Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.μολις απεκτησα ενα s3 64gb το εχω σεταρει ολα καλα.μολις σκρολλαρω γενικοτερα το κινητο ιδιαιτερα στο αλμπουμ με τις φωτο η στη μπαρα στο πανω μερος της συσκευης...εκει που ειναι το wi-fi κτλ.....μολις σκρολλαρεις τερμα δεξια η αριστερα οταν δε μπορει να παει αλλο, εμφανιζει ενα γαλαζιο πλαισιο περιπου μισο ποντο στην οθονη..δεν επηρεαζει καμια λειτουργια στο κινητο αλλα ειναι ασχημο να το βλεπεις...ελπιζω να εγινα αντιληπτος.....ας δοκιμασει καποιος στο αλμπουμ του..και συγκεκριμενα στο αλμπουμ καμερας να παει στη τελευταια φωτο εκει που τελειωνουν και να συνεχισει να σκρολλαρει να δει αν εμφανιζεται καποιο περιεργο χρωμα...περιμενω τα φωτα σας...ευχαριστω.

 

αυτό το κάνει πάντα και δείχνει και καλά ότι είσαι στο τέλος. το κάνει παντού από τον browser μέχρι τις photo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό το κάνει πάντα και δείχνει και καλά ότι είσαι στο τέλος. το κάνει παντού από τον browser μέχρι τις photo

 

...παντως πηγα πριν λιγο σε καταστημα και τσεκαρα μερικα galaxy και γενικοτερα samsung.....και note και το κανουν ολα τα μοντελα....αλλα καμια αλλη android συσκευη.....μαλλον bug θα ειναι.το οποιο δεν εχει λυθει ποτε.....αλλα οκ δεν ενοχλει καπου λειτουργικα..μονο εμφανισιακα....και επισης εμφανιζεται και σε καποιους launchers...οπως τον nova που ειχα και αναγκαστικα να τον βγαλω γιατι εκει γινεται παααααρα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απο το eshop αυτες οι 2-3 μερες τους καποιες φορες ειναι μαγικες...(εχουν εναν δικο τους τροπο να μετρουν το χρονο)

Screen protector δεν εχει η αρχικη συσκευασια.

Για αρχη δουλεψε το και στο 10-15% πατα το μια τετραωρη φορτιση και εισαι κουκλος.

Θηκη σιγουρα κατι θα εχεις , απλα εγω χρησιμοποιω pouch .Μου αρεσει να ειναι γυμνο λεπτο οταν το χρησιμοποιω.Its up to you

 

Ναι απο eshop ειναι!!! Αδερφε μου κοψες τα ποδια τωρα!! χαχα! δεν πειραζει ας ελπιζουμε παρολα αυτα!

ισχυει ακομη η προσφορα της samsung που σ εδεινε χωρο στο dropbox με καθε νεο sΙΙΙ? Ξερεις καποιος?!

Link to comment
Share on other sites

...παντως πηγα πριν λιγο σε καταστημα και τσεκαρα μερικα galaxy και γενικοτερα samsung.....και note και το κανουν ολα τα μοντελα....αλλα καμια αλλη android συσκευη.....μαλλον bug θα ειναι.το οποιο δεν εχει λυθει ποτε.....αλλα οκ δεν ενοχλει καπου λειτουργικα..μονο εμφανισιακα....και επισης εμφανιζεται και σε καποιους launchers...οπως τον nova που ειχα και αναγκαστικα να τον βγαλω γιατι εκει γινεται παααααρα πολυ...

 

Δεν είναι bug ούτε κάτι παράλογο είναι μια καινοτομία της samy και απλά σου δείχνει οτι ''δεν εχει παρα πέρα mμην το παιδεύεις '' .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug ούτε κάτι παράλογο είναι μια καινοτομία της samy και απλά σου δείχνει οτι ''δεν εχει παρα πέρα mμην το παιδεύεις '' .

 

ναι οκ δε διαφωνω αν προκειται για καινοτομια,απλα ειναι ασχημο να σκρολλαρεις στις φωτο για παραδειγμα και οταν τελειωνουν η τελευταια να γινεται σχεδον η μιση μπλε εστω και στιγμιαια…απλα θεωρησα σωστο να κοιταξω και αλλες συσκευες και οταν εφταναν στο "τερμα"…..εκει σταματαγαν…απλα…χωρις καποιο χρωματικο εφφε και χωρις να παραμορφωνουν την οθονη…παντως η συσκευη δευτερη μερα που την εχω…….φυσαει.ισως η καλυτερη συσκευη που ειχα και εχω αλλαξει πολλες..

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ δε διαφωνω αν προκειται για καινοτομια,απλα ειναι ασχημο να σκρολλαρεις στις φωτο για παραδειγμα και οταν τελειωνουν η τελευταια να γινεται σχεδον η μιση μπλε εστω και στιγμιαια…απλα θεωρησα σωστο να κοιταξω και αλλες συσκευες και οταν εφταναν στο "τερμα"…..εκει σταματαγαν…απλα…χωρις καποιο χρωματικο εφφε και χωρις να παραμορφωνουν την οθονη…παντως η συσκευη δευτερη μερα που την εχω…….φυσαει.ισως η καλυτερη συσκευη που ειχα και εχω αλλαξει πολλες..

 

ΟΚ σεβαστό!! Και τα καλύτερα gurmet φαγητα δεν αρέσουν σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα θέμα πριν κάνα μηνά είχε μείνει απο μπαταριά, το πάτησα να ανοίξει και έκλεισε αμέσως

το έβαλα σε φορτιστή και μόλις το άνοιξα έβγαζε ενα μήνυμα για τη κωδικοποίηση οτι απέτυχε και τελικά έκανα επαναφορά για να δουλέψει.

 

μετά άρχισε τα παγώματα πρέπει να βγάλω τη μπαταριά για να ξεκολλήσει(άπλα δεν θυμάμαι αν το έκανε,λογικά όχι, αμέσως)

αρα πρέπει να κάνω ενα backup και φορματ.

 

ρε παιδιά θυμίστε μου κάτι γιατί εχω καιρό να κάνω backup

μεσώ kies γίνεται πλήρες backup και δεδομένα και όλα?κάτι σαν το titanium?

θέλω να έρθουν όλα όπως πριν δηλαδή και εφαρμογές και σημειώσεις και παιχνίδια με τη πρόοδο που έχω και τα λοιπά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο eshop ειναι!!! Αδερφε μου κοψες τα ποδια τωρα!! χαχα! δεν πειραζει ας ελπιζουμε παρολα αυτα!

ισχυει ακομη η προσφορα της samsung που σ εδεινε χωρο στο dropbox με καθε νεο sΙΙΙ? Ξερεις καποιος?!

ναι η προσφορά ισχύει !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ψάχνει ένας κολλητός να βρει digitizer για το άσπρο S3. Θέλει μόνο digitizer, όχι πακέτο με οθόνη. Εκτός από ebay, υπάρχει τρόπος να βρεθεί αυτό πουθενά στην Αθήνα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν ξερω αν εχει γινει αναφορα στο θεμα αλλα εχω αγορασει το Galaxy S III 32 GB τον Αυγουστο και εδω και καμποσο καιρο οταν αρχιζει να ζοριζεται το κινητο (κυριως browsing & facebook το γονατιζουν) και να ζεσταινεται αμεσα κολλαει,μετα απο λιγο μαυριζει η οθονη και τελος κανει reboot. Τι εχει παθει? Δεν νομιζω πως ειμαι μονο εγω που το εχω οποτε αν εχει αναφερθει καποιος ηδη στο προβλυμα ζητω συγγνωμη για το σπαμ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν ξερω αν εχει γινει αναφορα στο θεμα αλλα εχω αγορασει το Galaxy S III 32 GB τον Αυγουστο και εδω και καμποσο καιρο οταν αρχιζει να ζοριζεται το κινητο (κυριως browsing & facebook το γονατιζουν) και να ζεσταινεται αμεσα κολλαει,μετα απο λιγο μαυριζει η οθονη και τελος κανει reboot. Τι εχει παθει? Δεν νομιζω πως ειμαι μονο εγω που το εχω οποτε αν εχει αναφερθει καποιος ηδη στο προβλυμα ζητω συγγνωμη για το σπαμ.

 

Κανε ενα factory reset (αν δεν έχεις κάνει ) και αν συνεχίζει το πας για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες , μετά απο αδράνεια ή και μετά απο βαριά χρήση μου κολλάει το κινητό και βγάζει αυτό το μήνυμα. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ξεκίνησε αφότου πείραξα κάτι στην διαχείριση εφαρμογών, κατάργησα κάποια ενημέρωση μάλλον. Γνωρίζει κανείς πως να το λύσω;

 

http://i1246.photobucket.com/albums/gg618/FULLHD/Screenshot_2013-05-27-14-44-15.png"]http://i1246.photobucket.com/albums/gg618/FULLHD/Screenshot_2013-05-27-14-44-15.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είμαι.

 

Δοκίμασε να σβήσεις τα δεδομένα από το Google Play store μέσα από τη διαχείριση εφαρμογών

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις τα δεδομένα από το Google Play store μέσα από τη διαχείριση εφαρμογών

 

Εντάξει, το έκανα και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω βαλει την εφαρμογη font installer κατεβαζω μια γραμματοσειρα και μου λεει να κανω ρεσταρτ το κανω και κολλαει στο μπουτ ανιματιον.ειμαι ρουτ κλπ εχει κανεις παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω βαλει την εφαρμογη font installer κατεβαζω μια γραμματοσειρα και μου λεει να κανω ρεσταρτ το κανω και κολλαει στο μπουτ ανιματιον.ειμαι ρουτ κλπ εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Κατέβασε απο εδω fonts και βάλε αυτήν που θέλεις , είναι σε apk .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε μία φίλη που είναι σίγουρη, ότι τράβηξε βίντεο σε οριζόντια θέση της το αναπαράγει κάθετα σε μικρή οθόνη, είναι δυνατόν?

Υπάρχει δυνατότητα χωρίς υπολογιστή μέσα από το τηλέφωνο να αλλάξει η κατεύθυνση του βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε μία φίλη που είναι σίγουρη, ότι τράβηξε βίντεο σε οριζόντια θέση της το αναπαράγει κάθετα σε μικρή οθόνη, είναι δυνατόν?

Υπάρχει δυνατότητα χωρίς υπολογιστή μέσα από το τηλέφωνο να αλλάξει η κατεύθυνση του βίντεο?

 

Αν πρεπει να το γυρίσει 90 για να φαίνεται κανονικά (δηλαδή τώρα φαίνονται όλα περιστραμμενα) τότε υπάρχουν προγράμματα να γυρίσει. Αν η εικόνα είναι χωρίς περιστροφή, (είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αυτό είναι) τότε το τράβηξε όρθιο. Εκεί θέλει crop για να γεμίζει την οθόνη.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιει κανεις task killer για να κλεινει τις εφαρμογες που δεν χρειαζονται?

 

Όχι μην βάλεις task killer!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στον Νικο στο extreme-mobile,ενα πενακι για το s3.Το εχει παρει κανεις να μας πει αν δουλευει καλα?
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο εδω και 2 βδομαδες.....βγαινω απο το αμαξι και κραταω στα χερια μου καμια 10αρια πραγματα...παω να κλειδωσω το αμαξι κια μου φευγει το κινητο.πριν σκασει στο εδαφος με το ποδι του ριχνω ενα ελαφρυ πλασε για να μετριασω την κρουση της πτωσης .....το κινητο σκαει στο εδαφος-φευγει η θηκη και σερνεται με τη πλατη για λιγο....

 

αποτελεσμα γρατζουνιες μονο στη πλατη του κινητου....ουτε στο bezel ουτε φυσικα στην οθονη!

 

και μετα μου λενε να αγορασω κινητο με αλουμινια και γυαλια.....τωρα με 10 ευρω απο ebay παρηγγειλα αυθεντικο καπακι και καθαρισα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...