Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το εκανε στον συνχρονισμο του emai η του Samsung λογαριασμού μου.

Το εκανε αρκετα μετα που εβαζα τους browser...

Περίεργο μου φαίνεται.

 

Ειδες οτι ειχε τελειωσει ο συγχρονισμος σε gmail και σε samsung account?Προσωπικα τα εχω απενεργοποιησει ολα αυτα τα restore

 

Θελω να πω οτι ολη αυτη η πληροφορια δεν κατεβαινει σε dt.Δεν βρισκω αλλη εξηγηση απο αυτη που σου εδωσε ο Ηλιας πιο πανω

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειδες οτι ειχε τελειωσει ο συγχρονισμος σε gmail και σε samsung account?Προσωπικα τα εχω απενεργοποιησει ολα αυτα τα restore

 

Η αλήθεια ειναι οτι δεν το πρόσεξα. ..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

μπορεις πχ να επαναφερεις μονο τους κωδικους πχ απο το wifi η πρεπει να φας στην μαπα αναγκαστικά ολο το πακετο?:p

Επανέρχονται τα πάντα...;)

Ειδες οτι ειχε τελειωσει ο συγχρονισμος σε gmail και σε samsung account?Προσωπικα τα εχω απενεργοποιησει ολα αυτα τα restore

 

Θελω να πω οτι ολη αυτη η πληροφορια δεν κατεβαινει σε dt.Δεν βρισκω αλλη εξηγηση απο αυτη που σου εδωσε ο Ηλιας πιο πανω

 

Αυτό είναι Αργύρη.Συνεχίζει πολλές φορες να επαναφέρει και να συγχρονίζει ακόμα και μετά απο reboot.Αν φυσικά έχει κάποιος επιλέξει τον συγχρονισμό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχονται τα πάντα...;)

 

 

.

ναι αυτο το καταλαβα!

απλα ρωταω αν εχει επιλογη να επιλεξω οτι θελω εγω να επανέλθει!:)

πχ θελω μονο τους κωδικους απο το wifi και τιποτα αλλο! τα αλλα θελω να τα στήσω μονος μου!:)

τεσπα απο περιεργεια τα ρωταω αυτα γιατι απο την ωρα που αγορασα το τιτανιουμ κανω την δουλεια μου παντα απο εκει!:)

Link to comment
Share on other sites

Για να σταματήσει ολο αυτο μου λετε ρε παιδιά τι πρεπει να κάνω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το καταλαβα!

απλα ρωταω αν εχει επιλογη να επιλεξω οτι θελω εγω να επανέλθει!:)

πχ θελω μονο τους κωδικους απο το wifi και τιποτα αλλο! τα αλλα θελω να τα στήσω μονος μου!:)

τεσπα απο περιεργεια τα ρωταω αυτα γιατι απο την ωρα που αγορασα το τιτανιουμ κανω την δουλεια μου παντα απο εκει!:)

Δε σου ειπα οτι δε το καταλαβες.Σου ειπα οτι τα επαναφερει ολα και δε μπορεις να επιλεξεις.

Για να σταματήσει ολο αυτο μου λετε ρε παιδιά τι πρεπει να κάνω.

Ρυθμισεις-δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας.Απενεργοποιησε το.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Το είδα κι εγώ σήμερα το note2 με τον Elthis, του Ampelift, και είναι όνειρο!! Στα τεχνικά συμφωνώ απόλυτα με τον Ηλία και όπως τα έγραψε. Η μπαταρία πρέπει να είναι ασύλληπτα δυνατή, η οθόνη όνειρο και σαν μέγεθος κάθεται πολύ πιο άνετα στο χέρι σε σχέση με το note 1.. Επίσης και στο μάτι κάθεται καλύτερα και δεν δείχνει τόσο μεγάλο. Είναι το μειωμένο πλάτος που κάνει όλη την δουλειά συν ότι το νιώθεις πιο ελαφρύ στο χέρι λόγω πιο "απλωμενης" μάζας. Επίσης το γκρι μου άρεσε και προσωπικά νοιώθω πολύ καλά με την επιλογή μου. Η γνωστή αίσθηση των υλικών από το s3 φυσικά. Περιμένω λοιπόν κι εγώ με την σειρά μου την αυριανή παράδοση!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Έχω δίπλα δίπλα το ΝΟΤΕ2 σε γκρι και το σ3 σε λευκό και πρέπει να πω πως το γκρι δείχνει πολύ περισσότερο. Δεν ξέρω πως θα φαίνεται λευκό, αλλά πιστεύω πως θα του δίνει όγκο που δεν χρειάζεται.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αρρώστησα , έβλεπα τα video του note 2 και είχε γίνει κάτι σαν inception στο κεφάλι μου....Το είχα παραγγείλει αλλά δεν το ήξερα ακόμα... :P

Μπήκα και εδώ λίγο και διάβασα όλα αυτά τα ωραία που γράφετε και αυτό ήταν, μόλις το παρήγγειλα απο amazon.de.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος συμφουρίτης απο εδώ έχει αγοράσει το note 2 απο amazon.de, πόσο καιρό του έκανε να έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε και ακόμα δεν το έχουν πάρει πάρα ελάχιστοι... Φαντάζομαι τι θα γίνει σε αυτό το Thread σε καμιά βδομάδα...

@Ηλία έπρεπε να.βάλεις το SIII πάνω στο Note2 και να τα τραβαγατε φώτο...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αρρώστησα , έβλεπα τα video του note 2 και είχε γίνει κάτι σαν inception στο κεφάλι μου....Το είχα παραγγείλει αλλά δεν το ήξερα ακόμα... :P

Μπήκα και εδώ λίγο και διάβασα όλα αυτά τα ωραία που γράφετε και αυτό ήταν.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος συμφουρίτης απο εδώ έχει αγοράσει το note 2 απο amazon.de, πόσο καιρό του έκανε να έρθει...

Νομιζω οτι ακομα δεν εχει βγει διαθεσιμοτητα στο amazon.de η αν εχει βγει θα ειναι σημερα/χθες.Αρα δε νομιζω καποιος να εχει ηδη αγορασει απο εκει.

Απο την εμπειρια ομως με αλλες συσκευες και οσο και το expansys.1-2 μερες.

 

Πω ρε και ακόμα δεν το έχουν πάρει πάρα ελάχιστοι... Φαντάζομαι τι θα γίνει σε αυτό το Thread σε καμιά βδομάδα...

@Ηλία έπρεπε να.βάλεις το SIII πάνω στο Note2 και να τα τραβαγατε φώτο...

 

Σωστα...Επρεπε...Αλλα δεν εχει και τη τρομερη διαφορα!Εδω πηγαμε απο 4.3'' σε 5.3'' και δε μας χαλασε...:p

Αντε να ερθεις κι εσυ κοντα μας!!!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις γνωστό σε wind,Vodafone,Cosmote ώστε να μάθουμε ποτε θα το φέρουν;

 

Στα μέσα Οκτωβρίου ( και βάλε ) και μόνο 16άρι θα έρθει στην Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ακομα δεν εχει βγει διαθεσιμοτητα στο amazon.de η αν εχει βγει θα ειναι σημερα/χθες.Αρα δε νομιζω καποιος να εχει ηδη αγορασει απο εκει.

Απο την εμπειρια ομως με αλλες συσκευες και οσο και το expansys.1-2 μερες.

 

Μια λέξη έχω μόνο να πω....Τούμπανο.....

Το αμαζον γερμανιας το έχει σε stock...

http://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-AMOLED-Touchscreen-Quad-core-titanium-grau/dp/B0099LATZ2/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1349120526&sr=1-1

Link to comment
Share on other sites

Ο tw κρασαρει συνέχεια οταν κατεβαζω κατι απο το μαρκετ.

Αυτο μου το εκανε απο τοτε που συνχρονισε με το s3 που ανεφερα πριν.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αλλα στην αρχη που το δουλευα δεν ειχα τετοιο θεμα.

Μετα τον συνχρονισμο με το s3 μου παρουσίασε αυτο το bug

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

To 2 μάλλον κανείς γιατί το έχει προπαραγγελία το ίδιο το amazon.de. Αν ρωτάς για το 1 σε 48 ώρες το έχεις στην πόρτα σου να σου χτυπά το κουδούνι:) Με ups μεταφορική φυσικά.

 

Δε δοκιμαζεις εσυ πρωτος και ΣΥΝΤΟΜΑ για να μας πεις ακριβως χρονο???:cool:

Παντως μου αρεσε επισης, σε σχεση με το Note i, η δυνατοτητες που εχουν δωσει στο Spen.

Πχ το οταν το τραβας εξω απο τη θεση του, ανοιγει pop up παραθυρο ετοιμο να υποδεχτει το πενακι...:)

Ασε που και οταν δεν ακουμπαει στην οθονη σε καθοδηγει με εναν δεικτη!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμαζεις εσυ πρωτος και ΣΥΝΤΟΜΑ για να μας πεις ακριβος χρονο???:cool:

Παντως μου αρεσε επισης, σε σχεση με το Note i, η δυνατοτητες που εχουν δωσει στο Spen.

Πχ το οταν το τραβας εξω απο τη θεση του, ανοιγει pop up παραθυρο ετοιμο να υποδεχτει το πενακι...:)

Ασε που και οταν δεν ακουμπαει στην οθονη σε καθοδηγει με εναν δεικτη!

 

Θα σας πω και εγω..! πριν 10 λεπτά έγινε η παραγγελία και μετράω αντίστροφα...δεν έβαλα ups όμως...απλή φορτωτική...θα επανέλθω...:p

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ενθουσιασμό διακρίνω; :) Άντε αν ενθουσιάστηκες εσύ τότε δεν έχω αμφιβολία. Αυτό που σε καθοδηγεί είναι σαν αυτό που έχει και το 1 πριν ακουμπίσεις στην οθόνη βλέπεις με μια μικρή μπίλια που σου δείχνει σε ποιο σημείο θα γράψεις;

 

Το ειχε αυτο το 1????:confused:

Δειχνει ενα μικρο κυκλακι που ακολουθει τη μυτη του Spen, κι ας ειναι 5 εκατοστα πανω απ την οθονη!!!

Αντε παρτο κι εσυ να τελειωνουμε!!!!

Παιδια καμια θηκη Ελλαδα για αμεση αγορα αν παρει το ματι σας!!!!Και screen protector επισης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ενθουσιασμό διακρίνω; :) Άντε αν ενθουσιάστηκες εσύ τότε δεν έχω αμφιβολία. Αυτό που σε καθοδηγεί είναι σαν αυτό που έχει και το 1 πριν ακουμπίσεις στην οθόνη βλέπεις με μια μικρή μπίλια που σου δείχνει σε ποιο σημείο θα γράψεις;

Ναι όπως το λες ακριβώς Κώστα.. Εγώ αυτό δεν το πρόλαβα στο note1?? Δεν το θυμάμαι.. Μήπως μπήκε αφού πήρε την 4.0.4? Ναι ο Ηλίας ήταν λιγάκι αδιάβαστος από YouTube, είχαμε πλάκα!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ο tw κρασαρει συνέχεια οταν κατεβαζω κατι απο το μαρκετ.

Αυτο μου το εκανε απο τοτε που συνχρονισε με το s3 που ανεφερα πριν.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αλλα στην αρχη που το δουλευα δεν ειχα τετοιο θεμα.

Μετα τον συνχρονισμο με το s3 μου παρουσίασε αυτο το bug

 

Γιατί δεν το κάνεις ένα Φουλ γουαιπ;

Τζάμπα παιδευεσαι τώρα..

Από την στιγμή που δεν έκατσε σωστά η φάση από την αρχή δεν νομίζω να στρώσει.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κάνεις ένα Φουλ γουαιπ;

Τζάμπα παιδευεσαι τώρα..

Από την στιγμή που δεν έκατσε σωστά η φάση από την αρχή δεν νομίζω να στρώσει.

Sent from my note

 

Δεν το εχω ρουταρει ακομα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από θέμα Ροοτ που βρισκόμαστε έχει βγει τίποτε αλλο η αυτό που υπήρχε στην αρχή ?αν δεν είχα επιδότηση τον άλλο μήνα θα το είχα πάρει ήδη
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι τό έχει όπως ακριβώς το περιγράφεις. Θα το πάρω αλλά θέλω να δω το χρώμα γκρι, γιατί άκουσα μια κριτική...ο Ευθύμης ξέρει....

Φαντάζομαι ότι δεν το πρόλαβες και είναι πολύ καλό μια και στοχεύεις εκεί ακριβώς που θέλεις να γράψεις. Θέλω να δω από κοντά το γκρι.....

Ναι δεν το πρόλαβα όντως και είναι πολύ πρακτικό. Πάντως το γκρι ειναι αρκετά καλό για μένα αλλά θα το διαπιστώσεις μόνος σου από κοντά με την πρώτη ευκαιρία. Πάντως δεν παίζει η κριτική που αναφέρεσαι :p

 

Νίκο τράβα του μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μέσα από το Αντίγραφο Ασφαλείας (αν είναι εκεί η επιλογή στις ρυθμίσεις γιατί δεν το έχω ακόμη).. Βγάλε και την εξωτερική sd card αν έχεις μέσα αρχεία που θες γιατί δεν θυμάμαι αν τα σβήνει ή οχι

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Δε σου ειπα οτι δε το καταλαβες.Σου ειπα οτι τα επαναφερει ολα και δε μπορεις να επιλεξεις.

 

Ρυθμισεις-δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας.Απενεργοποιησε το.

 

λαθος υπαρχει τροπος να επιλεξεις......

Οταν ξεκινησει να σου κατεβαζει εφαρμογες ανοιγεις το play store πας στην επιλογη οι εφαρμογες μου και κανεις διακοπη της εγκαταστασης...... και ετσι επαναφερει τα παντα εκτος απο τις εφαρμογες........

 

 

Ο tw κρασαρει συνέχεια οταν κατεβαζω κατι απο το μαρκετ.

Αυτο μου το εκανε απο τοτε που συνχρονισε με το s3 που ανεφερα πριν.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο αλλα στην αρχη που το δουλευα δεν ειχα τετοιο θεμα.

Μετα τον συνχρονισμο με το s3 μου παρουσίασε αυτο το bug

 

Νικο σε καμια περιπτωση δεν εγινε συνχρονισμος με το SIII.....

Απλα επανεφερε τα δεδομενα σου με τον συνχρονισμο του Gmail οχι της Sammy γιατι μονο μεσω gmail επαναφερει φοντο και εφαρμογες.

Βγαλε μια την SD card που εχεις και κανε της ενα φορματ να στρωσει......

τα ιδια περιπου ειχα τραβηξει και εγω με το SIII οταν εβαλα μεσα την καρτα απο το SII χωρις φορματ.....

Και ειδικα με το τιτανιουμ μου ζητουσε κωδικους συσκευης και ενα καρο πραγματα.

κανε μια καθαρη εγκατασταση σε ολα και μετα κρατα backup με τον τιτανα.......

 

Α και καλοριζικο.......

Εγω θελω πρωτα να το δω απο κοντα για να δω αν θα τραβηξω κατα εκει αν και δεν με βλεπω να αντεχω πολυ ακομα......

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...