Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα στο εβγαλε αυτο το update ?

 

Ναι πριν λιγο. Δεν ξερω ακομα τι διορθωνει:confused:

 

Ελληνικη συσκευη ειναι η Γερμανικη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελληνικη συσκευη ειναι η Γερμανικη;

 

Απο Αγγλια ειναι το τηλ... και απο οτι διαβαζω τωρα ξεκινησε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1705963

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικη συσκευη ειναι η Γερμανικη;

 

Απο Αγγλια ειναι το τηλ... και απο οτι διαβαζω τωρα ξεκινησε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1705963

 

Ναι πριν λιγο. Δεν ξερω ακομα τι διορθωνει:confused:

 

Σημερα στο εβγαλε αυτο το update ?

 

Για αυτο δεν μου βγαζει το Κies τιποτα.Ειναι Γερμανιας το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο δεν μου βγαζει το Κies τιποτα.Ειναι Γερμανιας το δικο μου.

 

Και το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το smart stay σε εμένα δεν δουλεύει με όλες τίς πιθανές ρυθμισεις φωτεινότητας /αναμονής οθόνης, στόν ήλιο, σε εσωτερικό /εξωτερικό χώρο, απλώς εμφανίζει το ματακι που αναβοσβηνει 1-2 φορες και σβήνει η οθόνη, θα στείλω email στη Samsung να δουμε τι θα μού πούνε τα φυντανια εκεί

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σας παρακαλώ να μου εξηγήσει κάποιος ποιά είναι η διαφορά στο τηλέφωνο μεταξύ ελληνικής και ευρωπαικής (γερμανική,αγγλική κ.τλ.) αντιπροσωπείας. Στα καταστήματα το έχουν ακριβότερο το ελληνικής αντιπροσωπείας από τα άλλα. Μηπώς μειονεκτούν σε κάποια πράγματα τα ξένα? Αναφέρθηκε πριν ότι δεν συνδέεται στο kies....??? Πήρα τηλέφωνο σε κάποια καταστήματα και μου είπαν ότι και τα ξένα έχουν ελληνικό πληκτρολόγιο και ότι γενικά είναι τα ίδια μεταξύ τους. Τότε γιατί το πουλάνε το ελληνικό ακριβότερα...????
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σας παρακαλώ να μου εξηγήσει κάποιος ποιά είναι η διαφορά στο τηλέφωνο μεταξύ ελληνικής και ευρωπαικής (γερμανική,αγγλική κ.τλ.) αντιπροσωπείας. Στα καταστήματα το έχουν ακριβότερο το ελληνικής αντιπροσωπείας από τα άλλα. Μηπώς μειονεκτούν σε κάποια πράγματα τα ξένα? Αναφέρθηκε πριν ότι δεν συνδέεται στο kies....??? Πήρα τηλέφωνο σε κάποια καταστήματα και μου είπαν ότι και τα ξένα έχουν ελληνικό πληκτρολόγιο και ότι γενικά είναι τα ίδια μεταξύ τους. Τότε γιατί το πουλάνε το ελληνικό ακριβότερα...????

Γιατι στο ελλαντα θελουν με ενα κινητο να βγαλουν το μηνιατικο τους.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω σημερα την συσκευη απο το πλαισιο! δεν εχω προλαβει να την δω και πολυ, απλα μου φαινεται οτι η οθονη του sll ειναι καλυτερη... Νομιζω οτι βλεπω τα pixel...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις...!:p

Δεν το έχω πάρει (ακόμα) αλλά το είδα στο Πλαίσιο και η οθόνη μου φάνηκε εντυπωσιακή. Προσπάθησα να την φέρω όσο πιο κοντά μπορώ (χωρίς να στραβωθώ) αλλά δεν είδα pixels.

Πέρα από τα αστεία... πόσοι δουλεύετε το κινητό σε απόσταση δέκα εκατοστών ή μικρότερη από τα μάτια σας; Στην φυσιολογική απόσταση λειτουργίας του κινητού δε φαίνεται απολύτως τίποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη παιδια το πισω καπακι της μπαταριας γρατζουνιεται για πλακα.Το εχω απο την Παρασκευη το κινητο και εχθες το βραδυ λογο περιεργειας λεω δεν το βαζω κατω απο το φως της λαμπας να δω αν εχει καμια γρατζουνια και μετα λυπης μου κοιταω ειχε κανει 2 γρατζουνιτσες αν και δεν φενονται με τιποτα αν δεν βαλεις το κινητο κοντρα στο φως στο κατω μερος απο το καπακι της μπαταριας.Το λεω αυτο για οσους δεν εχουν θηκη προστασιας.Ας κανουν τον κοπο μερικοι να κανουν το ιδιο.

 

 

 

Εχει πολυ ωραια καπακια μπαταριας στο ebay.

Παρε ενα να ξεμπερδευεις

Link to comment
Share on other sites

κι ομως δεν ξερω γιατι αλλα νομιζω οτι τα βλεπω... μπορει να ειμαι και υπερβολικη..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το smart stay σε εμένα δεν δουλεύει με όλες τίς πιθανές ρυθμισεις φωτεινότητας /αναμονής οθόνης, στόν ήλιο, σε εσωτερικό /εξωτερικό χώρο, απλώς εμφανίζει το ματακι που αναβοσβηνει 1-2 φορες και σβήνει η οθόνη, θα στείλω email στη Samsung να δουμε τι θα μού πούνε τα φυντανια εκεί

 

Ουτε σεμενα δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Ναι πριν λιγο. Δεν ξερω ακομα τι διορθωνει:confused:

 

Δουλεύει μέσο OTA η θέλει μόνο kies

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω σημερα την συσκευη απο το πλαισιο! δεν εχω προλαβει να την δω και πολυ, απλα μου φαινεται οτι η οθονη του sll ειναι καλυτερη... Νομιζω οτι βλεπω τα pixel...

 

Μην το πεις πουθενά για τα pixel η το ότι το s2 έχει καλύτερη οθόνη γιατί θα μας πάρουν με τις πέτρες...

Πάντα φιλικά!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όντως το μόνο αρνητικό της συσκευής. Στον ήλιο το απόλυτο σκοτάδι...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, έχω το Galaxy S και όταν το βάζω στον ήλιο με 100% φωτεινότητα δεν έχω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Τόσο χάλια είναι το SIII στον ήλιο; Με τι φωτεινότητα το δοκιμάζετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα μια επαναφορα στις εργοστασιακες του ρυθμισεις reset τα παντα,το ενεργοποιησα απο την αρχη στα 15'' και τωρα που ειμαι στο σπιτι δουλευει αψογα το smart stay ,να δουμε και σε εξωτερικο χωρο πιο αργα το απογευμα πως θα δουλευει,πιστευω να μην μου κανει θεματα:):p

 

Αντε τωρα ολα απο την αρχη,εφαρμογες-στησιμο συσκευης-λογαριασμων-να βαλω 10 GB μουσικη:mad::p

 

Οταν τα ελεγα για την οθονη ορισμενοι πεσανε να με φανε για την ευκρινεια σε εξωτερικο χωρο, λες και ειχα διαθεση για γκρινια.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα . Είμαι πλέον και εγώ κάτοχος του SIII , όντας άσχετος από android (το sIII είναι το πρώτο που πιάνω στα χέρια μου) έχω μερικές απορίες .

 

α) Έκλεισα το S-Voise όπως ακριβώς αναφέρθηκε πιο πάνω (χωρίς να έχω το πρόβλημα που αναφερόταν όμως ) και τώρα δε μπορώ να βρω από που ανοίγει.

β)Όταν δεν είμαι συνδεδεμένος στο wi-fi ή στο ίντερνετ μέσω 3G μου πετάγεται κάθε 5 sec ένα μήνυμα που λέει {Το δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο . Προσπαθήστε αργότερα }καμία ιδέα γιατί το βγάζει αυτό και πως το απενεργοποιώ?

γ)Κανένα καλό πρόγραμμα πλοήγησης free που δουλεύει σωστά και χωρίς ίντερνετ υπάρχει ?

δ) Κάτι εφαρμογές που έχει προεγατεστημένες όπως places , chatOn, messanger+ είναι λειτουργικές , που χρησιμεύουν και πως τις κάνω unistall?

ε)υπάρχει τρόπος να αποθηκεύονται αυτόματα οι photo & τα video στη microSD στους φακέλους που έχω φτιάξει εγώ (photos&video) μέσα στο φάκελο που έφτιαξε αυτόματα το κινητό [camera] ώστε να μην είναι ανακατεμένα?

στ) γιατί ενώ κάνω εκκαθάριση μνήμης το κινητό έχει ελεύθερα μόνο 350mg RAM?

 

Αυτά προς το παρόν ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή σας και τις απαντήσεις σας. Συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου είναι χαζές, ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει .

Link to comment
Share on other sites

1) Από το εικονίδιο του S-Voice.

2) Εκείνη την στιγμή δε θα έχει δίκτυο. Κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό μήπως και στρώσει.

3) Android - προτάσεις: GPS και Πλοήγηση

4) Ότι είναι εγκατεστημένο από τη Samsung δεν βγαίνει εκτός και αν είσαι root.

5) Δε νομίζω αλλά μπορείς να τα μετακινείς εσύ μετά.

6) Γιατί η υπόλοιπη δεσμεύεται από το λειτουργικό και τις εφαρμογές που είναι ανοικτές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα . Είμαι πλέον και εγώ κάτοχος του SIII , όντας άσχετος από android (το sIII είναι το πρώτο που πιάνω στα χέρια μου) έχω μερικές απορίες .

 

α) Έκλεισα το S-Voise όπως ακριβώς αναφέρθηκε πιο πάνω (χωρίς να έχω το πρόβλημα που αναφερόταν όμως ) και τώρα δε μπορώ να βρω από που ανοίγει.

β)Όταν δεν είμαι συνδεδεμένος στο wi-fi ή στο ίντερνετ μέσω 3G μου πετάγεται κάθε 5 sec ένα μήνυμα που λέει {Το δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο . Προσπαθήστε αργότερα }καμία ιδέα γιατί το βγάζει αυτό και πως το απενεργοποιώ?

γ)Κανένα καλό πρόγραμμα πλοήγησης free που δουλεύει σωστά και χωρίς ίντερνετ υπάρχει ?

δ) Κάτι εφαρμογές που έχει προεγατεστημένες όπως places , chatOn, messanger+ είναι λειτουργικές , που χρησιμεύουν και πως τις κάνω unistall?

ε)υπάρχει τρόπος να αποθηκεύονται αυτόματα οι photo & τα video στη microSD στους φακέλους που έχω φτιάξει εγώ (photos&video) μέσα στο φάκελο που έφτιαξε αυτόματα το κινητό [camera] ώστε να μην είναι ανακατεμένα?

στ) γιατί ενώ κάνω εκκαθάριση μνήμης το κινητό έχει ελεύθερα μόνο 350mg RAM?

 

Αυτά προς το παρόν ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή σας και τις απαντήσεις σας. Συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου είναι χαζές, ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει .

 

Απαντησεις

Στο α. και στο δ. πας application manager πας στο All θα ψαξεις να το βρεις και το ενεργοποιεις,αντιστοιχα απενεργοποιεις οτι δεν θες.

Στο στ) να μην ανησυχεις καθολου

Στα αλλα ας απαντησουν τα αλλα παιδια που ξερουν.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Οταν τα ελεγα για την οθονη ορισμενοι πεσανε να με φανε για την ευκρινεια σε εξωτερικο χωρο, λες και ειχα διαθεση για γκρινια.

 

Και άλλοι σε άκουσαν και δεν βιάστηκαν να το αγοράσουν.Για μένα προσωπικά που η δουλειά μου ,τωρα το καλοκαίρι, είναι σε εξωτερικούς χώρους παίζει πολυ σημαντικό ρόλο η ευκρίνεια στον ήλιο. Φίλε μου να είσαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μολις παρατηρησα κατι στο s3 και θέλω να δω αν το κάνει και σε αλλους.εχω το κινητο στο gsm και κλειστο το ιντερνετ μεσω κινητης,ενεργοποιω τα δεδομενα του internet μεσω κινητου(vodafone) και το βαζω σε λειτουργια αυτοματου δικτιου(δηλαδη gsm και 3g),παω να μπω στο facebook και στο internet και δεν μπαινει με τιποτα.μολις κανω επανεκινηση του τηλεφωνου μπαινει κανονικα.αυτο το εκανα 4 φορες και σε ολες χρειαστηκε επανεκινηση.το εχει παθει κανενας σας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μολις παρατηρησα κατι στο s3 και θέλω να δω αν το κάνει και σε αλλους.εχω το κινητο στο gsm και κλειστο το ιντερνετ μεσω κινητης,ενεργοποιω τα δεδομενα του internet μεσω κινητου(vodafone) και το βαζω σε λειτουργια αυτοματου δικτιου(δηλαδη gsm και 3g),παω να μπω στο facebook και στο internet και δεν μπαινει με τιποτα.μολις κανω επανεκινηση του τηλεφωνου μπαινει κανονικα.αυτο το εκανα 4 φορες και σε ολες χρειαστηκε επανεκινηση.το εχει παθει κανενας σας.

 

Και εγω vodafone εχω δεν μου εχει κανει τετοια θεματα,κανε και εσυ μια επαναφορα του τηλεφωνου και θα στρωσει λογικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το εικονιδιο του S-Voice εξαφανιζεται αμα το απενεργοποιησεις...πηγαινες στις εφαρμογες-ολες και ειναι τερμα κατω μονο του απενεργοποιημενο :P
:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...