Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μου βγάζει το "Google now" για να το κάνω off.

Έχει:

_Φωνή

_Αναζήτηση τηλεφώνου

_Απόρρητο & λογαριασμοί

 

:!:

 

Τις ίδιες ακριβώς επιλογές έχω κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τις ίδιες ακριβώς επιλογές έχω κι εγώ

 

Υποθέτω ότι μάλλον το Google now δεν είναι ενεργοποιημένο για σας λόγω χώρας... εγώ την έχω κανονικά την επιλογή.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

1) Για τις κλήσεις & επαφές exdialer από το play store.

 

Το κατέβασα και είναι πράγματι πολύ καλό.

 

Πως μπορώ όμως να διαγράψω τα υπάρχοντα εικονίδια του Android ( κλήσεις και επαφές) και να τα αντικαταστήσω με του exdialer?

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και είναι πράγματι πολύ καλό.

 

Πως μπορώ όμως να διαγράψω τα υπάρχοντα εικονίδια του Android ( κλήσεις και επαφές) και να τα αντικαταστήσω με του exdialer?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μάλλον δεν σας έδωσα να καταλάβεται τι ακριβώς θέλω.

 

Στην αρχική οθόνη κάτω κάτω έχω τις εξής 4 επιλογές: κλήσεις-επαφές-μηνύματα-μενου

Αυτό που θέλω είναι να ατικαταστήσω τα 2 πρώτα (κλησεις-επαφές) με αυτά του exdialer.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μάλλον δεν σας έδωσα να καταλάβεται τι ακριβώς θέλω.

 

Στην αρχική οθόνη κάτω κάτω έχω τις εξής 4 επιλογές: κλήσεις-επαφές-μηνύματα-μενου

Αυτό που θέλω είναι να ατικαταστήσω τα 2 πρώτα (κλησεις-επαφές) με αυτά του exdialer.

 

Drag n drop

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μάλλον δεν σας έδωσα να καταλάβεται τι ακριβώς θέλω.

 

Στην αρχική οθόνη κάτω κάτω έχω τις εξής 4 επιλογές: κλήσεις-επαφές-μηνύματα-μενου

Αυτό που θέλω είναι να ατικαταστήσω τα 2 πρώτα (κλησεις-επαφές) με αυτά του exdialer.

 

Το κατάλαβα φιλε μου .Και το βίντεο σου δείχνει τον τρόπο να διαγράψεις ή να προσθέσεις shortcuts .

Διαγράφεις τις κλήσεις -επαφές και βάζεις αυτές του exdialer .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και είναι πράγματι πολύ καλό.

 

Πως μπορώ όμως να διαγράψω τα υπάρχοντα εικονίδια του Android ( κλήσεις και επαφές) και να τα αντικαταστήσω με του exdialer?

Τι κερδιζει κανεις,αμα βαλει αυτο το exdialer;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι μάλλον το Google now δεν είναι ενεργοποιημένο για σας λόγω χώρας... εγώ την έχω κανονικά την επιλογή.

 

Έχουμε όμως την καθυστέρηση του να ανοίξει (πλέον με τη JB)

:D :D

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το προβλημα με το photo gallery που εχει προκυψει μετα την jb αναβαθμιση ποιο photo browser προτεινετε σαν καλυτερο αντι του stock? τα εχω δοκιμασει σχεδον ολα και κανενα δεν μου αρεσει. εχει δοκιμασει κανεις να περασει το photo gallery του Note 2? παιζει καλα?

 

Το quick pick το δοκίμασες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τι κερδιζει κανεις,αμα βαλει αυτο το exdialer;

 

αν τον βάλεις και τον χρησιμοποιήσεις λιγο τότε θα καταλάβεις ότι αυτή ερώτησκ είναι περιτή:)

πρωσοπικά μόλις παρέλαβα την συσκευή αμέσσως πριν κάνω οτιδίποτε άλλο έβαλα τον exdialer

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα φιλε μου .Και το βίντεο σου δείχνει τον τρόπο να διαγράψεις ή να προσθέσεις shortcuts .

Διαγράφεις τις κλήσεις -επαφές και βάζεις αυτές του exdialer .

 

Στο βιντεο ο τυπος εχει κατω 5 επιλογες

 

Phone - Contacts - Messaging - Internet - Apps

 

Δεν πειράζει καθόλου αυτά τα 5 απλά βάζει widgets και shortcuts πάνω απ'αυτά...

 

Πως λοιπόν γίνεται να τα αφαιρέσουμε τα δυο πρώτα (Phone - Contacts) τελείως από την οθόνη και στη θέση τους να μπούνε το Phone exdialer - Contacts exdialer?

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο ο τυπος εχει κατω 5 επιλογες

 

Phone - Contacts - Messaging - Internet - Apps

 

Δεν πειράζει καθόλου αυτά τα 5 απλά βάζει widgets και shortcuts πάνω απ'αυτά...

 

Πως λοιπόν γίνεται να τα αφαιρέσουμε τα δυο πρώτα (Phone - Contacts) τελείως από την οθόνη και στη θέση τους να μπούνε το Phone exdialer - Contacts exdialer?

 

Πάτα, κράτα και τράβα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και είναι πράγματι πολύ καλό.

 

Πως μπορώ όμως να διαγράψω τα υπάρχοντα εικονίδια του Android ( κλήσεις και επαφές) και να τα αντικαταστήσω με του exdialer?

 

Drag n drop

 

Στο βιντεο ο τυπος εχει κατω 5 επιλογες

 

Phone - Contacts - Messaging - Internet - Apps

 

Δεν πειράζει καθόλου αυτά τα 5 απλά βάζει widgets και shortcuts πάνω απ'αυτά...

 

Πως λοιπόν γίνεται να τα αφαιρέσουμε τα δυο πρώτα (Phone - Contacts) τελείως από την οθόνη και στη θέση τους να μπούνε το Phone exdialer - Contacts exdialer?

 

Πάτα, κράτα και τράβα.

 

Άντε και ο Tyxerakias το είπε αργότερα και δε το είδες ακόμα.

Εγώ έδωσα αόρατη απάντηση; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δε μου γίνεται αυτό εμένα...

 

Μήπως είναι κάτι κλειδωμένο?

 

Βάλε αυτό που θες στην αρχική οθόνη.

Μετά Κράτα το πατημένο και σύρτο κάτω στη μπάρα πάνω από αυτό που θες να αντικαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μια δευκρίνηση......

Υπάρχει έκδοση samsung galaxy s3 κινέζικης προέλευσης και όχι κορεάτικης , το οποίο μάλιστα είναι ποιό ακριβό???

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το quick pick το δοκίμασες?

 

ναι αλλα ειναι αργο. σε γρηγορες εναλλαγες φωτο λαγκάρει. Το Gallery ICS ειναι πολυ καλυτερο και γρηγοροτερο.

 

Αν εννοείς το πρόβλημα με Full screen στην Gallery υπάρχει fix http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336582

Πολυ καλο ειναι και το QuickPic απο το play όπως και τo gallery του Note 2 δουλεύει αν θέλεις να το βάλεις .

 

οκ. ευχαριστω. αλλα δεν καταλαβα. Eαν εχεις τραβηξει φωτο με 6 Mpixel (wide), στο gallery την εμφανιζει full screen σε landscape χωρις να χρειαστει να κανεις pinch to zoom ή την εχει με μαυρες μπαρες (οπως τισ φωτο των 8 Mpixel) και πρεπει να κανεις Pinch to zoom για να την δεις full screen ?? εχει δηλαση την συμπεριφορα που εχει και το quicPic??

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

οκ. ευχαριστω. αλλα δεν καταλαβα. Eαν εχεις τραβηξει φωτο με 6 Mpixel (wide), στο gallery την εμφανιζει full screen σε landscape χωρις να χρειαστει να κανεις pinch to zoom ή την εχει με μαυρες μπαρες (οπως τισ φωτο των 8 Mpixel) και πρεπει να κανεις Pinch to zoom για να την δεις full screen ?? εχει δηλαση την συμπεριφορα που εχει και το quicPic??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4371787#post4371787

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μια δευκρίνηση......

Υπάρχει έκδοση samsung galaxy s3 κινέζικης προέλευσης και όχι κορεάτικης , το οποίο μάλιστα είναι ποιό ακριβό???

 

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Στράτο να υποθέσω ότι σε 6mpixel η φώτο φαίνεται full screen σε landscape χωρίς να χρειάζεται να κάνεις pinch to zoom όπως με ics? Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο να υποθέσω ότι σε 6mpixel η φώτο φαίνεται full screen σε landscape χωρίς να χρειάζεται να κάνεις pinch to zoom όπως με ics? Thanks.

 

Σωστά υποθέτεις :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...