Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γτ δεν με βολεύει..

 

Home Button Shortcut ή Multitask Shortcut

Υπάρχουν και άλλα προγράμματα, αλλά δεν τα θυμάμαι αυτήν την στιγμή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξέρετε κάποια εφαρμογή που να μας επιτρέπει να εμφανίζονται οι ανοιχτές εφαρμογές για να μην χρησιμοποιώ το home button?

 

Εγώ χρησιμοποιώ την RecentApps απο το play store κορυφή είναι φίλε μου δοκιμασέ την:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου πρόσφατα αγόρασε το συγκεκριμένο κινητό μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ μια καλή ρομ; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε κάποια εφαρμογή που να μας επιτρέπει να εμφανίζονται οι ανοιχτές εφαρμογές για να μην χρησιμοποιώ το home button?

Advanced task killer και recent apps. Απο το play store παντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Επειδη δεν ειμαι και πολυ καλος με αυτα και το κινητο το αποκτησα προσφατα, ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να του φορεσω custom rom και ποια ειναι οσο γινεται πιο σταθερη και αν το jkay deluxe απο XDA προοριζεται για την επισημη rom η για πειραγμενη; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το stock εικονίδιο της μπαταρίας;Είμαι με official rom και root.

 

Διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1995320

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την official leak 4.2.1 για το S3 να μας πεί εντυπώσεις; Γι'αυτήν εδώ http://www.sammobile.com/2013/02/22/i9300xxufmb3-galaxy-s-iii-android-4-2-1-jelly-bean-leaked-firmware/ αναφέρομαι

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εντυπωσιασμένος. Το κινητό είναι πολύ καλό, και σε ανταπόκριση και σε αντοχές (μπαταρία). Έχω ωστόσο το εξής πρόβλημα: διαβάζοντας το νήμα και παίζοντας με το μενού έφτασα στο post #7921 που περιγράφει πώς μπορούμε να περάσουμε νεότερο firmaware για την κάμερα. Ακολούθησα τις οδηγίες, έκανα τα βήματα σωστά αλλά από τότε η κάμερα εμφανίζει την εικόνα ανεστραμμένη (το πάνω κάτω) και οι φωτογραφίες που βγαίνουν είναι και αυτές ανάποδα. Έκανα κατάργηση της αυτόματης περιστροφής και ξανα-ενεργοποίηση καθώς και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς αποτέλεσμα. Έβγαλα και τη μπαταρία και την ξανάβαλα χωρίς να αλλάξει κάτι. Το αρχικό firmware ήταν ZDFE(κάτι). Ξέρει κάποιος αν υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά ξέρει κανείς τρόπο να χρησιμοποιήσω το KIES σε Ubuntu;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

@ tetra1982

Νομίζω μόνο με virtual box. Πάντως αν θες να κάνεις μεταφορά αρχείων γίνεται απροβλημάτιστα (εγώ τουλάχιστον σε debian απλά συνέδεσα το τηλέφωνο στο υπολογιστή και έκανα copy-paste). Για μουσική μπορεί να δουλεύει και ο rhythmbox. Δεν το δοκίμασα αλλά είδα ότι αναγνώρισε ότι υπάρχει συνδεδεμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

@ tetra1982

Νομίζω μόνο με virtual box. Πάντως αν θες να κάνεις μεταφορά αρχείων γίνεται απροβλημάτιστα (εγώ τουλάχιστον σε debian απλά συνέδεσα το τηλέφωνο στο υπολογιστή και έκανα copy-paste). Για μουσική μπορεί να δουλεύει και ο rhythmbox. Δεν το δοκίμασα αλλά είδα ότι αναγνώρισε ότι υπάρχει συνδεδεμένη συσκευή.

 

Τhx φίλος. Είχα καιρό το Ubuntu σε vmware και τώρα σκέφτομαι να περάσω σε linux. Απλά το KIES το θέλω για τα update!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εντυπωσιασμένος. Το κινητό είναι πολύ καλό, και σε ανταπόκριση και σε αντοχές (μπαταρία). Έχω ωστόσο το εξής πρόβλημα: διαβάζοντας το νήμα και παίζοντας με το μενού έφτασα στο post #7921 που περιγράφει πώς μπορούμε να περάσουμε νεότερο firmaware για την κάμερα. Ακολούθησα τις οδηγίες, έκανα τα βήματα σωστά αλλά από τότε η κάμερα εμφανίζει την εικόνα ανεστραμμένη (το πάνω κάτω) και οι φωτογραφίες που βγαίνουν είναι και αυτές ανάποδα. Έκανα κατάργηση της αυτόματης περιστροφής και ξανα-ενεργοποίηση καθώς και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς αποτέλεσμα. Έβγαλα και τη μπαταρία και την ξανάβαλα χωρίς να αλλάξει κάτι. Το αρχικό firmware ήταν ZDFE(κάτι). Ξέρει κάποιος αν υπάρχει λύση;

 

Εβαλες λάθος αναβάθμιση, υπάρχουν δύο διαφορετικές "κάμερες", διαφορετικό hardware δηλαδή. Ψάξε πάλι στα μηνύματα να βρείς και να περάσεις τη σωστή

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση σχετικα με ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το s3 μου...

Το προβλημα ειναι οτι ξαφνικα τις τελευταιες 3-4 μερες μειωθηκε υπερβολικα η διαρκεια της μπαταριας...

Με τη χρηση που κανω στο κινητο, παντοτε το φορτιζα καθε δευτερο βραδυ, κρατουσε δηλαδη 2 μερες η μπαταρια...

Τις τελευταιες μερες και ανευς λογου και αιτιας η μπαταρια με το ζορι βγαζει μια μερα...

Σημερα ας πουμε το μεσημερι βγηκε το κινητο απο το φορτιστη, πληρως φορτισμενο, και τωρα μετα απο περιπου 9 ωρες το φοριζω παλι...

Σε αυτο το 9ωρο χρησης, το κινητο δεν χρησιμοποιηθηκε σχεδον καθολου...

Καθολου σερφαρισμα και κλειστο το wifi..

Οποτε ειναι σιγουρο οτι κατι δεν παει καλα, με σχεδον μηδαμηνη χρηση δεν ειναι δυνατο μετα απο 9-10 ωρες να θελει φορτισμα το κινητο...

 

Εκανα και επανεκινηση της συσκευης, μηπως εχει φαει κανενα "κολλημα", αλλα τιποτα.....

 

Το κινητο φοραει την 4.1.2 και ειναι εντελως απειραχτο...

 

Υπαρχει περιπτωση η μπαταρια να τα "εφτυσε" ετσι ξαφνικα??

 

Δεν ξερω αν εχει πειραχτει καποια ρυθμιση τι να πω...

 

Να το παω για αλλαγη μπαταριαςμε την εγγυηση, η υπαρχει κατι να δοκιμσω μπας και στρωσει η κατασταση πριν την εσχατη λυση??

Edited by picollo
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως δεν έβαλες κάποια εφαρμογή και στο δημιούργησε?

Θυμάμαι το έκανε και στο δικό μου κάποια φάση, και θυμήθηκα πως είχα εγκαταστήσει κάτι live wallpapers. Τα ξήλωσα και έστρωσε πάλι..

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως δεν έβαλες κάποια εφαρμογή και στο δημιούργησε?

Θυμάμαι το έκανε και στο δικό μου κάποια φάση, και θυμήθηκα πως είχα εγκαταστήσει κάτι live wallpapers. Τα ξήλωσα και έστρωσε πάλι..

 

Εκανα κατι update η αληθεια ειναι τις τελευταιες μερες, σε κατι παιχνιδια και εφαρμογες που ειχα ηδη εγκατεστημενα στο τηλεφωνο, αλλα δεν ξερω αν ειναι απο εκει και αν οφειλεται εκει ποια απο ολες τιε εφαρμογες μπορει να ειναι!

 

Καμια καινουργια εφαρμογη δεν θυμαμαι να εγκατεστησα τις τελευταιες μερες παντως!

Link to comment
Share on other sites

Όταν κοιτάς στις ρυθμίσεις,στη μπαταρία ποιά εφαρμογή βλέπεις ότι καταναλώνει περισσότερη ενέργεια..?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Πέρασα από το xda ένα stock toggle mod και ένα εικονίδιο μπαταρίας.Το θέμα είναι οτί κάθε φορά που ανοίγω το τηλ από τελείως κλειστό ή το κάνω επανεκκίνηση,μου βγάζει αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος και μετά ανοίγει.Είναι φυσιολογικό αυτό ή κάτι δεν πάει καλά; Edited by kiots
Link to comment
Share on other sites

Όταν κοιτάς στις ρυθμίσεις,στη μπαταρία ποιά εφαρμογή βλέπεις ότι καταναλώνει περισσότερη ενέργεια..?

 

H οθονη 38% (την εχω και μονιμα τερμα την φωτηνοτειτα)..

Το αμεσως επομενο ειναι το "Συστημα Android" 14%...

Link to comment
Share on other sites

H οθονη 38% (την εχω και μονιμα τερμα την φωτηνοτειτα)..

Το αμεσως επομενο ειναι το "Συστημα Android" 14%...

 

πηγαινε καλυτερα ρυθμισεις- διαχειριστης εφαρμογων-σε εκτελεση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά ξέρει κανείς τρόπο να χρησιμοποιήσω το KIES σε Ubuntu;

 

Ubuntu beta custom εννοείς σε Note II; Ή εννοείς ότι στο pc έχεις Ubuntu και θέλεις μέσω Kies να συνδέσεις το κινητό;Για το 1ο προφανώς θα πρέπει να το υποστηρίζει ο kernel. Για το δεύτερο ψάξε στο google για Download Samsung Kies Ubuntu και αν το έχει θα το δείς και στην επίσημη σελίδα της Samsung

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θεμα πολλες φορες δεν κρατα τις προεπιλογές μου και παντα δεν κρατα τους tsf και next launcher καθε φορα που ανοιγω(Απο τελείως κλειστο) το κινητο μου ζητά να επιλέξω ενω εχω επιλέξει να ανοίγει παντα με τον ίδιο.Αυτο μου το κανει και με καποια αλλα οπως τα link με τι πρόγραμμα να ανοίγουν κ.λ.π.

Αφου επιλέξω να ανοίγει παντα π.χ. με Next launcher παντα μου βγάζει ενα μήνυμα, την εκκαθάριση δεν την βρήκα, βρήκα επαναφορά ρυθμίσεων αλλα τιποτα παλι, το κανει ,εκανα και επαναφορά εργοστασιακών αλλα πάλι τίποτα υπάρχει λύσει?

http://img594.imageshack.us/img594/9041/20130318080901.png

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ τον ήχο κλήσης να τον κάνω να χτυπάει απευθείας δυνατά και όχι να ανεβαίνει σταδιακά η ένταση του ήχου κλησης . Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω την ρύθμιση αυτή γιατί την ψάχνω και δεν τη βρίσκω .
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ τον ήχο κλήσης να τον κάνω να χτυπάει απευθείας δυνατά και όχι να ανεβαίνει σταδιακά η ένταση του ήχου κλησης . Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω την ρύθμιση αυτή γιατί την ψάχνω και δεν τη βρίσκω .

 

Άδικα ψάχνεις, δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ πηρα και γω τα 50 gb απο το dropbox.εχω μια ερωτηση ομως.Εστω οτι εχω 5 gb φωτογραφίες.Εστω οτι τις ανεβάζω στο dropbox μέσω του σταθερού pc μου ωστε να μπορω να τις βλέπω και απο το galaxy μου.Αν χαλάσει για τους χ ψ* λόγους ο σκληρός δίσκος του υπολογιστη η αναγκαστω να κανω format αυτό σημαίνει οτι μόλις πάω να μπω στο dropbox απο το κινητο μου δε θα υπάρχει καμια φωτογραφία απο αυτες που εβλεπα πριν?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...