Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το backup το έχω κάνει το να προχωρήσω μου είναι δύσκολο

εννοεις οτι φοβασαι? αν ειναι αυτο με επαναφορα δεν παθαινεις τιποτα,απλως μετα επαναφερεις τα αρχεια σου και ξαναπερνας τον κωδικο+gmail για να εχεις προσβαση σε playstore κλπ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια γινεται να κανω το κινητο μ φαση σαν router να μπορω να μοιραζω τα ΜΒ ιντερνετ που εχω και σε αλλες συσκευες;;; αν ναι ξερει κανενας πως γινεται;
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να κανω το κινητο μ φαση σαν router να μπορω να μοιραζω τα ΜΒ ιντερνετ που εχω και σε αλλες συσκευες;;; αν ναι ξερει κανενας πως γινεται;

αν και δεν το χρησειμοποιησα ποτε,νομιζω στις ρυθμισεις-δυκτια,καπου εκει εχει κατι σχετικο(tethering)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

με το towel root μπορουμε να κανουμε ρουτ το σ3?

για θυμιστε μου , αν γινει ρουτ σβηνεται τιποτα απο τα αρχεια του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,δεν δουλεύει μόνο σε συσκευές με (exynos / HTC /Motorola ),και όχι δεν χάνεται κάτι από την συσκευή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το χρησειμοποιησα ποτε,νομιζω στις ρυθμισεις-δυκτια,καπου εκει εχει κατι σχετικο(tethering)

χμμμμ εχει να κανεις κατι διαμορφωσεις κατι τετοια! θα πειραματιστω αμα ειναι αν ξερει κανενας αλλος να μας πει εδω ειμαστε :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να κανω το κινητο μ φαση σαν router να μπορω να μοιραζω τα ΜΒ ιντερνετ που εχω και σε αλλες συσκευες;;; αν ναι ξερει κανενας πως γινεται;

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις ->Tethering και φορητό σημείο πρόσβασης -> Φορητό σημείο πρόσβασης -> Διαμόρφωση.

Εκεί ορίζεις ένα όνομα (SSID) που θέλεις να έχει το δίκτυό σου καθώς και τον κωδικό πρόσβασης.Ασφάλεια άσε αυτό που έχει.

Το ενεργοποιείς,ανοίγεις τα δεδομένα και είσαι έτοιμος.

Το μόνο που μένει να κάνεις είναι να ανοίξεις το wifi στις άλλες συσκευές,να βρεις το δίκτυο που έφτιαξες παραπάνω και να

συνδεθείς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος, ποια είναι η εφαρμογή που σε ριυταρισμένο S3 προσθέτουμε οποίες εφαρμογές θέλουμε στην πλαϊνή μπάρα; (για multitasking)
Link to comment
Share on other sites

me to towell root τελικα δεν γινεται ρουτ. το εβαλα να τρεξει και γραφει οτι δεν υποστηριζεται το τηλεφωνο. αρα μονο με την κλασικη διαδιακασια θα πρεπει να γινει. Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος, ποια είναι η εφαρμογή που σε ριυταρισμένο S3 προσθέτουμε οποίες εφαρμογές θέλουμε στην πλαϊνή μπάρα; (για multitasking)

 

Multi window manager

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος, ποια είναι η εφαρμογή που σε ριυταρισμένο S3 προσθέτουμε οποίες εφαρμογές θέλουμε στην πλαϊνή μπάρα; (για multitasking)

οι πιο πολλες 4.3 customrom το εχουν ενσωματωμενο(multi window),εκτος και αν εχεις μανησια ρομ ρουταρισμενη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις ->Tethering και φορητό σημείο πρόσβασης -> Φορητό σημείο πρόσβασης -> Διαμόρφωση.

Εκεί ορίζεις ένα όνομα (SSID) που θέλεις να έχει το δίκτυό σου καθώς και τον κωδικό πρόσβασης.Ασφάλεια άσε αυτό που έχει.

Το ενεργοποιείς,ανοίγεις τα δεδομένα και είσαι έτοιμος.

Το μόνο που μένει να κάνεις είναι να ανοίξεις το wifi στις άλλες συσκευές,να βρεις το δίκτυο που έφτιαξες παραπάνω και να

συνδεθείς.

 

ευχαριστω για την βοηθεια οταν βρω χρονο θα το δοκιμασω και αν δεν.... θα επανελθω :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! :)

 

Το multi window manager μου βγάζει ότι χρειάζεται xpose framework. Παλιά που το είχα δεν χρειαζόταν...

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αγόρασα από τη wind ένα galaxy s iii και ένα Huawei G750. Όταν άνοιξα τα κουτιά τους παρατήρησα ότι και στα δύο κινητά υπήρχε τοποθετημένο screen protector και μάλιστα στο G750 είχε σκόνη κάτω από αυτό. Επίσης το siii δεν είχε τη ζελατίνα που διαφημίζει τα properties του κινητού, ενώ δεν μπορούσα να ανοίξω το κινητό χωρίς να το συνδέσω με το φορτιστή. Έχει συμβεί αυτό σε κάποιον από εσάς; Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι το φυσιολογικό και να μην ανησυχώ ή το πιο πιθανό είναι να μου έχουν δώσει μεταχειρισμένες συσκευές; Τέλος υπάρχει κάποιος τρόπος να δω μέσω κάποιου μενού τις ώρες λειτουργίας της συσκευής;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

..αγόρασα από τη wind ένα galaxy s iii και ένα Huawei G750. Όταν άνοιξα τα κουτιά τους παρατήρησα ότι και στα δύο κινητά υπήρχε τοποθετημένο screen protector ..

 

Αυτό που μπορώ να σου πω σίγουρα για το S3 είναι ότι είχε και το δικό μου screen protector τον Απρίλη που το αγόρασα, κάπου είχα διαβάσει μάλιστα ότι το έβαλαν στις τελευταίες συσκευές από τη Samsung. Μπαταρία πάντως είχα μέχρι τη μέση, τι μπορεί να έπαιξε με το δικό σου δεν μπορώ να γνωρίζω σαφώς, ύποπτη όμως μου φαίνεται η σκόνη κάτω απ'το screen protector του Huawei. Όχι ότι δεν μπορεί να χωθεί κι απ'το εργοστάσιο παραγωγής του δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν νομίζω τελικά να κάνω κάτι, αφού τα κινητά λειτουργούν φυσιολογικά και δεν φαίνεται η οποιαδήποτε γρατζουνιά ή χτύπημα. Απλά μου είχε κάνει εντύπωση με τα κινητά που έχω πάρει, αλλά και τα hands-on που έχω δει. Πάντως πλέον που το είδα λίγο πιο ψύχραιμα το θέμα και που μου είπες ότι είχες παρόμοιο συμβάν καθησυχάστηκα.

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Κοι καλησπερα.Φιλος αγορασε πριν μια εβδομαδα το s3 και ανοιγοντας το αναφερεται σε samsung NEO!Μπορω στο δικο μου(αγορασμενο τον περασμενο Μαη)να του περασω αυτο το λειτουργικο(αν ειναι λειτουργικο),επειδη το γουσταρω πιο πολυ?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Κοι καλησπερα.Φιλος αγορασε πριν μια εβδομαδα το s3 και ανοιγοντας το αναφερεται σε samsung NEO!Μπορω στο δικο μου(αγορασμενο τον περασμενο Μαη)να του περασω αυτο το λειτουργικο(αν ειναι λειτουργικο),επειδη το γουσταρω πιο πολυ?Ευχαριστω.

 

Δεν πήρε το ίδιο τηλέφωνο με σένα. Εσύ έχεις το I9300, αυτός πήρε το I9300I. Οπότε όχι, δε μπορείς.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρε το ίδιο τηλέφωνο με σένα. Εσύ έχεις το I9300, αυτός πήρε το I9300I. Οπότε όχι, δε μπορείς.

Καλως...Σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλως...Σ ευχαριστω.

αν το εχεις ρουταρει ψαξε στο xda εχει οτι δεν φανταζεσαι απο ρομ για το ι9300,ασε που μαλλον δεν σου λεω κατι νεο φανταζομαι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου θέλω να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει για αλλαγή τζαμί οθόνης από Θεσσαλονίκη σε λογική τιμή! Edited by ippo88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου θέλω να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει για αλλαγή τζαμί οθόνης από Θεσσαλονίκη σε λογική τιμή!

στο λιμανι απεναντι ειναι το επισημο σερβις (νομιζω) ειδαλως εχει στην εγνατια απο αγιας σοφιας-βαρδαρη αρκετα μαγαζια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επίσημο σέρβις κατεβαίνοντας τη Δωδεκανήσου μετά τη Πολυτεχνείου στο δεξί σου χέρι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω λιγο μπορω να εχω τα notification οπως τα ειχα στην εκδοση αντροιτ 4.1.2 δλδ αυτο που εννοω ειναι τα μνμ και οι κλησεις να μου εμφανιζονται σε κυκλο και και οχι οπως τωρα στην 4.3 που εχω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...