Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα μολις εγινε πρασινο μετα απο και εγω δεν ξερω ποση ωρα το ειχα βαλει κατα τις 9 να φορτισει,δεν μου το εκανε πριν ετσι με το που εφτανε το 100% πρασινιζε αμεσως και το καταλαβαινα αμεσως και το εβγαζα απο τη πριζα:worry:

 

Οσον αφορα τον browser πατας αριστερα πας color και τσεκαρεις το Default πατας οκ και καθαρισες το αποθηκευει και θα ανοιγει στη μεγιστη φωτεινοτητα

 

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις;Την XXLG8;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις;Την XXLG8;

Αυτην ακριβως.

Αυτό κάνω αλλά δεν το αποθηκεύει.. :(

Περιεργο σε εμενα το κανει,για κανε μια επανεκκινηση,απο την αρχη που το πηρα το κινητο μεχρι τωρα που το δοκιμασα το κανει μια χαρα.

Το πιο τραγικό από όλα είναι ότι στο Samsung galaxy 1 ο browser δούλευε έτσι ακριβώς.

Με διπλό tab προσάρμοζε το κείμενο σε ολη την οθόνη

Στο δεύτερό γαλαξία το αφαίρεσαν (είχα πάθει ένα ψιλοσοκ τότε ) αλλά στους άλλους browsers δούλευε σωστά.

Από ice και μετά το θέμα το θέμα το αποτελείωσαν οριστικά.

Μονό ο όπερά το κάνει σωστά πλέον

Sent from my note

Εχθες κατεβασα τον opera στην τελευταια εκδοση σαν να εχει στρωσει μου φαινεται:p

Για να δουμε και τις επομενες ημερες πως θα συμπεριφερεται μη μου αρχισει τα κουλα του.

Διοτι αν περιμεναμε απο Samsung καλα κρασια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και αναφέρεστε σε opera: Κάνει sync τα αγαπημένα από τον chrome στο pc?
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Το τηλεφωνο το λειτουργω παντα στο GSM οταν κανω ενεργοποιηση data για internet δεν ενεργοποιει μονο του την λειτουργια GSM/WCDMA (αυτοματη) υπαρχει καποιος τροπος μολις ενεργοποιουμε data να γυρναει την ιδια στιγμη σε GSM/WCDMA;
Link to comment
Share on other sites

Αυτην ακριβως.

 

Περιεργο σε εμενα το κανει,για κανε μια επανεκκινηση,απο την αρχη που το πηρα το κινητο μεχρι τωρα που το δοκιμασα το κανει μια χαρα.

 

Εχθες κατεβασα τον opera στην τελευταια εκδοση σαν να εχει στρωσει μου φαινεται:p

Για να δουμε και τις επομενες ημερες πως θα συμπεριφερεται μη μου αρχισει τα κουλα του.

Διοτι αν περιμεναμε απο Samsung καλα κρασια.

 

Η XXLG8 ετσι κανει απο το 99 ως το 100% για να φορτιση αργει πολυ να γινει πρασινο το LED.Το ιδιο κανει και στην αποφορτιση ειδικα οταν ειναι σε αναμονη το κινητο.Για να μου πεσει απο 100% σε 99% κανει γυρο στο 4ωρο.Η XXLG8 εκδοση κανει ακριβως 2 ωρες και 35 λεπτα για να φορτιση απο

0% ως 100%.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω δει καλύτερο από τον browser της Samsung (σε ταχύτητα).

Παλαιότερα στο xda έβλεπα να προσπαθούνε να κάνουν port στο nexus s τον browser του galaxy s..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω αλλά δεν το αποθηκεύει.. :(

 

Είχα και εγώ παρόμοιο θέμα. Εγώ το έλυσα ως εξης:

 

Στις ρυθμίσεις του Android. (όχι του browser) πήγα στην εξοικονόμηση ενέργειας και απενεργοποίησα την εξοικονόμηση ενέργειας για την οθόνη. Μετά στις επιλογές του browser και συγκεκριμένα στο χρώμα, επέλεξα προεπιλογή... Ελπίζω να λειτουργήσει και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα για ηχογράφηση κλίσεων που να δουλεύει σωστά στο Galaxy SIII ... ;;
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ παρόμοιο θέμα. Εγώ το έλυσα ως εξης:

 

Στις ρυθμίσεις του Android. (όχι του browser) πήγα στην εξοικονόμηση ενέργειας και απενεργοποίησα την εξοικονόμηση ενέργειας για την οθόνη. Μετά στις επιλογές του browser και συγκεκριμένα στο χρώμα, επέλεξα προεπιλογή... Ελπίζω να λειτουργήσει και σε σένα!

 

Ούτε αυτό έπιασε,μια απο τα ίδια..Για το λόγο αυτό χρησιμοποιώ chrome φαντάσου!

 

Έχει βρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα για ηχογράφηση κλίσεων που να δουλεύει σωστά στο Galaxy SIII ... ;;

 

Δεν γνωρίζω καθόλου για εφαρμογές γι'αυτό το θέμα,απλά ήθελα να σου πω ότι αν δεν βγάλεις άκρη, η custom ρομ του wanam η οποία είναι εξαιρετική σε όλα κατά τη γνώμη μου,έχει ενσωματωμένη ηχογράφηση κλήσης και δουλεύει άψογα.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό έπιασε,μια απο τα ίδια..Για το λόγο αυτό χρησιμοποιώ chrome φαντάσου!

 

Προσπάθησε να κάνεις την αλλαγή στην εξοικονόμηση ενέργειας της οθόνης, μετά κάνε επανεκκίνηση και τέλος άλλαξε την ρύθμιση φωτεινότητας του browser. Αν δεν πιάνει και αυτό, τότε κάνεις κάτι λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.:)

Όταν βάζω να παίξει μουσική με τον default mp3 player του galaxy S3, κατα τη διάρκεια της αναπαραγωγής δείχνει κάποια photo που έχει αποθηκευμένη εργοστασιακά, πχ. πάπυρο, Νότες, λουλούδια, κλπ.

Ξέρει κάποιος που είναι αποθηκευμένες αυτές οι εικόνες(σε ποιο φάκελο ή ποιο αρχείο συτήματος είναι) και αν μπορώ εγώ να προσθέσω ή να σβήσω κάποιες από αυτές τις φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε χρησιμοποιώ το default browser αλλά συνήθως τον opera όπως και τον opera next(σε desktop mode βεβαίως) έκανα λίγα πειράματα 10 λεπτά κ με το στοκ και με τις παρακάτω ρυθμίσεις δεν έχω ουδέν πρόβλημα να διαβάσω αυτά που θέλω...

Ρυθμίσεις ζουμ προσβασιμότητα

Διαβάθμιση κειμένου πάνω κ κάτω το έχω στο 135

Ποσοστό ζουμ κατά το διπλό πάτημα το έχω στο 125

Ελάχιστο μέγεθος γραμματοσειράς το έχω στο 14 κ κλείσιμο στο προεπιλεγμένο ζουμ

Με αυτά διαβάζω μια χαρά με 2πλο ταπ ενώ ο καθένας βεβαίως βάζει τις ρυθμίσεις εκεί που τον βολεύουν

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κάποιο πρόγραμμα για ηχογράφηση κλίσεων που να δουλεύει σωστά στο Galaxy SIII ... ;;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hcHBzdGFyLmNhbGxyZWNvcmRlciJd

 

Πολύ καλή ποιότητα. Επιλέγεις στα settings downlink εγω εβαλα σε ποιότητα wav επειδή είναι η καλύτερη ποιότητα. μόλις ξεκινάει η κλήση ξεκινάει αυτόματα.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.

 

Θα ηθελα να ρωτησω και μετα την χρηση πλεον τοσων μηνων, αν οι χρηστες αυτου του κινητου εχουν παρατηρησει προβληματα στο home button

 

συγκεκριμενα το κεντρικο πληκτρο μου φανηκε κατασκευασμενο πολυ καλυτερα απο το S2 και απο καλυτερο υλικο αλλα δεν εχω το κινητο στην κατοχη μου και θελω να μου πειτε αν τρεμοπαιζει αν μαζευει γρατζουνιες και αν γενικα ειναι σαν την πρωτη μερα.

 

επισης,οσοι δεν εχετε βαλει screenprotector ειχατε προβληματα;

 

ευχαριστω πολυ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

H LFB δεν είναι της Vodafone, είναι SIM free. Πώς περιμένεις να σου δείξει αναβάθμιση Vodafone?

 

???...και τι πρέπει να κάνω??πως θα πάρω αναβάθμιση?sorry αλλά νέος στο android...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.

 

Θα ηθελα να ρωτησω και μετα την χρηση πλεον τοσων μηνων, αν οι χρηστες αυτου του κινητου εχουν παρατηρησει προβληματα στο home button

 

συγκεκριμενα το κεντρικο πληκτρο μου φανηκε κατασκευασμενο πολυ καλυτερα απο το S2 και απο καλυτερο υλικο αλλα δεν εχω το κινητο στην κατοχη μου και θελω να μου πειτε αν τρεμοπαιζει αν μαζευει γρατζουνιες και αν γενικα ειναι σαν την πρωτη μερα.

 

επισης,οσοι δεν εχετε βαλει screenprotector ειχατε προβληματα;

 

ευχαριστω πολυ.

 

Καλημερα! Προσωπικά δεν έχω screen protector γιατί η αίσθηση είναι φοβερή χωρίς αυτό και είμαι πολύ προσεκτικός οπότε το χαίρομαι!! Το πλήκτρο home έχει φοβερή υλοποίηση και δεν φέρει καμία γρατσουνια ή σημάδι.. Δεν παίζει στο παραμικρό και επίσης η αίσθηση είναι ακριβώς η ίδια με την πρώτη μέρα.. Η συσκευή προσωπικά που έχω είναι περίπου μήνα οπότε κρίνεις εσύ (πριν είχα ένα λευκό καθώς και ένα 16αρι μπλε και η εντύπωση που αποκόμισα ποιοτικά είναι ακριβώς η ίδια :))

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.

 

Θα ηθελα να ρωτησω και μετα την χρηση πλεον τοσων μηνων, αν οι χρηστες αυτου του κινητου εχουν παρατηρησει προβληματα στο home button

 

συγκεκριμενα το κεντρικο πληκτρο μου φανηκε κατασκευασμενο πολυ καλυτερα απο το S2 και απο καλυτερο υλικο αλλα δεν εχω το κινητο στην κατοχη μου και θελω να μου πειτε αν τρεμοπαιζει αν μαζευει γρατζουνιες και αν γενικα ειναι σαν την πρωτη μερα.

 

επισης,οσοι δεν εχετε βαλει screenprotector ειχατε προβληματα;

 

ευχαριστω πολυ.

 

Συμφωνώ με τον efthimi31.

Κι εγώ μετά ένα μήνα χρήσης δεν παρατηρώ κανένα σημάδι στο home button.

Είναι σα να το πήρα σήμερα.

Επίσης χρησιμοποιώ screen protector και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

:happy:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. το κινητό είναι σούπερ. είμαι στο άγιο όρος για 4 ημέρες και οι φωτο και βίντεο του είναι σούπερ. από μπαταρία μια χαρά. ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία θήκη για το κινητό λεπτή σαν του μήλου? έχω το λευκό και δεν θέλω να το χοντρινω.επίσης ξέρεις κανείς πως μπορώ να αλλάζω γρήγορα το τ9?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Προσωπικά δεν έχω screen protector γιατί η αίσθηση είναι φοβερή χωρίς αυτό και είμαι πολύ προσεκτικός οπότε το χαίρομαι!! Το πλήκτρο home έχει φοβερή υλοποίηση και δεν φέρει καμία γρατσουνια ή σημάδι.. Δεν παίζει στο παραμικρό και επίσης η αίσθηση είναι ακριβώς η ίδια με την πρώτη μέρα.. Η συσκευή προσωπικά που έχω είναι περίπου μήνα οπότε κρίνεις εσύ (πριν είχα ένα λευκό καθώς και ένα 16αρι μπλε και η εντύπωση που αποκόμισα ποιοτικά είναι ακριβώς η ίδια :))

 

Μα ακριβώς μια από τα ίδια μιλάμε Εύθυμη με γλιτωσες απ το να τα γράφω!!!:lol::D

Χωρίς πλάκα ακριβώς ίδια περίπτωση και εδώ και ίδιες διαπιστώσεις :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

???...και τι πρέπει να κάνω??πως θα πάρω αναβάθμιση?sorry αλλά νέος στο android...

 

Οι αναβαθμίσεις στη Samsung δε δίνονται παντού ταυτόχρονα. Αν το κινητό σου είχε Vodafone firmware, περιμένεις μέχρι να βγει η αναβάθμιση από Vodafone, κοιτώντας μεσω του προγράμματος Samsung kies στο pc. Αλλιώς βάζεις ανεπίσημα ότι θέλεις μόνος σου μέσω Odin, χάνοντας και την εγγύηση αν βάλεις άλλη rom από αυτή που προορίζεται για τη συσκευή σου.

Από αυτά που έγραψες, το έχεις κάνει ήδη μια φορά αλλάζοντας την αρχική Vodafone rom σε μια sim free.

Αν θέλεις να γυρίσεις σε Vodafone απλά της φλασάρεις μέσω Odin (και επιστρέφεις και εντός εγγύησης)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση?

Αν η συσκευή είναι αγορασμένη απο Vodafone μπορούμε μέσω imei να βρούμε το παραστατικό αγοράς?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του myphone.

 

Νέο μέλος στην παρέα σας κι εδώ κι ένα μήνα και κάτι κάτοχος του galaxy siii.Ομολογώ ότι μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις από το λίγο που έχω ασχοληθεί μαζί του δεδομένου ότι έχω αλλάξει όλες τις συσκευές iphone από τότε που βγήκαν.Θα τα πούμε λεπτομερέστερα σε άλλο thread.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας.Δούλευα εδώ και καιρό το Android file transfer χωρίς απολύτως κανέ απρόβλημα.Σήμερα δοκίμασα λιγάκι το Kies και ξαφνικά πλέον δεν μπαίνει ούτε στο ένα αλλά ούτε και στο άλλο.

 

Μου βγάζει το εξής μήνυμα.

Please connect your Android device with a USB cable to get started.

 

Δοκιμάζω PTP δοκιμάζω MTP και τα ίδια.

 

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές από την μνήμη του τηλεφώνου σε κάρτα sd; Χωρίς να χρειαστεί όμως να γίνουμε root. Και τελικά δεν κατάλαβα, είναι θέμα της Samsung ή της Google; Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να διορθωθεί; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές στην εξωτερική SDCard... Ποτέ δεν γινόταν σε κανένα Galaxy μεταφορά εφαρμογών σε εξωτερική SDCard!

Δεν νομίζω πως μπορεί να το ξέρει κανείς από εδώ αν υπάρχει περίπτωση να το αλλάξουν στο μέλλον.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...