Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλες έχουν.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση....θα την περασω αμεσως...απλα ρωτησα γιατι ενας φιλοςμου περασε την xxema2 αλλα της Σιγκαμπουρης η κατι τετοιο και ειχε μονο αγγλικα και κατι κινεζικα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το kies

Μου λεει οτι δεν επιτρεπει την αναβαθμοση του τηλ το τηλ εχει γινει στο παρελθον ροοτ τωρα ειναι ανρουτ επισης φοραγε custom rom κ εκανα ανακτιση απο το kies αλλα οταν παω να δω μηπως εχεο ερθει καμια αλλη μου λεει οτι δεν μπορει να το αναβαθμισει πρεπει να του περασω την αρχικη του ρομ?που ξερω πια ηταν??παιζει ρολο η χωρα προελευσης?εμενα ειναι απο μαροκο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το kies

Μου λεει οτι δεν επιτρεπει την αναβαθμοση του τηλ το τηλ εχει γινει στο παρελθον ροοτ τωρα ειναι ανρουτ επισης φοραγε custom rom κ εκανα ανακτιση απο το kies αλλα οταν παω να δω μηπως εχεο ερθει καμια αλλη μου λεει οτι δεν μπορει να το αναβαθμισει πρεπει να του περασω την αρχικη του ρομ?που ξερω πια ηταν??παιζει ρολο η χωρα προελευσης?εμενα ειναι απο μαροκο

 

Διάβασε το επισημασμένο θέμα [Διάβασε πριν ρωτήσεις].

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Οταν το τηλέφωνο το έχω στη τσέπη και απανταω με το Bluetooth η οθόνη ξεκλειδώνει με αποτέλεσμα να πατιουνται διάφορα πλήκτρα. Πως γίνεται να μην ενεργοποιείται (ξεκλειδωνει) η οθόνη όταν απανταω απο το Bluetooth; ( galaxy s3 με λογισμικό jb)

Επίσης πολλές φορές θέλω να πάρω κάποιο τηλέφωνο απο κάποια Ιστοσελιδα το iOS αναγνώριζε ότι ήταν νούμερο και σου έδινε τη δυνατότητα πατώντας πάνω σε αυτο να το καλεσεις ή εναλλακτικά μπορούσες να το κανεις copy paste στον dialer του τηλεφώνου. Εδω υπάρχει αυτή η δυνατότητα; Αν ναι πως μπορώ να την ενεργοποιησω; Δε μπορώ να τη βρω πουθενά.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

S3 φίλου μου, αγορασμένο πριν 2 μερες απο ιντερνομαγαζο, Γερμανικό, χωρίς Ελληνικό πληκτρολόγιο, εχει πρόβλημα με το wifi.. Bλεπει ολα τα δίκτυα, προσπαθεί να συνδεθεί άλλες φορές χωρίς επιτυχία, και άλλες λεει οτι συνδέθηκε αλλα σελίδες δεν ανοίγει.. Το έκανα επαναφορά, αλλά τίποτα... Εχει την 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

S3 φίλου μου, αγορασμένο πριν 2 μερες απο ιντερνομαγαζο, Γερμανικό, χωρίς Ελληνικό πληκτρολόγιο, εχει πρόβλημα με το wifi.. Bλεπει ολα τα δίκτυα, προσπαθεί να συνδεθεί άλλες φορές χωρίς επιτυχία, και άλλες λεει οτι συνδέθηκε αλλα σελίδες δεν ανοίγει.. Το έκανα επαναφορά, αλλά τίποτα... Εχει την 4.1.2

 

Εγω θα ελεγα να το πας πισω η στο service, αν σου πουν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα κ.λ.π (που δεν πιστευω), περνα την ιδια ρομ απο πανω με odin μηπως και στρωσει...

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να απενεργοποιησω το Choose input mode καθε φορα που ανοιγει το πληκτρολογιο?

Αυτο που μου εμφανιζει στο task bar εννοω συνεχεια.

Εχω ξετσεκαρει τη βλακεια το google voice typing και τσεκαρεται μονο του παλι με αποτελεσμα να μου πεταει παλι στο task βαρ να επιλεξω μεθοδο εισαγωγης. Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

S3 φίλου μου, αγορασμένο πριν 2 μερες απο ιντερνομαγαζο, Γερμανικό, χωρίς Ελληνικό πληκτρολόγιο, εχει πρόβλημα με το wifi.. Bλεπει ολα τα δίκτυα, προσπαθεί να συνδεθεί άλλες φορές χωρίς επιτυχία, και άλλες λεει οτι συνδέθηκε αλλα σελίδες δεν ανοίγει.. Το έκανα επαναφορά, αλλά τίποτα... Εχει την 4.1.2

 

απο που ειναι αγορασμενο?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Διπλο κλικ στην αυξηση ηχου των ακουστικων,σε παει στο επομενο τραγουδι....με τη μειωση ηχου σε παει στο προηγουμενο...

Στο ραδιο δεν το εχω δοκιμασει και δεν τα εχω μαζι μου τα ακουστικα για να σου πω......

 

έχεις κάνει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση φίλε μου? γιατί το πατάω όπως λες αλλά δεν μου αλλάζει τραγούδι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,εχω κανει αρκετες φορες επαναφορα ρυθμισεων μετα απο update,λετε να δημιουργηθει προβλημα στην συσκυεη?

 

Τίποτα δεν θα πάθει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

S3 φίλου μου, αγορασμένο πριν 2 μερες απο ιντερνομαγαζο, Γερμανικό, χωρίς Ελληνικό πληκτρολόγιο, εχει πρόβλημα με το wifi.. Bλεπει ολα τα δίκτυα, προσπαθεί να συνδεθεί άλλες φορές χωρίς επιτυχία, και άλλες λεει οτι συνδέθηκε αλλα σελίδες δεν ανοίγει.. Το έκανα επαναφορά, αλλά τίποτα... Εχει την 4.1.2

 

Εμενα παντως μου ακουγεται σαν αλλαγη μητρικης το συγκεκριμενο προβλημα...Μακαρι να βγω ψευτης,αλλα στο προηγουμενο SG2 που ειχα αντιμετωπιζα ακριβως το ιδιο θεμα και τελικα πηγα για αλλαγη μητρικης στο σερβις....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση φίλε μου? γιατί το πατάω όπως λες αλλά δεν μου αλλάζει τραγούδι

 

Sorry δικο μου λαθος....μπερδευτηκα με αλλο κινητο που ειχα λιγο καιρο στα χερια μου....

Για το S3 που ρωτας μονο στο επομενο τραγουδι παει....με διπλο κλικ στο μικρο κουμπακι....αυτο που με μονό κλικ κανει pause....

Με το διπλο κλικ στο ραδιο κανει αναζητηση επομενου σταθμου (αλλα δυστυχως οχι επομενου αποθηκευμενου στη μνημη.....αλλα επομενου γενικοτερα στα fm)

Παντος νομιζω οτι υπαρχουν εφαρμογες στο play που κανουν μονο αυτο που λες ....αλλα υπαρχουν και καποιοι players (οπως πχ ο rocket player που ειχα κατεβασει παλαιοτερα) που εχουν στις ρυθμισεις τους αυτην την επιλογη.....

 

Edit: πχ. δες αυτο που εχει καλα σχολια

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=se.jays.headsetcontrol

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε ένα notification "Samsung push service update. Install now?"

Τι είναι αυτο? Έκανα κλικ πάνω στο notification αλλά δεν έκανε τπτ...

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε ένα notification "Samsung push service update. Install now?"

Τι είναι αυτο? Έκανα κλικ πάνω στο notification αλλά δεν έκανε τπτ...

 

Αναβάθμιση της εφαρμογής Samsung Apps. Ήρθε και στης γυναίκας μου...:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ο αδερφος μου εχει ενα προβλημα με την μπαταρια το φορτιζει κ μετα απο μιση μερα χωρις ιδιαιτερ χρηση κλεινει..

γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

χωρις την προσθηκη καποιου louncher ισως με καποια εφαρμογη , πως μπορω να αλλαψω τα εικονιδεια στιςς διαφορες συντομευσεις?? Υπάρχει καποιος τροπος ποθ μπορει καποιος να μου πει ?/ εαν αλλαζε και το μεγεθος ακομη καλυτερα...
Link to comment
Share on other sites

χωρις την προσθηκη καποιου louncher ισως με καποια εφαρμογη , πως μπορω να αλλαψω τα εικονιδεια στιςς διαφορες συντομευσεις?? Υπάρχει καποιος τροπος ποθ μπορει καποιος να μου πει ?/ εαν αλλαζε και το μεγεθος ακομη καλυτερα...

 

Desktop VisualizeR

 

Για τέτοιες ερωτήσεις μπορείς να απευθυνθείς εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοώ γενικά για εφαρμογές , επισήμανα χωρίς την προσθήκη κάποιου louncher . η συγκεκριμένη συσκευή έχει την δυνατότητα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ξαναπήρα το κινητό από ομόνοια, για ακόμη μία φορά. Το έδινε 450 και ελληνικό σφραγισμένο, δεν λέω όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση, μου έκανε εντύπωση βέβαια, ίσως η τιμή για ελληνικό να ήταν για μένα επειδή έχω ψωνίσει πολλές φορές από κει, πάντως όποιος θέλει του δίνω με pm τηλέφωνο και παίρνει να ρωτήσει. Ελληνικά είχε άσπρα, σφραγισμένα. Τώρα στο θέμα, μου έκανε εντύπωση που έβγαλε στο quadrant σχεδόν 6000 με την πρώτη, ρε παιδιά όταν το είχα εγώ πριν κανά δυο μήνες έβγαζε 5300, τι έγινε; Όχι ότι τρελένομαι κιόλας με τα benchmarks αλλά όσο να ναι μου κάνει εντύπωση. Έχει την 4.1.2 όλα καλά και smooth. Μια απορία μόνο, στη μάμα εφαρμογή για μηνύματα, όταν έχω ενεργοποιημένο το λεξικό ποιο πολλές προτάσεις λέξεων βγάζει στα αγγλικά παρά στα ελληνικά, είναι λίγο σπαστικό, πρέπει να βγάλω τα αγγλικά από γλώσσα εισαγωγής και να αφησω μόνο ελληνικά για να στρώσει κάπως. Γενικά το έχω σαν απορία λέξεις στο λεξικό πώς προσθέτουμε; :O Αν πάντως έχετε να προτείνετε κάποια άλλη καλή δωρεάν εφαρμογή για μηνύματα κάθε πρόταση καλοδεχούμενη. :) Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το τελευταίο update της μαμας rom 4.1.2 και το Κέρνελ σε XELLA ..

 

Ξαφνικά χάθηκε η μπάρα φωτεινότητας οθόνης και η επιλογή αυτόματης φωτεινότητας (όταν είμαστε στην αρχική και κατεβάζουμε από πάνω τις ρυθμίσεις wifi , bluetooth etc.)

launcer εχω τον Απεξ προ

Καμιά ιδέα ?

.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το τελευταίο update της μαμας rom 4.1.2 και το Κέρνελ σε XELLA ..

 

Ξαφνικά χάθηκε η μπάρα φωτεινότητας οθόνης και η επιλογή αυτόματης φωτεινότητας (όταν είμαστε στην αρχική και κατεβάζουμε από πάνω τις ρυθμίσεις wifi , bluetooth etc.)

launcer εχω τον Απεξ προ

Καμιά ιδέα ?

 

ρυθμισεις , εμφανιση , πινακας ειδοποιησεων και τικαρεις προσαρμογη φωτεινοτητας

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ξαναπήρα το κινητό από ομόνοια, για ακόμη μία φορά. Το έδινε 450 και ελληνικό σφραγισμένο, δεν λέω όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση, μου έκανε εντύπωση βέβαια, ίσως η τιμή για ελληνικό να ήταν για μένα επειδή έχω ψωνίσει πολλές φορές από κει, πάντως όποιος θέλει του δίνω με pm τηλέφωνο και παίρνει να ρωτήσει. Ελληνικά είχε άσπρα, σφραγισμένα. Τώρα στο θέμα, μου έκανε εντύπωση που έβγαλε στο quadrant σχεδόν 6000 με την πρώτη, ρε παιδιά όταν το είχα εγώ πριν κανά δυο μήνες έβγαζε 5300, τι έγινε; Όχι ότι τρελένομαι κιόλας με τα benchmarks αλλά όσο να ναι μου κάνει εντύπωση. Έχει την 4.1.2 όλα καλά και smooth. Μια απορία μόνο, στη μάμα εφαρμογή για μηνύματα, όταν έχω ενεργοποιημένο το λεξικό ποιο πολλές προτάσεις λέξεων βγάζει στα αγγλικά παρά στα ελληνικά, είναι λίγο σπαστικό, πρέπει να βγάλω τα αγγλικά από γλώσσα εισαγωγής και να αφησω μόνο ελληνικά για να στρώσει κάπως. Γενικά το έχω σαν απορία λέξεις στο λεξικό πώς προσθέτουμε; :O Αν πάντως έχετε να προτείνετε κάποια άλλη καλή δωρεάν εφαρμογή για μηνύματα κάθε πρόταση καλοδεχούμενη. :) Σας ευχαριστώ

 

Τοσο βγαζει με την 4.1.2. φιλε. Το δικο μου βγαζει 5869 μεσο ορο.

Link to comment
Share on other sites

Την μέρα που έκανα το update το σκάλισα λίγο και μάλλον κάπου τα έκανα θάλασσα .. Ευχαριστώ Dimitri
.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...