Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους....

 

Κι εγώ είμαι κάτοχος του SIII (λευκό) μέχρι να έρθει το μπλέ:D

Σε βιντεοπαρουσίαση είχα δει οτι όταν τραβάς HD Video μπορείς να τραβάς και φωτο

Στην συσκευή που έχω στα χέρια μου όμως δεν μπορώ να τραβήξω φωτο...

Μήπως ξέρει κανείς γιατί????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους....

 

Κι εγώ είμαι κάτοχος του SIII (λευκό) μέχρι να έρθει το μπλέ:D

Σε βιντεοπαρουσίαση είχα δει οτι όταν τραβάς HD Video μπορείς να τραβάς και φωτο

Στην συσκευή που έχω στα χέρια μου όμως δεν μπορώ να τραβήξω φωτο...

Μήπως ξέρει κανείς γιατί????

 

Βγαλε τον σταθεροποιητη εικονας και εισαι jet

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει τη φωτεινότητα 100%.νόμιζα ότι τα μάτια μου δε βλέπουν και ότι είναι χαμηλή η φωτεινότητα της οθόνης.

Έκανα ένα reboot και όντως επανήλθε (αν και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με τη φωτεινότητα έστω και 100%).

Να το εκλαβω σαν πρόβλημα ή τυχαιο γεγονός;

 

Επίσης στο κλείδωμα-ξεκλειδωμα της οθόνης,που χαμηλώνει-αυξάνεται η φωτεινότητα μέχρι να κλείσει-ανοίξει,κάνει κι εσάς κάποια "σκαλοπάτια" ενοχλητικα;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει τη φωτεινότητα 100%.νόμιζα ότι τα μάτια μου δε βλέπουν και ότι είναι χαμηλή η φωτεινότητα της οθόνης.

Έκανα ένα reboot και όντως επανήλθε (αν και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με τη φωτεινότητα έστω και 100%).

Να το εκλαβω σαν πρόβλημα ή τυχαιο γεγονός;

 

Επίσης στο κλείδωμα-ξεκλειδωμα της οθόνης,που χαμηλώνει-αυξάνεται η φωτεινότητα μέχρι να κλείσει-ανοίξει,κάνει κι εσάς κάποια "σκαλοπάτια" ενοχλητικα;;;

 

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρθηκαν για τη φωτεινότητα , ακόμα και σήμερα που ήμουν έξω στον ήλιο 1 το μεσημέρι με τη φωτεινότητα ρυθμισμένη στο αυτόματο δεν είχα κανένα πρόβλημα .

Έχω όμως άλλο πρόβλημα ενώ το κινητό βλέπει άλλες bluetooth συσκευές όπως άλλα κινητά ή το λαπ τοπ μου, δεν μπορεί να ¨δει¨το ακουστικό bluetooth που είναι και Samsung (2 χρονών βέβαια αλλά δε νομίζω να παίζει ρόλο ) . Έχει κανείς καμία ιδέα ?!??!?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρθηκαν για τη φωτεινότητα , ακόμα και σήμερα που ήμουν έξω στον ήλιο 1 το μεσημέρι με τη φωτεινότητα ρυθμισμένη στο αυτόματο δεν είχα κανένα πρόβλημα .

Έχω όμως άλλο πρόβλημα ενώ το κινητό βλέπει άλλες bluetooth συσκευές όπως άλλα κινητά ή το λαπ τοπ μου, δεν μπορεί να ¨δει¨το ακουστικό bluetooth που είναι και Samsung (2 χρονών βέβαια αλλά δε νομίζω να παίζει ρόλο ) . Έχει κανείς καμία ιδέα ?!??!?

Eκανες reset στο ακουστικο bt και στη συνεχεια να το βαλεις σε κατασταση ανιχνευσης συσκευων?(Υποθετω οτι εχεις τικαρει την ορατοτητα του bt της συσκευης) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει και τα 3 που αναφέρεις.
Τοτε η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :p Ειναι περιεργο ομως που συμβαινει κατι τετοιο...

Αυτο που εχω παρατηρησει σε οσα samsung android εχω,ειναι οτι παρουσιαζουν ασυμβατοτητες με αρκετες συσκευες (τωρα μην πεταχτουν καποιοι και αρχισουν εμενα μου δουλευει και τετοια,δεν ειπα σε ολες),και προσωπικα επειδη εχω αρκετες ανοικτες ακροασεις και ακουστικα bt,μου εχουν δημιουργησει χοντρα προβληματα σε καποιες περιπτωσεις που με οποιαδηποτε αλλη συσκευη δεν ειχα το παραμικρο.

Βασικα απ οτι εχω δει δεν προκειται για προβλημα στο hw του bt αλλα για την υλοποιηση του software απο την samsung που αφορα το συγκεκριμενο κομματι.Οταν περνουσα cm7-cm9-slim-aosp κλπ δεν υπηρχε θεμα και δουλευαν ολα μια χαρα,οποτε,βαλε με το νου σου <ποιος> ευθυνεται για τις πατατιες!!!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Τοτε η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :p Ειναι περιεργο ομως που συμβαινει κατι τετοιο...

Αυτο που εχω παρατηρησει σε οσα samsung android εχω,ειναι οτι παρουσιαζουν ασυμβατοτητες με αρκετες συσκευες (τωρα μην πεταχτουν καποιοι και αρχισουν εμενα μου δουλευει και τετοια,δεν ειπα σε ολες),και προσωπικα επειδη εχω αρκετες ανοικτες ακροασεις και ακουστικα bt,μου εχουν δημιουργησει χοντρα προβληματα σε καποιες περιπτωσεις που με οποιαδηποτε αλλη συσκευη δεν ειχα το παραμικρο.

Βασικα απ οτι εχω δει δεν προκειται για προβλημα στο hw του bt αλλα για την υλοποιηση του software απο την samsung που αφορα το συγκεκριμενο κομματι.Οταν περνουσα cm7-cm9-slim-aosp κλπ δεν υπηρχε θεμα και δουλευαν ολα μια χαρα,οποτε,βαλε με το νου σου <ποιος> ευθυνεται για τις πατατιες!!!!

 

Το βρήκα :D ήθελε πάτημα 15'' το κουμπάκι πάτημα όχι 8 που το πάταγα εγώ . Ευχαριστώ για τι βοήθεια πάντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τοτε που εκανα επαναφορα τη συσκευη για να στρωσει το smart stay που εστρωσε τελικα.....:p,εχω αλλο θεμα στο πληκτρολογιο στα μηνυματα τα ελληνικα μου τα εμφανιζει μονο κεφαλαια στα αγγλικα κανονικα μικρα-κεφαλαια.

Στο σερφαρισμα κανονικα μου εμφανιζονται μικρα-κεφαλαια και στις 2 γλωσσες.

Πριν την επαναφορα δεν ειχα τετοιο θεμα:worry:

Ενα χερι βοηθειας please:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο κλείδωμα-ξεκλειδωμα της οθόνης,που χαμηλώνει-αυξάνεται η φωτεινότητα μέχρι να κλείσει-ανοίξει,κάνει κι εσάς κάποια "σκαλοπάτια" ενοχλητικα;;;

 

Δεν είμαι ιδιοκτήτρια αλλά ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ όσα είδα σε επίδειξη.

Αφού νόμιζα ότι ήταν χαλασμένα. Τρελό αναβόσβησμα.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν πρωτοπηρα το τηλεφωνο και επαιζα ενα βιντεο μου εβγαζε πανω αριστερα την επιλογη του all share για να τη στειλω σε αλλη συσκευη , αλλα τωρα ακομα κ οταν ανοιγω την επιλογη για κοινη χρηση αρχειων δεν μου το εμφανιζει πανω στα βιντεο, σε εσας τι εχει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι και εγώ κάτοχος από σήμερα Sg3! δεν το έχω πολύ δουλέψει ακόμα, έκανα όμως τεστ στην οθόνη για να δω για τυχόν προβλήματα και έχω τελικά αυτές τις μαύρες τελίτσες που έχουν και κάποιοι άλλοι που φαίνονται όταν λειτουργείς το κινητό σε σκοτάδι και έχεις κάποιο μαύρο φόντο. Αυτό το πρόβλημα είναι γενικό; Υπάρχει σε όλες τις AMOLED η είναι άπλα σε μερικές ελαττωματικές; Να ζητήσω αντικατάσταση η δεν έχει ουσία; Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι και εγώ κάτοχος από σήμερα Sg3! δεν το έχω πολύ δουλέψει ακόμα, έκανα όμως τεστ στην οθόνη για να δω για τυχόν προβλήματα και έχω τελικά αυτές τις μαύρες τελίτσες που έχουν και κάποιοι άλλοι που φαίνονται όταν λειτουργείς το κινητό σε σκοτάδι και έχεις κάποιο μαύρο φόντο. Αυτό το πρόβλημα είναι γενικό; Υπάρχει σε όλες τις AMOLED η είναι άπλα σε μερικές ελαττωματικές; Να ζητήσω αντικατάσταση η δεν έχει ουσία; Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

 

Είναι γενικά πρόβλημα των amoled οθονών άρα μην ανησυχείς...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!

 

Παιδια, εχω 2 βασικα προβληματα με το ''εργαλειο''!

 

Το πρωτο ειναι οτι στα SMS μπορω να γραψω μονο 70 χαρακτηρες στα ελληνικα με κεφαλαια ή μικρα

επιλεγοντας κωδικοποιηση unicode ή Αυτοματη λειτουργια εισαγωγης.

Αν αλλαξω σε GSM λειτουργια εισαγωγης στελνει SMS με 160 χαρακτηρες στα ελληνικα αλλα μονο κεφαλαια.

Δοκιμασα το go sms pro και κανει τα ιδια. Εβαλα και ξεχωριστο πληκτρολογιο,αλλα παλι τα ιδια. Εχει κανεις καμμια ιδεα?

 

Το δευτερο προβληματακι ειναι στον stock browser και στον dolphin που εγκατεστησα

κανοντας double tap σε ενα κειμενο, κανει zoom αλλα δεν κεντραρει παντα το κειμενο στην οθονη.

Αρκετες φορες αριστερη ή η δεξια ακρη του κειμενου ειναι εκτος οθόνης οποτε πρεπει να σκρολαρεις λιγο για να εχεις

ολο το κειμενο στην οθονη σου.

Επισεις το ιδιο συμβαινει και σε ενα Galaxy S2 με ICS 4 ενος φιλου. Το εχει παρατηρησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!

 

Παιδια, εχω 2 βασικα προβληματα με το ''εργαλειο''!

 

Το πρωτο ειναι οτι στα SMS μπορω να γραψω μονο 70 χαρακτηρες στα ελληνικα με κεφαλαια ή μικρα

επιλεγοντας κωδικοποιηση unicode ή Αυτοματη λειτουργια εισαγωγης.

Αν αλλαξω σε GSM λειτουργια εισαγωγης στελνει SMS με 160 χαρακτηρες στα ελληνικα αλλα μονο κεφαλαια.

Δοκιμασα το go sms pro και κανει τα ιδια. Εβαλα και ξεχωριστο πληκτρολογιο,αλλα παλι τα ιδια. Εχει κανεις καμμια ιδεα?

 

Το δευτερο προβληματακι ειναι στον stock browser και στον dolphin που εγκατεστησα

κανοντας double tap σε ενα κειμενο, κανει zoom αλλα δεν κεντραρει παντα το κειμενο στην οθονη.

Αρκετες φορες αριστερη ή η δεξια ακρη του κειμενου ειναι εκτος οθόνης οποτε πρεπει να σκρολαρεις λιγο για να εχεις

ολο το κειμενο στην οθονη σου.

Επισεις το ιδιο συμβαινει και σε ενα Galaxy S2 με ICS 4 ενος φιλου. Το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Καλημέρα φίλε μου. Το θέμα που έχεις με τα sms ισχύει σε όλα τα android τηλέφωνα. Κεφάλαια =160 χαρακτήρες και μικρά =70.

Όσο για το κεντράρισμα του κειμένου, στο s2 μου και με dolphin δε μου το κάνει ποτέ.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Το θέμα που έχεις με τα sms ισχύει σε όλα τα android τηλέφωνα. Κεφάλαια =160 χαρακτήρες και μικρά =70.

Όσο για το κεντράρισμα του κειμένου, στο s2 μου και με dolphin δε μου το κάνει ποτέ.

 

Με το που έβαλα gosms pro σωθηκα με ότι θέμα υπήρχε σε sms.. Αριστο!! Επίσης για browsing δοκιμάστε αν θέλετε Maxthon browser αλλά και τον boat.. Για μένα μακράν οι καλύτεροι!

Link to comment
Share on other sites

Στο 3.GS δεν υπάρχει πρόβλημα με τους 160 μικρούς χαρακτήρες οπότε μάλλον είναι θέμα android και λόγω του ότι η ελλάδα είναι μικρή αγορά, δεν ασχολούνται!

Το gosms που δοκίμασα έκανε πάλι τα ίδια, 160 ελληνικα κεφαλαία, 70 με μικρα .

 

Όσων αφορά τους browsers στο δικό μου (s3) ο stock ζουμαρει πολύ καλύτερα -κόβει μόνο την άκρη του κειμένου- από τον dolphin ο οποίος με διπλό κλικ σε κείμενο απλά ζουμαρει σε εντελώς άσχετο σημείο της σελίδας .

 

Στο s2 του φίλου τώρα( με ics 4) συμβαίνει Ακριβώς το αντίθετο με τους 2 browsers., οπότε σκέφτομαι μήπως είναι κάποια ρύθμιση που το κάνει αυτό.....

 

Το ψάχνω.....

Link to comment
Share on other sites

Κανενα τηλεφωνο δεν υποστηριζει 160 μικρους ελληνικους χαρακτηρες καθως προκειται για περιορισμο του πρωτοκολλου των sms

 

Αυτο δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής, αν ζεστένεται όπως το SII, το οποίο μερικές φορές όχι απλά ζεστένεται αλλά στην κυριολεξία ζεματάει. Επίσης για την ποιότητα των υλικών της συσκευής. Είναι οκ? Ευχαριστώ

Ποιότητα υλικών συσκευής = η κλασική της Samsung, προσωπικα μου αρέσει και θεωρώ καλύτερο το S3 από το S2 στην εμφάνιση..

Θερμοκρασιακα:lol: το S3 σε ίδιο test harduse πάντα σε σχέση με το S2,δουλεύει 7c βαθμούς πιο χαμηλά.. Αν αυξήσουμε χρονικα την πίεση,οι βαθμοί ανεβαίνουν σταθερά,πάντα στην ίδια αναλογία. Δεν ενδιαφέρει φυσικά η διαφορά των βαθμών, μιας και αυτό δεν θα πάψει να υφίσταται σε καμία συσκευή (δεν έχουν κάτι να τα κρυώνει βλέπεις..:O) . Αλλά το όριο αντοχής, που εδώ και χρόνια είναι σχεδόν το ίδιο στο περίπου(+/-2εως5βαθμούς..)καθώς και η συμπεριφορά που παρουσιάζουν κατά την αύξηση αυτής. Αν και το S3 στην συμπεριφορά είναι ανεπανάληπτο μέχρι αυτής της στιγμής..Θα δούμε στην συνέχεια τι θα γίνει.. Αλλά όσο είσαι με τον μανούλα kernel μην το φοβάσαι, έχει φροντίσει για αυτό η μανούλα.. Όχι πως αν τον αλλάξεις θα υπάρχει 100% κίνδυνος, αλλά κανείς μας δεν ξέρει.. Θα δούμε.. Άρα και στην θερμοκρασία καλύτερο το S3 αλλά θα μας πουν και οι άλλοι την άποψη τους..

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!

 

Παιδια, εχω 2 βασικα προβληματα με το ''εργαλειο''!

 

Το πρωτο ειναι οτι στα SMS μπορω να γραψω μονο 70 χαρακτηρες στα ελληνικα με κεφαλαια ή μικρα

επιλεγοντας κωδικοποιηση unicode ή Αυτοματη λειτουργια εισαγωγης.

Αν αλλαξω σε GSM λειτουργια εισαγωγης στελνει SMS με 160 χαρακτηρες στα ελληνικα αλλα μονο κεφαλαια.

Δοκιμασα το go sms pro και κανει τα ιδια. Εβαλα και ξεχωριστο πληκτρολογιο,αλλα παλι τα ιδια. Εχει κανεις καμμια ιδεα?

 

Το δευτερο προβληματακι ειναι στον stock browser και στον dolphin που εγκατεστησα

κανοντας double tap σε ενα κειμενο, κανει zoom αλλα δεν κεντραρει παντα το κειμενο στην οθονη.

Αρκετες φορες αριστερη ή η δεξια ακρη του κειμενου ειναι εκτος οθόνης οποτε πρεπει να σκρολαρεις λιγο για να εχεις

ολο το κειμενο στην οθονη σου.

Επισεις το ιδιο συμβαινει και σε ενα Galaxy S2 με ICS 4 ενος φιλου. Το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Για το δεύτερο που αναφέρεις έχεις πάει στον στοκ browser ρυθμίσεις -για προχωρημενους -αυτόματη προσαρμογή κειμένου και να το τικαρεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο που αναφέρεις έχεις πάει στον στοκ browser ρυθμίσεις -για προχωρημενους -αυτόματη προσαρμογή κειμένου και να το τικαρεις?

 

Ναι, το τικαρω και προσαρμοζει το κειμενο για το πλατος της οθονης.. Αλλα και παλι αφηνει απεξω λιγο κειμενο.

 

Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?

 

Εντοπιζω το προβλημα στο κεντραρισμα του ζουμ.

Φαινεται σα να μην αντιλαμβανεται το που ακριβως βρισκεται η ακρη του κειμενου και αφηνει απεξω τις ακριανες λεξεις.

Δεν βρηκα καμμια επιλογη για καλιμπραρισμα

 

Το εχουν και τα S3 του εξωτερικου... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1699215

Edited by Feanor_gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Εδώ και κάποιες μέρες που έχω το galaxy s III , έχω παρατηρήσει πως δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με το mac ώστε να βλέπει την εσωτερική μνήμη ώς δίσκο (και την εξωτερική sd).

 

Με βόλευε πάρα πολύ αυτός ο τρόπος σύνδεσης γιατί κάνω sync μέσω rsync.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τα κεφαλαια στα μηνυματα το ελυσα οπως αναφερθηκε παραπανω με αυτοματη λειτουργια εισαγωγης:)

 

Ενα αλλο θεμα ειναι στη πλοηγηση στο ιντερνετ στο ζουμαρισμα ειτε με το μαμισιο,ειτε με dolphin hd δεν προσαρμοζεται το κειμενο αναλογα οταν μεγενθυνεις τη σελιδα,υπαρχει καποιος browser που το κανει αυτο?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τοσο χάλια ειναι η οθόνη του στον ήλιο ? ή ειναι " μαπα " το βιντεο ?

http://www.youtube.com/watch?v=72IgKHKpGZE

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...