Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να είναι έτσι... και δεν εννοώ τα specs αλλά πιο πολύ την διατήρηση των 5,3'' αλλά με μικρότερο πλάτος συσκευής... Ή στην χειρότερη να πάει 5,5'' αλλά να διατηρηθεί το πλάτος ακριβώς στα ίδια επίπεδα... αν αυξηθεί το πλάτος θα ξενερώσω λιγάκι γιατί πιστεύω είναι οριακά ήδη... όχι ότι δεν θα το πάρω μην παρεξηγηθώ κιόλας!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλουμε 5,5 ίντσες με (μικρη) αυξηση ανάλυσης και 2 GB RAM .Αν μας κάτσει και ενας τετραπύρηνος Α15 και μια καλύτερη camera,τόσο το καλύτερο.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Samsung Elec. to release Galaxy Note II in October

http://news.mk.co.kr/english/newsRead.php?rss=Y&sc=30800011&year=2012&no=360619

 

Samsung Galaxy Note II rumored to have flexible OLED screen

http://www.androidguys.com/2012/06/18/samsung-galaxy-note-2-to-come-with-flexible-display/

 

Εάν κατάλαβα καλά θα χρησιμοποιεί οθόνη η οποία θα είναι "προπομπός" του flexible display οπότε ναι μεν δεν θα είναι flexible αλλά ιδιαίτερα λεπτή οπότε θα επιτρέπει σε πιο λεπτό design με μεγαλύτερη όμως μπαταρία.. Επίσης θα φορά jelly bean το οποίο δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θα ενσωματώνει σε σχέση με το ics :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα φίλε Ευθύμιε είναι ότι,αν είναι έτσι θα το πάρουμε οπωσδήποτε!! Jelly beam είναι η επόμενη που θα βγάλει η google και μάλλον θα τη βάλουν στο nexus ή στο στα επόμενα nexus,αν βγουν από διάφορες εταιρείες. Τώρα αν δεν τα λέω καλά sorry. Το συμπέρασμα είναι όμως το ίδιο. Αν το 2 μοιάζει με το 1 θα το πάρουμε οπωσδήποτε! Και θα μοιάζει με το 1, μια και τα...πειράματα τα έκανε με το sgs3 οπότε το note θα βγει πιο καλό:)

 

Φίλε Κώστα πρέπει να κάνουν χοντρές ******** για να μην το πάρουμε!! Ναι απλά ρωτώ για το jelly bean γιατί δεν έχω διαβάσει επίσημα τι παραπάνω θα ενσωματώνει.. Πάντως αν η sammie θέλει να κόψει την φορα του iPhone 5 και με την χρήση του note2 θα βγάλουν κάτι προσεγμένο (αν και εντελώς διαφορετικές κατηγοριες).. Μακαρι να βγει πιο ωραιο από το s3 γιατί δεν μου άρεσε καθόλου το τελευταίο..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα πρέπει να κάνουν χοντρές ******** για να μην το πάρουμε!! Ναι απλά ρωτώ για το jelly bean γιατί δεν έχω διαβάσει επίσημα τι παραπάνω θα ενσωματώνει.. Πάντως αν η sammie θέλει να κόψει την φορα του iPhone 5 και με την χρήση του note2 θα βγάλουν κάτι προσεγμένο (αν και εντελώς διαφορετικές κατηγοριες).. Μακαρι να βγει πιο ωραιο από το s3 γιατί δεν μου άρεσε καθόλου το τελευταίο..

Συγγνωμη αλλα μην συγκρινεις εργαλεια νοτε και νοτε ii με παιχνιδια......ξερεις τωρα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα μην συγκρινεις εργαλεια νοτε και νοτε ii με παιχνιδια......ξερεις τωρα

 

Τι να συγκρίνω είσαι καλά, ούτε γι αστείο :p

Απλά σχολίασα το άρθρο που ανέφερε ότι η samsung θα το έβγαζε νωρίτερα από Οκτώβρη αλλά ελέω έλευσης της κοροϊδιας (μηλο5) θα το βγάλει τότε για να κόψει ότι μπορεί από την "φορα" του ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι τετραγωνο και οχι μακροστενο η ειναι ιδεα μου? δεν θελω να πλατυνει.. προτιμω να γινει 1 εκατοστο πιο ψηλο παρα πιο πλατυ.. δεν θα μπαινει στην τσεπη μετα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τετραγωνο και οχι μακροστενο η ειναι ιδεα μου? δεν θελω να πλατυνει.. προτιμω να γινει 1 εκατοστο πιο ψηλο παρα πιο πλατυ.. δεν θα μπαινει στην τσεπη μετα..

 

Σύμφωνα με το gsmarena δε θα πλατύνει..

the width of the Note 2 is actually reduced compared to its predecessor.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα καλά νέα :

 

the release date of the Note 2 has been moved to September, rather than the previously rumored October

 

Την επόμενη βδομάδα είναι να πάρω (επιτέλους) το Note. Λέτε να κάνω 2 μήνες υπομονή για το ΙΙ ?:P

 

(φυσικά,η αύξηση του μεγεθους της oθονης στις 5,5 ίντσες με ταυτόχρονη μείωση του πλάτους της συσκευης είναι στα πολύ θετικά)

 

Τα κακά νέα:

 

The rumors of an 8MP camera with improved sensor, as well as 1.5 GB of RAM, along with a new Exynos 5250 chipset, featuring a dual-core ARM-15 processor remain unconfirmed at this point.

 

Τζάπα περιμένουμε τον 4πυρηνο :( ?και τα 2 GB RAM ? :(

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλά νέα :

 

the release date of the Note 2 has been moved to September, rather than the previously rumored October

 

Την επόμενη βδομάδα είναι να πάρω (επιτέλους) το Note. Λέτε να κάνω 2 μήνες υπομονή για το ΙΙ ?:P

 

(φυσικά,η αύξηση του μεγεθους της oθονης στις 5,5 ίντσες με ταυτόχρονη μείωση του πλάτους της συσκευης είναι στα πολύ θετικά)

 

Τα κακά νέα:

 

The rumors of an 8MP camera with improved sensor, as well as 1.5 GB of RAM, along with a new Exynos 5250 chipset, featuring a dual-core ARM-15 processor remain unconfirmed at this point.

 

Τζάπα περιμένουμε τον 4πυρηνο :( ?και τα 2 GB RAM ? :(

 

Ας μην είμαστε κυνηγοί των spec! Θα είναι πολύ δυνατό και ολοκληρωμένο σε όλα τα επίπεδα..βλέπω το s3 και καταλαβαίνω τι έρχεται με το note2..κολαση:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι θα ειναι... αργό (αυτό έλειπε δα),αλλά το hype αυτή την εποχή είναι ακριβως αυτό: να δωσεις 4πυρηνο και 2 GB RAM .Ετσι κι αλλιως δε με βλέπω να κρατιεμαι άλλο και από βδομάδας να παίρνω το Note (επιτελους) .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες δεν βιάζομαι πάντως

Είμαι τόσο καλυμμένος με το note που για πρώτη φορά δεν "βιάζομαι" (μιλάμε έχει γίνει προέκταση του χεριού μου πλέον :D)

Θα περιμένω να βγει με το καλό το νέο note να το δούμε τι κάνει στην πράξη να πέσει λίγο η τιμή του και βλέπουμε.

Για την ώρα χαλαρά ααααα:D

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες δεν βιάζομαι πάντως

Είμαι τόσο καλυμμένος με το note που για πρώτη φορά δεν "βιάζομαι" (μιλάμε έχει γίνει προέκταση του χεριού μου πλέον :D)

Θα περιμένω να βγει με το καλό το νέο note να το δούμε τι κάνει στην πράξη να πέσει λίγο η τιμή του και βλέπουμε.

Για την ώρα χαλαρά ααααα:D

Sent from my note

 

Ακριβώς φίλε.Είδα το s iii.Πρώτη φορά που δεν ζηλεψα καινούριο κινητό.Με το note είμαι μια χαρά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ελπιαζω πντως να διατηρησει ενα δικο του στυλ εμφανισιακα και να μην γινει ενα siii σε μεγαλυτερες διαστασεις.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ελπιαζω πντως να διατηρησει ενα δικο του στυλ εμφανισιακα και να μην γινει ενα siii σε μεγαλυτερες διαστασεις.

 

Ίσως αν δεν το άφηναν τόσο τετράγωνο να ήταν λιγάκι καλύτερο..οι πιο στρογγυλεμένες γωνίες δίνουν αίσθηση μικρότερης συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες δεν βιάζομαι πάντως

Είμαι τόσο καλυμμένος με το note που για πρώτη φορά δεν "βιάζομαι" (μιλάμε έχει γίνει προέκταση του χεριού μου πλέον :D)

Θα περιμένω να βγει με το καλό το νέο note να το δούμε τι κάνει στην πράξη να πέσει λίγο η τιμή του και βλέπουμε.

Για την ώρα χαλαρά ααααα:D

Sent from my note

Να συμφωνησω μαζι σου 1000%.

Αν και το επερχομενο ΝΟΤΕ 2 (οταν με το καλο ανακοινωθει και επισημα) θα ειναι η μονη συσκευη - απο οσα γνωριζω μεχρι σημερα - που θα με κανει να αδημονω να πιασω στα χερια μου ( οσο huge smartphones και να ειναι τα sg3 και hox και μονο το οτι δεν εχουν s-pen τα βγαζει εκτος προτιμησεων μου) και παλι οφειλω να ομολογησω πως με το ΝΟΤΕ 1 στην κατοχη μου ανετα μπορω να περιμενω να βγει και να δω στην πραξη τις δυνατοτητες του χωρις αγχος.:)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

30 Αυγούστου η παρουσίαση σε ξεχωριστό event της Sammy για το Note 2!

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-II-to-be-announced-August-30-at-the-IFA-expo-in-Berlin-with-an-Unpacked-event_id32222

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα καλά νέα :

 

the release date of the Note 2 has been moved to September, rather than the previously rumored October

 

Την επόμενη βδομάδα είναι να πάρω (επιτέλους) το Note. Λέτε να κάνω 2 μήνες υπομονή για το ΙΙ ?:P

 

(φυσικά,η αύξηση του μεγεθους της oθονης στις 5,5 ίντσες με ταυτόχρονη μείωση του πλάτους της συσκευης είναι στα πολύ θετικά)

 

Τα κακά νέα:

 

The rumors of an 8MP camera with improved sensor, as well as 1.5 GB of RAM, along with a new Exynos 5250 chipset, featuring a dual-core ARM-15 processor remain unconfirmed at this point.

 

Τζάπα περιμένουμε τον 4πυρηνο :( ?και τα 2 GB RAM ? :(

 

2GB Ram θα έχει και quad core θα είναι..

8MP κάμερα ίδια με του GS3

Σχεδίαση σαν του GS3 αλλά μεγαλύτερο ( όχι τετράγωνο αλλά μακρόστενο)

 

Αρχοντιά !!!!

Link to comment
Share on other sites

2GB Ram θα έχει και quad core θα είναι..

8MP κάμερα ίδια με του GS3

Σχεδίαση σαν του GS3 αλλά μεγαλύτερο ( όχι τετράγωνο αλλά μακρόστενο)

 

Αρχοντιά !!!!

 

Link παρακαλω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω...

Το είδα όμως σήμερα ;)

 

Στον ύπνο σου;:):lol:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στον ύπνο σου;:):lol:

 

Η αλήθεια είναι ότι το είδα Live .. η θήκη για το πενάκι είναι μαγνητική πλέον ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...