Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάλυση οθόνης, Επεξεργαστή, Thickness, κάρτα γραφικών και μπαταρία δεν ρώτησα και δεν μπορώ να επιβεβαιώσω..

Τα υπόλοιπα ναι .. 2gb ram, quad core ( Νομίζω 1,6.. ήταν Κορεάτες και μιλούσαν όλοι μαζί :lol: και δεν καταλάβαινα τι λέγανε..)

Το δικό μου πάντως N-7000 το πούλησα ήδη :rolleyes: χρησιμοποιώ ένα Galaxy Nexus που μου φαίνεται μικρό !!

 

- Αναλυση οθονης.

Ειχες πει οτι σου φανηκε μακροστενο και οχι τετραγωνο οποτε υποθετω οτι μπορει να ειναι 1280χ768 αλλα μπορει να ειναι και 1280χ800 για να δουλευει καλυτερα το υπαρχον software. Επισης ειμαι περιεργος αν η οθονη ειναι pentile η RGB :rolleyes:

 

- Επεξεργαστη, quad.

Αν ειπαν οι Κορεατες quad τοτε μαλλον εννοουν το 4 quad μια και δεν εχουν αλλο. Στη καρτα γραφικων η γερασμενη mali 400 του S3 θα φαει χωμα στο q3 2012 απο τον συναγωνισμο. Οποτε αν θελουν να μην βγαινει τελευταιο στα Benchmarks το note 2 θα βαλουν την T604.

 

- Thickness

Υποθετω απο το σασι του S3

 

Τουλαχιστον qosmio χαρη σε σενα ξερουμε πως περιπου θα ειναι. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι.. παρόμοιο με το S3 ακόμη και στις θήκες.. είχε τον τόνο του γραφίτη η μπλε που είδα.

Στο χέρι οχι δεν με προβλημάτισε και μου φάνηκε το ίδιο. Απλά είχε μικρότερο πλαίσιο για να μεγαλώσουν την οθόνη και μου φάνηκε μικρότερο και πιο παραλληλόγραμμο το home button..

Δυστυχώς εκείνη τη μέρα είχα πάνω μου το N9 και δεν το έβαλα σε σύγκριση με το Note 1 :p

 

Ακομα και το κουμπί του δηλώνει μεταφορά του σχεδίου από s3..Εμένα το ξαναλέω μου αρέσει το design του s3,θα του βάλουν και μια πιο premium πλατουλα και θα είναι κούκλα κι αυτό!! Ναι θυμόμουν κάτι για πιο στενομακρο κι εγώ γι αυτό ρώτησα για πλάτος.. Και έχει χαρεί η γυναίκα μου με το s3 γιατί με το Note "με κορόιδευαν ολοι" όπως λέει αλλά εμένα δεν με ένοιαζε καθόλου, μα καθόλου όμως!! Ζούσα τον απόλυτο έρωτα!! Πάντως και το s3 είναι και μαμω τα εργαλεία παιδιά!!

qosmio όντως σ' ευχαριστούμε πολύ για το πολύτιμο feedback!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

 

Μη ρωτήσετε πώς, αλλά εσπασε η οθόνη από το αγαπημενο μου Samsung Note.:(

Μου ειπαν από το service οτι κοστίζει 230+ η αλλαγή της οθόνης.

Απο φεβρουάριο θα έχω νέα επιδότηση οπότε θα μπορώ να πάρω λογικά το τελευταιο μοντέλο note.

Πιστευετε πως αξίζει το κόπο να την αλλάξω?

Αν οι διαφορές τους δεν είναι και τεράστιες, τότε μήπως να πληρώσω την αλλαγή οθόνης και να το κρατήσω, και με την επιδότηση αργότερα πάρω κατι άλλο..? Τι γνώμη έχετε?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

 

Μη ρωτήσετε πώς, αλλά εσπασε η οθόνη από το αγαπημενο μου Samsung Note.:(

Μου ειπαν από το service οτι κοστίζει 230+ η αλλαγή της οθόνης.

Απο φεβρουάριο θα έχω νέα επιδότηση οπότε θα μπορώ να πάρω λογικά το τελευταιο μοντέλο note.

Πιστευετε πως αξίζει το κόπο να την αλλάξω?

Αν οι διαφορές τους δεν είναι και τεράστιες, τότε μήπως να πληρώσω την αλλαγή οθόνης και να το κρατήσω, και με την επιδότηση αργότερα πάρω κατι άλλο..? Τι γνώμη έχετε?

 

Ευχαριστώ

 

Μέχρι την ανακοίνωση δεν ξέρουμε με σιγουριά τα specs οπότε είναι λιγάκι δύσκολο να σε συμβουλεψουμε... Από την μία κρίμα είναι να μείνει έτσι από την άλλη το κόστος αλλαγής οθόνης ακούγεται απαγορευτικό!! Εγώ προσωπικά θα το έψαχνα λιγάκι παραπάνω μήπως και βρω κάποιον να μου κάνει την αλλαγη πιο φθηνά ή θα έψαχνα μέσω ebay για οθόνη και μετά θα το πήγαινα σε ένα καλό τεχνίτη να το αλλάξει και θα το έδινα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την ανακοίνωση δεν ξέρουμε με σιγουριά τα specs οπότε είναι λιγάκι δύσκολο να σε συμβουλεψουμε... Από την μία κρίμα είναι να μείνει έτσι από την άλλη το κόστος αλλαγής οθόνης ακούγεται απαγορευτικό!! Εγώ προσωπικά θα το έψαχνα λιγάκι παραπάνω μήπως και βρω κάποιον να μου κάνει την αλλαγη πιο φθηνά ή θα έψαχνα μέσω ebay για οθόνη και μετά θα το πήγαινα σε ένα καλό τεχνίτη να το αλλάξει και θα το έδινα ;)

απλα εγω εχω μια επιφυλαξη για την τιμη του καινουριου νοτε,το βλεπω να πηγαινει στα 650 και πανω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

απλα εγω εχω μια επιφυλαξη για την τιμη του καινουριου νοτε,το βλεπω να πηγαινει στα 650 και πανω

 

Εγω το υπολογιζω στα 700 στα ελληνικα μαγαζια, και 600-650 στα σκρουτζομαγαζα και internet

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιαστεί θα παίξει πιστεύω πάνω από 600€.. Υπάρχει και το amazon.de φυσικά, αλλά πιστεύω μόλις καλυφθεί το πρώτο κύμα ζήτησης θα πέσει λιγάκι πιστεύω
Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιαστεί θα παίξει πιστεύω πάνω από 600€.. Υπάρχει και το amazon.de φυσικά, αλλά πιστεύω μόλις καλυφθεί το πρώτο κύμα ζήτησης θα πέσει λιγάκι πιστεύω

 

Ακριβώς οπότε όσοι έχουν το S3 η το note1 και δε βιάζονται τα κρατάνε και περιμένουν λίγο καιρό να πέσουν οι τιμές, αρκεί που βγαίνει τώρα αρκετά νωρίς..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν έτσι αλλά δυστυχώς δεν νομίζω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτην η φωτο ειναι παρα πολυ παλιά ! Αν δεν κανω λαθος ηταν και καλα το s3 πριν απο κανα χρονο. Μακαρι παντος να ηταν ετσι γιατι και εμενα μου αρεσει το σχεδιο αυτο.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Αυτην η φωτο ειναι παρα πολυ παλιά ! Αν δεν κανω λαθος ηταν και καλα το s3 πριν απο κανα χρονο. Μακαρι παντος να ηταν ετσι γιατι και εμενα μου αρεσει το σχεδιο αυτο.

 

Ακριβώς

Ακόμα θυμάμαι την χαρά που είχα πάρει όταν είχε κυκλοφορήσει η φωτό τον δεκέμβριο! :lol:

Αν ήταν έτσι εγώ πάντως θα το αγόραζα με το καλημέρα. Δεν θα είχε σχεδόν καθόλου διαφορά απο το s3 σε μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην η φωτο ειναι παρα πολυ παλιά ! Αν δεν κανω λαθος ηταν και καλα το s3 πριν απο κανα χρονο. Μακαρι παντος να ηταν ετσι γιατι και εμενα μου αρεσει το σχεδιο αυτο.

 

Χρήστο αφού τα είπαμε, δεν είναι έτσι ;)

Θα προτιμούσα κι εγώ ένα τέτοιο prototype αλλα...δεν...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως καπου διαβασα αυτο..

" Η Samsung παρά τις δικαστικές διαμάχες που έχει στο κεφάλι της, συνεχίζει να πρωτοτυπεί καθώς η Korea IT Times αναφέρει πως η Samsung στο νέο tabletόφωνο θα χρησιμοποιήσει μία εύκαμπτη οθόνη τεχνολογίας AMOLED στις 5.5 ίντσες.

 

Φυσικά δεν είναι πρώτη φορά που θα δούμε μία “εύκαμπτη” οθόνη καθώς η Samsung έχει πειραματιστεί σε αυτό το τομέα με τα Nexus S και Galaxy Nexus, οπότε το Samsung Galaxy Note II θα πηγαίνει την ιδέα είναι βήμα παραπέρα. Από την άλλη επιπλέον φήμες αναφέρουν πως το πάνελ που θα χρησιμοποιηθεί θα είναι RGB με το ppi να φτάνει τον αριθμό 350!

 

Επιπλέον το νέο panel για το Samsung Galaxy Note II Θα χρησιμοποιεί την νέα τεχνολογία της Samsung που ακούει στο όνομα Unbreakable Plane το οποίο αφήνει επιπλέον χώρο για μπαταρία. Αυτό θα επιτρέψει στην Samsung να μεγαλώσει το φυσικό μέγεθος της μπαταρίας άρα και το mAh που μπορεί να κρατήσει."

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε και λεω φανταστείτε γιατι αυτον το χρόνο δεν πρόκειται να γίνει ,να ερχόταν το note 2 με Exynos5 πανικός !!!!!

http://www.sammobile.com/2012/08/10/the-wait-is-over-samsung-announces-exynos5/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε και λεω φανταστείτε γιατι αυτον το χρόνο δεν πρόκειται να γίνει ,να ερχόταν το note 2 με Exynos5 πανικός !!!!!

http://www.sammobile.com/2012/08/10/the-wait-is-over-samsung-announces-exynos5/

 

Θα ηταν πραγματικα η εκλπηξη της χρονιας 2012 αμα γινοταν αυτο αλλα οπως λες και εσυ δεν προκειται να γινει. Θελουν να μας τα ξεζουμισουν τα λεφτα σιγα σιγα. :)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Άρα για Οκτώβρη στην Ελλάδα? :confused:

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Τελος Σεπτεμβρη θα κυκλοφορησει

 

νομιζω εισαι λιγο αισιοδοξος

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...