Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα κάνει τη δύσκολη!:lol:

Κάποια ιδέα;

Το τηλέφωνο έχει γαλλική stock.

 

Το google now ειναι ενεργοποιημενο?και ολα τα settings στο location?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς γίνεται να απαντάει το google voice search με φωνή όπως το S-Voice και το Siri;

Στα αγγλικά φυσικά. Πατάω το κουμπί με το μικρόφωνο αλλά δίνει απάντηση μόνο επί της οθόνης. Δεν απαντά με φωνή ενώ τα settings δείχνουν να είναι εντάξει. Δηλάδη θέλω να απαντά όπως στο video

Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Αριστερα ΜΗΠΩΣ το έχεις DISABLE ΤΟ FEEDBACK...? γιατι αν ειναι disabled βγαζει το σκασμο και δεν σε απαντα αχαχχαχαχα

 

Παίδες Την EXTERNAL SD γιατι δεν την έχει σαν υποφάκελο στην sd όπως στο galay s2 ??? με τον ES explorer με έχει εκνευρίσει αφανταστα ...Υπάρχει λύση ? μήπως εκείνο το mod που μεγαλώνει τον αποθηκευτικό χώρο???

Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχεις παγώσει τιποτα με κανενα titanium. ..

 

Δεν έχω εγκαταστήσει titanium.

Σε όλους σας μιλάει; Μόνο η δική μου ήπιε το αμίλητο νερό;:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, αν δεν έχουν διορθώσει τις γλώσσες του spen θα είσαι ο πρώτος που θα μας ενημερώνει για τις αναβαθμίσεις,παίρνοντας παράδειγμα το note1....

Παρεπιπτώντος να αναφέρω,διαβάζοντας τα παραπάνω, το πόσο καλή δουλειά έχει γίνει στη μετάφραση της ελληνικής γλώσσας και πόσο τέλειο έχει γίνει το πληκτρολόγιο της samsung....όπου γράφεις...ζωγραφίζοντας και η πρόβλεψη των λέξεων είναι υποδειγματική!! Σου βγάζει ακόμα και δύο λέξεις μαζί,σωστά γραμμένες,σε περίπτωση που σβήσεις και προσπαθήσεις να ξαναγράψεις. Οπότε δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσει κάποιος κάτι άλλο από το play. Αυτή τη φορά η μαμά πληκτρολόγηση είναι όλα τα λεφτά!!!!!

+1000 το spen σπέρνει πολύ πόνο!!!! μιλάμε με μεγάλη διαφορά ο ποιο ωραίος τρόπος!!!
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Αριστερα ΜΗΠΩΣ το έχεις DISABLE ΤΟ FEEDBACK...? γιατι αν ειναι disabled βγαζει το σκασμο και δεν σε απαντα αχαχχαχαχα

 

Παίδες Την EXTERNAL SD γιατι δεν την έχει σαν υποφάκελο στην sd όπως στο galay s2 ??? με τον ES explorer με έχει εκνευρίσει αφανταστα ...Υπάρχει λύση ? μήπως εκείνο το mod που μεγαλώνει τον αποθηκευτικό χώρο???

 

Το ξεχνας .Η extsd ειναι στο /mnt απο galaxy s3 και μετα

Το mod που μεγαλωνει το χωρο απλα swapparei τις μνημες.Η extsd γινεται internal και η internal γινεται external

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,

κατοχος του νοτε 1 και σε λιγες μερες και του 2.ηθελα να ρωτησα αν εχει λαμπακι οπως το s3 που αναβοσβηνει οταν εχεις αναπαντητη η μνμ και η οθονη ειναι κλειστη και δεν το εχεις ακουσει;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,

κατοχος του νοτε 1 και σε λιγες μερες και του 2.ηθελα να ρωτησα αν εχει λαμπακι οπως το s3 που αναβοσβηνει οταν εχεις αναπαντητη η μνμ και η οθονη ειναι κλειστη και δεν το εχεις ακουσει;

 

Ειναι δυνατον να μην εχει?

Και βέβαια εχει...

Μην το σκέφτεσαι κανε την μετάβαση αν μπορείς. ..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το ξεχνας .Η extsd ειναι στο /mnt απο galaxy s3 και μετα

Το mod που μεγαλωνει το χωρο απλα swapparei τις μνημες.Η extsd γινεται internal και η internal γινεται external

 

Βρήκα λύση με Solid Explorer ... βάζεις την ΕΧΤΕRΝΑL σε ένα παράθυρο και την INTERNAL σε ΑΛΛΟ χαχαχαχαχα

 

Ερώτηση 2!!

Στο Galaxy S2 είχα στις εφαρμογές ένα ΓΡΑΝΑΖΑΚΙ ΓΚΡΙ CWM αυτό πώς το αποκτάμε στο NOTE 2?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εγκαταστήσει titanium.

Σε όλους σας μιλάει; Μόνο η δική μου ήπιε το αμίλητο νερό;:p

xaxa και σε εμένα το άτιμο ότι το δοκίμασα δεν μιλάει. κάτω αριστερά που είπε κάποιος γμτ δεν έχει κάτι. το google+ το έχω ανοικτό και απο υπηρεσίες εντοπισμού θέσεις τα πάντα ανοικτά. κάτι απλό θα είναι που μας διαφεύγει
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

xaxa και σε εμένα το άτιμο ότι το δοκίμασα δεν μιλάει. κάτω αριστερά που είπε κάποιος γμτ δεν έχει κάτι. το google+ το έχω ανοικτό και απο υπηρεσίες εντοπισμού θέσεις τα πάντα ανοικτά. κάτι απλό θα είναι που μας διαφεύγει

 

Ούτε εμένα θέλει να μου μιλήσει.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση με Solid Explorer ... βάζεις την ΕΧΤΕRΝΑL σε ένα παράθυρο και την INTERNAL σε ΑΛΛΟ χαχαχαχαχα

 

Ερώτηση 2!!

Στο Galaxy S2 είχα στις εφαρμογές ένα ΓΡΑΝΑΖΑΚΙ ΓΚΡΙ CWM αυτό πώς το αποκτάμε στο NOTE 2?

 

Αυτο ηταν εφαρμογη του chainfire που δεν τη ξαναβγαζει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να το παρω απο amazon de γινετε με προπληρωμενη καρτα μεσω paypal?οσοι το πηρατε απο εκει ειχατε καποιο προβλημα στην συσκευη ?πχ προβληματικο?καμμενο pixel?
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα θέλει να μου μιλήσει.

 

ρε παίδες ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΤΩ το ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΤΣΟΥΛΑ !!! το μικρό !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω που εχετε το προβλημα.Αν δεν τα καταφερετε λιγο χρονο υπομονη και θα σας ανεβασω screenshots με τα settings.Γλωσσα εχω english uk.Δεν ειναι απαραιτητο το us.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πού την έχει τη φατσούλα κι εγώ δεν τη βρίσκω;

Ούτε εγώ την βλέπω:cry:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Φατσουλα δεν υπαρχει.Θελει λιγο προσπαθεια στην ομιλια της αγγλικης :D

Το plus το βουρλο το καταλαβαινε glass.Δειτε τα screenshots με τις ρυθμισεις μου.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και η συνεχεια.Αλλο τέστ είναι να του πείτε Weather

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φατσουλα δεν υπαρχει.Θελει λιγο προσπαθεια στην ομιλια της αγγλικης :D

Το plus το βουρλο το καταλαβαινε glass.Δειτε τα screenshots με τις ρυθμισεις μου.

 

Την εικονα 4 δεν μπορω να την βρω:wacko:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Aργύρη χίλια ευχαριστούμε για την προσπαθειά σου. Όμως έχω την εντύπωση ότι δε φταίει κάποια ρύθμιση. Όταν η γλώσσα γενικά είναι ελληνικά τότε είναι μουγκό το τηλέφωνο,όταν γυρίσουμε τη γλώσσα σε αγγλικά uk τότε μιλάει κανονικά. Το δοκίμασα και με τα Αγγλικά μιλάει...με ελληνικά δεν......

Μάλιστα, πότε θα βάλουν τα Ελληνικά;Το svoice ούτε αυτό έχει..κρίμα.Πάντως με την Γερμανική γλώσσα , δίνει εύστοχες απαντήσεις, :lol:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Aργύρη χίλια ευχαριστούμε για την προσπαθειά σου. Όμως έχω την εντύπωση ότι δε φταίει κάποια ρύθμιση. Όταν η γλώσσα γενικά είναι ελληνικά τότε είναι μουγκό το τηλέφωνο,όταν γυρίσουμε τη γλώσσα σε αγγλικά uk τότε μιλάει κανονικά. Το δοκίμασα και με τα Αγγλικά μιλάει...με ελληνικά δεν......

 

Βρε Κωστα για να δουλεψει πρεπει η γλωσσα του τηλεφωνου να ειναι αγγλικα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ την βλέπω:cry:

 

ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΣΤΟ GOOGLE VOICE SEARCH ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ???????

 

ΜΟΝΟ ΣΤΟ S VOICE AΠANTAEI !!!

 

ρε παιδιά SORY για τα caps αλλα να συνενοούμαστε !!! :P χαχαχααχαχαχ

 

Εχει κανείς να μου στείλει το Mod Call Recorder+ Disable Increasing Volume? γιατι στους XDA δεν υπαρχουν valid links !!!

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη ευχαριστούμε πολύ. Πράγματι ομως η αιτία τελικά είναι τα ελληνικά ως γλώσσα του συστήματος. Εκτός αν υπάρχει κάποια άλλη λύση διαφορετικά όποιος θέλει φωνή στο Google Search πρέπει να το γυρίσει σε Αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΣΤΟ GOOGLE VOICE SEARCH ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ???????

 

ΜΟΝΟ ΣΤΟ S VOICE AΠANTAEI !!!

 

ρε παιδιά SORY για τα caps αλλα να συνενοούμαστε !!! :P χαχαχααχαχαχ

 

Εχει κανείς να μου στείλει το Mod Call Recorder+ Disable Increasing Volume? γιατι στους XDA δεν υπαρχουν valid links !!!

Μα το video, δείχνει ότι μιλάει στο google:wacko:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Aργύρη χίλια ευχαριστούμε για την προσπαθειά σου. Όμως έχω την εντύπωση ότι δε φταίει κάποια ρύθμιση. Όταν η γλώσσα γενικά είναι ελληνικά τότε είναι μουγκό το τηλέφωνο,όταν γυρίσουμε τη γλώσσα σε αγγλικά uk τότε μιλάει κανονικά. Το δοκίμασα και με τα Αγγλικά μιλάει...με ελληνικά δεν......
Ακριβώς! όλα καλά λοιπόν:D μακάρι να βγάλει και Ελληνικά κάποια στιγμούλα μακάρι
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...