Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις μονο σου, πιστευω. Εκανες αυτο που σου ειπαμε? Κατεβασε μια ελληνικη εκδοση απο το samobile, μετα περασε την στο τηλεφωνο με odin. Ξερεις? Μπορεις να το κανεις αυτο? Αν δεν ξερεις να σε βοηθησουμε, ειναι πολυ απλο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

είχα ένα θεματάκι σήμερα με το note 2 μου.

Είχα περασμένη την ditto, την τελευταία έκδοση, και σήμερα το πρώι πέρασα την official 4.4.2. για να το πουλήσω σε έναν φίλο μου, οπότε και ήθελα να του το παραδώσω όπως το πήρα (σημειωτέον, το κινητό δεν μου χει πέσει πάνω από 2-3 φορές παλιότερα, και αυτό από το κρεβάτι. Επίσης του φοράω πάντα θήκη). Βέβαια το ότι άλλαξα rom μπορεί και να μην έχει να κάνει...

Όμως αφού του το έδωσα, και το λειτούργησε εκείνος λίγο η οθόνη στα καλά του καθουμένου τρεμόπαιζε και κολλούσε λες και την πατούσαν 2-3 δάχτυλα μαζί και δεν ξεκολλούσε αν δεν έσβηνε η οθόνη πρώτα, όμως μετά από λίγο το ξανάκανε και φτου κι απ την αρχή!!

Γνωρίζει κανείς περί τίνος πρόκειται;; και αν ναι πως μπορεί να λυθεί;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να του ξαναπερασεις την rom μηπως δεν εκατσε καλα και μετα καντου και εργοστασιακες ρυθμισεις. Αν το προβλημα συνεχιζεται σαν να μου κανει θεμα digitizer. Αλλα καλύτερα πρωτα κανε τα προηγούμενα, δουλεψτε το λιγο χωρις εφαρμογές εξτρα κτλ, απλα με οτι έχει η ρομ μεσα και πες μας αν αλλαξε κατι.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αν εχουμε 2 mainboard - motherboard απο note 2 το οποιο το παλιο εχει αλο προβλημα κ δεν δουλευει το ολοκληρωμενο για να διαβαζει την καρτα sim.

αλλα ανοιγει κανονικα και (ενοειτε το imei ειναι προγραματισμενο με αυτο που μου εχει χασει το νεο mainboard - motherboard) αν κανω

backup efs και restore θα δουλεψει η οχι θα κανει ζημια σε κατι αλλο?

πιστευω να εγινα κατανοητος.

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα τα θεματα της Kit Kat με το Bluetooth και ελεγα δεν παιζει να μου συμβει...Το κινητο στην τσαντα και το Samsung hs3000 καρφιτσωμενο στην μπλουζα (ουτε 1 μετρο αποσταση δλδ)....κολανε ολα...η μουσικη μια παιζει μια σταμαει ...και μετα κοβεται το σημα... σε μαμα γαλλικη 4.4.2...τι να πω..

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην λές ποτέ! :rolleyes: Ειδικά αυτή η Γαλλική ρομ έχει βγάλει τα περισσότερα προβλήματα με το bt. Δεν δοκιμάζεις να βάλεις άλλης χώρας;
Link to comment
Share on other sites

Τα ποστ για αλλαγή rom και root ανήκουν στο θέμα με τις Τροποποιήσεις και εκεί μεταφέρθηκαν :ninja: Παρακαλώ να μένουμε εντός θέματος. :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην λές ποτέ! :rolleyes: Ειδικά αυτή η Γαλλική ρομ έχει βγάλει τα περισσότερα προβλήματα με το bt. Δεν δοκιμάζεις να βάλεις άλλης χώρας;

 

Aλλη μία: με γαλλική ρομ είμαι με ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα στο bt.:cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα καιι γω ,πρωτα περασα μια ελληνικη οφισιαλ και επανηλθε το ιμει, επειτα εκανα ροοτ εβαλα ClockworkMod Recovery. Περασα την τελευταια ομεγα 4.4.2 και βρηκα αυτην την συζητηση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2765519&page=3 .Περασα το https://www.dropbox.com/s/mly0cl3qpkjb2qk/nd3_N7100_Patched_Modem_CWM.zip και ολα δουλευουν κανονικα.Ελπιζω να σε βοηθησα. Συγνωμη ξεχασα να βαλω οτι απαντω στον ddesign.Αν εχεις οποιοδήποτε προβλημα στειλε pm. Edited by bodo
bodo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω υπομονή αρκετούς μήνες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα ελληνικά κινητά unbranded EUR δεν έχουν πάρει ακόμα αναβάθμιση. Εν τω μεταξύ πριν λίγες μέρες το galaxy S3 πήρε την 4.4.4. Απίστευτο!
Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα αυτο με το αλλο motherboard-mainboard για το imei εκανα backup στο παλιο και restore στο νεο ,το μονο που καταφερα ειναι να μου γραφει πλεον null/null

αντι για 00499901064000.... :cry:

καμια γνωμη που να το στειλω για service?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω υπομονή αρκετούς μήνες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα ελληνικά κινητά unbranded EUR δεν έχουν πάρει ακόμα αναβάθμιση. Εν τω μεταξύ πριν λίγες μέρες το galaxy S3 πήρε την 4.4.4. Απίστευτο!

 

από όσο ξέρω τα S3 δεν πήραν επίσημα kit kat.

 

Το απλό S3 δεν έχει πάρει και ούτε πρόκειται να πάρει (μάλλον) άλλα Updates.

Το LTE όμως, πήρε επίσημα την 4.4.4.

 

Δείτε εδώ:

http://www.sammobile.com/2014/09/24/samsung-galaxy-s-iii-lte-gt-i9305n-gets-android-4-4-4-update/

 

Κάποιοι το έβαλαν σε απλά, non-LTE S3 και παίζει κανονικά.

 

Άρα πολύ πιθανό, θα έρθει και σε εμάς.

Edited by NikosDi

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα αυτο με το αλλο motherboard-mainboard για το imei εκανα backup στο παλιο και restore στο νεο ,το μονο που καταφερα ειναι να μου γραφει πλεον null/null

αντι για 00499901064000.... :cry:

καμια γνωμη που να το στειλω για service?

Φίλε μου το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα καιι γω ,πρωτα περασα μια ελληνικη οφισιαλ και επανηλθε το ιμει, επειτα εκανα ροοτ εβαλα ClockworkMod Recovery. Περασα την τελευταια ομεγα 4.4.2 και βρηκα αυτην την συζητηση http://forum.xda-developer...2765519&page=3 .Περασα το https://www.dropbox.com/s/..._Modem_CWM.zip και ολα δουλευουν κανονικα.Ελπιζω να σε βοηθησα. Συγνωμη ξεχασα να βαλω οτι απαντω στον ddesign.Αν εχεις οποιοδήποτε προβλημα στειλε pm.

Edited by bodo
bodo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω υπομονή αρκετούς μήνες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα ελληνικά κινητά unbranded EUR δεν έχουν πάρει ακόμα αναβάθμιση. Εν τω μεταξύ πριν λίγες μέρες το galaxy S3 πήρε την 4.4.4. Απίστευτο!

Θυμαμαι τοτε που αρχισαν οι αγορες απο τα Σκρουττζ μαγαζια,που ηταν καποια παιδια,που επεμεναν να παρουν Ελληνικο EUR,και δεν παιρνανε,περιμενοντας τα,ενω εμεις οι αλλοι,χτυπαγαμε Γαλλικα και Γερμανικα...

Ρουλετα,αλλοι κερδιζουν,και αλλοι χανουν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί τα πήραν στο τέλος, όταν είχαν πέσει οι προσφορές, κάτι σαν του Πλαισίου, δωροεπιταγές και επιστροφές 100€ απο Σαμ. Σε εμένα κόστισε 400€ σύνολο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μηνύματα έφυγαν ως off topic. Παρακαλώ πολύ να λήξουν εδώ οι χαρακτηρισμοί και οι διαμάχες. Ευχαριστώ :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, απο την αρχη που πηρα πριν 9 μηνες το note ειχε προβλημα στο μεγαφωνο (πισω απο εκει που παραγεται ο ηχος).με το που το πηρα ειχα περασει την pulse rom του στρατου ο οποιος με βοηθησε με ενα μοντακι που μειωσε την ενταση ωστε να μην εχω πολλα τριξιματρα και παραμορφωσεις.επειδη ομως το φαινομενο γινεται ολο και πιο εντονο πρεπει να το παω για service.αυτη τη στιγμη συνεχιζω να εχω custom rom.

η ερωτηση μου ειναι η εξης:για να το παω για service θα πρεπει να του περασω καποια oficial και με triangle away να μηδενισω το binary η να το παω οπως ειναι και θα το περασουν εγγυηση?το knox εννοειται πως δεν εχει γραψει.επειδη ειμαι μακρυα απο χαιδαρι και δεν εχω το χρονο να πηγαινοερχομαι ας μου απαντησει καποιος που εχει εμπειρια απο κατι τετοιο.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

με official only.

 

να μηδενισω και με triangle η δεν το βλεπουν?και επισης ποια επισημη μπορω να βαλω για να εχω παλι ρουτ χωρις να γραψει ο knox?δεν πρεπει λογικα να γυρισω σε 4.1.2?

Link to comment
Share on other sites

Η 4.1.2 δεν είχε knox.

 

στα άλλα δεν γνωρίζω να σου πω.

 

το ξερω γιαυτο ειπα μηπως πρεπει να γυρισω σε αυτην που δεν ειχε knox η μπορω να παω και σε 4.3 χωρις προβλημα.τεσπα οποιος ξερει τι πρεπει να κνω ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...