Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να ξαναπεράσω την ελληνική 4.4.2 γιατί δεν νομίζω οτι κάθισε και πολύ καλά.

υπάρχει τρόπος χωρίς να γίνει reset to factory defaults και φυσικά να μην γράψει το knox?

με odin και firmware απο sammobile θα δουλέψει?

υπενθυμίζω οτι είμαι stock ελληνικό 4.4.2 χωρίς root.

Όταν περνάς ρομ πάντα θα γίνεται wipe To data reset.

Πάρε λοιπόν back up τα αρχεία σου και ξαναπέρνα την με οντιν. Το knox δεν θα γράψει.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια sos εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με την 4.4.2.Ειχαεπειλεξει δημιουργια αντοιγραφων ασφαλειας κλπ στο μενου των ρυθμισεων.Κανω login τωρα στο λογαριασμο google αλλα δεν περνιουνται οπως τις προηγουμενες φορες οι εφαρμογες,οι ρυθμισεις μου,οι κωδικοι κλπ.Που πρεπει να παω για να επαναφερω τις ρυθμισεις μου?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και μια εβδομάδα με την καινούργια ρομ κανένα πρόβλημα και μάλλον βλέπω και βελτίωση στην μπαταρία μου !!! Οπότε μια χαρά. Την πέρασα ΟΤΑ χωρίς τίποτα και είναι στην πένα ! Ελληνικός Νότης από το πλαίσιο με ακόμη ένα χρόνο εγγύηση οπότε βλέπουμε για την 5 και μετά ροοτ :D δλδ άνετα τον ένα χρόνο
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με την 4.4.2.Ειχαεπειλεξει δημιουργια αντοιγραφων ασφαλειας κλπ στο μενου των ρυθμισεων.Κανω login τωρα στο λογαριασμο google αλλα δεν περνιουνται οπως τις προηγουμενες φορες οι εφαρμογες,οι ρυθμισεις μου,οι κωδικοι κλπ.Που πρεπει να παω για να επαναφερω τις ρυθμισεις μου?

Μήπως είναι κάποιο προσωρινό πρόβλημα των σέρβερ της Γκουγκλ;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάς ρομ πάντα θα γίνεται wipe To data reset.

Πάρε λοιπόν back up τα αρχεία σου και ξαναπέρνα την με οντιν. Το knox δεν θα γράψει.

Πλέον δεν είναι όλες οι roms full wipe, έτσι περνώντας τες ξανά δεν χάνεις κάτι από τα δεδομένα σου.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 4.3 υπήρχε η δυναότητα να εμφανίζει στην οθόνη κλειδώματος το widget του καιρού, ώστε να μην χρειάζεται να ξεκλειδώνεις για να δεις την πρόγνωση.

Με την 4.4.2 παρατηρώ ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή, ή μήπως κάτι μου διαφεύγει;

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 4.3 υπήρχε η δυναότητα να εμφανίζει στην οθόνη κλειδώματος το widget του καιρού, ώστε να μην χρειάζεται να ξεκλειδώνεις για να δεις την πρόγνωση.

Με την 4.4.2 παρατηρώ ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή, ή μήπως κάτι μου διαφεύγει;

Πας ρυθμίσεις>Η συσκευή μου> οθόνη κλειδώματος τσεκάρεις την δεύτερη επιλογή

Και όταν είσαι στην οθόνη κλειδώματος σύρε δεξιά ή αριστερά για να προσθέσεις ότι θέλεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

loli θα παρει ο νοτης 2nd? :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

loli θα παρει ο νοτης 2nd? :D

 

ως τωρα ετσι εχει ακουστει.και το site τις samsung φιλανδιας το δινει σαν update.ο χρονος θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να περάσω την 4.4.2 απλά πριν την περάσω ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω καμιά 100 εφαρμογές που είναι περασμένες στην microSD. Πρέπει να τις μεταφέρω πάλι πίσω στη μνήμη της συσκευής και μετά να αναβαθμίσω ή θα τις πάει μόνο του εφόσον με την 4.4.2 τέλος οι εφαρμογές στη microSD; Αν τις αφήσω έτσι αναβαθμίσω και δεν τις μεταφέρει θα πρέπει να τις απεγκαταστήσω και ξανά από την αρχή εγκατάσταση; Είναι λίγο πακέτο η όλη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με ελληνικο note απο πλαισιο με περασμα της 4.4.2 πριν 3 μερες βλεπω καλυτερη διαχειριση της μπαταριας.
[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τελικά έκανα το βήμα και έκανα την αναβάθμιση (χωρίς επαναφορά) αλλά διαπίστωσα ότι υπάρχει θέμα με το σήμα, στο σπίτι πλέον έχω πρόβλημα σε κάποια σημεία (wind) απο εκεί που δεν υπήρχε θέμα. Κολλάει ο Chrome. Εδώ δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση ή η νέα έκδοση του chrome. Πάντως συμφωνώ με την μπαταρία, υπάρχει βελτίωση.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ. Η συσκευή λειτουργεί αξιοθαύμαστα. Βέβαια, πάντοτε κάνω clean install.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις>Η συσκευή μου> οθόνη κλειδώματος τσεκάρεις την δεύτερη επιλογή

Και όταν είσαι στην οθόνη κλειδώματος σύρε δεξιά ή αριστερά για να προσθέσεις ότι θέλεις.

 

Όμως με τον τρόπο αυτόν, μας δίνει μόνο περιορισμένες επιλογές από widget για να επιλέξουμε, μεταξύ των οποίων δεν βρίσκεται ο καιρός... Έχει π.χ. να επιλέξεις μηνύματα, ρολόι, email, ημερολόγιο και google now, όχι όμως και τον καιρό. Στην 4.3 εμφάνιζε το Widget του καιρού που έχει από την μαμά του (όχι κάποιας πρόσθετης εφαρμογής) μαζί με το ρολόι, στην οθόνη κλειδώματος. Και αυτό γινόταν από τις Ρυθμίσεις>Η συσκευή μου>Κλείδωμα οθόνης>Widget Οθόνης κλειδώματος, όπου τικάριζες επιλογή "Εμφάνιση καιρού". Στην 4.4.2 όμως στην αντίστοιχη θέση έχει μόνο "Εμφάνιση ημερομηνίας".

Edited by JohnnyBoy2

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τα παρακάτω στο Odin Download Mode της συσκευής μου ενώ στο τηλέφωνο είχα πανω την 4.1.2 official:

 

Custom binary download yes 1 counts

Current binary custom

System status custom

 

Mήπως μπορεί να μου πεί καποιος τι σημαίνει αναλυτικά η κάθε σειρά, δεν θέλω να αλάξω κάτι απλά τι σημαίνουν.

Ευχαριστώ

;)

Edited by amnis
Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Όμως με τον τρόπο αυτόν, μας δίνει μόνο περιορισμένες επιλογές από widget για να επιλέξουμε, μεταξύ των οποίων δεν βρίσκεται ο καιρός... Έχει π.χ. να επιλέξεις μηνύματα, ρολόι, email, ημερολόγιο και google now, όχι όμως και τον καιρό. Στην 4.3 εμφάνιζε το Widget του καιρού που έχει από την μαμά του (όχι κάποιας πρόσθετης εφαρμογής) μαζί με το ρολόι, στην οθόνη κλειδώματος. Και αυτό γινόταν από τις Ρυθμίσεις>Η συσκευή μου>Κλείδωμα οθόνης>Widget Οθόνης κλειδώματος, όπου τικάριζες επιλογή "Εμφάνιση καιρού". Στην 4.4.2 όμως στην αντίστοιχη θέση έχει μόνο "Εμφάνιση ημερομηνίας".

Εάν είσαι ρουτ το Gravity box εάν θυμάμαι καλά έχει επιλογή να μπορείς να βάλεις όλα τα widget στην οθόνη κλειδώματος.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ρουτάρει, όσο διαρκεί η εγγύηση. Άρα να υποθέσω (αφού αρχίσαμε να μιλάμε για ρουτ) ότι μάλλον έχουν αφαιρέσει τη δυνατότητα αυτή από την εργοστασιακή μορφή της 4.4.2.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια από κάποιον σχετικό με το ερώτημα;

Αν το Odin Download Mode του τηλεφώνου δείχνει:

Current binary custom

System status custom

1. μπορεί να γίνει αναβάθμιση από το official κατάστημα service χωρίς να τους πετάξει μήνυμα το τηλέφωνο είναι ρουτ μην συνεχίσετε την επισκευή,

2. μπορεί να γίνει αναβάθμιση από το kies με Η/Υ?

Ευχαριστώ!

Edited by amnis
Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Ntfs φλασακια δεν μπορουμε να διαβασουμε στην 4.4.4 ετσι? Οπως ηταν και στην 4.4.2 δλδ...

 

Επισης το να εχω δυο φλασακια fat32 και να διαβαζει μονο το ενα , πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ntfs φλασακια δεν μπορουμε να διαβασουμε στην 4.4.4 ετσι? Οπως ηταν και στην 4.4.2 δλδ...

 

Επισης το να εχω δυο φλασακια fat32 και να διαβαζει μονο το ενα , πως γινεται αυτο?

 

Αυτό που δεν το διαβάζει, δοκίμασε να το φορμάρεις πάλι με τις επιλογές φορμάτ στις προεπιλεγμένες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν το διαβάζει, δοκίμασε να το φορμάρεις πάλι με τις επιλογές φορμάτ στις προεπιλεγμένες.

 

 

Ναι ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα και παλι τπτ..νταξει αυτο ειναι κλαιν..αλλα να μην διαβαζει ntfs( κ exfat ειναι κομπλε βεβαια ) ειναι σπαστικο..απο οτι θυμαμαι κατι με την kitkat παιζει..

 

Ευχαριστω Στρατο..:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα και παλι τπτ..νταξει αυτο ειναι κλαιν..αλλα να μην διαβαζει ntfs( κ exfat ειναι κομπλε βεβαια ) ειναι σπαστικο..απο οτι θυμαμαι κατι με την kitkat παιζει..

 

Ευχαριστω Στρατο..:)

 

Το ntfs θέμα είναι λόγω δικαιωμάτων της Microsoft.

Πάντα ίσχυε.

Link to comment
Share on other sites

Στο techblog υπάρχει άρθρο που αναφέρει πως το note II (σύμφωνα με tweet της Samsung Πολωνίας) θα αναβαθμιστεί σε Lollipop.
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...