Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη στην εσωτερικη δεν γινεται να περασουμε mkv ανω των 4gb? Πρεπει στην εξωτερικη καρτα κ εφοσον γινεται ntfs με φορματ?
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω πάθει πλάκα με το s-pen, νομίζω ότι θα δυσκολευτώ απίστευτα να επιστρέψω σε συσκευή χωρίς Stylus.

 

Έχω το nexus 7 που όπως και να το κάνουμε έχει μεγαλύτερη οθόνη και πίστευα ότι στο σπίτι θα χρησιμοποιούσα κυρίως αυτό αλλά όσο περισσότερο συνηθίζω το μολιβάκι τόσο πιο δύσκολο είναι να επιστρέψω στο nexus.

 

Ειδικά το swype είναι μίλια πιο άνετο με το Stylus για να μην αναφέρθω στη δυνατότητα να γράψεις απευθείας που φυσικά έχει τα προβληματάκια της ειδικά στην αναγνώριση των ελληνικών χαρακτήρων αλλά πιστεύω ότι είναι θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που Ρώτησε για το splashtop ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΟΝΟ αυτό ----->>> Splashtop GamePad THD v1.1.0.7

και μόνο σαν setting use computers native display στην ανάλυση!!

το splashtop 2 kai to hd δεν λειτουργουν (μάλλον θέμα ανάλυσης)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στην εσωτερικη δεν γινεται να περασουμε mkv ανω των 4gb? Πρεπει στην εξωτερικη καρτα κ εφοσον γινεται ntfs με φορματ?

 

 

Και το exfat format που χρησιμοποιούν οι micro SDXC υποστηρίζει αρχεία άνω των 4 GΒ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα!Εχει παρατηρησει κανεις εαν τα πληκτρα της εντασης του ηχου αλλα και το πληκτρο on/off, τα δυο πλαινα πληκτρα δηλαδη , εχουν καποιο κενο, με αποτελασμα να εχουν καποιο "τζογο"????????????????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγορασα το note2 και εχω μερικες απορίες, πως μπορω να δουλεψω το video hub ?

Τι μπορω να κανω με flash player,και πως χωρίζω την οθόνη σε 2 μέρη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά καμία καλή εφαρμογή για να έχω διαφορετικά profile????
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα!Εχει παρατηρησει κανεις εαν τα πληκτρα της εντασης του ηχου αλλα και το πληκτρο on/off, τα δυο πλαινα πληκτρα δηλαδη , εχουν καποιο κενο, με αποτελασμα να εχουν καποιο "τζογο"????????????????

 

Έχουν ένα μικρό τζόγο αλλά είναι φυσιολογικός.

 

 

Κι ενα screen shot με τροποποιημενο wallpaper για να ταιριαζει στο γκρι της συσκευής :)

 

http://img715.imageshack.us/img715/7593/screenshot2012102004461.th.png

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εαν έχει γυρίσει το σύστημα σε CUSTOM , πώς το γυρνάμε σε OFFICIAL ? διοτι το triangle away μονο μηδενίζει αλλα δεν αλλάζει status.
Link to comment
Share on other sites

Εαν έχει γυρίσει το σύστημα σε CUSTOM , πώς το γυρνάμε σε OFFICIAL ? διοτι το triangle away μονο μηδενίζει αλλα δεν αλλάζει status.

 

Θες να πας service?Αν οχι τοτε αγνοησε το γιατι ο bootloader εχει auto checksum και θα πρεπει να κανεις wipe data/factory reset και να κανεις unroot.Σωστα το triangle away δεν αλλαζει το system status

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγορασα το note2 και εχω μερικες απορίες, πως μπορω να δουλεψω το video hub ?

Τι μπορω να κανω με flash player,και πως χωρίζω την οθόνη σε 2 μέρη?

Για το τρίτο που ρωτάς. Aν εννοείς να βλέπεις δυο εφαρμογές ταυτόχρονα(multi viewing) πρέπει να έχεις κάνει κατ' αρχήν την αναβάθμιση(Οι αρχικές rom στην Ευρώπη δεν είχαν multi viewing).Μετά πατάς παρατεταμένα το πληκτρο αναίρεσης.Εμφανίζονται τα εικονίδια σε μπάρα αριστερά.Σέρνεις την επιπλέον εφαρμογή που θέλεις πάνω στην οθόνη και έχεις αυτό που θέλεις.

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Εαν έχει γυρίσει το σύστημα σε CUSTOM , πώς το γυρνάμε σε OFFICIAL ? διοτι το triangle away μονο μηδενίζει αλλα δεν αλλάζει status.

 

Αφού τρέξεις το triangle away, θα πρέπει να μπεις σε stock recovery και από εκεί να κάνεις wipe cache→factory reset/wipe data→wipe cache.

 

Προϋπόθεση να έχεις κρατήσει backup με titanium backup σε external για να μπορέσεις να επαναφερείς εφαρμογές κτλ. Εμένα με την παραπάνω διαδικασία είναι official.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγορασα το note2 και εχω μερικες απορίες, πως μπορω να δουλεψω το video hub ?

Τι μπορω να κανω με flash player,και πως χωρίζω την οθόνη σε 2 μέρη?

 

Για το video hub νομιζω οτι δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα (βασικα ειναι απο τα πρωτα που κανω uninstall)

Για τον flash player κατεβασε αυτον και εγκατεστησε τον σαν κανονικο apk (φροντισε να τσεκαρεις το install from unknown sources στο settings-security).

Σε stock browser παιζει μια χαρα.chrome και dolphin δεν υποστηριζουν

http://db.tt/Cm5eaYxG

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λέγε κι άλλα για το λευκό και πόσο μετάνοιωσες για την επιλογή σου να τα ακούνε κάποιοι εδώ,Ευθύμη τους λένε:lol::lol: Εγώ γιατί πήρα το λευκό νομίζεις; Απλά επειδή είδα το γκρι.....Ούτε όγκο του δίνει ούτε τίποτα! Απλά το κάνει πιο όμορφο και πιο κλασάτο...!:rolleyes:

Καλημέρα! Το θετικό είναι να είμαστε ευχαριστημενοι με τις επιλογές μας. Εμένα ας πούμε μου αρέσει το περιμετρικό bezel στο γκρι έτσι που είναι σκούρο, δένει με το γκρι και το βρίσκω αρκετά όμορφο. Το λευκό επίσης το έχουν πάρει πολλά παιδιά και αν έβγαινε μόνο σε λευκό το note2 δεν θα είχα πρόβλημα κανένα να το έχω ούτε παράπονο. Πάντως αν κάποιος δεν μπορεί να αποφασίσει καλύτερα να τα δει και τα 2 χρώματα από κοντά πριν αγοράσει.. Πάντως είχα πει και στον Ηλία, μιας και τα παραγγειλαμε μαζί, να πάρουμε από ένα χρώμα και κάποια στιγμή που θα τα βαρεθούμε να κάνουμε τράμπα αλλά δεν ήθελε λευκό με τίποτα (φυσικά ούτε κι εγω) οποτε μείναμε με τα πανέμορφα γκρι μας :D

Ρώτησε χθες ένα παλικάρι πως ενεργοποιουμε τις φωνητικές εντολές και δεν το βρίσκω. Πείτε μας κάποιος γιατί παίζει να μην τα έχει η ρομ που φοράω ;)

Link to comment
Share on other sites

Λέγε κι άλλα για το λευκό και πόσο μετάνοιωσες για την επιλογή σου να τα ακούνε κάποιοι εδώ,Ευθύμη τους λένε:lol::lol: Εγώ γιατί πήρα το λευκό νομίζεις; Απλά επειδή είδα το γκρι.....Ούτε όγκο του δίνει ούτε τίποτα! Απλά το κάνει πιο όμορφο και πιο κλασάτο...!:rolleyes:

 

Εγω είμαι αδικαιολογητος. Ειχα λευκο s3 και ηξερα ποσο ωραιο είναι.

Αυτο το χρωματιστο νικελ δειχνει ψευτικο.

 

Τελος πάντων την πάτησα τώρα.

Δεν πειράζει η συσκευή είναι γεμάτη καινοτομίες.

Μετά λένε για την apple ότι καινοτομεί.

6 Χρόνια τα ίδια και τα ίδια. Το s-pen δεν θα ηταν χρησιμο στο ipad;

Εμενα μ εχει καταπληξει. Κάνω πράγματα που δεν μπορούσα να κάνω με την ίδια ευκολία στο ipad σε 10 ιντσες οθονη.

Το πουλησα στη γυναίκα μου :) Εβραίος ε? Της το εδωσα φθηνα με την συμφωνια να με αφήνει να παίζω κάνα παιχνίδι :)

 

Δεν έχω νιώσει ακόμα την ανάγκη να το κάνω root.

Δεν αξιζει να χάσω την ασφάλεια ενός επαγγελματικου εργαλειου για να περάσω κάποια mods που δεν μου ειναι απαραιτητα. Περισσοτερο θα τo εκανα για τα backup και κάποιες αισθητικές αλλαγές στην εμφάνιση όπως ενα διάφανο widget για τιν καιρο η το moded TW.

 

@@ Dr Mobile

Κώστα προχώρα. Ακομα και Γερμανικη να εχει ειναι απλο και ακινδυνο να περασεις την Γαλλική. Θα παίρνεις κανονικά αναβαθμισεις ΟΤΑ.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη μαγκιά της Samsung με το spen ,είναι που χρησιμοποίησε την τεχνολογία της Wacom που είναι μακράν ό,τι καλύτερο στον τομέα του digital writing.To ipad το παραχώρησα και γω σε σύζυγο και παιδιά,με την συνφωνία να μην με ενοχλούν όταν ασχολούμαι με το Note μου!:D Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Ήμουνα και εγώ μεταξύ των 2 χρωμάτων και τελικά πήγα με το άσπρο μετά παρότρυνση τής κόρης μου και δεν το μετανιώνω ούτε λεπτό...
LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη μαγκιά της Samsung με το spen ,είναι που χρησιμοποίησε την τεχνολογία της Wacom που είναι μακράν ό,τι καλύτερο στον τομέα του digital writing.To ipad το παραχώρησα και γω σε σύζυγο και παιδιά,με την συνφωνία να μην με ενοχλούν όταν ασχολούμαι με το Note μου!:D

Το ipad2 έχει παραχωρηθεί επίσης στην γυναίκα από πέρυσι μαλιστα (λόγω note1) και επίσης κάνω σχεδόν τα πάντα με το Noteli. Εγώ το είπα παιδιά ότι με γλύτωσε από έξοδα το note αφού δεν πέρασα στο ipad3 και δεν με βλέπω μελλοντικά να πηγαίνω σε κάποιο ipad με αυτά που κάνω εγώ και τις ανάγκες που έχω.

Κώστα το bezel εδώ έχει πολύ καλύτερη επίστρωση από ότι στο sgs2 και μάλιστα κάνα δυο φορές νόμισα ότι το τραυματισα γύρω από το mini usb κι αυτό δεν πήρε χαμπάρι... Δείχνει πολύ πιο ποιοτικό και προσεγμένο (έτσι ήταν και πέρυσι το note1) σε σχέση με s2/s3 :)

@Leo, εσύ πολύχρωμο ήθελες σύμφωνα με την Princess :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σήμερα πούλησα και εγώ με τη σειρά μου το iphone 4s σύζυγο και από εβδομάδα θα ενταχτώ στο clup σας .

Μία ερώτηση σαν νέος στο androit υπάρχει εφαρμογή καταγραφή κλίσης και αποκλεισμός κλίσης ?

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Λέτε ρε παιδιά να αφήσω το ipad αν πάω σε note ii ??

 

Δουλεύετε τόσο καλά όσο και σε ipad ?

 

Μη λέτε τέτοια,θα βάλω αγγελία το S3..H αλήθεια είναι οτι δεν το έχω δει απο κοντά και μου φαίνεται δύσκολο!

 

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σήμερα πούλησα και εγώ με τη σειρά μου το iphone 4s σύζυγο και από εβδομάδα θα ενταχτώ στο clup σας .

Μία ερώτηση σαν νέος στο androit υπάρχει εφαρμογή καταγραφή κλίσης και αποκλεισμός κλίσης ?

 

Καταγραφή κλίσης έχουν οι περισσότερες custom rom ενσωματομένο,λογικά μπορείς να το περάσεις και σαν mod,αφού πρώτα κάνεις root.

Αν το 4s ήταν jailbreak και είσαι κάπως εξοικειωμένος θα γίνει σύντομα και εύκολα.

 

Όσο για τον αποκλεισμό κλίσης,υπάρχει το Do not disturb σε μαμά jellybean οπότε σε καλύπτει.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σήμερα πούλησα και εγώ με τη σειρά μου το iphone 4s σύζυγο και από εβδομάδα θα ενταχτώ στο clup σας .

Μία ερώτηση σαν νέος στο androit υπάρχει εφαρμογή καταγραφή κλίσης και αποκλεισμός κλίσης ?

 

Για αποκλεισμο κλησεων υπαρχει native επιλογη στα samsung τηλεφωνα η οποια ειναι η καλυτερη που εχω συναντησει ποτε γιατι ΔΕΝ ακουγεται καθολου ο ηχος απο τον καλουντα. Αρα δεν ξερει πως τον απορριπτεις ;)

 

Επισης, μολις ειδα πως επεσε στα 572 ευρω στο amazon.de, νομιζω πως σιγα σιγα ερχεται η ωρα μου.

Τελος, με εχετε πορωσει ολοι εδω και εκει που ελεγα να μεινω λιγο ακομα με το note 1 μου, αλλαξα γνωμη. Οταν βγει το 3 και την κοπανησετε προς τα κει δε σκοπευω να διαβασω ουτε ενα ποστ ε :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην αρχή με την Μ@μακια που είχε κανει ο κινεζος με το root end recovery εγω ήμουν ενα απο τα θύματα του αν θυμάστε οσον αφορά την cashe...

Μετά έδωσε ενα καινούριο και διορθώθηκαν τα πράγματα με είχε πάει στο 1gb

Απο χθές που πέρασα την ομεγα το cashe πήγε 1.35

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην αρχή με την Μ@μακια που είχε κανει ο κινεζος με το root end recovery εγω ήμουν ενα απο τα θύματα του αν θυμάστε οσον αφορά την cashe...

Μετά έδωσε ενα καινούριο και διορθώθηκαν τα πράγματα με είχε πάει στο 1gb

Απο χθές που πέρασα την ομεγα το cashe πήγε 1.35

 

Εμένα και στην Omega 3 και στην 4 είναι στο 1,28. Στη Wanam 1.1 που είχα δοκιμάσει ήταν στο 1.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι αδικαιολογητος. Ειχα λευκο s3 και ηξερα ποσο ωραιο είναι.

Αυτο το χρωματιστο νικελ δειχνει ψευτικο.

 

Τελος πάντων την πάτησα τώρα.

Δεν πειράζει η συσκευή είναι γεμάτη καινοτομίες.

Μετά λένε για την apple ότι καινοτομεί.

6 Χρόνια τα ίδια και τα ίδια. Το s-pen δεν θα ηταν χρησιμο στο ipad;

Εμενα μ εχει καταπληξει. Κάνω πράγματα που δεν μπορούσα να κάνω με την ίδια ευκολία στο ipad σε 10 ιντσες οθονη.

Το πουλησα στη γυναίκα μου :) Εβραίος ε? Της το εδωσα φθηνα με την συμφωνια να με αφήνει να παίζω κάνα παιχνίδι :)

 

Δεν έχω νιώσει ακόμα την ανάγκη να το κάνω root.

Δεν αξιζει να χάσω την ασφάλεια ενός επαγγελματικου εργαλειου για να περάσω κάποια mods που δεν μου ειναι απαραιτητα. Περισσοτερο θα τo εκανα για τα backup και κάποιες αισθητικές αλλαγές στην εμφάνιση όπως ενα διάφανο widget για τιν καιρο η το moded TW.

 

@@ Dr Mobile

Κώστα προχώρα. Ακομα και Γερμανικη να εχει ειναι απλο και ακινδυνο να περασεις την Γαλλική. Θα παίρνεις κανονικά αναβαθμισεις ΟΤΑ.

 

Για διαφανο widget καιρού δοκίμασε οπως είσαι στοκ το fancy widget εχει επιλογη να γινεται διάφανο

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στην Omega 3 και στην 4 είναι στο 1,28. Στη Wanam 1.1 που είχα δοκιμάσει ήταν στο 1.:)

 

Σε έφαγα. ..

Πλακα κανω παικτουρα μου!!!:)

Μηπως αυτο στην ομεγα σε σχεση με του wanam έχει να κάνει στο οτι ο γιαννης δεν ειχε καθολου το zip του Κινέζου?

Οι σχετικοί με το θεμα ας μας πουν...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...