτω με τα Volium buttons. Βρίσκεις την επιλογή wipe cache partition την επιλέγεις και με home button την εκτελεις.

Πιο κάτω στο μενου υπάρχει η επιλογή advanced. Μέσα σ αυτή υπάρχει και το Wipe Dalvik cache.

 

Προσοχή μόνο μην πατησεις κάτι άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic , αλλά έχουν αρχίσει και κουράζουν οι ίδιες και οι ίδιες γκρίνιες κάθε φορά, το reload του widget του καιρού, η χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης κάτω από τον ηλιο , ή οθόνη μου χαράζει εύκολα , τα πλαστικά δεν είναι καλά , το κινητό είναι ακριβό και είναι απαράδεκτο , θα το γυρίσω πίσω , θα το πουλήσω , θα το ανταλλάξω και αλλα πολλά.

Σε αρκετά συμφωνώ τα έχουμε επισημάνει μια φορά και δεν χρειάζεται να επαναλαμβανόμαστε συνέχεια. Δικαίωμα του καθενός να το πουλήσει, να το ανταλλάξει να το κάψει , εγώ γιατί χρειάζεται να το ξέρω αυτό ?

Καταλαβαίνω την αγανάκτηση κάποιον αλλά ας στείλουν ένα e-mail στην Samsung , δεν χρειάζεται να γεμίζουν το thread με κουραστικά μηνύματα που δεν αποφέρουν και τίποτα.

Ας ανοίξουν στην τελική ένα καινούριο thread «παράπονα για το SGS III»

Link to comment
Share on other sites

απο το market κατεβάζει και επι πληρωμή εφαρμογές ? Για να το κανεις install φανταζομαι ησουν με stock rom , το εκανες απο το stocκ recovery ή απο to CWM

 

Κατεβαζει κανονικα τα παντα εκτος απο μια αναβαθμιση του ChatOn που λεει οτι δεν ειναι υπογεγγραμενη κατι τετοιο...

Για να το περασεις πρεπει να φλασαρεις την αγγλικη στοκ ρομ,μετα ενα συγκεκριμενο modem και στη συνεχεια περνας το ΟΤΑ απο stock recovery...

Περιεργο παντω ειναι οτι ενω ειναι root στην "Κατασταση συσκευης" λεει "Κανονικο" :lol:

Το κινητο παιδια εχει γινει σφαιρα...

 

Edit: To chaton εγκατασταθηκε κανονικα σημερα

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...