Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως τις κανω ανενεργες ρε παιδια?! αρχαριος οπως καταλαβενετε!!!

Επισης με την μπαταρια του τι παιζει?! Το αφηνω με 90 τις εκατο το βρισκω με 86 και διαφορα τετοια! ενω συνηθως κλεινω τις εφαρμογες! λογικο?

Εννοειτε wifi 3g κλπ κλειστα και με ενεργη την εξοικονομηση ενεργεις!!!

Συγνωμη ρε παιδια για τις τοσες απανωτες ερωτησεις, θα μαθω και γω που θα παει!!! :p

Edited by kwstantinos_e30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έχω το smart ram booster και όλα δουλεύουν ρολόϊ.

πρεπει να ειμαι root για αυτη την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

μη βάζεις τπτ απο task killer και ιστορίες. κάνε ανενεργές κάποιες εφαρμογές(αν θες) που δε σου χρειάζονται οπως για παραδειγμα κτ χαζοεφαρμογες από παρόχους. εγώ έχω ανενεργές τις allshare play, chrome, chat on, flipboard, game hub, s suggest, s voice, yahoo.

μπορείς να δοκιμάσεις nova launcher και αν σ ενοχλεί η καθυστέρηση όταν ανοίγεις την εφαρμογή για να παρεις τηλεφωνο μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον exdialer. αλλο τηλεφωνο

απο που μπορω να τις απενεργοπιησω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...SOS μία ερώτηση. Εδώ και λίγες ώρες όταν παίρνω τηλέφωνο ακούω παράσιτα ΜΌΝΟ. Όταν όμως με πάρουν είναι όλα μία χαρά..τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Πως τις κανω ανενεργες ρε παιδια?! αρχαριος οπως καταλαβενετε!!!

Επισης με την μπαταρια του τι παιζει?! Το αφηνω με 90 τις εκατο το βρισκω με 86 και διαφορα τετοια! ενω συνηθως κλεινω τις εφαρμογες! λογικο?

Εννοειτε wifi 3g κλπ κλειστα και με ενεργη την εξοικονομηση ενεργεις!!!

Συγνωμη ρε παιδια για τις τοσες απανωτες ερωτησεις, θα μαθω και γω που θα παει!!! :p

Πήγαινε ρυθμίσεις > διαχείριση εφαρμογών > και επέλεξε ποιες θα κάνεις ανενεργές ,Βεβαία υπάρχει περίπτωση αρκετές να γίνουν ξανά ενεργές μετά απο reboot γιαυτό χρειαζεται root .

Επισης κατεβασε το BetterBatteryStats απο το xda ώστε να δεις τι σου τρώει την μπαταρία .

πρεπει να ειμαι root για αυτη την εφαρμογη?

Οχι ,αλλά προσωπικά δεν νομίζω οτι χρειάζονται πλέον τέτοιες εφαρμογές .

απο που μπορω να τις απενεργοπιησω?

 

Απάντησα ποιο πάνω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας! ξαφνικα το κινητο δεν στελνει μηνυματα και ουτε μπαινει internet μεσω του δικτυου δεδομενων! μπορει να φταιει που απενεργοποιησα καποιες εφαρμογες απο την διαχειριση εφαρμογων?
Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας! ξαφνικα το κινητο δεν στελνει μηνυματα και ουτε μπαινει internet μεσω του δικτυου δεδομενων! μπορει να φταιει που απενεργοποιησα καποιες εφαρμογες απο την διαχειριση εφαρμογων?

 

Αν οι εφαρμογές που έσβησες είναι αυτές που έχεις κατεβάσει απο το μαρκετ δεν παίζει ρολο, εκτός αν έχεις ροοτ την συσκευή και έσβησες καμια εφαρμογή συστήματος... Επανεκκίνηση έχεις κανει;

Link to comment
Share on other sites

Αν οι εφαρμογές που έσβησες είναι αυτές που έχεις κατεβάσει απο το μαρκετ δεν παίζει ρολο, εκτός αν έχεις ροοτ την συσκευή και έσβησες καμια εφαρμογή συστήματος... Επανεκκίνηση έχεις κανει;

οχι δεν ειμαι root. διεγραψα to chat on.

ευτυχως με την επανεκκινηση διορθωθηκε!

thank u!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει πως μπορω να στειλω 10-15 φωτογραφιες που εχω τραβηξει απο το s3 μου με μικροτερη αναλυση και για να μην παει τεραστιο αρχειο 20mb.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . ΠΩς κανω update την καμερα παιδια ;

 

Επισης πως μπορω να καταλαβω εαν ειναι Sony H Sammy η καμερα ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . ΠΩς κανω update την καμερα παιδια ;

 

Επισης πως μπορω να καταλαβω εαν ειναι Sony H Sammy η καμερα ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4475758#post4475758

 

Τα αρχεία που θα δεις μπορεί να είναι παλιά.

Ψάξε αν υπάρχουν πιο καινούρια και ακόλουθα τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑαλησπερα πριν λιγο ακουσα για την υπηρεσια hd voice cosmote..θα ηθελα να ρωτησω αν το s3 της υποστηριζει..εδω την υποστηριζουν τα αλκατελ του 100αευρου!!

 

ευχαριστω...

 

υ.ς τα xperia j,u,p,z την υποστηριζουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...Ειμαι νεο μελος και θελω να ρωτησω κατι...Εζω ενα samsung galaxy s3 και για κακη μου τυχη μπηκε στο πλυντηριο...Μετα απο αρκετους μηνες ενας γνωστος μου ειπε να το βαλω διπλα απο την τηλεοραση για 3-4 μερες.Το εκανα και δουλευει αψογα.Φοβαμαι μηπως ομως στο μελλον χαλασει υπαρχει τετοια περιπτωση ? Παντως μια εβδομαδα τωρα δεν εχει παθει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

ΚΑαλησπερα πριν λιγο ακουσα για την υπηρεσια hd voice cosmote..θα ηθελα να ρωτησω αν το s3 της υποστηριζει..εδω την υποστηριζουν τα αλκατελ του 100αευρου!!

 

ευχαριστω...

 

υ.ς τα xperia j,u,p,z την υποστηριζουν

 

Το τηλέφωνο την υποστηρίζει.

Επειδή όμως ενεργοποιείται από το δίκτυο, θα πρέπει πιθανολογώ να βγάλει update η cosmote, για να ενεργοποιηθεί και στο τηλέφωνο.

Μάλλον με αλλαγή στο csc θα γίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια ερώτηση

 

αγόρασα πρόσφατα ένα σ3 για δεύτερο κινητό και έχει περασμένη ρομ. στην αρχή δεν με ενοχλούσε και έτσι αποφάσισα να περάσω όλες μου τις επαφές.

 

τώρα όμως τρώει συχνά κολλήματα και με νευριάζει. τι μπορώ να κάνω ώστε να επανέρθω στην κανονική έκδοση του Android χωρίς όμως να χάσω τις επαφές μου;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέσα στο κινητό σου, πιο καινούρια έκδοση για την κάμερα, αλλά δε την έχει περάσει (ναι περιέργως δε γίνεται αυτόματα....) και επίσης η επιλογή είναι γκρι και δε μπορείς να την περάσεις.

ΑΝ θες με δική σου ευθύνη πάντα, μπορείς να κάνεις το εξής:

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΜΕΡΑΣ

Βάζουμε στον dialer του τηλεφώνου τον κωδικό *#34971539#

Διαλέγουμε την πρώτη επιλογή και μας εμφανίζει τις εκδόσεις και των 2 καμερών του τηλεφώνου.

Εμάς μας ενδιαφέρει η REAR.

Υπάρχουν 2 ειδών κάμερες.

Η ZDF και η GDF

Επειδή κατά πάσα πιθανότητα η επιλογή φλασαρίσματος είναι γκρι (2 επιλογή) κάνουμε το εξής:

Για την ZDF κατεβαζουμε από το dropbox μου αυτό

Είναι το ZDFI02 firmware.

Ανοίγουμε το zip και αποσυμπιέζουμε το αρχείο που περιέχει στο φάκελο sdcard του κινητού.

Βάζουμε πάλι τον κωδικό *#34971539# και τώρα θα έχει ανοίξει η δεύτερη επιλογή.

Την επιλέγουμε και περιμένουμε περίπου μισό λεπτό να τελειώσει.

Μετά θα πρέπει η έκδοση της κάμερας να έχει γίνει ZDFI02.

Εάν έχουμε πιο καινούριο firmware εννοείται ότι δε χρειάζεται να γίνει η αναβάθμιση.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Αν η κάμερα μας έχει GDF firmware, κατεβάζουμε αυτό

Είναι το GDFI02 firmware

 

Φιλε εγω εχω την GDF οποτε ποια διαδικασια ακολουυθω ;; ΚΑτεβασα το αρχειο που γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες οι λογαριασμοί μου gmai και yahoo mail σταμάτησαν να συγχρονίζονται αυτόματα. Στις ρυθμίσεις μου εμφανίζει ότι

οι λογαριασμοί mail απενεργοποιήθηκαν. Γνωρίζεται πως να ενεργοποιήσω ξανά τους λογαριασμούς μου;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω εχω την GDF οποτε ποια διαδικασια ακολουυθω ;; ΚΑτεβασα το αρχειο που γραφεις.

 

Η διαδικασία είναι μία.

Μόνο το αρχείο αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες οι λογαριασμοί μου gmai και yahoo mail σταμάτησαν να συγχρονίζονται αυτόματα. Στις ρυθμίσεις μου εμφανίζει ότι

οι λογαριασμοί mail απενεργοποιήθηκαν. Γνωρίζεται πως να ενεργοποιήσω ξανά τους λογαριασμούς μου;

 

κοιτά πρωτα το πιο απλό ..αν εχεις πατήσει καταλαθος το togle του συγχρονισμού και το εχεις απενεργοποιήσει, στο notification bar.

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας! Χτες το βράδυ, στα καλά καθούμενα, πάω να βγάλω το κινητό από την τσέπη μου και βλέπω ότι η οθόνη είναι μαύρη αν και πάτησα το power button για να το ξεκλειδώσω. Τα δε κουμπιά λειτουργούσαν κανονικά, αλλά η οθόνη μαύρη μαυρίλα! Βγάζω την μπαταρία, την ξαναβάζω, τα ίδια! Το κινητό ανοίγει κανονικά, ακούγεται ο ήχος εκκίνησης, τα κουμπιά λειτουργούν και τα capacitive buttons ανάβουν, αλλά η οθόνη μαύρη! Πήγα σε δωμάτιο με τέρμα σκοτάδι και εκεί αχνοφαινόταν η οθόνη, αλλα και πάλι έπρεπε να μαντεύεις τι πατάς, με λίγα λόγια, το touchscreen δούλευε, (κατάφερα να πάρω και τηλέφωνο, αλλά με πολύ τύχη!) αλλά για κάποιο λόγο η φωτεινότητα πήγε υπό του μηδέν! Τι φταίει; είναι θέμα software ή hardware? Έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κανέναν σας; Δοκίμασα να του κάνω hard reset, αλλά δεν βλέπω την τύφλα μου, για να το επιλέξω! Καμία λύση ή να το πάω κατευθείαν στην Samsung; Edited by Ancient_Flame
Link to comment
Share on other sites

@ Ancient_Flame

Βάλε το σε download mode και πέρνα ξανά την rom μήπως και φτιάξει ,αλλιώς πάει για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ακομη, το τηλεφωνο το πηρα πριν μια 15αρια μερες και τρεχει 4.1.2

Δεν εχω πειραξει τπτ! Οταν ειναι διαθεσιμες νεες αναβαθμισεις κλπ θα ειδοποιηθω η πρεπει να κοιταξω χειροκινητα?

Επισης τι διαφορα υπαρχει στην αναβαθμιση της καμερας π λετε παραπανω?

Μπορω καπου να δω αν τρεχω τελευταια λογισμικα?

 

Το κιες τι ειναι!?

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλο απογευμα,μετα απο 1 χρονο που εχω το κινητο,σημερα εντελως τυχαια παρατηρησα,ημουν σε δωματιο με πληρης ησυχια κ εβαλα το ηχειο του κινητο στο αυτι μου κ οτι γενικα παταγα στην οθονη,ακουγοταν ο ηχος αφης κ μολις σταματαγε εξακολουθουσε το ηχειο να δουλευει για 1 με 2 δευτερ/πτα κανοντας ενα περιεργο αλλα διακριτικο ηχο σαν χρουχου,πρεπει να εχει πληρη ησυχια,για πχ ειχα γυρισει το ακουστικο κολλητα στο αυτι κ παταγα την οθονη.το εχει παρατηρησει κανεις αλλα πρεπει σε πληρης ησυχια,σας ευχαριστω. Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

καλο απογευμα,μετα απο 1 χρονο που εχω το κινητο,σημερα εντελως τυχαια παρατηρησα,ημουν σε δωματιο με πληρης ησυχια κ εβαλα το ηχειο του κινητο στο αυτι μου κ οτι γενικα παταγα στην οθονη,ακουγοταν ο ηχος αφης κ μολις σταματαγε εξακολουθουσε το ηχειο να δουλευει για 1 με 2 δευτερ/πτα κανοντας ενα περιεργο αλλα διακριτικο ηχο σαν χρουχου,πρεπει να εχει πληρη ησυχια,για πχ ειχα γυρισει το ακουστικο κολλητα στο αυτι κ παταγα την οθονη.το εχει παρατηρησει κανεις αλλα πρεπει σε πληρης ησυχια,σας ευχαριστω.

 

Είναι λογικό καθώς "ανοίγει" και "κλείνει" το ηχείο. Οι ηχοι που ακούτε είναι στην διαρκεια μέχρι να κλείσει το ηχείο και είναι φυσιολογικό.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...