Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όντως αλλά μετά από λίγο οι εφαρμογές επανεργοποιουνται και τελικά δεν γίνεται τίποτα.

Ανά τακτά διαστήματα κλείνουν αρκετές εφαρμογές 44 τον αριθμό χωρίς να ξέρω ποιες είναι αυτές σε τι χρησιμεύουν και που μετά από λίγο φορτώνουν ξανά απασχολοντας τον κινητό και ξοδεύοντας πιο γρήγορα την μπαταρία.

Αν υπήρχε πραγματικά μια λίστα με τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται ώστε να είναι μόνιμα κλειστές θα ήταν το ιδανικό

 

εδω εισαι https://www.dropbox.com/s/qt8q5l4jyqdpkbn/Safe_to_remove_-_apps_s3.xlsx

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο κάνει αυτόματη διαχείριση της ram η θα πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις;

 

Επιλέγεις επίπεδο εκκαθάρισης επιθετικό και το βάζεις να κάνει ανανέωση ανά 1 λεπτό. Και οπότε θες μπορείς να κάνεις και εσύ εκκαθάριση πατώντας το εικονίδιο που σου βγάζει πάνω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παιδια! 2 συντομες ερωτησεις. η πρωτη εχει να κανει με το πως προσθετω εικονες για το κλειδωμα της οθονης(lock screen) ενω η δευτερη αφορα το kies, για το πως γινεται backup & αναβαθμιση επισημου λογισμικου(update)

 

Για το δεύτερο δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί το kies το θεωρώ σκουπίδι και το έχω στο pc μόνο για τους drivers....(που θα μπορούσα να τους βρω και σκετους ....Αλλά τέλος πάντων.....)

Τώρα για το πρώτο δεν χρειάζεται και ιδιαίτερο....Την ώρα που έχεις ανοίξει την εικόνα που σου αρέσει....πατάς αριστερό κουμπί και στην επιλογή "ορισμός ως" υπάρχει και για το κλείδωμα οθόνης......

Link to comment
Share on other sites

 

Σοβαρά τώρα..

Στην λίστα που παρεθεσες αριθμούν 188 εφαρμογές.

Αν τις απενεργοποιησω όλες θα δουλεύει τίποτα στο κινητό;

Τι κάνουν ολες αυτές οι εφαρμογές που τελικά δεν χρειάζονται κιόλας;

Επιλέγεις επίπεδο εκκαθάρισης επιθετικό και το βάζεις να κάνει ανανέωση ανά 1 λεπτό. Και οπότε θες μπορείς να κάνεις και εσύ εκκαθάριση πατώντας το εικονίδιο που σου βγάζει πάνω.

 

Δεν έχεις παρατηρήσει υψηλή κατανάλωση της μπαταρίας;

Πρώτη φορά μετα από ένα χρόνο χρήσεις αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω τον φορτιστή μέσα στην ημέρα

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η λίστα που σου παρέθεσα ΛΕΕΙ ακριβώς τι κάνουν οι περισσότερες εφαρμογές και ποιες είναι ασφαλείς να τις βγάλεις και ποιες όχι. Και ΒΓΑΛΕ τον task killer

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Η un-official 4.2 ROM, που και καλά θα έβγαζε official η samsung,

 

Έχει τα features του s4?(Air Geastures κ.λ.π)

Που μπορώ να την βρώ?

 

Ευχαριστώ!

 

Όχι τα features του s4 δεν περιλαμβανονται στην leaked 4.2.2

 

 

 

 

 

καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεται φυσικα για το ποτε θα δωσει την αναβαθμιση 4.3 στο S3;;

 

Εδώ δεν γνωρίζει η ίδια η Samsung.. Πάντως μην περιμένεις κάτι στα κοντά... Ίσως προς τα Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως ξέρει κανείς πως μπορούμε απ το IMEI να δούμε από που είναι το τηλέφωνο?

παρέλαβα ένα S3 σήμερα αλλά δεν έχω ιδέα από που είναι μιας και οι ταινίες ασφαλείας ήταν κολλημένες μεν, αλλά ανακάλυψα ότι από κάτω είχε άλλες κομμένες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως ξέρει κανείς πως μπορούμε απ το IMEI να δούμε από που είναι το τηλέφωνο?

παρέλαβα ένα S3 σήμερα αλλά δεν έχω ιδέα από που είναι μιας και οι ταινίες ασφαλείας ήταν κολλημένες μεν, αλλά ανακάλυψα ότι από κάτω είχε άλλες κομμένες...

 

Τσέκαρε στο thread με τις συχνές ερωτήσεις για το S3. ;)

Link to comment
Share on other sites

πάντως μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν αναφέρει bug με τα 5-band equalizers σε μουσικές εφαρμογές μετά την αναβάθμιση σε MG4. έχω αναβαθμίσει 2 S3 από διαφορετική χώρα το καθένα (Γερμανία, Πολωνία) και στα 2 δεν παίζει το 5-band equalizer (χαμηλώνουν τον ήχο αντί να τον αυξάνουν) στις εφαρμογές google music, zplayer, n7player, player pro. αυτό μόνο όταν ακούς από ακουστικά (από το ηχείο παίζει κανονικά) και μόνο σε εφαρμογές με 5-band eq (όσες έχουν 10-band παίζουν κανονικά). και έχω δοκιμάσει 4 set ακουστικών, άρα δεν είναι ούτε θέμα ακουστικών. μόνο το mixzing παίζει και δεν μπορώ να καταλάβω και γιατί (ίσως επειδή έχει αρχικά 10-band eq και έχει μέσα επιλογή να το αλλάξεις σε 5 ή 3 band, ίσως γι αυτό να παίζει).

 

Υ.Γ. και τα 2 κινητά έχουν φάει από 2-3 factory reset μπας και λυθεί, όμως κάνουν πάλι τα ίδια. και σίγουρα δεν έχουν πρόβλημα από hardware γιατί έπαιζαν τέλεια και τα 2 πριν την αναβάθμιση. αλλά πραγματικά, μόνο εγώ και ένας φίλος μου το έχουμε το πρόβλημα; εμένα μου φαίνεται για software-ικό fail της Samsung...

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις παρατηρήσει υψηλή κατανάλωση της μπαταρίας;

Πρώτη φορά μετα από ένα χρόνο χρήσεις αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω τον φορτιστή μέσα στην ημέρα

 

Ανά 2 μέρες το λιγότερο το φορτίζω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

το Carbon δεν χρειαζεταi root.

 

καλησπερα μπορεις να στειλεις λινκ σε παρακαλω .... απο που θα το κατεβασουμε...γιατι βρισκω καποια carbon στο play αλλα δεν ξερω ποιο να κατεβασω..\

 

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Helium - App Sync and Backup

Για άλλες απορίες περί εφαρμογών συνεχίζουμε στην ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα ποστ και δεν μπορώ να δω κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα γι αυτό θα αναφέρω ξανά το θέμα που έχω μήπως κάποιος μπορει να βοηθήσει. Το κινητο το έχω σχεδόν 3 μήνες και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Πριν λίγες μέρες παρουσίασε ένα πολύ περίεργο πρόβλημα με την κάμερα του.Το κινητό είχε κάποιες μικρές πτώσεις χωρίς όμως να γρατζουνιστεί καθόλου το τζαμάκι της κάμερας.

Οταν πάω να βγάλω φωτογραφία βγάζει 2 μικρές μπλε γραμμές στην οθόνη η οποίες αποτυπώνονται και όταν τραβηχτεί η φωτογραφία.

Όταν βγάζω φωτογραφία την ημέρα οι γραμμές αυτές δεν είναι ευδιάκριτες.Φαίνονται πολύ μόνο όταν βγάζω φωτογραφία στο σκοτάδι και γενικά σε σκούρο φόντο.

Τι μπορεί να φταίει?Να το στείλω στην εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα ποστ και δεν μπορώ να δω κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα γι αυτό θα αναφέρω ξανά το θέμα που έχω μήπως κάποιος μπορει να βοηθήσει. Το κινητο το έχω σχεδόν 3 μήνες και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Πριν λίγες μέρες παρουσίασε ένα πολύ περίεργο πρόβλημα με την κάμερα του.Το κινητό είχε κάποιες μικρές πτώσεις χωρίς όμως να γρατζουνιστεί καθόλου το τζαμάκι της κάμερας.

Οταν πάω να βγάλω φωτογραφία βγάζει 2 μικρές μπλε γραμμές στην οθόνη η οποίες αποτυπώνονται και όταν τραβηχτεί η φωτογραφία.

Όταν βγάζω φωτογραφία την ημέρα οι γραμμές αυτές δεν είναι ευδιάκριτες.Φαίνονται πολύ μόνο όταν βγάζω φωτογραφία στο σκοτάδι και γενικά σε σκούρο φόντο.

Τι μπορεί να φταίει?Να το στείλω στην εγγύηση?

 

Το έχω εγώ το πρόβλημα απο τότε που το πήρα στην μπροστινή κάμερα. Θα το στείλω κάποια στιγμή στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορεις να στειλεις λινκ σε παρακαλω .... απο που θα το κατεβασουμε...γιατι βρισκω καποια carbon στο play αλλα δεν ξερω ποιο να κατεβασω..\

 

σε ευχαριστω

 

το helium μπορει να ειναι με διαφορα το καλυτερο για backup σε no rooted συσκευες αλλα δυστυχως δεν μπορει να σωσει ολοκληρες εφαρμογες οπως το titanium και σου μιλω εκ πειρας...

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω κληση ο ηχος του τηλεφωνου που καλω ακουγεται καπως παραξενα αλλοιωμενος θα ελεγα. Ενω πριν δεν μου το εκαανε αυτο.Παρ ολα αυτα ακουω μια χαρα τον συνομιλητη μου οταν μου απαντησει..εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα ποστ και δεν μπορώ να δω κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα γι αυτό θα αναφέρω ξανά το θέμα που έχω μήπως κάποιος μπορει να βοηθήσει. Το κινητο το έχω σχεδόν 3 μήνες και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Πριν λίγες μέρες παρουσίασε ένα πολύ περίεργο πρόβλημα με την κάμερα του.Το κινητό είχε κάποιες μικρές πτώσεις χωρίς όμως να γρατζουνιστεί καθόλου το τζαμάκι της κάμερας.

Οταν πάω να βγάλω φωτογραφία βγάζει 2 μικρές μπλε γραμμές στην οθόνη η οποίες αποτυπώνονται και όταν τραβηχτεί η φωτογραφία.

Όταν βγάζω φωτογραφία την ημέρα οι γραμμές αυτές δεν είναι ευδιάκριτες.Φαίνονται πολύ μόνο όταν βγάζω φωτογραφία στο σκοτάδι και γενικά σε σκούρο φόντο.

Τι μπορεί να φταίει?Να το στείλω στην εγγύηση?

 

Χάλασε η κάμερα.Στείλε το για service.Η μόνη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μένα! Φεύγοντας χθες απο τη Σάμο μου εβγαλε δίπλα στο σήμα ένα R και δεν μπορουσα αν και ειχα σήμα να κανω κλήσεις, Ξέρει κανείς τι σημαινει αυτο το R?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μένα! Φεύγοντας χθες απο τη Σάμο μου εβγαλε δίπλα στο σήμα ένα R και δεν μπορουσα αν και ειχα σήμα να κανω κλήσεις, Ξέρει κανείς τι σημαινει αυτο το R?

 

μου το είχε βγάλει κι εμένα στη Νίσυρο. μάλλον είναι Roaming γιατί όποτε μου το έβγαζε, έπιανα σήμα από Τουρκία (μου έστελναν και sms ότι εξυπηρετούμαι από το τάδε δίκτυο καθώς και τις χρεώσεις).

Link to comment
Share on other sites

μου το είχε βγάλει κι εμένα στη Νίσυρο. μάλλον είναι Roaming γιατί όποτε μου το έβγαζε, έπιανα σήμα από Τουρκία (μου έστελναν και sms ότι εξυπηρετούμαι από το τάδε δίκτυο καθώς και τις χρεώσεις).

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Αυτο πρεπει να ειναι, απλα πρωτη φορα το εβλεπα και δεν ηξερα τι ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Ανά 2 μέρες το λιγότερο το φορτίζω.

 

απο οτι ειδα τωρα το καλοκαιρι τρωει ποιο γρηγορα την μπαταρια.2 μιση μερες κρατουσε πρην τωρα περιπου 2,τηλ σμσ κ μονο γιφι ιντερνετ.απο την τελευταια αναβαθ ειδα ραμ περισοτερη και λιγο ποιο γρηγορο αλλα οταν παει στο 20% η μπαταρια και πεφτει,χανετε η μπαλα απο τα κοληματα

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος πως απενεργοποιητε η κιτρινη καρτα που γραφει αποκρυψη η συνδεση καθε φορα που ανοιγω το ιντερνετ στο τηλ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα πιο πριν 2 ερωτήσεις στο galaxy s3 lte και μιας και είναι το ίδιο κινητό θα τις κάνω και εδώ.

Ήθελα να ρωτήσω τι διαφορά έχει να έχεις σε κανονική κατάσταση ενέργειας το κινητό και σε εξοικονόμηση ενέργειας; Εγώ το έχω μονίμως σε εξοικονόμηση ενέργειας και φωτεινότητα κινητού στη μέση και δεν βλέπω διαφορά(το μόνο που κάνω με το κινητό είναι κλησεις, μηνυματα, internet με 3g και wifi). Τι διαφορά υπάρχει ως προς την απόδοση και κάτα πόσο μειώνει την κατανάλωση της μπαταρίας αν το έχεις σε εξοικονόμηση;

 

Μια δευτερη ερώτηση που έχω είναι: πότε πρέπει να φορτίζω το κινητό;Πολλές φορές το φορτίζω π.χ. στο 25%, άλλες στο 55 και κάποιες φορές στο 85%. Χθες για παράδειγμα στις 6 το απόγευμά έιχε 60% και το φορτισα πλήρως για μου βγάλει μέχρι το πρωι σε μια κοινωνική εκδήλωση που πήγα. Απο τις 8 και μετά έμπαινα ιντερνετ απο 3g + wifi και τράβαγα βίντεο και φωτογραφίες. Η μπαταρία τερμάτησε στις 3 τα ξημερώματα.

Με το να το φορτίζω όποτε μου έρθει χωρίς να έχει αποφορτιστεί το κινητό, μειώνω τη διάρκεια της μπαταρίας;

 

Ευχαριστώ σε όποιον μου απαντήσει σε αυτά τα 2 θέματα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...