Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι είναι χωρίς ίντερνετ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια αναβαθμιση ποτε περιμενουμε ;

 

Κανείς δε ξέρει.

Όποτε έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις κανενα θεμα sod οπως στα galaxy s2 που οποτε του ερθει κολλαει στη μαυρη οθονη και αν σε παρουν τηλ. καλει κανονικα το τηλ αλλα ΔΕΝ μπορεις ουτε να το ξεκλειδωσεις, ουτε να το ανοιξεις με κανεναν τροπο εκτος αν βγαλεις και βαλεις την μπαταρια ή αν κρατησεις πατημενο το power για μερικα δευτερολεπτα ωστε να κανει hard restart το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! τελευταία το κινητο αργεί να φορτίσει και παρατήρησα σε ενα widget που έχω πως οταν συνδέω το φορτιστή δίνει 460mA ενώ παλιότερα 999mA. πάω για καινούργιο φορτιστή;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! τελευταία το κινητο αργεί να φορτίσει και παρατήρησα σε ενα widget που έχω πως οταν συνδέω το φορτιστή δίνει 460mA ενώ παλιότερα 999mA. πάω για καινούργιο φορτιστή;

 

Δοκίμασε να καθαρίσεις τις επαφές του usb στο κινητό με λίγο οινόπνευμα.

Σε κάποιες περιπτώσεις από υγρασία και γενικώς διάβρωση, το αντιλαμβάνεται σαν φόρτιση usb από υπολογιστή, που από εκεί παίρνει ~500mA.

Link to comment
Share on other sites

να βαλω μια μπατονέτα δλδ με οινοπνευμα στην υποδοχή του κινητου;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

να βαλω μια μπατονέτα δλδ με οινοπνευμα στην υποδοχή του κινητου;

 

Ναι.

Πρόσεχε μόνο μην αφήσεις χνούδια :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το τιπ. τώρα βλέπω φορτίζει κανονικά αρά παίζει το κόλπο σου να δουλέψει απο δώ και μπρος

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το τιπ. τώρα βλέπω φορτίζει κανονικά αρά παίζει το κόλπο σου να δουλέψει απο δώ και μπρος

 

Απλά θα πρότεινα το καθαρισμό να τον κάνεις έχοντας πρώτα βγάλει τη μπαταρία, μην προκαλέσεις άθελά κανένα βραχυκύκλωμα.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ πολύ! πρέπει να καθαρίσω μόνο το 'δοντάκι' που κουμπώνει ο φορτιστής η πρέπει και κτ χρυσαφί επαφές που φαίνονται στο βάθος γτ εκεί μπατονέτα δε μπαίνει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ζητω συγνωμη αν εχει απαντηθει στα προηγουμενα μηνυματα η ερωτηση μου αλλα ειναι να παρω ενα το s3 απο γερμανια αυτες τις μερες αλλα καποιοι μου λενε να μην το κανω γιατι δεν δεχετε ελληνικα δικτυα λογω τις micro sim ισχυει??
Link to comment
Share on other sites

ζητω συγνωμη αν εχει απαντηθει στα προηγουμενα μηνυματα η ερωτηση μου αλλα ειναι να παρω ενα το s3 απο γερμανια αυτες τις μερες αλλα καποιοι μου λενε να μην το κανω γιατι δεν δεχετε ελληνικα δικτυα λογω τις micro sim ισχυει??

 

Πάρτο άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εκτός από το wap5 ξέρει κανείς κάποιο αξιόπιστο κατάστημα στην Αθήνα για εκτίμηση ζημιάς και αλλαγή στο τζαμάκι της οθόνης; Έσπασε μετά από πτώση στο s3 κολλητού, απ'ότι φαίνεται μόνο το τζαμάκι θέλει αλλαγή αφού η οθόνη δουλεύει κανονικά.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν το κινητο σας ζεσταινετε μπορειτε να μου πειτε περιπου τι θερμοκρασιες ποιανει?

Μπορει να σας βοηθησει αυτο ή αυτο το προγραμμα ή αν ξερεται εσεις κανενα καλυτερο κανενα προβλημα.

 

Επισης οταν φορτιζεται το κινητο και παραλληλα πλοηγησται στο μενου το κινητο ζεσταινεται?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν το κινητο σας ζεσταινετε μπορειτε να μου πειτε περιπου τι θερμοκρασιες ποιανει?

Μπορει να σας βοηθησει αυτο ή αυτο το προγραμμα ή αν ξερεται εσεις κανενα καλυτερο κανενα προβλημα.

 

Επισης οταν φορτιζεται το κινητο και παραλληλα πλοηγησται στο μενου το κινητο ζεσταινεται?

 

Εμένα με πολύ βαριά χρήση έχει φτάσει και τους 50 βαθμούς, αλλά δεν έχεις θέμα, τώρα το καλοκαίρι με τις ζέστες είναι λογικό να ανεβάζει θερμοκρασία πιο εύκολα, επίσης είναι απολύτως λογικό να είναι πιο ζεστό όταν το φορτίζεις και ταυτόχρονα το χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει προβλημα με το σημα του? γιατι μια φιλη μου κατοχος του τηλ. παραπονιεται κ το δικο μου επισης δεν εχει πολλες φορες φουλ σημα!
Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει προβλημα με το σημα του? γιατι μια φιλη μου κατοχος του τηλ. παραπονιεται κ το δικο μου επισης δεν εχει πολλες φορες φουλ σημα!

 

Αν εχεις Cosmote δεν φταίει το τηλέφωνο, δεν ξερω γιατι αλλα η Cosmote πλεον εχει πολυ χαλια σημα.. Οπου και να παω με παρέα, οσοι εχουν Cosmote ολο παράπονα ειναι ενώ με Vodafone η wind μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Cosmote δεν φταίει το τηλέφωνο, δεν ξερω γιατι αλλα η Cosmote πλεον εχει πολυ χαλια σημα.. Οπου και να παω με παρέα, οσοι εχουν Cosmote ολο παράπονα ειναι ενώ με Vodafone η wind μια χαρά..

 

μην το λες για wind. o αδελφος μου βριζει. στη ανω νεα σμυρνη που δουλευει δεν εχει σημα καθολου,βγαινει εξω για να πιασει λιγο. το ιδιο και η γυναικα του που δουλευει στην πλατεια της ν. σμυρνης.

στο λαγονησι προχθες, 2 γραμμες σημα αυτος 5 γραμμες εγω με βοντα.

Link to comment
Share on other sites

μην το λες για wind. o αδελφος μου βριζει. στη ανω νεα σμυρνη που δουλευει δεν εχει σημα καθολου,βγαινει εξω για να πιασει λιγο. το ιδιο και η γυναικα του που δουλευει στην πλατεια της ν. σμυρνης.

στο λαγονησι προχθες, 2 γραμμες σημα αυτος 5 γραμμες εγω με βοντα.

 

Κι εγω Vodafone ειχα στο s3 και Vodafone εχω ακομη και τωρα στο note.. Δεν εχω προβλημα απο σημα..

Για δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ειμαστε off topic εδω, απλα το ειπα στην Αναστασία που ειπε οτι μπορει να εχει προβλημα το τηλέφωνο.. Πάντως το τηλέφωνο δεν εχει πρόβλημα, εκτός αν ετυχε να εχει το συγκεκριμένο πρόβλημα με την κεραία...

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε ο γιός μου τζαμάκι με για το ίδιο πρόβλημα από το E BAY με κόστος 10,50 euro μαζί με μεταφορικά..Μπορείς να το ψάξεις με την ονομασία screen glass replacement i9300.

Υπάρχει λίνκ βήμα βήμα για τη σχετική επισκευή

http://www.youtube.com/results?search_query=i9300+screen+glass+replacement&oq=i9300+screen+glass+replacement&gs_l=youtube.3...9354.31930.0.32360.57.48.8.0.0.0.284.6089.7j37j2.46.0...0.0...1ac.1.11.youtube.AE_juzPjhCc

 

δες το κι αν νομίζεις ότι μπορείς να το καταφάρεις κάντο μόνος σου όπως ο γιός μου, καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Cosmote δεν φταίει το τηλέφωνο, δεν ξερω γιατι αλλα η Cosmote πλεον εχει πολυ χαλια σημα..

 

Θα βγω ελάχιστα off topic μόνο και μόνο για να σε ενημερώσω ότι έχουν ξηλωθεί αρκετές κεραίες της cosmote....

Κάποτε ήταν ΟΤΕ (κράτος δηλαδή) και έκανε ότι γούσταρε....

Τώρα πια όχι.

 

 

 

 

Αγόρασε ο γιός μου τζαμάκι με για το ίδιο πρόβλημα από το E BAY με κόστος 10,50 euro μαζί με μεταφορικά..Μπορείς να το ψάξεις με την ονομασία screen glass replacement i9300.

Υπάρχει λίνκ βήμα βήμα για τη σχετική επισκευή

http://www.youtube.com/results?search_query=i9300+screen+glass+replacement&oq=i9300+screen+glass+replacement&gs_l=youtube.3...9354.31930.0.32360.57.48.8.0.0.0.284.6089.7j37j2.46.0...0.0...1ac.1.11.youtube.AE_juzPjhCc

 

δες το κι αν νομίζεις ότι μπορείς να το καταφάρεις κάντο μόνος σου όπως ο γιός μου, καλή επιτυχία.

 

Και εγώ το κατάφερα ....με πολύ κόπο όμως....

Θέλει πολύ υπομονή και προσοχή....

Και να έχεις χρόνο μπροστά σου....γιατί όταν ξεκολλάς το σπασμένο τζαμί γίνεται κομματάκια....Και σε δυσκολεύει λίγο παραπάνω από ότι περίμενες

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω Vodafone ειχα στο s3 και Vodafone εχω ακομη και τωρα στο note.. Δεν εχω προβλημα απο σημα..

Για δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ειμαστε off topic εδω, απλα το ειπα στην Αναστασία που ειπε οτι μπορει να εχει προβλημα το τηλέφωνο.. Πάντως το τηλέφωνο δεν εχει πρόβλημα, εκτός αν ετυχε να εχει το συγκεκριμένο πρόβλημα με την κεραία...

 

Υπαρχει περιπτωση να ειναι ελλατωματικο η συσκευη?κ πως θα το τσεκαρω?(cosmote εχω). Ηφιλη μου παντως ειναι εξωτερικο κ επομενως δεν εχει καμια απο τις 3 εταιρειας!

Κ στο γραφειο δεν εχω καλο σημα ενω ενας συναδελφος μου που εχει κι αυτος cosmote κ τηλεφωνο της πλακας εχει μια χαρα σημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...