Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή σας μέρα.

Καθώς έχω φίλο που δεν είναι μέλος του forum και είναι σχετικά newbie στα smartphones, υποβάλλω ένα ερώτημα εκ μέρους του μήπως και πάρουμε κάποια απάντηση από κάποιον που το έχει αντιμετωπίσει. Ο εν λόγω χρήστης χρησιμοποιεί μία microSD 16GB στην οποία έχει ρυθμίσει να αποθηκεύονται οι photos που τραβάει με την κάμερα. Εχθές, είχε έρθει σπίτι μου... κάποια προσπάθησε να μου δείξει κάποιες photo που έβγαλε. Ενώ σκρολάραμε τις photos σε μία από αυτές το τηλέφωνο κόλλησε. Δεν ανταποκρίνονταν σε καμία εντολή... είχε μείνει κολλημένo με την photo στην οθόνη. Αναγκαστήκαμε να βγάλουμε την μπαταρία για να το ξεκολλήσουμε. Μετά το restart, πιστέψαμε και οι δύο ότι όλα θα ήταν ΟΚ. Αμ δε!!! Μπαίνοντας στην gallery διαπιστώσαμε ότι οι 250+ photos του Camera Roll είχαν χαθεί!!! Προσωπικά πίστεψα ότι ήταν κάποιο σκάλωμα της gallery app. Μπήκαμε μέσω Solid Explorer να βρούμε τα αρχεία των φωτογραφιών και δυστυχώς βρήκαμε το folder του Camera Roll ΑΔΕΙΟ! Όλες οι photos είχαν χαθεί. Μου είπε ότι του το είχε ξανακάνει με ένα άλλο folder φωτογραφιών που είχε όμως μόνο 2-3 pics και πίστεψε ότι είχε κάνει κάτι λάθος εκείνος. Να σημειώσω ότι η συσκευή είναι ΕΝΤΕΛΩΣ "ανέγγιχτη", ποτέ δεν έχει γίνει root, ποτέ δεν έχει σκαλιστεί και φοράει όποια updates δίνονται από ΟΤΑ. Είναι αγορασμένη από Vodafone άρα και ελληνική.

Any ideas... :worry: ?

 

 

Καλημέρα, επειδή δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα, δυστυχώς το ποιο πιθανό είναι να φταίει η καρτούλα (sd). Είναι κάποια επώνυμη? Συνήθως οι φθηνές (που πιθανώς να είναι και μαϊμού) δημιουργούν προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.

Η καρτούλα είναι μία Kingston, που από ό,τι φαίνεται τα έχει παίξει. Θα του μεταφέρω τις "οδηγίες" σας μήπως και περισώσει ό,τι περισώζεται ακόμα. Να είστε όλοι καλά!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ρε παιδια, πως θα χρησιμοποιησουμε το usb on the go, καλωδιο μεσα δεν ειχε, του nokia n8 μου δεν κανει, μπορουμε να προμιθετουμε απο καπου της samsung??

Link to comment
Share on other sites

είδες κάποια διάφορα φίλε μου ως προς την μέγιστη φωτεινότητα? κυρίως κάτω από ήλιο με ενδιαφέρει
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.

Η καρτούλα είναι μία Kingston, που από ό,τι φαίνεται τα έχει παίξει. Θα του μεταφέρω τις "οδηγίες" σας μήπως και περισώσει ό,τι περισώζεται ακόμα. Να είστε όλοι καλά!

Πες του να αγοράσει μια sandisk η Samsung και να ειναι τουλάχιστον class 6. Δεν εχει να κανει με την συσκευη το προβλημα του.

καλημερα,

ρε παιδια, πως θα χρησιμοποιησουμε το usb on the go, καλωδιο μεσα δεν ειχε, του nokia n8 μου δεν κανει, μπορουμε να προμιθετουμε απο καπου της samsung??

 

Με μια αναζητηση στο eBay θα βρεις παρα πολλές με τιμή που ξεκινά απο ενα ευρω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μαλλον πλησιαζει η ωρα για το ζελεδακι μου εβγαλε update το Kies σαν προγραμμα αλλαξε και εμφανισιακα.Αντε να δουμε.

 

Δεν περίμενα ποτέ να το πω αλλά το KIES είναι όμορφο πλέον!!

 

Επίσης μια ερώτηση επειδή βλέπω πολλά άτομα προτείνετε τον exDialer. Στον stock εχει την επιλογή να κάνεις connect τα contacts με το FB και οταν κάποιος σε καλεί να φαίνεται η εικόνα του FB. Yπάρχει αυτή η επιλογή στον exDialer;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

[quote name=

Με μια αναζητηση στο eBay θα βρεις παρα πολλές με τιμή που ξεκινά απο ενα ευρω.[/quote]

 

δεν τοχω γενικα με το ebay!!!

Link to comment
Share on other sites

είδες κάποια διάφορα φίλε μου ως προς την μέγιστη φωτεινότητα? κυρίως κάτω από ήλιο με ενδιαφέρει

Όχι και δεν περίμενα. Η μέγιστη φωτεινότητα δύσκολα θα αλλάξει, καθώς είναι χαρακτηριστικό της οθόνης. Και αν αλλάξει (με κάποιο hack) θα μειώσει την διάρκεια ζωής της.

 

Αυτό που βοηθάει το νέο σύστημα της JB είναι ότι δεν χρειάζεται τόσο συχνά να βάζω την χειροκίνητη ρύθμιση σε εξωτερικούς χώρους (πάει μόνο του στο μέγιστο) και την αυτόματη σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Δηλαδή φέρνεις το αυτόματο εκεί που θέλεις και κάνει σωστά τη δουλειά του.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω διαγράψει κάποια email που είχα λάβει με φωτογραφίες διαπιστώνω ότι τα αρχεία "τα συνημμένα" υπάρχουν ακόμα στην παρακάτω διεύθυνση:

mnt/sdcard/android/data/com.andcache/όνομα φωτογραφίας ή αρχείου

 

1) Γιατί μένουν εκεί? (από λάθος λογικά προγραμματισμό του λειτουργικού ε?)

2) Ποια ενέργεια να κάνω για να διαγράφονται τέτοια σκουπίδια?

 

Και κάτι ακόμα

Πως το ρυθμίζω στης κλήσεις όταν πληκτρολογώ ένα νούμερο να μου εμφανίζει και τις ελληνικές επαφές και όχι μόνο αυτές που έχω στα αγγλικά?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Τελικα μετα απο πολυ καιρο σκεψης αποφασισα να κινηθω για ενα ασπρο 32ρι. Σ αυτο με ωθησαν και οι κινησεις της apple με το 5ρι.

 

Θα ηθελα να ρωτησω καποια τελευταια πραγματα κι οποιος μπορει και ξερει, ας μου πει

 

1.στο ipad εχω συνεχεια ανοιχτο το yahoo μεσω της στοκ εφαρμογης οπου οπως καποιοι θα ξερετε, εμφανιζεται πανω στο εικονιδιακι ο αριθμος των νεων mail. Κατι τετοιο μπορει να γινει στον γαλαξια? και αν ναι, με τη μαμα εφαρμογη ή με αλλη?

 

2.ξερω οτι ο browser εχει δικια του ρυθμιση για τη φωτεινοτητα. Προχτες ομως που εβλεπα το κινητο σε μαγαζι, παρολου που απενεργοποιησα την αυτοματη ρυθμιση και εβαλα τη φωτεινοτητα στο φουλ, η οθονη ηταν και παλι σκοτεινη. Ειχε προβλημα η συγκεκριμενη συσκευη?

 

3.ο υπολογιστης μου ειναι imac. Οι δυο συσκευες συνεργαζονται απροβληματιστα; Το arc μου οταν το συνδεω, επιλεγω συνδεση της καρτας μνημης και βλεπει ολους του φακελους κανονικα.

 

4.στη μπαρα ειδοποιησεων σου δειχνει αν εχεις καποια ειδοποιηση απο το facebook ή το messenger?

 

5. Στο arc οταν γραφω σε forums πχ εδω, χωρις να μπαινω απο την εκδοση για mobile, ο δεικτης κανει τα δικα του. Αλλου βαζω το δαχτυλο, κι αλλου μου δειχνει τη γραμμη που αναβοσβηνει. Ενω στο ipad "σημαδευω" αψογα εκει που θελω. Με τον γαλαξια τι γινεται στο σημειο αυτο?

 

6. Εφαρμογες ξερω οτι δε μπορω να παω στην καττα μνημης, με βιντεο και φωτο ομως γινεται, σωστα?

 

7. Επειδη καποιες μερες λειπω πανω απο 8ωρο, και θελω να μαι με το 3g ανοιχτο, λεω να παρω μια εξτρα μπαταρια να την εχω μαζι μου. Αυτο ομως μηπως δημιουργησει προβλημα στο καπακι ανοιξε κλεισε? ειναι λεπτο ειναι και "πλαστικο" και φοβαμαι μην εχω τριξιματα μετα.

 

 

Αυτα :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πως το ρυθμίζω στης κλήσεις όταν πληκτρολογώ ένα νούμερο να μου εμφανίζει και τις ελληνικές επαφές και όχι μόνο αυτές που έχω στα αγγλικά?

 

Δε γίνεται με το default αυτό γράφω στο από πάνω μήνυμα απ το δικό σου.

Βαλε ex dialer

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που έχω καταλήξει στο Nexus αυτό http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_jelly_bean-review-823.php τα ανατρέπει όλα.Και φτου κι απ΄την αρχή.

Θα τα πω και δω επι τροχάδην,χρήστης του οικοσυστήματος της apple(imac,macbook,ipad και iphone 4s) μια χαρα τακτοποιημένος κι ευχαριστημενος.Δυστυχως η αλυσίδα αναγκαστικά θα σπάσει γιατί δεν αντέχω πλέον τις 3,5 ιντσες και το γερασμένο ios.Και λεω δυστυχώς γιατί όλα τα παραπάνω λειτουργούν παρα πολύ καλά μεταξύ τους.Πάμε παρακάτω.

Τι με προβληματίζει στο galaxy.

1.Η προσλαμβάνουσα ποιότητα των πλαστικών του. Ο.k.,βαζουμε θήκη

2.Η αισθητική του touch wiz.Με τίποτα,όμως!Εδώ μια louncher π.χ. apex θα μου λυσει το πρόβλημα;Η θα χάσω σε λειτουργιες και λειτουργικότητα;

3.Αν το android file transfer για mac μου αρκει,καθώς το kies για mac δεν παλεύεται.

Τι με προβληματίζει στο να αφήσω το 4s.

1.itunes store για βιβλία(οκ έχω το ipad γι αυτό αλλά και το να διαβάζεις εκτός σπιτιού, στο κινητό σου και μάλιστα από τη σελίδα που το άφησες είναι ωραία φαση).

2.itunes match.To google music και το amazon play δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμα ακόμη στην Ελλάδα.

3.Icloud. o.k. υπάρχουν εναλλακτικές.

Μήπως τελικά πρέπει να μείνω στην αρχική μου απόφαση για το nexus;Πολύ μπέρδεμα.:wacko:

 

EDIT :lol: με πρόλαβε η Μαργαρίτα με παρόμοιους προβληματισμούς.

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που έχω καταλήξει στο Nexus αυτό http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_jelly_bean-review-823.php τα ανατρέπει όλα.Και φτου κι απ΄την αρχή.

Θα τα πω και δω επι τροχάδην,χρήστης του οικοσυστήματος της apple(imac,macbook,ipad και iphone 4s) μια χαρα τακτοποιημένος κι ευχαριστημενος.Δυστυχως η αλυσίδα αναγκαστικά θα σπάσει γιατί δεν αντέχω πλέον τις 3,5 ιντσες και το γερασμένο ios.Και λεω δυστυχώς γιατί όλα τα παραπάνω λειτουργούν παρα πολύ καλά μεταξύ τους.Πάμε παρακάτω.

Τι με προβληματίζει στο galaxy.

1.Η προσλαμβάνουσα ποιότητα των πλαστικών του. Ο.k.,βαζουμε θήκη

2.Η αισθητική του touch wiz.Με τίποτα,όμως!Εδώ μια louncher π.χ. apex θα μου λυσει το πρόβλημα;Η θα χάσω σε λειτουργιες και λειτουργικότητα;

3.Αν το android file transfer για mac μου αρκει,καθώς το kies για mac δεν παλεύεται.

Τι με προβληματίζει στο να αφήσω το 4s.

1.itunes store για βιβλία(οκ έχω το ipad γι αυτό αλλά και το να διαβάζεις εκτός σπιτιού, στο κινητό σου και μάλιστα από τη σελίδα που το άφησες είναι ωραία φαση).

2.itunes match.To google music και το amazon play δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμα ακόμη στην Ελλάδα.

3.Icloud. o.k. υπάρχουν εναλλακτικές.

Μήπως τελικά πρέπει να μείνω στην αρχική μου απόφαση για το nexus;Πολύ μπέρδεμα.:wacko:

 

EDIT :lol: με πρόλαβε η Μαργαρίτα με παρόμοιους προβληματισμούς.

Γιατι νομίζεις οτι αυτά που θα κάνει το nexus δεν μπορεί να τα κανει το s3 ?? δεν μπορώ να το καταλάβω :confused::confused:

Το καλό με το android ειναι οτι σχεδόν τα πάντα γίνονται .

το μόνο απο αυτά που γράφεις που δεν γίνεται ειναι το google music ........... αν και μπορείς να προσπαθήσεις με αυτον το τρόπο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1545367

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Τελικα μετα απο πολυ καιρο σκεψης αποφασισα να κινηθω για ενα ασπρο 32ρι. Σ αυτο με ωθησαν και οι κινησεις της apple με το 5ρι.

 

Θα ηθελα να ρωτησω καποια τελευταια πραγματα κι οποιος μπορει και ξερει, ας μου πει

 

1.στο ipad εχω συνεχεια ανοιχτο το yahoo μεσω της στοκ εφαρμογης οπου οπως καποιοι θα ξερετε, εμφανιζεται πανω στο εικονιδιακι ο αριθμος των νεων mail. Κατι τετοιο μπορει να γινει στον γαλαξια? και αν ναι, με τη μαμα εφαρμογη ή με αλλη?

Μόνο με την εφαρμογη της Yahoo. Ολα θα εινα όπως στο iPad.

 

2.ξερω οτι ο browser εχει δικια του ρυθμιση για τη φωτεινοτητα. Προχτες ομως που εβλεπα το κινητο σε μαγαζι, παρολου που απενεργοποιησα την αυτοματη ρυθμιση και εβαλα τη φωτεινοτητα στο φουλ, η οθονη ηταν και παλι σκοτεινη. Ειχε προβλημα η συγκεκριμενη συσκευη?

Μαλλον κάτι έφταιγε στην συσκευη που είδες. Η φωτεινότητα σε εσωτερικούς χωρις ενοχλει απο την μέση και πάνω, γιατι σε στραβώσει ειδικα σε λευκο φόντο

 

3.ο υπολογιστης μου ειναι imac. Οι δυο συσκευες συνεργαζονται απροβληματιστα; Το arc μου οταν το συνδεω, επιλεγω συνδεση της καρτας μνημης και βλεπει ολους του φακελους κανονικα.

στην παρούσα φάση έχουμε προβλημα. Δεν ξέρω τι παίχτηκε και μετα απο κάποιο update, τα Mac δεν βλέπουν το Siii. Ναι μεν ειναι προσωρινό αλλα ενοχλητικό, αφου χάνουμε σημαντικές υπηρεσίες όπως ο συγχρονισμός με iTunes στην μουσική. Πλέον μπορείς να μεταφέρεις απο και προς το Mac μονο ασύρματα μέσω της εφαρμογής Wifi File explorer.

 

4.στη μπαρα ειδοποιησεων σου δειχνει αν εχεις καποια ειδοποιηση απο το facebook ή το messenger?

Κανονικα

 

5. Στο arc οταν γραφω σε forums πχ εδω, χωρις να μπαινω απο την εκδοση για mobile, ο δεικτης κανει τα δικα του. Αλλου βαζω το δαχτυλο, κι αλλου μου δειχνει τη γραμμη που αναβοσβηνει. Ενω στο ipad "σημαδευω" αψογα εκει που θελω. Με τον γαλαξια τι γινεται στο σημειο αυτο?

Εδω ειναι οκ, όχι μονο στον browser αλλα παντού. Θα μπορούσα να πω οταν πατάω σε κάποιο σημειο επίμονα, ειναι πιο ακριβές απο το iPad. Στην γραφή μηνυμάτων στον browser υπάρχει ενα αλλο θεματακι αλλα δεν ειναι σημαντικό. Θα το δεις μονη σου. Δύσκολο να το περιγράψω

 

6. Εφαρμογες ξερω οτι δε μπορω να παω στην καττα μνημης, με βιντεο και φωτο ομως γινεται, σωστα?

εκτος εφαρμογών όλα τα αλλα τα βάζουμε κανονικα στην εξωτερικη κάρτα μνήμης

 

7. Επειδη καποιες μερες λειπω πανω απο 8ωρο, και θελω να μαι με το 3g ανοιχτο, λεω να παρω μια εξτρα μπαταρια να την εχω μαζι μου. Αυτο ομως μηπως δημιουργησει προβλημα στο καπακι ανοιξε κλεισε? ειναι λεπτο ειναι και "πλαστικο" και φοβαμαι μην εχω τριξιματα μετα.

Οχι το καπάκι ειναι ανθεκτικό όσο δεν φανταζεσαι. Πολυ καλύτερο σε ποιότητα απ αυτο του i3gs.

 

 

Κι εκεί που έχω καταλήξει στο Nexus αυτό http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_jelly_bean-review-823.php τα ανατρέπει όλα.Και φτου κι απ΄την αρχή.

Θα τα πω και δω επι τροχάδην,χρήστης του οικοσυστήματος της apple(imac,macbook,ipad και iphone 4s) μια χαρα τακτοποιημένος κι ευχαριστημενος.Δυστυχως η αλυσίδα αναγκαστικά θα σπάσει γιατί δεν αντέχω πλέον τις 3,5 ιντσες και το γερασμένο ios.Και λεω δυστυχώς γιατί όλα τα παραπάνω λειτουργούν παρα πολύ καλά μεταξύ τους.Πάμε παρακάτω.

Τι με προβληματίζει στο galaxy.

1.Η προσλαμβάνουσα ποιότητα των πλαστικών του. Ο.k.,βαζουμε θήκη

Οπως είπα και προηγουμένως, η ποιότητα της συσκευής σε πίσω μέρος και nikel ειναι πολυ ανώτερη απο του iPhone 3GS. Αν πάμε στο λευκο frame και γενικά στην επιφάνεια της οθόνης, το αποτέλεσμα ειναι καλύτερο απ οτι στo i4 που το λευκομframe δείχνει ψεύτικο. Το δε home button εχει άμεση απόκριση.

 

2.Η αισθητική του touch wiz.Με τίποτα,όμως!Εδώ μια louncher π.χ. apex θα μου λυσει το πρόβλημα;Η θα χάσω σε λειτουργιες και λειτουργικότητα;

θα βάλεις τον Nova. Χάνεις μονο κάποια widgets όπως του καιρού αλλα τίποτα περισσοτερο

 

3.Αν το android file transfer για mac μου αρκει,καθώς το kies για mac δεν παλεύεται.

Τι με προβληματίζει στο να αφήσω το 4s.

1.itunes store για βιβλία(οκ έχω το ipad γι αυτό αλλά και το να διαβάζεις εκτός σπιτιού, στο κινητό σου και μάλιστα από τη σελίδα που το άφησες είναι ωραία φαση).

2.itunes match.To google music και το amazon play δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμα ακόμη στην Ελλάδα.

 

Εφραψα παραπάνω στην Μαργαριτα τι συμβαίνει μ αυτο.

 

3.Icloud. o.k. υπάρχουν εναλλακτικές.

Μήπως τελικά πρέπει να μείνω στην αρχική μου απόφαση για το nexus;Πολύ μπέρδεμα.:wacko:

Κατ αρχας θα έχεις 50gb δωρεάν στο Dropbox που για μένα πλεονεκτει έναντι του iCloud γιατι λειτουργεί και σε μη iOS-Mac συσκευές.

Σύγχρονισει τέλεια. Ανεβάζει αυτόματα τις φωτο και τα βίντεο. Κάθε αλλαγη που κανεις σ ενα αρχείο στο Mac η στο iPad ενημερώσετε;ιναυτοματα στις υπόλοιπες συσκευές. Βάζοντας κάποια αρχεία στα αγαπημένα, κατεβαίνουν όσο είσαι σε wifi και τα έχεις διαθεσιμα off line

 

Μια λύση για ακρόαση της μουσική αλλα και ταινιών βίντεο και λοιπά ειναι το ZumoCast http://db.tt/dRmdsIJp βάζεις την εφαρμογη στο κινητο και εγκαθιστας την αντίστοιχη στο Mac. Ρυθμίζεις να εχει πρόσβαση στον φάκελο media του iTunes και έτσι μπορείς να έχεις πρόσβαση στα πάντα για προβολή, ακρόαση, download όπου κι αν βρίσκεσαι, αρκει να έχεις ανοικτό Τo Mac και να έχεις καλη σύνδεση στο κινητο σου. Φυσικα με 50 gb στο Dropbox μπορείς αν θες να ανεβασεις 10g μουσική και ταινίες.

 

για οποία λάθη στο κείμενο φταίει το λεξικο του iPad :p

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα σ ευχαριστω για την απαντηση σου. Το προβλημα που λες στα μηνυματα στον browser, δε θα σ εκανε να μη το παρεις ετσι?

 

Η εφαρμογη που λες για μεταφορα αρχειων στο μακ, σου επιτρεπει να μεταφερεις πολλες φωτο ταυτοχρονα?

Σκεφτομαι οτι εφοσον η συσκευη εχει usb on the go θα μπορουσα να το συνδεσω μ εναν εξωτερικο σκληρο που εχω και να τις μεταφερω εκει κι επειτα στο μακ?

 

 

Για την οθονη πρεπει να παρω ζελατινα η μπορω να το αποφυγω?

Επισης η flip cover case της samsung ειναι καλη? Οπως την εχω δει δε καλυπτει τα πλαγια οποτε μηπψς να παρω μια σιλικονης?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχω 2 ερωτησούλες. σκέφτομαι το s3 και σε κατάστημα που ρωτάω μου λέει είναι εισαγωγής από Γερμανία και καλύπτεται κανονικά απο Ελλάδα, έχει ελληνικό μενού κτλ...

Τί παίζει; το παίρνω άφοβα;

 

το μέγεθος πώς σας φαίνεται. έχω το s2, και με τρομάζει που είναι ακόμα πιο μεγάλο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχω 2 ερωτησούλες. σκέφτομαι το s3 και σε κατάστημα που ρωτάω μου λέει είναι εισαγωγής από Γερμανία και καλύπτεται κανονικά απο Ελλάδα, έχει ελληνικό μενού κτλ...

Τί παίζει; το παίρνω άφοβα;

 

το μέγεθος πώς σας φαίνεται. έχω το s2, και με τρομάζει που είναι ακόμα πιο μεγάλο!

Δεν θα έχεις πρόβλημα .

Ολα τα τηλέφωνα που προορίζονται για της Ευρωπαϊκές χώρες καλύπτονται με εγγύηση και στην Ελλάδα .

Δεν θεωρώ οτι εχει τόσο μεγάλη διαφορά στο μέγεθος , τουλάχιστον στα δικά μου χέρια .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κωστα σ ευχαριστω για την απαντηση σου. Το προβλημα που λες στα μηνυματα στον browser, δε θα σ εκανε να μη το παρεις ετσι?

 

Η εφαρμογη που λες για μεταφορα αρχειων στο μακ, σου επιτρεπει να μεταφερεις πολλες φωτο ταυτοχρονα?

Σκεφτομαι οτι εφοσον η συσκευη εχει usb on the go θα μπορουσα να το συνδεσω μ εναν εξωτερικο σκληρο που εχω και να τις μεταφερω εκει κι επειτα στο μακ?

 

 

Για την οθονη πρεπει να παρω ζελατινα η μπορω να το αποφυγω?

Επισης η flip cover case της samsung ειναι καλη? Οπως την εχω δει δε καλυπτει τα πλαγια οποτε μηπψς να παρω μια σιλικονης?

 

 

Το πρόβλημα δεν είναι σπουδαίο. Απλά όταν γράφεις μήνυμα δεν βλέπεις όλο το κείμενο στην οθόνη γιατί κάνει αυτόματα zoom.

[ATTACH]27309[/ATTACH]

Είναι καλύτερα να χρησιμοποιείς το Tapatalk.

Φυσικά μπορείς με USB και το αντίθετο.

Και ασύρματα σου εμφανίζονται όλοι οι φάκελοι και φυσικά οι φωτογραφίες. Επιλέγεις όσες θες και μεταφέρονται ταυτόχρονα.

 

Εγώ το έχω 3 μήνες χωρίς screen protector. Δεν είχα κάτι. Βέβαια αν πέσει και συρθεί με την οθόνη άστα.

 

Θήκη πάρε την διαφανή της Samsung που το καλύπτει περιμετρικά της οθόνης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα σ ευχαριστω για την απαντηση σου. Το προβλημα που λες στα μηνυματα στον browser, δε θα σ εκανε να μη το παρεις ετσι?

 

Η εφαρμογη που λες για μεταφορα αρχειων στο μακ, σου επιτρεπει να μεταφερεις πολλες φωτο ταυτοχρονα?

Σκεφτομαι οτι εφοσον η συσκευη εχει usb on the go θα μπορουσα να το συνδεσω μ εναν εξωτερικο σκληρο που εχω και να τις μεταφερω εκει κι επειτα στο μακ?

 

 

Για την οθονη πρεπει να παρω ζελατινα η μπορω να το αποφυγω?

Επισης η flip cover case της samsung ειναι καλη? Οπως την εχω δει δε καλυπτει τα πλαγια οποτε μηπψς να παρω μια σιλικονης?

 

πάρε μια ζελατίνα αλλά μια καλή..αλλιώς θα σε ενοχλεί..μια steinheil ..

η flip cover είναι όμορφη αλλά όντως δεν καλύπτει καθόλου το πλάι..

πάρε την original tpu της samsung...είναι και σχετικά χαμηλή η τιμή της

Link to comment
Share on other sites

το μενού είναι ελληνικό;

γιατί φαντάζομαι η έκδοση android δεν θα είναι Ελληνική. Δεν θα έχει θέμα με αναβαθμίσεις;

 

Ελληνικοτατο !!!!

Τις περισσότερες φόρες πρώτα αναβαθμίζονται τα "ξένα" και μετά τα Ελληνικά ,άρα μόνο κερδισμένος μπορείς να είσαι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το μενού είναι ελληνικό;

γιατί φαντάζομαι η έκδοση android δεν θα είναι Ελληνική. Δεν θα έχει θέμα με αναβαθμίσεις;

 

Τα πάντα ειναι ελληνικά καιμδεννυπαρχει κανένα προβλημα με τις αναβαθμισεις. Είτε απο εδω είτε απο την Γερμανία, Πολωνία κλπ ειναι το ίδιο. Και φυσικα ισχύει κανονικα η εγγύηση.

Το μονο που πρεπει να ρωτήσεις και να αποφύγεις ειναι να μην ειναι συσκευη branded σε κάποιο πάροχο του εξωτερικού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομίζεις οτι αυτά που θα κάνει το nexus δεν μπορεί να τα κανει το s3 ?? δεν μπορώ να το καταλάβω :confused::confused:

Το καλό με το android ειναι οτι σχεδόν τα πάντα γίνονται .

το μόνο απο αυτά που γράφεις που δεν γίνεται ειναι το google music ........... αν και μπορείς να προσπαθήσεις με αυτον το τρόπο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1545367

Μπερδεμενος εγώ σας μπέρδεψα κι εσάς.:wacko:

Το δίλημμα μεταξύ nexus και siii αφορά μόνο στην αισθητική της touch wiz σε σχέση με την pure android του nexus και στη συνεργασία της συσκευής με τον Mac.Τα υπόλοιπα τα αναφέρω απλά για να πω, τι θα μου λείψει από το iPhone είτε πάω σε gn είτε σε siii.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεμενος εγώ σας μπέρδεψα κι εσάς.:wacko:

Το δίλημμα μεταξύ nexus και siii αφορά μόνο στην αισθητική της touch wiz σε σχέση με την pure android του nexus και στη συνεργασία της συσκευής με τον Mac.Τα υπόλοιπα τα αναφέρω απλά για να πω, τι θα μου λείψει από το iPhone είτε πάω σε gn είτε σε siii.

 

Δεν ανήκουν στο παρόν θέμα αυτές οι συζητήσεις. Παρακαλώ να συνεχίσετε τις συγκρίσεις στους Τεχνολογικούς Διαξιφισμούς ή στην ενότητα Επιλογή συσκεύης.

Kαι τα των Launchers στην ενότητα Android.

Mη σβήνω συνέχεια μεσημεριάτικα κι εγώ ο φτωχός.. υπάρχουν κανόνες. :p

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...