Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

@@ Aυτη η πατέντα με τις ρυθμίσεις για φωτογραφίες σε χαμηλο φωτισμο που προτείνει κάποιος στο XDA, δεν κάνει τίποτα. Δινει λιγο φως αλλα χειροτερεύει την κατάσταση αφου η φωτογραφία δεν έχει ευκρίνεια. Επίσης στην ρύθμιση νυχτερινή φωτογραφία, μένει το κλειστρο για παρα πολυ χρόνο ανοιχτό για να περάσει περισσότερο φως και θέλει πολυ σταθερο χέρι. Εγω αυτη την ρύθμιση που λέει, δηλαδη iso100 και "νυχτερινή" θα την πρότεινα για να πετύχετε ένα όμορφο εφε που βλέπουμε συχνα σε επαγγελματικές φωτογραφίες.

Εννοω βραδινη φωτογράφιση ενός δρόμου με κίνηση. Θα δείτε μετα τα φώτα των αυτοκινήτων να κάνουν κόκκινες γραμμές που ακολουθούν την πορεία του δρόμου.

Χρειάζεται όπως να έχετε το κινητο κάπου σταθερά γιατι αν κουνηθεί έστω και λίγο θα κάνει blur.

 

Μετα απο παρα πολλές δοκιμές, το μοναδικο που μπορείτε να κάνετε σε δωματια με χαμηλο φωτισμο, είναι να βρίσκεστε όσο το δυνατόν πιο κοντα στο αντικείμενο που φωτογραφιζετε και να χρησιμοποιείτε HDR.

 

 

Εγώ πάντως επιλογή για "νυχτερινή" λήψη δε βλέπω.... Το λέει έτσι ακριβώς ή εννοεί κάτι άλλο?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι ξεβάφει για πλάκα..δυστυχώς...

 

Μα γι αυτο, πηραμε μερικοι ασπρο,οχι γιατι σωνει και καλα μας αρεσε.

 

 

Εβγαλα μια φωτογραφια ενα παιδακι,και ειδα οτι γυρω απο το προσωπο του στη φωτογραφια,υπαρχει εκεινο το τετραγωνακι που βγαινει οταν φωτογραφιζουμε,αυτο που κανει ανιχνευση προσωπου δηλαδη.Εδω ομως,το τετραγωνο εμεινε μονιμο γυρω απο το προσωπο.

Τι κανουμε γι'αυτο;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιλογή για "νυχτερινή" λήψη δε βλέπω.... Το λέει έτσι ακριβώς ή εννοεί κάτι άλλο?

 

Λειτουργία σκηνών/ Νύχτα

Εκει θα το βρεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτο, πηραμε μερικοι ασπρο,οχι γιατι σωνει και καλα μας αρεσε.

 

 

Εβγαλα μια φωτογραφια ενα παιδακι,και ειδα οτι γυρω απο το προσωπο του στη φωτογραφια,υπαρχει εκεινο το τετραγωνακι που βγαινει οταν φωτογραφιζουμε,αυτο που κανει ανιχνευση προσωπου δηλαδη.Εδω ομως,το τετραγωνο εμεινε μονιμο γυρω απο το προσωπο.

Τι κανουμε γι'αυτο;

 

Στο μενού της συλλογής της κάμερας πού έχει μέσα τις φωτογραφίες πού έχεις τραβήξει απενεργοποίησε αυτό πού λέει κάτι για επισήμανση η ανίχνευση.δεν είναι μόνιμο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω δυο θεματα και χρειαζομαι λιγη βοηθεια..

Α) Στο εικονιδιο με το τηλεφωνο εμφανιζει εναν ασο που πιθανον δειχνη οτι ειχα μια αναπαντητη κλησει ,οτι και αν εκανα δεν φευγη...:(

Β)Πως ενεργοποιουμε την φωνητικη σιγαση στο ξυπνητιρη ???δηλαδη να σταματα με την φωνη,ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω δυο θεματα και χρειαζομαι λιγη βοηθεια..

Α) Στο εικονιδιο με το τηλεφωνο εμφανιζει εναν ασο που πιθανον δειχνη οτι ειχα μια αναπαντητη κλησει ,οτι και αν εκανα δεν φευγη...:(

Β)Πως ενεργοποιουμε την φωνητικη σιγαση στο ξυπνητιρη ???δηλαδη να σταματα με την φωνη,ευχαριστω!!!

 

Για το (Α) πανε ρυθμίσεις/διαχείριση εφαρμογών/ολα, βρες το εικονιδιο (τηλεφωνο) και κανε εκκαθάριση δεδομένων..

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς update σαν αυτό που αναφέρεται εδώ??

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S-III-software-update-adds-a-brightness-widget-in-the-notifications-tray_id32005

 

Πρακτικό πάντως να μπορούμε εύκολα να ρυθμίσουμε την φωτεινότητα από το notification bar ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το (Α) πανε ρυθμίσεις/διαχείριση εφαρμογών/ολα, βρες το εικονιδιο (τηλεφωνο) και κανε εκκαθάριση δεδομένων..

 

Δυστηχως δεν.......καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το SIII που έσκασε; Τελικά ήταν βρεγμένο και το βάλανε σε φούρνο μικροκυμάτων!

Ελεος, μέχρι που θα φτάσει η ηλιθιότητα μερικών (ή μήπως έγινε επίτηδες από "αντίπαλο" στρατόπεδο που είχε αντίστοιχα περιστατικά; )

link

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το SIII που έσκασε; Τελικά ήταν βρεγμένο και το βάλανε σε φούρνο μικροκυμάτων!

Ελεος, μέχρι που θα φτάσει η ηλιθιότητα μερικών (ή μήπως έγινε επίτηδες από "αντίπαλο" στρατόπεδο που είχε αντίστοιχα περιστατικά; )

link

 

Από όσο κοιτάω στο manual δε βλέπω πουθενά να γράφει ότι δεν επιτρέπεται..... :lol:

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω δυο θεματα και χρειαζομαι λιγη βοηθεια..

Α) Στο εικονιδιο με το τηλεφωνο εμφανιζει εναν ασο που πιθανον δειχνη οτι ειχα μια αναπαντητη κλησει ,οτι και αν εκανα δεν φευγη...:(

Β)Πως ενεργοποιουμε την φωνητικη σιγαση στο ξυπνητιρη ???δηλαδη να σταματα με την φωνη,ευχαριστω!!!

 

Για το Α).....

Κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , το ειχα πάθει και εγώ και έφτιαξε έτσι .

 

Βέβαια να σε ενημερώσω ότι :

α) Θα χαθούν όλες οι ρυθμίσεις που έχεις κάνει εσύ στο κιν .

β) Θα πρέπει να ρυθμίσεις το κινητό όπως την πρώτη φορά , gmail, dropbox κλπ κλπ

γ) Ότι εφαρμογή έχεις κατεβάσει από το play store ή το sams store 8α διαγραφεί . (αν βάλεις το ίδιο acc στις πρώτες ρυθμίσεις και δεν βάλεις καινούριο θα στις κατεβάσει όλες μια μια αυτόματα)

δ) Αν έχεις "μαύρες" εφαρμογές 8α χαθούν τελείως και αν δεν έχεις στο pc soy , dropbox ή κάπου αλλού τα apk files 8α πρέπει να τις ξαναβρείς και να τις κατεβάσεις από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι κι εγώ πλέον ένας τυχερός κάτοχος του S III και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, το τηλέφωνό μου το πήρα από κατάστημα στην Ελλάδα αλλά είναι εισαγωγή από Γερμανία, γίνεται στις επαφές στο πλάι που έχει το αλφάβητο για γρήγορη αναζήτηση να βγάλει και τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι κι εγώ πλέον ένας τυχερός κάτοχος του S III και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, το τηλέφωνό μου το πήρα από κατάστημα στην Ελλάδα αλλά είναι εισαγωγή από Γερμανία, γίνεται στις επαφές στο πλάι που έχει το αλφάβητο για γρήγορη αναζήτηση να βγάλει και τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Ευχαριστώ

 

Δεν....

Δεν έχει σημασία για πού είναι, κανένα sIII δεν το κάνει (τουλάχιστον σε stock)

 

Από όσο κοιτάω στο manual δε βλέπω πουθενά να γράφει ότι δεν επιτρέπεται..... :lol:

 

Σωστό και αυτό... :lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι... Τραβάω κάποια βιντεάκια με το κινητό, σχεδόν παντα widescreen...

Τα μισά απο αυτά όμως όταν πάω να τα παίξω, όποιο πρόγραμμα και αν βάλω, όταν κρατάω όρθιο το κινητό (Photo 1)

μου παίζει κανονικά η ταινία αλλά στα πλάγια και όταν το γυρνάω να το δώ widescreen (όπως το τράβηξα) μου το τεντώνει (Photo 2)

Έχω κάνει κάτι λάθος στις ρυθμίσεις? Μπορώ να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το SIII που έσκασε; Τελικά ήταν βρεγμένο και το βάλανε σε φούρνο μικροκυμάτων!

Ελεος, μέχρι που θα φτάσει η ηλιθιότητα μερικών (ή μήπως έγινε επίτηδες από "αντίπαλο" στρατόπεδο που είχε αντίστοιχα περιστατικά; )

link

 

Επίσης έχω να παρατηρήσω ότι τουλάχιστον από τα Ελληνικά blog/forum δεν έχει αναφερθεί καν σαν είδηση, ενώ θυμόμαστε πολύ καλά όλοι μας τι είχε γίνει όταν βγήκε η αρχική είδηση... Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι... Τραβάω κάποια βιντεάκια με το κινητό, σχεδόν παντα widescreen...

Τα μισά απο αυτά όμως όταν πάω να τα παίξω, όποιο πρόγραμμα και αν βάλω, όταν κρατάω όρθιο το κινητό (Photo 1)

μου παίζει κανονικά η ταινία αλλά στα πλάγια και όταν το γυρνάω να το δώ widescreen (όπως το τράβηξα) μου το τεντώνει (Photo 2)

Έχω κάνει κάτι λάθος στις ρυθμίσεις? Μπορώ να το διορθώσω?

 

Οταν πατας να κανει αναπαραγωγη μεσα στο προγραμμα πανω δεξια σου βγαζει ενα κουτακι με ενα αλλο κουτακι μεσα η θα σου εχει κατι βελακια που δειχουν τις γωνιες,απο εκει ρυθμιζεις το ζουμ που θα εχει το βιντεο.Επισης σε καποιους player μπορεις να κανεις pitch to zoom με τα δαχτυλα οπως τις εικονες.

 

 

Εχω ενα μικρο προβλημα.Πηγαινω καθε μηνα στο νοσοκομειο στη Θεσσαλονικη για καποιες εξετασεις και περιμενω με τις ωρες τα αποτελεσματα οποτε οπως καταλαβαινεται το κινητο και κυριως το ιντερνετ ειναι MUST!!!Το προβλημα μου ειναι οτι ναι μεν εχει wifi ειναι με το προγραμμα <<συζευξης>> και χρειαζεται να βαλω καποια IP και θυρα.Στην gb στο Note ειχα βρει πως να τα βαζω ακομα και στην 2.2 στο S1 αλλα μετα την αναβαθμιση σε ICS και στο S3 και στο Note δεν βρισκω που να κανω τις ρυθμισεις.καμια βοηθεια??Αυτα που αλλαζα ηταν τα εξης:Διαχειριστης διαμεσολαβητης:10,95,1,104:8080 και θυρα 8080(νομιζω) και τον κωδικο του rooter.Ξερω δεν βοηθαν και πολυ αυτα που σας περιγραφω αλλα οποιος εχει καμια παρομοια εμπειρια η καμια ιδεα θα βοηθουσε.

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Επισης όταν κατεβαζω την κουρτινα ,κάτω από από εκει που γραφει Vodafone gr (γραφει να μη λαμβάνονται ιδοποιησεις )ξέρει κανένας πως αλλάζει αυτο και τι ειναι ?σίγουρα δεν έχει να κάνει με την επιλογη ιδοποιησεις που ειναι και αυτη στην κουρτίνα
Link to comment
Share on other sites

Επισης όταν κατεβαζω την κουρτινα ,κάτω από από εκει που γραφει Vodafone gr (γραφει να μη λαμβάνονται ιδοποιησεις )ξέρει κανένας πως αλλάζει αυτο και τι ειναι ?σίγουρα δεν έχει να κάνει με την επιλογη ιδοποιησεις που ειναι και αυτη στην κουρτίνα

 

εκει που επιλεγεις το wifi bluetooth(στην κουρτινα που λες) εχει και επιλογη ειδοποιησεις ενεργοποιησετο.

Link to comment
Share on other sites

καλαησπερα ...!! θα ήθελα την βοηθεια σας στο εξης προβλημα...!! συνδεω τα ακουστικα η κάποιο τζακ απο υπολογιστη και ενω έχω σήμα και το κινητο κανει αναπαραγωγη δεν έχω εξοδου ήχου...!! υπαρχει καποιος που του εχει συμβεί ή χρειαζεται καποια ρυθμιση...??

 

ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,τι θερμοκρασίες βλέπεται στο κινητό,κυρίως με browsing.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει "γράψει" μέχρι και 51 (?!?!!) βαθμούς την ώρα που το φορτίζω και ταυτόχρονα κάνω browsing!Άλλος κανείς; Edited by Ancient_Flame
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το SIII που έσκασε; Τελικά ήταν βρεγμένο και το βάλανε σε φούρνο μικροκυμάτων!

Ελεος, μέχρι που θα φτάσει η ηλιθιότητα μερικών (ή μήπως έγινε επίτηδες από "αντίπαλο" στρατόπεδο που είχε αντίστοιχα περιστατικά; )

link

 

Ή τον πλήρωσε η Samsung για να αλλάξει αυτά που είπε :p. Παίζονται πολλά οικονομικά παιχνίδια με κάτι τέτοια θέματα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...