Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα περιεργο θεματακι που συνεβη σημερα το βραδυ.Το εβαλα για φορτιση στις 12 το βραδυ και στις 7 που σηκωθηκα ενω ηταν στη πριζα κανονικα ειχε

Κοίταξες το φορτιστή μήπως είναι από εκεί το πρόβλημα σου;

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση. Εχω αρχίσει (μετά απο καιρό που δεν το έκανα λόγω βαρεμάρας) να φτιάχνω filters/labels στο Gmail μου. Έφτιαξα το πρώτο filter για τα notifications του Facebook (τα οποία θέλω μεν να έρχονται αλλά οχι στο inbox για να μου σπάνε τα νεύρα) και μέχρι εδω όλα καλά. Δεν εμφανίζονται καν, τα πάει κατευθείαν εκει κτλ κτλ.

 

Το θέμα είναι όταν τα notifications έρχονται στο κινητό. μέχρι τώρα, μετά απο λίγα δευτερόλεπτα χτύπαγε το κινητό. τώρα όμως δεν χτυπάει. Υπάρχει περίπτωση να έχω τα notifications στο filter και να εχω και ειδοποιήσεις;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Σήμερα άλλαξα πληκτρολόγιο και έβαλα το swiftkey keyboard αλλά έχω ενα θέμα.. όταν πατάων send το μήνυμα μου εμφανίζει κάθε φορα "Message may be corrupted on recipient device. Change input mode to automatic" Τι λάθος έχω κάνει?

 

Επίσης που μπορώ να δω τις λεπτομέριες από το κινητό για τον επεξεργαστή, δηλαδή ονομασία του.

 

Μπες στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου και βαλε το change input se automatic όπως λεει. Για τα υπόλοιπα πηγαιντρ ρυθμίσεις και μετά στο τελευταίο about device έχεις τις πληροφορίες που θες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.χθες μολις εγραφα πως με την τελευταια αναβαθμιση εχω παρατηρησει αργει το κινητο γενικα αλλα δενε χω προβλημα με την μπαταρια.αμ δε!ο εξυπνος ειμαι εγω;;που λετε απο χθες το βραδυ εχει ξεκινησει κατι κουλα.το κινητο επειδη το χω 3 μηνες ξερω πως συμπεριφερεται πλεον.τι εννοω;εβγαζα το φορτιστη πρωι 8 η ωρα ηταν στο 100% η μπαταρια κ αν δεν το χρησιμοποιηουσα καθολου δλδ σε κατασταση αδρανειας το βραδυ ηταν 85% περιπου.με λογικη χρηση για να τελειωνω το βραδυ 12 η ωρα ηταν στο 30% ξερω γω.χθες παιδες εντελως ξαφνικα ενω 11 η ωρα το βραδυ ηταν στο 40% (8 το πρωι ηταν 100 %) στις 11.30 πεφτει 23% και στις 1 τη νυχτα 5%!!!!χωρις να το δουλευω.το φορτιζω ολη νυχτα και τωρα το πρωι βγαζω το φορτιστη 6.20 το πρωι και 9.25 που ειμαστε τωρα η μπαταρια ειναι 89% χωρις να το εχω αγγιξει καν.οποιος γνωριζει κατι ας μου ανοιξει τα ματια..ευχαριστω!:wacko:

 

Κι εμενα τα ιδια εκανε. Μπες μεσα απο τις ρυθμισεις το εικονιδιο Μπαταρια για να δεις ποια εφαρμογη στην καταναλωνει. Στην δικη μου περιπτωση ηταν αυτη (com.sec.android.providers.downloads) και καποια αλλη που ειχε να κανει με την καρτα μνημης που ελεγχει τα αρχεια με προστασια DRM

Τις απενεργοποιησα και το προβλημα λυθηκε μερικως γιατι οταν βαζω την καρτα μνημης ξαναρχιζουν. Αστα προβλημα. Ελπιζω να λυθει. Α ειμαι με stock jellybean 4.1.2 με την τελευταια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα τις τελευταίες μέρες "πίνει" χωρίς να κάνω τίποτα. Τώρα που είδα τη μπαταρία στις ρυθμίσεις είδα ότι το "Υπηρεσία ΕΚΠ" ειναι στο 44%. Τι στο καλό είναι αυτή η υπηρεσία? Δεν έχω το bluetooth ανοιχτό πάντως. Το NFC είναι. Μάλλον αυτό έκανε τη ζημιά. Άντε να δούμε. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου και βαλε το change input se automatic όπως λεει. Για τα υπόλοιπα πηγαιντρ ρυθμίσεις και μετά στο τελευταίο about device έχεις τις πληροφορίες που θες.

 

Τελικά δεν υπάρχεθ αυτή η επιλογή του change input σε automatic οπως λέει. Όπως και στο about device δεν λέει ποιον επεξεργαστή έχω.. Επειδή το είχα πάρει root το κινητό και επειδή έκανα κάτι οδηγίες και πέρασα μόνος μου υποτίθεται την official rom της samsung πως μπορώ να ελένξω ότι όντως έχω την official rom? υποψιάζομαι μήπως έχω κάνει κανένα λάθος με την ρομ και έχω αυτό το θέμα

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν υπάρχεθ αυτή η επιλογή του change input σε automatic οπως λέει. Όπως και στο about device δεν λέει ποιον επεξεργαστή έχω.. Επειδή το είχα πάρει root το κινητό και επειδή έκανα κάτι οδηγίες και πέρασα μόνος μου υποτίθεται την official rom της samsung πως μπορώ να ελένξω ότι όντως έχω την official rom? υποψιάζομαι μήπως έχω κάνει κανένα λάθος με την ρομ και έχω αυτό το θέμα

 

Για να αλλάξεις την μέθοδο εισαγωγής( input mode ) πήγαινε στα μηνύματα >ρυθμίσεις μέθοδο εισαγωγής >και άλλαξε το .

Για το δεύτερο που ρωτάς διάβασε το FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να απενεργοποιήσω κάποιες εφαρμογές του συστήματος όταν κάνει boot το κινητό και να τις ανοίγω εγώ όποτε και άμα θέλω?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να απενεργοποιήσω κάποιες εφαρμογές του συστήματος όταν κάνει boot το κινητό και να τις ανοίγω εγώ όποτε και άμα θέλω?

 

Startup Manager ή το Autostarts απο το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα τα ιδια εκανε. Μπες μεσα απο τις ρυθμισεις το εικονιδιο Μπαταρια για να δεις ποια εφαρμογη στην καταναλωνει. Στην δικη μου περιπτωση ηταν αυτη (com.sec.android.providers.downloads) και καποια αλλη που ειχε να κανει με την καρτα μνημης που ελεγχει τα αρχεια με προστασια DRM

Τις απενεργοποιησα και το προβλημα λυθηκε μερικως γιατι οταν βαζω την καρτα μνημης ξαναρχιζουν. Αστα προβλημα. Ελπιζω να λυθει. Α ειμαι με stock jellybean 4.1.2 με την τελευταια αναβαθμιση.

 

εμενα μου εβγαλε με διαφορα οπως μπορεις να δεις στην εικονα οτι την μπαταρια μου την τρωει ενα αρχειο gpsd.ξερει κανενας ρε παιδια;;κοιταξτε την φωτο αν μπορειτε!!!

 

https://www.dropbox.com/s/svjpyknduidzf7n/2013-02-21%2018.21.13.png

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να απενεργοποιήσω κάποιες εφαρμογές του συστήματος όταν κάνει boot το κινητό και να τις ανοίγω εγώ όποτε και άμα θέλω?

 

Μπορείς να πας ρυθμίσεις εφαρμογές όλες και από εκεί μέσα να απενεργοποιήσεις οποίες δεν θες να τρέχουν..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εβγαλε με διαφορα οπως μπορεις να δεις στην εικονα οτι την μπαταρια μου την τρωει ενα αρχειο gpsd.ξερει κανενας ρε παιδια;;κοιταξτε την φωτο αν μπορειτε!!!

 

https://www.dropbox.com/s/svjpyknduidzf7n/2013-02-21%2018.21.13.png

 

Gpsd

Κλείσε το Gps ή βρες ποιες εφαρμογές το χρησιμοποιούν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Startup Manager ή το Autostarts απο το play .

 

ΟΚ θα δοκιμάσω ευχαριστώ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σήμερα παρέλαβα το flex που είχα παραγγείλει απο το ebay για να κανω 2 καρτο το κινητό αλλα δύστυχος δεν δουλεύει, μήπως καποιος εχει αγοράσει απο καπου αλλου καποιο παρόμοιο η το ιδιο και του δουλεύει?

 

http://www.ebay.com/itm/261152057809?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε κάτι εντελώς κουλό. Με ακουστικά ενώ παίζει κανονικά ραδιόφωνο όταν πάω να δω κάποιο YouTube ή μουσική από το player pro απλά δεν ακούω τίποτα λες και τα ακουστικά είναι νεκρά.. Δοκίμασα και με άλλα ακουστικά αλλά ακριβώς τι ίδιο.. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Έχει τύχει σε κάποιον? Στοκ είμαι σε 4.1.2 και δεν έχω περάσει κάποιο mod για αύξηση ήχων κτλ :confused:

 

Edit, έφτιαξε μετά από restart με wipe cache.. Ίσως να έφαγε κάποιο κόλλημα γιατί νωρίτερα πέρασα τον Perseus kernel.. Πάντως αγχωθηκα προς στιγμήν!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο το wifi φιλε μου.. Εγω παντα ειμαι συνδεμενος η με wifi η data και σε 2 - 2,5 ωρες ειμουν full με το s3..

Το προβλημα αυτο το ειχα στο s2, και την τριτη φορα που μου το εκανε το πηγα στο service και μου αλλαξαν πρωτα τον φορτιστη, μετα μου το ξανα εκανε και μου αλλαξαν μπαταρια και εστρωσε...

 

Και εγω το εχω ξεχασει και αλλες φορες το wifi και δεν ειχα θεμα.Εχω δευτερη μπαταρια αχρησιμοποιητη αλλα δεν θελω ακομα να την βαλω.Θα το παρατηρησω αυτες τις μερες.

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν μόνιτορ για εξωτερική πηγή; Αν συνδεθεί δηλαδή μέσω usb με ένα στικάκι που να έχει είσοδο rca (σαν το EzCap), αν μπορείς να συνδέσεις εκεί κάποια πηγή βίντεο (κάμερα, τηλεοπτικό ή δορυφορικό δέκτη κλπ) και να βλεπεις το σήμα στην οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν μόνιτορ για εξωτερική πηγή; Αν συνδεθεί δηλαδή μέσω usb με ένα στικάκι που να έχει είσοδο rca (σαν το EzCap), αν μπορείς να συνδέσεις εκεί κάποια πηγή βίντεο (κάμερα, τηλεοπτικό ή δορυφορικό δέκτη κλπ) και να βλεπεις το σήμα στην οθόνη;

 

Τα παντα υπάρχουν

 

http://www.ebay.com/itm/MHL-to-HDMI-Video-Media-Playback-On-HDTV-Samsung-Galaxy-S3-i9300-/281001407677?pt=PDA_Accessories&hash=item416cfd34bd

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν μόνιτορ για εξωτερική πηγή; Αν συνδεθεί δηλαδή μέσω usb με ένα στικάκι που να έχει είσοδο rca (σαν το EzCap), αν μπορείς να συνδέσεις εκεί κάποια πηγή βίντεο (κάμερα, τηλεοπτικό ή δορυφορικό δέκτη κλπ) και να βλεπεις το σήμα στην οθόνη;

 

Δε νομίζω ότι γίνεται.

 

 

Το αντίθετο ζήτησε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ρωτάω για το ανάποδο από το mhl interface...

 

Κάτι άλλο, δυσλειτουργεί το Skype τελευταία, δεν συνδέεται ή όταν συνδεθεί μετά κλείνει.. Είναι πρόβλημα γενικότερο όπως βλέπω και στα σχόλια στο play ή παίζει κάτι με το δικό μου μηχάνημα, ίσως κάποιο conflict με κάποια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο, δυσλειτουργεί το Skype τελευταία, δεν συνδέεται ή όταν συνδεθεί μετά κλείνει.. Είναι πρόβλημα γενικότερο όπως βλέπω και στα σχόλια στο play ή παίζει κάτι με το δικό μου μηχάνημα, ίσως κάποιο conflict με κάποια εφαρμογή;

 

Δεν εχω προβλημα με το skype, η γυναικα μου εχει το S2 κι εγω το Note και μιλαμε κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να έχω ορθογραφικό έλεγχο στα μηνύματα και να στέλνω 160 ελληνικούς χαρακτήρες με το πρόγραμμα μηνυμάτων που έχει η samsung?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις την καινουργια XXEMB1 της Αγγλιας εχει καμια διαφορα????

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η πρώτη 4.2.1 leaked

http://www.sammobile.com/2013/02/22/i9300xxufmb3-galaxy-s-iii-android-4-2-1-jelly-bean-leaked-firmware/

 

Κατεβάζω αμέσως και flashαρω , αν το hotfile με αφήσει

 

Νεο λινκ στο mega

 

https://mega.co.nz/#!c9kkRYjR!GUEq_ig9dC1eNcNJZq6egDwxRmE-C1grOmaTd2m0cFY

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...