Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά εδω και μέρες υπάρχει η ενδειξη μηνυματος στο κινητο. τα εσβησα ολα. διεγραψα υο βαιμπερ. εκανα εκαθαριση δεδομενων των μνματων. αλλα τιποτα. επιμενει η ειδοποιηση μηνυματος. τι φταει?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία εκκαθάριση δεδομένων του TW Launcher. Μετά θα πρέπει να ξαναφτιάξεις τις αρχικές σου οθόνες αλλά νομίζω πως θα φύγει η ειδοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία εκκαθάριση δεδομένων του TW Launcher. Μετά θα πρέπει να ξαναφτιάξεις τις αρχικές σου οθόνες αλλά νομίζω πως θα φύγει η ειδοποίηση.

 

πως γίνετε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Διαχείριση εφαρμογών> Όλα, βρίσκεις την "Αρχική TouchWiz" και κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μένα! Φεύγοντας χθες απο τη Σάμο μου εβγαλε δίπλα στο σήμα ένα R και δεν μπορουσα αν και ειχα σήμα να κανω κλήσεις, Ξέρει κανείς τι σημαινει αυτο το R?

 

 

 

 

 

 

 

μου το είχε βγάλει κι εμένα στη Νίσυρο. μάλλον είναι Roaming γιατί όποτε μου το έβγαζε, έπιανα σήμα από Τουρκία (μου έστελναν και sms ότι εξυπηρετούμαι από το τάδε δίκτυο καθώς και τις χρεώσεις).

 

Σωστο!

 

Περα απο αυτο ομως, να κανω μια απλη παρατηρηση που εαν την ακολουθουσαμε ολοι θα μας γλυτωνε απο "περιπετειες" αρκετα συχνα.

 

Το κινητο μας, ειτε s3 ειναι, ειτε s4, ειτε OG, ειτε οποιοδηποτε, ειναι φτιαγμενο να μας προηδοποιει για καποια πραγματα. Ειναι καλο να γνωριζουμε καποιες βασικες ενδειξεις και δυνατοτητες ωστε να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο απο περιπετειες που μπορει να μας στοιχησουν πολλες φορες πανακριβα.

Καντε τον κοπο να τις μαθετε, ειναι για δικο σας οφελος γιατι αν για παραδειγμα ο φιλος/φιλη που μπεικε σε περιαγωγη πλακωνοταν στα τηλεφωνα (οπως και προσπαθησε), τοτε θα ερχονταν ενας λογαριασμος μετα συγχωρήσεως ...... αγγουρ....... Καλιβιωτικο.

Σωθηκε γιατι μαλλον εχει καρτα και εχει κλειστη την περιαγωγη. Δεν συμβαινει ομως το ιδιο για τα συμβολαια. Μετα θα μας εφτεγε ο παροχος, το κινητο, η ατυχια μας, ο Θεος μας και δεν ξερω ποιος αλλος.

 

Διαβαστε λοιπον λιγο, μαθετε καποια βασικα πραγματα για το εργαλειο που κρατατε στα χερια σας. Για την λειτουργεια του. Π.Χ. Τι ειναι η αυτοματη αναζητηση δυκτιου και τι η χειροκινητη! Δεν ειναι ενα χαζοκουτι και δεν θα πρεπει να περιοριζομαστε στο να στελνουμε μυνηματακια σε χρονο dt και αντε και κανενα email πια (more sic)!

 

Παρεπιπτοντως, αν και νομιζω οτι υπαρχει αναρτημενος, οριστε και ενας πινακας με τα συμβολα που βγαζει το s3 μας (και οχι μονον αυτο) στο status bar.

 

http://www.androidentity.com/guide-to-samsung-galaxy-s3-notification-bar-status-bar-icons

 

Λιγο παραπανω ενδειαφερον λοιπον γιατι τις περισσοτερες φορες ο μοναδικος φταιχτης ειναι ο εαυτος μας που ολα τα ξερει και δεν χρειαζεται να κανει το απλουστερο. RTFM!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εχω 1 φακελο με τραγουδια στην εξωτερικη καρτα sd. πως γινεται να παιζουν συνεχομενα και οχι ενα ενα?
Link to comment
Share on other sites

εχω 1 φακελο με τραγουδια στην εξωτερικη καρτα sd. πως γινεται να παιζουν συνεχομενα και οχι ενα ενα?

 

Αν κάνεις λίστα αναπαραγωγής όλο το φάκελο?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εδώ και λίγο καιρό δεν συγχρονίζει αυτόματα το gmail app πάνω από 3G ενώ όλα δουλεύουν σωστά σε wifi στο SIII μου.

 

Όλα τα settings για αυτόματο συγχρονισμό είναι ενεργοποιημένα.

 

Φοράω stock RAM 4.1.2 και gmail ver 4.5.2-714156

Link to comment
Share on other sites

εχω 1 φακελο με τραγουδια στην εξωτερικη καρτα sd. πως γινεται να παιζουν συνεχομενα και οχι ενα ενα?

Εξαρταται και απο τον player.. το poweramp πχ τα παιζει συνεχομενα..

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω κληση ο ηχος του τηλεφωνου που καλω ακουγεται καπως παραξενα αλλοιωμενος θα ελεγα. Ενω πριν δεν μου το εκαανε αυτο.Παρ ολα αυτα ακουω μια χαρα τον συνομιλητη μου οταν μου απαντησει..εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Καποια ιδεα;;;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται και απο τον player.. το poweramp πχ τα παιζει συνεχομενα..

 

Μιας και ανεφερες το Poweramp, εχω παρατηρησει πως αν εχω τα mp3 μου στην εξωτερικη sd, το poweramp δεν τα βλεπει και δεν μπορω ετσι να δημιουργησω playlist, πρεπει αναγκαστικα να τα εχω στην εσωτερικη μνημη. Αυτο ισχυει σε ολους?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371509

Καντε μια βολτουλα απο δω και δωστε τα φωτα σας!!

Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

εχω 1 φακελο με τραγουδια στην εξωτερικη καρτα sd. πως γινεται να παιζουν συνεχομενα και οχι ενα ενα?

 

δοκιμασε και αλλον media player. σε μενα παντως εχουν συγχρονιστει μαζι με την sd καρτα και παιζουν συνεχομενα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανεφερες το Poweramp, εχω παρατηρησει πως αν εχω τα mp3 μου στην εξωτερικη sd, το poweramp δεν τα βλεπει και δεν μπορω ετσι να δημιουργησω playlist, πρεπει αναγκαστικα να τα εχω στην εσωτερικη μνημη. Αυτο ισχυει σε ολους?

Δεν ισχυει...τα βλεπει και απο την external

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις λίστα αναπαραγωγής όλο το φάκελο?

 

δεν εχει επιλογη να το κανει.

θα δοκιμασω αλλον player που ειπαν τα παιδια, poweramp να δω τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει επιλογη να το κανει.

θα δοκιμασω αλλον player που ειπαν τα παιδια, poweramp να δω τι θα γινει.

 

Ο στοκ της Samsung μια χαρά επιλογή έχει να παίζει από φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Ο στοκ της Samsung μια χαρά επιλογή έχει να παίζει από φάκελο.

 

πως γινεται διοτι δεν το εχω βρει. δοκιμασα να επιλεξω ολα τα τραγουδια αλλα μετα δεν βγαζει επιλογη να παιξουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ο στοκ της Samsung μια χαρά επιλογή έχει να παίζει από φάκελο.

 

οντως ο στοκ της samsung τα κανει ολα. και ο google play μετα ειναι καλος...

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται διοτι δεν το εχω βρει. δοκιμασα να επιλεξω ολα τα τραγουδια αλλα μετα δεν βγαζει επιλογη να παιξουν ολα.

 

μην πας να το ανοίξεις απο το file manager, πήγαινε κατευθείαν στην εφαρμογη του mp3 και εκει σου εχει ολους τους φακελους με τη μουσικη σου ,που και αν ειναι αποθηκευμένη.

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις κανενα καλο προγραμα για να καθαριζουμε το κινητο μας?

Το Update με την 4.2.2 που ειναι?και αν ξερει καπιος αν θα εχουμε 4G με την καινουρια ανβαθμηση?

Link to comment
Share on other sites

μην πας να το ανοίξεις απο το file manager, πήγαινε κατευθείαν στην εφαρμογη του mp3 και εκει σου εχει ολους τους φακελους με τη μουσικη σου ,που και αν ειναι αποθηκευμένη.

 

ok , το εκανα ετσι και τα παιζει συνεχομενα. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις κανενα καλο προγραμα για να καθαριζουμε το κινητο μας?

Το Update με την 4.2.2 που ειναι?και αν ξερει καπιος αν θα εχουμε 4G με την καινουρια ανβαθμηση?

 

4.2.2 λέγεται ότι δεν θα πάρουμε και θα πάμε κατευθείαν στην 4.3. απλά αυτό θα αργήσει, γιατί πρέπει πρώτα να πάρει το S4 την 4.3 και μετά έχει και για μας ο θεός. όσο για το 4G, όχι, δεν πρόκειται να πάρουμε ποτέ γιατί δεν υπάρχει hardaware που να υποστηρίζει 4G (LTE chipset). εμείς που έχουμε το i9300 δεν έχουμε και δεν θα έχουμε ποτέ 4G. μόνο όσοι έχουν το i9305 που είναι το Galaxy S III 4G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...