Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, ενω εχω συνδεσει με HDTV Adapter Adaptateur HDTV το κινητο με την τηλεοραση, οι εξωτερικοι υποτιτλοι δεν εμφανιζονται παρα μονο στην οθονη του κινητου και οχι στην τηλεοραση. Καμια λυση? Δοκιμασα και με ΜΧ Player αλλα και με BS Player στον οποιο δεν εχω και ηχο με τον BS Player.
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έστησε κιόσκι στη μέση της κεντρικής πλατείας εδώ στο Eindhoven προωθώντας το Note II :).Ανεβάζω φώτο.

 

[ATTACH]31438[/ATTACH]

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενω εχω συνδεσει με HDTV Adapter Adaptateur HDTV το κινητο με την τηλεοραση, οι εξωτερικοι υποτιτλοι δεν εμφανιζονται παρα μονο στην οθονη του κινητου και οχι στην τηλεοραση. Καμια λυση? Δοκιμασα και με ΜΧ Player αλλα και με BS Player στον οποιο δεν εχω και ηχο με τον BS Player.

 

Για το BS Player δοκιμασε τα εξης: settings> preferences> playback preferences> Decoding mode και τσεκαρισε το 1ο:Software decoding mode.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας,προτεινετε μου μια εφαρμογη για να παρω backup επαφες ,εφαρμογες....ευχαριστω.

 

super backup αν δεν εισαι ρουτ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις το google now να του τρωει μπαταρια ?? Εμενα μου εχει λιωσει το τηλεφωνο και δεν το χρησιμοποιω ή τουλαχιστον εις γνωση μου!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις το google now να του τρωει μπαταρια ?? Εμενα μου εχει λιωσει το τηλεφωνο και δεν το χρησιμοποιω ή τουλαχιστον εις γνωση μου!!

 

Γιατί δεν το καταργείς? Έτσι κι αλλιώς για στην Ελλάδα δεν παρέχει σπουδαία πράγματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το καταργείς? Έτσι κι αλλιώς για στην Ελλάδα δεν παρέχει σπουδαία πράγματα.

 

Οι καρτες του google now δουλευουν στην Ελλαδα Κωστα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες του google now δουλευουν στην Ελλαδα Κωστα.

Μόνο ορισμενες κάρτες. Δεν υπάρχει φωνητική αναζήτηση στα ελληνικα κλπ.

Και τι προσφέρουν να σου δείχνουν τον καιρό και σε πόση ώρα θα είσαι στο γραφείο;

Δεν ξέρω εμένα δεν μου φάνηκε χρήσιμο και το κατάργησα από την αρχή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ορισμενες κάρτες. Δεν υπάρχει φωνητική αναζήτηση στα ελληνικα κλπ.

Και τι προσφέρουν να σου δείχνουν τον καιρό και σε πόση ώρα θα είσαι στο γραφείο;

Δεν ξέρω εμένα δεν μου φάνηκε χρήσιμο και το κατάργησα από την αρχή.

 

Πως το καταργησες; με root;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πως το καταργησες; με root;

 

Γυρνάς την συσκευή στα αγγλικά και το ανοίγεις. Πας στις ρυθμίσεις του και εκεί έχει on-off.

Το βάζεις στο off και μετά γυρνάς την γλώσσα της συσκευής στα ελληνικά.

Ετσι δεν χάνεις το google search το οποίο πλέον γίνεται πολύ πιο γρήγορο αφου δεν έχει το google now να το βαραίνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ορισμενες κάρτες. Δεν υπάρχει φωνητική αναζήτηση στα ελληνικα κλπ.

Και τι προσφέρουν να σου δείχνουν τον καιρό και σε πόση ώρα θα είσαι στο γραφείο;

Δεν ξέρω εμένα δεν μου φάνηκε χρήσιμο και το κατάργησα από την αρχή.

 

Ναι, εχεις δικιο για αυτες τις ελλειψεις. Περισσοτερο για χαζι ειναι, αλλα μου αρεσει :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάς την συσκευή στα αγγλικά και το ανοίγεις. Πας στις ρυθμίσεις του και εκεί έχει on-off.

Το βάζεις στο off και μετά γυρνάς την γλώσσα της συσκευής στα ελληνικά.

Ετσι δεν χάνεις το google search το οποίο πλέον γίνεται πολύ πιο γρήγορο αφου δεν έχει το google now να το βαραίνει.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Αυτό γίνεται και με άλλες εφαρμογές?

 

edit αλλο ειναι τελικα. Και παλι ευχαριστω

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα την συσκευη κ ενω υποτιθεται πως ειναι 16GB εμενα στις ρυθμισεις-χωρος αποθηκευσης-μνημη συσκευης, μου δειχνει μονο 10,36GB

εφαρμογες 371MB

ΗΧΟΣ Κ.Λ.Π. 20KB

διαφορα 127MB

διαθεσιμος χωρος 9,68GB

κανω κατι λαθος ή εχει προβλημα η συσκευη?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα την συσκευη κ ενω υποτιθεται πως ειναι 16GB εμενα στις ρυθμισεις-χωρος αποθηκευσης-μνημη συσκευης, μου δειχνει μονο 10,36GB

εφαρμογες 371MB

ΗΧΟΣ Κ.Λ.Π. 20KB

διαφορα 127MB

διαθεσιμος χωρος 9,68GB

κανω κατι λαθος ή εχει προβλημα η συσκευη?

Ευχαριστω

 

Είναι OK. Τα υπόλοιπα τα καταλαμβάνει το λειτουργικό του τηλεφώνου.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Είναι OK. Τα υπόλοιπα τα καταλαμβάνει το λειτουργικό του τηλεφώνου.

 

δεν θα επρεπε ομως να τα δειχνει στη συνολικη χωρητικοτητα?

Link to comment
Share on other sites

δεν θα επρεπε ομως να τα δειχνει στη συνολικη χωρητικοτητα?

 

Δείχνει τα διθέσιμα για τον χρήστη

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη φόρτιση κάτι δεν πάει καλά. Άλλες φορές φορτίζει κανονικά κι άλλες - όπως χθες - σε σχεδόν 2 ώρες πήγε από το 9% στο 32%. Έκανα reboot αλλά δεν έστρωσε. Έβγαλα και έβαλα πάλι το usb στην υποδοχή και έστρωσε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι του φταίει γιατί δεν το κάνει πάντα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το καλώδιο σου... Αυτό είναι που κάνει το πρόβλημα... Σχεδόν όλοι το ίδιο αντιμετωπίσαμε φίλε μου και πάντα έφταιγε το καλώδιο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το καλώδιο σου... Αυτό είναι που κάνει το πρόβλημα... Σχεδόν όλοι το ίδιο αντιμετωπίσαμε φίλε μου και πάντα έφταιγε το καλώδιο...

Δεν έχεις άδικο. Το έχω διαβάσει εδώ. Θα δοκιμάσω άλλο USB. Αλλά είναι ψιλοαπαράδεκτο να έχει ο μισός κόσμος πρόβλημα με τον φορτιστή τόσο γρήγορα. Μακάρι πάντως να είναι αυτό και να μην έχει κανένα θέμα η θύρα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη φόρτιση κάτι δεν πάει καλά. Άλλες φορές φορτίζει κανονικά κι άλλες - όπως χθες - σε σχεδόν 2 ώρες πήγε από το 9% στο 32%. Έκανα reboot αλλά δεν έστρωσε. Έβγαλα και έβαλα πάλι το usb στην υποδοχή και έστρωσε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι του φταίει γιατί δεν το κάνει πάντα.

 

 

 

 

 

 

 

Κοίτα το καλώδιο σου... Αυτό είναι που κάνει το πρόβλημα... Σχεδόν όλοι το ίδιο αντιμετωπίσαμε φίλε μου και πάντα έφταιγε το καλώδιο...

 

Το καλώδιο είναι. Η καλύτερα το βύσμα. Σε λίγες μέρες θα πάψει να φορτίζει εντελώς.

Κάτι συμβαίνει με τις επαφές και χαλαρώνουν.

Φρόντισε να βρεις κάποιο άλλο που να είναι χοντρό γιατί ο φορτιστής είναι δυνατός.

Η nokia έχει καλούς.

Τα ίδια είχα παλιότερα με το καλώδιο του ipad. Αλλά αυτό κοβόταν δεν χαλούσε το βύσμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το toolkit είναι εντάξει να κάνω με αυτό root;

Το swipe το έγινε στα πρόσφατα κινητά της Samsung; Πάνω που είχα αρχίσει να το μαθαίνω..

Μπορούμε να το βρούμε κάπου αλλού;

Με την ευκαιρία το δικό μου που το πήρα 2ο χέρι με απόδειξη από expansys αμέσως μόλις το άνοιξα πήρε αναβάθμιση σε 4.1.2 και δη στην XXDLK7 (baseband) - XXDMB2 (build)... τι προέλευσης είναι (αν και στο setup του software update με ρώτησε σε ποια χώρα είμαι);

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...