Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μαγκες πριν λιγες ωρες πηρα στα χερια μου το νοτελι 2! ? εχω καποια θεματα οποιος μπορει αw με βοηθησει!!!το πηρα οπεν 365 κανονικα κλεισμενο σφραγισμενο αυτοκολητα κτλ! ,οθοναραααα κτλ! λοιπον ξεκιναω για αρχη σκεφτομαι να μη το πειραξω το κινητο αν και μου αρεσε η ωμεγα πριν θα δω τι θα κανω! το πενακι δε βλεπει ελληνικα! ενω καποιο απτα παιδια μου ειπε οτι αυτο το μαγαζι στελνει γαλλικα κ δε βλεπω τωρα να βγαζει ελληνικα στο πενακι εκτος κ κανω κατι λαθος!! μαλλον ειναι γερμανικο ε?? θεμα 2! ειδα στην μαμα tw να εχω καποια redraw!! ενω ολοι λετε οτι δεν κανει τιποτα τετοιο οπως εκανε δηλαδη το σ3 σε εμενα εκανε οταν εβγαινα ας πουμε απτο facebook! eειδα οτι αν αφησω καποιες εφαρμογες ανοιχτες γεμιζει παρα πολλυ ευκολα η μνμηα ραμ του!!!!! γιατι συμβαινει αυτο κ μαλιστα με λιγες εφαρμογες?? το κουμπι της εντασης εχει αρκετο τζογο ενω τα αλλα κουμπια δεν εχουν! στο σ3 δεν εκανε κατι τετοιο στο δικο μου ειναι φυσιολογικο αυτο??δε μπορω με τιποτα να το συνδεσω στο pc μου ενω φορτιζει κανονικα! στο σ3 δεν ειχα θεμα πριν!! αυτα για αρχη παιδια βοηθηστε οσο μπορειτε :-)

 

 

ανοιξα 19 εφαρμογες κ πατουσα το κεντρικο πληκτρο redraw δεν εκανε η μνημη πηγε στο 1.35 κ μετα απο λιγο 1,50 σε 1,75 gb... δε ξερω...

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μαγκες πριν λιγες ωρες πηρα στα χερια μου το νοτελι 2! ? εχω καποια θεματα οποιος μπορει αw με βοηθησει!!!το πηρα οπεν 365 κανονικα κλεισμενο σφραγισμενο αυτοκολητα κτλ! ,οθοναραααα κτλ! λοιπον ξεκιναω για αρχη σκεφτομαι να μη το πειραξω το κινητο αν και μου αρεσε η ωμεγα πριν θα δω τι θα κανω! το πενακι δε βλεπει ελληνικα! ενω καποιο απτα παιδια μου ειπε οτι αυτο το μαγαζι στελνει γαλλικα κ δε βλεπω τωρα να βγαζει ελληνικα στο πενακι εκτος κ κανω κατι λαθος!! μαλλον ειναι γερμανικο ε?? θεμα 2! ειδα στην μαμα tw να εχω καποια redraw!! ενω ολοι λετε οτι δεν κανει τιποτα τετοιο οπως εκανε δηλαδη το σ3 σε εμενα εκανε οταν εβγαινα ας πουμε απτο facebook! eειδα οτι αν αφησω καποιες εφαρμογες ανοιχτες γεμιζει παρα πολλυ ευκολα η μνμηα ραμ του!!!!! γιατι συμβαινει αυτο κ μαλιστα με λιγες εφαρμογες?? το κουμπι της εντασης εχει αρκετο τζογο ενω τα αλλα κουμπια δεν εχουν! στο σ3 δεν εκανε κατι τετοιο στο δικο μου ειναι φυσιολογικο αυτο??δε μπορω με τιποτα να το συνδεσω στο pc μου ενω φορτιζει κανονικα! στο σ3 δεν ειχα θεμα πριν!! αυτα για αρχη παιδια βοηθηστε οσο μπορειτε :-)

 

 

ανοιξα 19 εφαρμογες κ πατουσα το κεντρικο πληκτρο redraw δεν εκανε η μνημη πηγε στο 1.35 κ μετα απο λιγο 1,50 σε 1,75 gb... δε ξερω...

 

Καλησπέρα.

Για το θέμα Νο1 γράψε στο Dialer *#1234# και γράψε μας το csc να δούμε τι προέλευση του..

Όσον αφορά τα redraw είδα και'γω στην αρχή, από τότε όμως που έκανα root και έβγαλα πολύ σαβούρα απο μέσα δουλεύει πολύ καλύτερα και δεν έχω ξαναδεί.

Η μνήμη του παίζει στα 700mb περίπου και δεν έχω δει πάνω από 1.5..

Τώρα για το 3ο,έβγαλες το kiss και το ξανάβαλες για να περαστούν οι drivers του note ii ?

Ή έχει κρατημένους του s3 και γι'αυτό δεν στο βρίσκει ?

Μπορείς να περάσεις και χειροκίνητα μόνο τους drivers του τηλεφώνου αν θες.

Όσον αφορά το κουμπί της έντασης,αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω,΄χει αναφερθεί λίγο πολύ από αρκετούς χρήστες και είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορεί κάποιος να γράψει τον κωδικο του φορτιστή που εχετε (με το ευρωπαϊκό- ελληνικό βυσμα)γιατι στη κυπρο ερχεται με αγγλικο φις και με εκνευριζει... :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έμεινα με tw στο κινητό για πρώτη φορά μετά από τόσα galaxy και redraw δεν είδα ούτε μια φορά.

Το κινητό το έχω από 28 Σεπτεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...πια γαλλική ρομ βάζουμε γιατι στο xda έχει 2 ???

N7100XXALJ1 N7100BOGALJ1 - Download - France (Bouygues)

N7100XXALJ1 N7100OXAALJ1 - Download - France - Mirror

 

άντε γιατί δεν μπορώ τα γερμανικά :O

Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...πια γαλλική ρομ βάζουμε γιατι στο xda έχει 2 ???

N7100XXALJ1 N7100BOGALJ1 - Download - France (Bouygues)

N7100XXALJ1 N7100OXAALJ1 - Download - France - Mirror

 

άντε γιατί δεν μπορώ τα γερμανικά :O

 

Τη δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...πια γαλλική ρομ βάζουμε γιατι στο xda έχει 2 ???

N7100XXALJ1 N7100BOGALJ1 - Download - France (Bouygues)

N7100XXALJ1 N7100OXAALJ1 - Download - France - Mirror

 

άντε γιατί δεν μπορώ τα γερμανικά :O

 

Τη δεύτερη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...πια γαλλική ρομ βάζουμε γιατι στο xda έχει 2 ???

N7100XXALJ1 N7100BOGALJ1 - Download - France (Bouygues)

N7100XXALJ1 N7100OXAALJ1 - Download - France - Mirror

 

άντε γιατί δεν μπορώ τα γερμανικά :O

 

Την δευτερη N7100OXAALJ1 η πρωτη που έγραψες είναι brandet στη boygues

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ευχαριστώ...και τους δύο!!!4 πύρινοι είστε?Πολύ γρήγορες οι απαντήσεις!!!Ευχαριστώ και πάλι!!!
Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και γω μια βόλτα από το Πλαίσιο και το σκάλισα.Πραγματικά.Για 'μένα αυτήν την στιγμή έιναι το best phone 2012.Ήταν σφεράτο,η οθόνη με εντυπωσίασε και το design και γενικά η όλη συσκευή.Τυχεροί όσοι το τσακώσατε :)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Έχω εντυπωσιαστεί πολυ με το συγκεκριμένο κινητό και ψαχνομαι τελευταία και έχω ψηθεί πολυ άγρια για να το αγοράσω.

 

Ασχολούμαι ώρες με το κινητό στο σπίτι και δεδομένου ότι εδώ και κανένα 6μηνο είμαι προς ώρας χωρίς υπολογιστή και απο ότι φαίνεται θα μείνω για αρκετό καιρό έτσι σκέφτομαι να αφήσω το iPhone 4S και να πάω στο Note 2 αλλά σκέφτομαι μη μου κακοφανεί.

 

Σαν (noob) νέος που είμαι θα πρέπει να προσέξω κάτι κατα τη νέα μου αγορά; Γιατί διαβάζω κάτι για ελληνικά που λέτε κτλ.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για το θέμα Νο1 γράψε στο Dialer *#1234# και γράψε μας το csc να δούμε τι προέλευση του..

Όσον αφορά τα redraw είδα και'γω στην αρχή, από τότε όμως που έκανα root και έβγαλα πολύ σαβούρα απο μέσα δουλεύει πολύ καλύτερα και δεν έχω ξαναδεί.

Η μνήμη του παίζει στα 700mb περίπου και δεν έχω δει πάνω από 1.5..

Τώρα για το 3ο,έβγαλες το kiss και το ξανάβαλες για να περαστούν οι drivers του note ii ?

Ή έχει κρατημένους του s3 και γι'αυτό δεν στο βρίσκει ?

Μπορείς να περάσεις και χειροκίνητα μόνο τους drivers του τηλεφώνου αν θες.

Όσον αφορά το κουμπί της έντασης,αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω,΄χει αναφερθεί λίγο πολύ από αρκετούς χρήστες και είναι φυσιολογικό.

 

 

 

 

 

μου εχει βγαλει την ψυχη εχω βαλει κ εχω βγαλει τα προγραμματα ολα εχω κανει επανεκινησεις τελικα στο κιες δε μπορεσα να συνδεθω.. δε ξερω τι κανω λαθος... θα την πληρωσει το κινητο στο τελος κ θα κλαιω..

 

το κινητο μου εχει N7100DBTALJ1

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ρωτησει σε 2 ενοτητες και δεν εχω παρει απαντηση , ετσι 8α ξαναρωτησω μηπως εχει μα8ει κανεις... εγω βαλει 64αρα καρτα και την εχω κανει ntfs , αλλα δεν μπορω να περασω αρχεια μεγαλα οταν την εχω μεσα στο note , ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

μου εχει βγαλει την ψυχη εχω βαλει κ εχω βγαλει τα προγραμματα ολα εχω κανει επανεκινησεις τελικα στο κιες δε μπορεσα να συνδεθω.. δε ξερω τι κανω λαθος... θα την πληρωσει το κινητο στο τελος κ θα κλαιω..

 

το κινητο μου εχει N7100DBTALJ1

 

δοκιμασε να αλλαξεις θυρα usb

Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση στις ΗΠΑ με τον άσο του NBA Lebron James με το Note

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Ie0mAnjz1Oc&hd=1]LeBron's Day with the Samsung Galaxy Note II[/ame]

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να αλλαξεις θυρα usb

 

Λοιπον το σ3 στο μεγαλο το pc επιανε κανονικα τωρα οχι.. δ ξερω τι να σβησω κ να τα βαλω παλι.. στο λαπτοπ τουλαχιστον το βλεπει το κινητο λεω θα περασω εδω το κιες για να το ρουταρω κ να ηρεμισω.. και κολλησε κατα την εγκατασταση εδειχνε οτι το περναει παλο και παλι και παλι κ δε σταματουσε...

Ααααν το καταφερω θα το χακαρω για να παιξω καποια παιχνιδια.. και εφαρμογες.. κ θα το σκεφτω για αλλη ρομ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το pc δεν το αναγνωριζει χωρίς kies.

 

Επειδή με ενδιαφέρει το note αλλά αυτό δεν το γνώριζα, δεν έχει USB mass storage όπως το Galaxy S2 που είναι η τωρινή μου συσκευή? Πρέπει αναγκαστικά να κάνεις μεταφορές μέσω kies?

Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση στις ΗΠΑ με τον άσο του NBA Lebron James με το Note

Χαχα ο Lebron μπορεί να το χειρίζεται και με το ενα χέρι συν το γεγονός ότι όταν μιλάει με τη συσκευή στ΄αυτί είναι σαν να μιλάει με 4ιντσο.:lol:

 

Επειδή με ενδιαφέρει το note αλλά αυτό δεν το γνώριζα, δεν έχει USB mass storage όπως το Galaxy S2 που είναι η τωρινή μου συσκευή? Πρέπει αναγκαστικά να κάνεις μεταφορές μέσω kies?

Ανιγράφω από xda.developers

By the way, there's a good technical reason why modern Android devices don't do USB Mass Storage.

 

USB Mass Storage operates on an *entire partition* and needs *exclusive* access to that partition. So the phone needs to be able to totally *un-mount* the partition (stop using it entirely) which is to be mounted as USB Mass Storage.

 

Older devices like my Samsung Galaxy S2 had the built-in storage separately partitioned. The downside to this, however, was that app storage was on a small, limited partition so even though the phone had 16GB, apps were limited to a 2GB (or so) partition.

 

New devices have all data on one partition so the app data can expand as far as it needs to into your storage space, but it means that it's no longer possible to mount it over USB Mass Storage as you can no longer get exclusive access to a partition.

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

TO καταφερα το ειδε το κινητο μεσω kies τωρα τι προτηνεται ρε παιδια? ενταξει ρουτ θα κανω για ρομ σκεφτομαι να αλλαξω αλλα δε ξερω τι ειναι καλυτερο φυσικα στην ωμεγα θα παμε θα παμε που αλλου :-) το ρουτ που θα κανω να βαλω το δευτερο που λεει μεσα στο νημα ε για το αμα θελω να αλλαζω ρομ??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ανιγράφω από xda.developers

By the way, there's a good technical reason why modern Android devices don't do USB Mass Storage.

 

USB Mass Storage operates on an *entire partition* and needs *exclusive* access to that partition. So the phone needs to be able to totally *un-mount* the partition (stop using it entirely) which is to be mounted as USB Mass Storage.

 

Older devices like my Samsung Galaxy S2 had the built-in storage separately partitioned. The downside to this, however, was that app storage was on a small, limited partition so even though the phone had 16GB, apps were limited to a 2GB (or so) partition.

 

New devices have all data on one partition so the app data can expand as far as it needs to into your storage space, but it means that it's no longer possible to mount it over USB Mass Storage as you can no longer get exclusive access to a partition.

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφόρηση, δεν παρακολουθώ πολύ συχνά τα συγκεκριμένα θέματα και δεν γνώριζα για την αλλαγή αυτή... Πάντως ψευτοδικαιολογία τύπου Apple μου ακούγεται, εγώ στο galaxy S2 αυτή τη στιγμή από τα 16gb εσωτερικής μνήμης μου έχει μείνει μόνο 1gb και όλα τα υπόλοιπα (εκτός των συστημικών αρχείων) είναι apps, οπότε δεν παίζει το limited separate partition που λέει.

Link to comment
Share on other sites

Και στο Amazon πχ αν παραγγείλεις κάτι σήμερα με τιμή 100 ευρώ και σου έρθει σε 5 μέρες (που πχ την 5η μέρα η τιμή θα έχει πέσει στα 90) 100 θα πληρώσεις. Αν βέβαια κάνεις μανούρα μπορείς να πάρεις την τρέχουσα τιμή (ακόμα και στο Amazon που έχει ήδη προπληρώσει).

 

Φίλε μου δεν διάβασες τι έγραψα...

<<Παραλαβή από το κατάστημα>>...και επίσης αν έκανε 10 μέρες να το φέρει που η τιμή θα έπεφτε ακόμα πιο πολύ θα έπρεπε όταν πάω από εκεί να πληρώσω την τιμή που είχε πριν 10 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την πληροφόρηση, δεν παρακολουθώ πολύ συχνά τα συγκεκριμένα θέματα και δεν γνώριζα για την αλλαγή αυτή... Πάντως ψευτοδικαιολογία τύπου Apple μου ακούγεται, εγώ στο galaxy S2 αυτή τη στιγμή από τα 16gb εσωτερικής μνήμης μου έχει μείνει μόνο 1gb και όλα τα υπόλοιπα (εκτός των συστημικών αρχείων) είναι apps, οπότε δεν παίζει το limited separate partition που λέει.

Μην σε απασχολεί πάντως αυτό.Υπάρχουν εφαρμογές όπως το airdroid με τις οποίες διαχειρίζεσαι μια χαρά τα αρχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...