Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα παιδιά

Εχτές είχα βάλει να κάνει την καθιερωμένη φόρτιση του το Νοτε ΙΙ και μόλις πήγε στο 100% το έβγαλα και όλο το βράδυ το είχα αφήσει χωρίς wi fi και 3G, εντομεταξύ αυτό το κάνω κάθε μέρα και το πρωί κατα τις 8:30 όταν το ξεκλειδώνω το πολύ να έχει πέσει στο 94% η μπαταρία, σήμερα όμως είχε πέσει στο 57%!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάω στην μπαταρία να δω τι την χρησιμοποιούσε τόσο όλο το βράδυ και βλέπω ότι το 70% το είχε πιάσει το Media!!!

Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει;;;

Έχω κάνει ένα restart της συσκευής και αυτή τη στιγμή το Media είναι στο 63%...

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

"να προσθέσω πως το κινητό είναι γαλλικό έχει την 4.1.2 επίσημα, δεν έχει αλλαγμένη ROM κλπ και έχει κάνει και τα 2 τελευταία updates

Επίσης από την μέρα που έκανα τα 2 απανωτά updates κάνει umount και mount την κάρτα μνήμης από μόνο του το κινητό και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, μήπως φταίνε τα updates, υπάρχει καμιά λύση;;;"

Edited by AlexColt
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παιδί που είχε ανάλογο πρόβλημα του είχε γίνει corrupt η sd κ προσπαθούσε συνέχεια να τη διαβάσει. Για δες το.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παιδί που είχε ανάλογο πρόβλημα του είχε γίνει corrupt η sd κ προσπαθούσε συνέχεια να τη διαβάσει. Για δες το.

 

Και σε αυτή την περίπτωση τη κάνω φίλε μου;;;

Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτή την περίπτωση τη κάνω φίλε μου;;;

 

Δοκιμάζεις μια άλλη sd στο κινητό σου καο αυτή που έχεις τωρα μέσα την δοκιμάζεις κάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με την κάρτα μνήμης έχω και εγώ. Όποτε το ξεκλειδώσω την διαβάζει συνέχεια. Σε s3 μου έκανε ακριβώς το ίδιο. Σε εμένα κατά 99% έχει πρόβλημα η κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις μια άλλη sd στο κινητό σου καο αυτή που έχεις τωρα μέσα την δοκιμάζεις κάπου αλλού.

 

με φορματ λέτε να στρώσει παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

με φορματ λέτε να στρώσει παιδιά;

 

Δοκίμασε το . Δεν έχεις να χάσεις κάτι. Αλλά δοκίμασε και μια άλλη κάρτα για να είσαι πιο σίγουρος. Αν πάει για νεκ3οταφείο η καρτα μην χάσεις και τα δεδομένα σου

Link to comment
Share on other sites

με φορματ λέτε να στρώσει παιδιά;

Λογικά αν δεν έχει παραδώσει πνεύμα η κάρτα κι έχει γίνει απλά corrupt κάποιο αρχείο, θα λυθεί. Κανένα ένα backup τα δεδομένα κ κάνε ένα φορμάτ στην κάρτα να δεις τι γίνεται.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά!

δυστυχώς δεν έχω άλλη κάρτα να δοκιμάσω, κάνω φορματ και βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

play -> screen on (είναι από Έλληνα)
ευχαριστώ μεσα απο τις ρυθμίσεις δε γίνεται? Θέλει εφαρμογή?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα η 4.1.2 εχει βγει μονο για ισπανια ? το δικο μου ειναι πολωνικο και δεν εχω καποια ειδοποιηση για αναβαθμιση (ΟΤΑ)
Link to comment
Share on other sites

Τους ηχους τους βαζω στο φακελο media - audio , πρεπει να ειναι λαθος η διαδρομη γιατι δεν τους βλεπω στην επιλογη Ρυθμισεις - Ηχος - Ηχος κλησης συσκευης. Ποιος ειναι ο σωστος φακελος που πρεπει να τους βαζω?
Link to comment
Share on other sites

Τους ηχους τους βαζω στο φακελο media - audio , πρεπει να ειναι λαθος η διαδρομη γιατι δεν τους βλεπω στην επιλογη Ρυθμισεις - Ηχος - Ηχος κλησης συσκευης. Ποιος ειναι ο σωστος φακελος που πρεπει να τους βαζω?

 

Μέσα στο audio δημιούργησε ενα φάκελο ringtones και βάλε μεσα τους ήχους που θέλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τους ηχους τους βαζω στο φακελο media - audio , πρεπει να ειναι λαθος η διαδρομη γιατι δεν τους βλεπω στην επιλογη Ρυθμισεις - Ηχος - Ηχος κλησης συσκευης. Ποιος ειναι ο σωστος φακελος που πρεπει να τους βαζω?

 

Αυτό ισχύει σε πιο παλιές εκδόσεις android, αν και μπορείς να το κάνεις και εδώ. Απο ICS και μετά, και Jelly Bean, έχει φάκελο έτοιμο που λέγεται Ringtones. Βάλτα εκεί και θα τα δει αμέσως. Επίσης για τα μηνύματα στο φάκελο Notifications και τα ξυπνηστήρια Alarms.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανείς?

 

Εγω χρησιμοποιω το Screen On Toggler (free). Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

τελικα η 4.1.2 εχει βγει μονο για ισπανια ? το δικο μου ειναι πολωνικο και δεν εχω καποια ειδοποιηση για αναβαθμιση (ΟΤΑ)

 

Της Πολωνιας νομιζω ηταν το πρωτο που πηρε την 4.1.2. Εδω θα δεις για ποιες χωρες και ποια δικτυα ειναι διαθεσιμη η 4.1.2.

 

Εκτος αν εννοεις τα update της Γαλλικης 4.1.2 που βγηκαν πριν μερικες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Της Πολωνιας νομιζω ηταν το πρωτο που πηρε την 4.1.2. Εδω θα δεις για ποιες χωρες και ποια δικτυα ειναι διαθεσιμη η 4.1.2.

 

Εκτος αν εννοεις τα update της Γαλλικης 4.1.2 που βγηκαν πριν μερικες μερες.

οταν ψαχνω για ενημερωσεις μεσα απο το τηλ.δεν μου βρισκει κατι. να ψαξω με το kies της samsung ?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον ορισμό ringtone (επανέρχομαι) μόλις έβαλα τον ήχο να παίξει (τον κατέβασα μέσω dropbox στην εξωτερική κάρτα μου) μέσω της εφαρμογής sound player και πατήσεις αριστερό πλήκτρο την ώρα που παίζει, στο menu μπορείς να επιλέξεις να τον ορίσεις σαν ήχο κλήσης (set as..)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Οσο εχεις το lightflow το swype θα ειναι γκριζαρισμενο.

Η απενεργοποιηση του Google Text-to-speech Engine και του Samsung TTS βοηθαει ωστε να μη σκουζει ο κυριος και η κυρια :D

Για τον κλιμακωτο ηχο ειδες την εφαρμογη που προτεινε ο Μιχαλης?

 

Μόλις απενεργοποιησα το lightflow και δουλεύει μια χαρα το πληκτρολογιο με το swype. Τελικα, χρειάζεται να υπαρχει το lightflow; Με την stock εφαρμογή για το notification light θα ειμαι καλυμμένος για ολα τα συμβαντα; Χρωμα μποτω να αλλάξω;

 

Την εφαρμογή για τον ηχο την δοκιμασα μια φορά μονο οποτε δεν μπορω να απαντησω ακομα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον ορισμό ringtone (επανέρχομαι) μόλις έβαλα τον ήχο να παίξει (τον κατέβασα μέσω dropbox στην εξωτερική κάρτα μου) μέσω της εφαρμογής sound player και πατήσεις αριστερό πλήκτρο την ώρα που παίζει, στο menu μπορείς να επιλέξεις να τον ορίσεις σαν ήχο κλήσης (set as..)

 

Εκτός απ αυτό, αν πας στις ρυθμίσεις/ ήχος και πατήσεις επιλογή ήχου, σου βγάζει υπομενου με τις επιλογές απο οπου μπορείς να διαλέξεις ήχο.

Για παράδειγμα σε μένα βγάζει από το σύστημα δηλαδή τους ήχους της συσκευής η από τον es explorer ώστε να επιλέξω ένα αρχείο ήχου οπουδήποτε και αν είναι αποθηκευμένο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παιδί που είχε ανάλογο πρόβλημα του είχε γίνει corrupt η sd κ προσπαθούσε συνέχεια να τη διαβάσει. Για δες το.

 

Εγω ειχα αυτο το προβλημα. Με format δεν στρωνει. Βγαλτην και παρατηρησε την καταναλωση της μπαταριας για 24 ωρες. Μπορει να ειναι αυτο το προβλημα, μπορει και οχι. Σε εμενα ηταν corrupted η Sandisk 32 gb και προσπαθουσε να διαβασει κατι media filies η εφαρμογη android.procces.media. με αποτελεσμα να ρουφα ολη την μπαταρια. Την πεταξα και ησυχασα. Τωρα πηρα μια lexmark 32αρα. Ειδωμεν. Υπ'οψιν, οτι ειδικα στις sandisk κυκλοφορουν πολλες μαιμουδες, οπως εμαθα με τον πιο ακριβο τροπο τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος με το stock πληκτρολόγιο να σβήσω γρήγορα μια λέξη που έγραψα λάθος; ένα ένα γράμμα είναι λίγο δύσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος με το stock πληκτρολόγιο να σβήσω γρήγορα μια λέξη που έγραψα λάθος; ένα ένα γράμμα είναι λίγο δύσκολο.

 

Κρατώντας πατημένο το πλήκτρο της διαγραφής αρχικά σου σβήνει γράμμα γράμμα και στη συνέχεια αρχίζει και σβήνει ολόκληρες λέξεις ή ακόμα και προτάσεις αν απιμείνεις να το έχεις κρατημένο.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...