Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια καμιά θήκη από ελληνικό μαγαζί να την έχω σε 2-3 μέρες υπάρχει;
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια καμιά θήκη από ελληνικό μαγαζί να την έχω σε 2-3 μέρες υπάρχει;

 

http://www.extreme-mobile.gr/search?q=n7100

 

απο εδω ξερω οτι εχει την flip cover την γκρι και ενα pouch χρωμα καφε σκουρο. απο δευτερα θα εχει και αλλες θηκες

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καμιά θήκη από ελληνικό μαγαζί να την έχω σε 2-3 μέρες υπάρχει;

 

Παρε την αυθεντικη απο το Νικολα, αξιζει τον κοπο, προσδιδει πολυτελεια και χαρακτηρα στη συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/search?q=n7100

 

απο εδω ξερω οτι εχει την flip cover την γκρι και ενα pouch χρωμα καφε σκουρο. απο δευτερα θα εχει και αλλες θηκες

 

Μόνο την samsung έχει διαθέσιμη. Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρε την αυθεντικη απο το Νικολα, αξιζει τον κοπο, προσδιδει πολυτελεια και χαρακτηρα στη συσκευη...

ναι ρε παιδιά δίκιο έχετε. είναι μεγάλη γκλαμουριά αλλά και σαν θήκη...σαν τιμή...είναι ψηλά. τώρα θα μου πεις...θα κρατηθείς και δεν θα την αγοράσεις?...θα δείξει. Σίγουρα όμως όχι άμεσα. sd καρτούλα ναι οκ, καλώδιο για εξωτερικούς σκληρούς ναι οκ ααααντε και ένα ακόμα για hdmi συνδέσεις... μαζεύονται αρκετά... για να πεις... +35 γιούρια για μια θήκη:O. 15-20 άντε 25 το άκουγα...εδώ όμως και στο ipad η θήκη είναι ποιο φθήνη... δεν ξέρω. Σαν ποσό σίγουρα ακουγεται κάπως...άσχημα

ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί σε κάποιες (?) παρτίδες, όπως εμένα, του costsa41 αλλά και άλλων παιδιών , κυρίως με το γαλλικό firmware, ότι η συσκευή δε δουλεύει όπως πρέπει.

Πχ σε μένα δεν έπαιζε το ράδιο,το smart stay ήταν ασταθές και οι ήχοι χαμηλά. Του Κώστα είχες battery draining και χαμηλούς ήχους επίσης.

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα έφτιαξαν! Ιδιαίτερα όμως μετά από το πέρασμα του νεότερου firmware όλα είναι ρολόι.

Απλά να το έχετε υπόψη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί σε κάποιες (?) παρτίδες, όπως εμένα, του costsa41 αλλά και άλλων παιδιών , κυρίως με το γαλλικό firmware, ότι η συσκευή δε δουλεύει όπως πρέπει.

Πχ σε μένα δεν έπαιζε το ράδιο,το smart stay ήταν ασταθές και οι ήχοι χαμηλά. Του Κώστα είχες battery draining και χαμηλούς ήχους επίσης.

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα έφτιαξαν! Ιδιαίτερα όμως μετά από το πέρασμα του νεότερου firmware όλα είναι ρολόι.

Απλά να το έχετε υπόψη.

Κάνεις πολύ καλά και το αναφέρεις γιατί πολλά παιδιά θα διαβάζουν εδώ τις φανφάρες μας και μπορεί όντως να έχουν κάποιο θέμα. Με επαναφορά πάντως έρχεται στα ίσια του. Του Κώστα του είπα φυσικά ότι φταίει το χρώμα :p αλλά δεν με πίστεψε και μετά συμβουλεύτηκε εσένα που του έδωσες φυσικά την λύση. Εμένα δεν πήγε καν το μυαλό μου στο reset to factory και είχα ξεχάσει την δικιά σου περίπτωση στις αρχές :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί σε κάποιες (?) παρτίδες, όπως εμένα, του costsa41 αλλά και άλλων παιδιών , κυρίως με το γαλλικό firmware, ότι η συσκευή δε δουλεύει όπως πρέπει.

Πχ σε μένα δεν έπαιζε το ράδιο,το smart stay ήταν ασταθές και οι ήχοι χαμηλά. Του Κώστα είχες battery draining και χαμηλούς ήχους επίσης.

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα έφτιαξαν! Ιδιαίτερα όμως μετά από το πέρασμα του νεότερου firmware όλα είναι ρολόι.

Απλά να το έχετε υπόψη.

Θα υπερθεματίσω λέγοντας ότι καλό είναι μόλις παίρνουμε το τηλέφωνο να ψάχνουμε για τυχόν updates και μετά να κάνουμε ένα hw reset πριν στίσουμε την συσκευή...

 

Όπως πιστεύω ότι και μετά από κάθε major sw update πρέπει να γίνεται "καθαρό" reset, με όσο κόπο περιλαμβάνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου ειδα εδω μεσα οτι μπορεις να σταματας το ξυπνητηρι με φωνητικη εντολη? που μπορω να το βρω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια ,βάζουμε την OMEGA και ξεμπερδεύουμε.:)

 

Εάν θέλεις να ξεμπερδεύεις από την αρχή ΝΑΙ !! έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και πιστευω δεν υπάρχει καλύτερη ΡΟΜ μέχρι στιγμής...

Από την άλλη ΕΜΕΝΑ άμα μου αλλάξεις Icons, Bootanimations και λοιπά καραγκιοζιλίκια κτλ βγάζω σπυριά οπότε δεν πρόκειται ποτε να βάλω custom rom... :D

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να ξεμπερδεύεις από την αρχή ΝΑΙ !! έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και πιστευω δεν υπάρχει καλύτερη ΡΟΜ μέχρι στιγμής...

Από την άλλη ΕΜΕΝΑ άμα μου αλλάξεις Icons, Bootanimations και λοιπά καραγκιοζιλίκια κτλ βγάζω σπυριά οπότε δεν πρόκειται ποτε να βάλω custom rom... :D

Δεν έχει τίποτα αλλαγμένο η Omega από αυτά που λες (μόνο το bootanimation) :p

Ακόμα και η Hypernote που φορώ εγώ έχει απολύτως stock look (η οποία είναι τόσο "ελαφρυμένη" από bloat που είναι 450MB περίπου η ρομ). Τώρα αν θες στην συνέχεια να περάσεις κάποιο θέμα (όπως τα εξαιρετικά του Kalagas) the sky is the limit :)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Πόσο εκευθερη εσωτερική μνήμη έχουμε αν έγκατα στήσουμε την Ωμεγα;
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι το κάτι άλλο. Έπισης η θερμοκρασια κρατιεται χαμηλότερα απ οτι στο S3. Το ελεγε ο ευθυμης αλλα δεν το πίστευα.

 

Μοναδικο ζητημα είναι το μέγεθος οχι στην χρήση αλλα στο ματι :)

Το πληκτρολόγιο οταν γράφεις με swype βαζει κανονικά τόνους. Με πληκτρολογιση ομως οχι.

 

Ένα άλλο που παρατηρώ είναι ότι κάποιες εφαρμογές δεν δουλεύουν σωστά. Για παράδειγμα το car pro.

Δεν ενεργοποιηται αυτοματα όταν το συνδέεις με τον φορτιστή του αυτοκινήτου. Και το Χειρότερο μπλοκάρει την απενεργοποίηση της οθόνης Οταν το αποσυνδέεις

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί σε κάποιες (?) παρτίδες, όπως εμένα, του costsa41 αλλά και άλλων παιδιών , κυρίως με το γαλλικό firmware, ότι η συσκευή δε δουλεύει όπως πρέπει.

Πχ σε μένα δεν έπαιζε το ράδιο,το smart stay ήταν ασταθές και οι ήχοι χαμηλά. Του Κώστα είχες battery draining και χαμηλούς ήχους επίσης.

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα έφτιαξαν! Ιδιαίτερα όμως μετά από το πέρασμα του νεότερου firmware όλα είναι ρολόι.

Απλά να το έχετε υπόψη.

Το δικό μου(γαλλική rom) με το που το παρέλαβα την Τρίτη μου είχε έτοιμη αναβάθμιση την οποία και πέρασα αμέσως.Προς το παρόν δεν αντιμετώπισα κανένα απ' τα παραπάνω προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου(γαλλική rom) με το που το παρέλαβα την Τρίτη μου είχε έτοιμη αναβάθμιση την οποία και πέρασα αμέσως.Προς το παρόν δεν αντιμετώπισα κανένα απ' τα παραπάνω προβλήματα.

 

Το ιδιο και σε εμενα με γαλλικη ρομ δεν εχω εντοπισει καποιο προβλημα ως ωρας

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Boys,το ότι ανέφερα τη γαλλική σα παράδειγμα, δε σημαίνει κάτι.

Αυτό που ήθελα να πω, είναι ότι διάβασα, αλλά και διαπίστωσα προσωπικά, ότι out of box κάποιες συσκευές, λίγες, δε δούλευαν όπως έπρεπε λόγω λογισμικού. :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΜΕΤΑΦΈΡΩ MKV ΑΡΧΕΊΟ

 

Πιθανότατα γιατί είναι πολύ μεγάλο και το σύστημα fat 32 δεν το υποστηρίζει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ορίσατε παιδιά! Είναι σίγουρο ότι θα λατρέψετε τη συσκευή.

 

 

 

Μπορείς να βρεις όλα τα υπάρχοντα mods στη παρακάτω σελίδα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924905

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

έχουμε και λέμε : (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ DEODEXED LJ1 ) AMA ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΡΑΜΑΤΑ !!! :D

Extended Power Menu .... αντικαθιστουμε το αρχειακι με έναν root explorer http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924811

Disable Increasing Volume και Call Recording .... κατεβάζετε την ΟΜΕGA 4 ή την Wanam και ξηλώνετε το Secphone.apk απο μία απο αυτές και το αντικαθιστάτε με έναν root explorer στο δικό σας . Να ευχαριστήσω και επισήμως τα παιδιά για την δουλειά τους!! ΜΗΝ βάζετε από το XDA για κάποιο λόγο καταστρέφει το Call recorder που εχουν το EFS!!!!!!

Ελληνική Μπάρα Επαφών .... με τον ίδιο τρόπο όπως επάνω απο την εκπληκτική OMEGA θελετε το Seccontacts.apk απο το system

Scrollable Touchwiz .... ακόμη μιά φορά απο OMEGA

Boost Sound to 60 .... http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32538351&postcount=16

15 Customisable Toggles , Blue Toggles , Blue Clock , Stock data arrows .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1929217 Εδώ θέλει ΚΟΛΠΟ !! λοιπόν ο τυπος που το έφτιαξε δίνει zip που φλασάρουμε με CWM , ΑΛΛΑ με την ΕΞΗΣ ΣΕΙΡΑ : βάζουμε σε ένα folder TO MOD που θέλουμε , (αυτό θα κάνει της βασικές αλλαγές ) και τα ΤΗΕΜΕS με τις επιμέρους ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ( εικονιδια , ρολόγια χρωματα κτλ) . ΠΑΜΕ ΣΕ CWM και ΦΛΑΣΑΡΟΥΜΕ το ΜOD και στην σειρα τα ΤΗΕΜΕS και μετά κάνουμε reboot ... βέβαια ΕΑΝ Ξεχασουμε κατι μπορουμε να διορθωσουμε με Flash μετα ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ THEME!! εαν αλλάξουμε ΜΟD flashαρουμε και τα ΤΗΕΜΕΣ ΞΑΝΑ από την αρχή

 

root explorer? τι πρέπει να κάνω... ειμαι λίγο νέος με τα root και τις custom-ιες :(

 

Άσχετο! Εχω παρατηρήσει το εξής... ειμαι στις σημειώσεις και χωρις να ακουμπαει το spen(ελάχιστη αποσταση απο οθόνη) τραβιούντε γραμμές σα να ακουμπάει... επίσης σε μερικές εφαρμογές αν το περασω πάνω απο κάποιο κουμπι αυτο πατιέτια χωρις πάλι να ερθει το spen σε επαφή με την οθόνη! Το αντιμετωπίζει κανείς αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 περίπου μερες αφησα την στοκ και εβαλα την ομεγα. ..

Απλα εκπληκτική.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 περίπου μερες αφησα την στοκ και εβαλα την ομεγα. ..

Απλα εκπληκτική.

την στοκ την κρατησα δυο μερες , εβαλα την omega ,

πραγματι εκπληκτικη

.

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος τροπος να συνδεθει το κινητο σε μαζικη αποθηκευση χωρισ να παιζει κανενα ρολο το kies?? παω να του βαλω ταινια σε μορφη .mkv και λεει οτι θελει μετατροπη... εχω τν mx player μεσα αρα δεν εχω θεμα απο codecs και η καρτα μνημης εχει χωρο... ειμαι σε στοκ ρομ!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 περίπου μερες αφησα την στοκ και εβαλα την ομεγα. ..

Απλα εκπληκτική.

 

Ποιες ειναι οι διαφορες που παρατηρεις σε σχεση μετην στοκ;

 

@@@ Τελικα μετάνιωσα που το πήρα σε γκρι. Το λευκο δειχνει πιο ωραιο.

Στο γκρι δεν μου αρεσει που το νικελ ειναι στο ιδιο χρωμα. Μου θυμιζει το Sii.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι διαφορες που παρατηρεις σε σχεση μετην στοκ;

 

@@@ Τελικα μετάνιωσα που το πήρα σε γκρι. Το λευκο δειχνει πιο ωραιο.

Στο γκρι δεν μου αρεσει που το νικελ ειναι στο ιδιο χρωμα. Μου θυμιζει το Sii.

 

Με την στοκ ειχα δυο τρία bug

Στην εφαρμογή με τις φωτο. στο μάρκετ με τον tw αλλα μερικές φορες και στο fb

Πλεον ολα αυτα ειναι παρελθον αλλα πιστεύω οτι ειναι και πιο γρηγορη

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...