Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου γράφει "Fabrique en Coree par Samsung“ :)

 

Οπότε κατασκευάστηκε στην Κορέα και το δικό μου; Ποιος ξέρει γαλλικά; :)

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου κάτω από Τη μπαταρία γράφει "Made in Korea" .

 

Ναι το αυτοκόλλητο στο κουτί εννοώ. Κάτω από τη μπαταρία γράφει Made by Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει διαφορά τι εθνικότητας είναι το χέρι που πάτησε το κουμπί για να βάλει μπροστά το μηχάνημα ;
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Λυσατε ολα τα προβληματα του κινητου σας και σας αποσχολει απο που ειναι?

Μαλλον θα το παρω αλλιως και θα πω οτι επειδη δεν εχει προβληματα το νοτε2

δεν εχετε τι να κανετε και ασχολειστε με το να βρειτε απο που ειναι...

Καπως καλυτερα ετσι μου φαινεται..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα περιμένω μια custom 4.3 απροβλημάτιστη όπως η stock 4.1.2, χωρίς knox, με τα εξτρα του Note 3, δοκιμασμένη και κοινά αποδεκτή .... Μήπως υπάρχει και δεν το αντιλήφθηκα;;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα περιμένω μια custom 4.3 απροβλημάτιστη όπως η stock 4.1.2, χωρίς knox, με τα εξτρα του Note 3, δοκιμασμένη και κοινά αποδεκτή .... Μήπως υπάρχει και δεν το αντιλήφθηκα;;;

 

Κατι εχω βρει και την δοκιμαζω...κοιτα τα πμ γιατι εδω ειμαστε off topic για κατι τετοιο

 

Φιλε karajim κάπως έτσι είναι τα πράγματα με το note2 :)

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχω βρει και την δοκιμαζω...κοιτα τα πμ γιατι εδω ειμαστε off topic για κατι τετοιο

 

Φιλε karajim κάπως έτσι είναι τα πράγματα με το note2 :)

 

Κάνε την ένα post στις "Τροποποιήσεις" να την δούμε ρε συ..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σα να τρεμοπαιζει η οθονη ποτε ποτε τα χερτζ

 

Για εξήγησε το λίγο καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σα να τρεμοπαιζει η οθονη ποτε ποτε τα χερτζ

 

Ένα χρόνο τώρα δεν παίζει τέτοιο γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να κανουν τα ματια μου παιδια..αλλα καμμια φορα που ειμαι κατασταση ηρεμιας το βραδυ πχ μου μοιαζει η οθονη να κανει οπως οταν τραβας με καμερα την οθονη παλλιας τηλεωρασης...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φλάσαρα την ινδική 4.3 αλλά μου έτυχε κάτι πρωτόγνωρο! Δεν έχει ελληνικά παρά μόνο για το πληκτρολόγιο, ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

μπορει να κανουν τα ματια μου παιδια..αλλα καμμια φορα που ειμαι κατασταση ηρεμιας το βραδυ πχ μου μοιαζει η οθονη να κανει οπως οταν τραβας με καμερα την οθονη παλλιας τηλεωρασης...

 

Γύρνα το βλέμμα σου κάπου αλλού τη στιγμή που παρατηρείς ότι συμβαίνει και δες αν συνεχίζει να"παίζει"εκεί που εστιάζει. Διαφορετικά πες σε κάποιον γνωστό σου να το κοιτάξει κι αυτός για να επιβεβαιώσεις ότι είναι θέμα οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ ένα bluetooth ακουστικό κράνους (midland BT2) και κάθε φορά που το ανοίγω και συνδέεται με το κινητό αρχίζει ο music player της Google και παίζει μουσική. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο; Δεν έχω άλλο BT ακουστικό στο σπίτι για δοκιμή.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1 χρονο σχεδον αψογης λειτουργιας της συσκευης, της μπαταριας και της καρτας sd 32gb sandisk, αντιμετωπιζω το πρωτο σοβαρο προβλημα. Εδω και 2 μερες συνεχως αποσυνδεεται και ξανασυνδεεται στιγμιαια η καρτα sd χωρις ευτυχως να χαθει κατι. Ομως επεσε δραματικα η διαρκεια ζωης της μπαταριας με την καταναλωση της καρτας sd στο 30%!!! ενω παραλληλα σερνεται η στοκ εφαρμογη εξερευνησης αρχειων και φωτο -βιντεο τοσο στη μνημη του τηλεφωνου οσο και στην καρτα sd. Format στην καρτα λοιπον πρωτα σε fat32 με αποτελεσμα να μην αλλαξει απολυτως τιποτα. Δευτερο format, exFat αυτη τη φορα, σταματησαν οι αποσυνδεσεις τελειως ενω και η εφαρμογη εξερευνησης τρεχει νερο αλλα μονο στην καρτα!, στη μνημη του τηλεφωνου παλι σερνεται ενω η μπαταρια εχει βελτιωθει αλλα πολυ λιγο, καμμια σχεση με πριν. Το νοτε ειναι με επισημη ελληνικη 4.1.2, χωρις ρουτ, χωρις παιχνιδια και με τις περισσοτερες εφαρμογες απο το πλεϊ στορ. Το μονο που μπορω να υποψιαστω ειναι να κολλησα κατι απο καποιο τορεντ καθως πλεον κατεβαζω μονο απο το κινητο αφου δεν υπαρχει κινδυνος να κολλησω ιους ή τρογιανς λογω του λειτουργικου αντροϊντ, ή τουλαχιστον ετσι νομιζα. Τεσπα, καθε βοηθεια-προταση δεκτη. Την επαναφορα την θεωρω εσχατη λυση καθως θα μου παρει πολυ καρό να το ξαναστησω οπως ειναι. Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλεις καθόλου την κάρτα λειτουργεί κανονικά?

 

Ναι κανονικοτατα αλλα η καταναλωση μπαταριας και η εφαρμογη Εξερευνηση Αρχειων εξακολουθει να σερνεται.

Κατι εξισου απιστευτο: ανοιγω ενα φυλλο εξελ που το εχω στη μνημη του τηλεφωνου και κατεβαινοντας οι γραμμες του πηγαινει με παρα πολλα σκαλωματα. Οταν το ιδιο εξελοφυλλο το μεταφερω στην καρτα sd τρεχει νερο!!!!!! Τελος με bluetooth file explorer η εξερευνηση τοσο στη μνημη του τηλεφωνου οσο και στην καρτα ειναι αψογη!! Wtf????

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικοτατα αλλα η καταναλωση μπαταριας και η εφαρμογη Εξερευνηση Αρχειων εξακολουθει να σερνεται.

Κατι εξισου απιστευτο: ανοιγω ενα φυλλο εξελ που το εχω στη μνημη του τηλεφωνου και κατεβαινοντας οι γραμμες του πηγαινει με παρα πολλα σκαλωματα. Οταν το ιδιο εξελοφυλλο το μεταφερω στην καρτα sd τρεχει νερο!!!!!! Τελος με bluetooth file explorer η εξερευνηση τοσο στη μνημη του τηλεφωνου οσο και στην καρτα ειναι αψογη!! Wtf????

 

Δε βλέπω να το γλυτώνεις το factory reset :!:

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να το γλυτώνεις το factory reset :!:

 

Καποια μοντα-πατεντα δηλαδη δεν παιζει; δισταζω για επαναφορα καθως το προβλημα ειναι μεν σοβαρο γιατι ειμαι αρκετα υποχονδριος αλλα σε ολα τα υπολοιπα το νοτε ειναι σφαιρα. Συν οτι ειναι μεγαλος μπελας το ξαναστησιμο.........................

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας έχω το Samsung Galaxy note 10.1 και προσπαθώ να εγκαταστήσω μια εφαρμογή αλλά χωρίς επιτυχία. Μου γράφει ότι δεν επαρκεί ο χώρος ελευθερώστε χώρο. Το παράδοξο είναι ότι υπάρχει ελεύθερος χώρος στην εσωτερική μνήμα 9,22GB. Πώς γίνεται να βγάζει αυτό το σφάλμα???

Επίσης να αναφέρω άλλες εφαρμογές εγκαθίστανται κανονικά. Βασικά αφαίρεσα την παλιά με απεγκατάσταση και κατέβασα την καινούργια μόλις την κάνει εγκατάσταση λέει "Δεν επαρεκεί ο χώρος. Και μου βγάει ένα κουμπί και με πάει στις ρυθμίσεις να αφαιρέσω εφαρμογές.

:dash::dash::dash::dash:

 

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα περιμένω μια custom 4.3 απροβλημάτιστη όπως η stock 4.1.2, χωρίς knox, με τα εξτρα του Note 3, δοκιμασμένη και κοινά αποδεκτή .... Μήπως υπάρχει και δεν το αντιλήφθηκα;;;

Καλημέρα. Έγώ έχω απο την Παρασκευή αυτή.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060389

Έχει όλα τα καλούδια του 3 και δεν έχει το knox. Θέλει αρκετή δουλειά για να το στήσεις. Απο το Σάββατο το βράδυ που τελείωσα τις ρυθμίσεις δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Για ότι απορείες έχεις στείλε μου PM

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έγώ έχω απο την Παρασκευή αυτή.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060389

Έχει όλα τα καλούδια του 3 και δεν έχει το knox. Θέλει αρκετή δουλειά για να το στήσεις. Απο το Σάββατο το βράδυ που τελείωσα τις ρυθμίσεις δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Για ότι απορείες έχεις στείλε μου PM

 

ειδα τα βιντεο με την εκδοση αυτη..φοβερη εκδοση..μη σου πω καλυτερη απο το ν3

Link to comment
Share on other sites

ειδα τα βιντεο με την εκδοση αυτη..φοβερη εκδοση..μη σου πω καλυτερη απο το ν3

 

 

Και εγώ το είδα και εντυπωσιάστηκα....

 

Πληρώνω όσο όσο για όποιον προθυμοποιηθεί να με γλυτώσει απο το εγκεφαλικό που θα έχω προίκα, αν προσπαθήσω να την περάσω μόνος :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...