Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο το ψάχνω γενικότερα τόσο πιο "αισιόδοξες" μου φαίνονται οι παραπάνω (για τώρα)...δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνωμη εχει κυκλοφορισει το Note II αυτη την στιγμη που μιλαμε?? Δηλαδη μπορω να το παραγκειλω απο το site που δινει ο φιλος πιο πανω?
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη εχει κυκλοφορισει το Note II αυτη την στιγμη που μιλαμε?? Δηλαδη μπορω να το παραγκειλω απο το site που δινει ο φιλος πιο πανω?

 

Προπαραγγελία μπορείς να κάνεις μόνο...:)

Αρχές Οκτώβρη θα αρχίσει η διάθεση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη εχει κυκλοφορισει το Note II αυτη την στιγμη που μιλαμε?? Δηλαδη μπορω να το παραγκειλω απο το site που δινει ο φιλος πιο πανω?

Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα κυκλοφορήσει Παρασκευή 28/9 τώρα για το αν θα υπάρχει διαθέσιμο δεν ξέρω .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη εχει κυκλοφορισει το Note II αυτη την στιγμη που μιλαμε?? Δηλαδη μπορω να το παραγκειλω απο το site που δινει ο φιλος πιο πανω?

 

To συγκεκριμένο site που έδωσα (το Ελβετικό) λέει για διαθεσιμότητα σε 2-6 εβδομάδες ...

Τα υπόλοιπα όπως σου τα λένε τα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό... αν δεν σ αρέσει κάποιο απ τα τωρινά χρώματα περιμένεις κ όταν βγει αυτό που θέλεις αγοράζεις, έτσι δεν είναι?

 

Έτσι είναι αλλά γιατί δεν λανσάρει εξ αρχής όλα τα χρώματα να κάνει ο κάθε αγοραστής την επιλογή του παρά σου δίνει μόνο δύο βασικές επιλογές χρωμάτων...σαν να σου λέει...και άμα θέλεις αλλιώς σε έχει στο περίμενε.... :confused:

Η apple π.χ σου δίνει εξ αρχής το μαύρο και το άσπρο και σου λέει...αυτά τα δύο χρώματα είναι...διαλέγεις και παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αλλά γιατί δεν λανσάρει εξ αρχής όλα τα χρώματα να κάνει ο κάθε αγοραστής την επιλογή του παρά σου δίνει μόνο δύο βασικές επιλογές χρωμάτων...σαν να σου λέει...και άμα θέλεις αλλιώς σε έχει στο περίμενε.... :confused:

Η apple π.χ σου δίνει εξ αρχής το μαύρο και το άσπρο και σου λέει...αυτά τα δύο χρώματα είναι...διαλέγεις και παίρνεις.

 

Αν ηταν να εχουν σε διαθεσιμοτητα 4-5 διαφορετικα χρωματα, θα πηγαινε πιο πισω η ημερομηνια διαθεσης.

Ξεκινανε με τα 2 βασικα χρωματα και στη συνεχεια βγαζουν παραγωγη με τα υπολοιπα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα και εξόφλησα στο expansys τα δύο λευκά νοτέλια ΙΙ.

 

Μου είπαν ότι παραλαμβάνουν από βδομάδα οπότε ελπίζω να τα έχω σύντομα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει προπαραγγελία από 4/9 στο Expansys και σήμερα είπα να τους παρω και τηλέφωνο, αφού χθες ζήτησαν επιβεβαίωση της κράτησης (που σημαίνει ότι έρχεται). Μου είπαν ότι κανονικά παραλαμβάνουν την Παρασκευή, αλλά θα αρχίσουν να στέλνουν από Δευτέρα. Φυσικά, θα προηγηθούν οι προπαραγγελίες, οπότε είναι πολύ πιθανό να μην υπαρχει απόθεμα για όσους παραγγέιλουν π.χ. τώρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει προπαραγγελία από 4/9 στο Expansys και σήμερα είπα να τους παρω και τηλέφωνο, αφού χθες ζήτησαν επιβεβαίωση της κράτησης (που σημαίνει ότι έρχεται). Μου είπαν ότι κανονικά παραλαμβάνουν την Παρασκευή, αλλά θα αρχίσουν να στέλνουν από Δευτέρα. Φυσικά, θα προηγηθούν οι προπαραγγελίες, οπότε είναι πολύ πιθανό να μην υπαρχει απόθεμα για όσους παραγγέιλουν π.χ. τώρα.

 

Αυτό που λες ισχύει αλλά το πρώτο που ισχύει είναι ποιος πληρώνει έγκαιρα. Γιατί κάποιος που έχει κάνει προπαραγγελία και δεν πληρώσει έγκαιρα θα τον προσπεράσουν κάποιοι που θα εξοφλήσουν επιτόπου.

 

Όπως και να χει εγώ από βδομάδα περιμένω 2 ΝΟΤΕ white και φυσικά και το galaxy s duos .

 

Πιστεύω ότι με αυτά θα αράξω για περισσότερο από 1 χρόνο.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπανε πως μπορει να το στειλουν και σημερα/αυριο..!

το ελπιζω αλλα κραταω μικρο καλαθι :p

 

 

Όπως και να χει εγώ από βδομάδα περιμένω 2 ΝΟΤΕ white και φυσικά και το galaxy s duos .

 

Πιστεύω ότι με αυτά θα αράξω για περισσότερο από 1 χρόνο.

 

lol

αυτο ακριβως το διδυμο σκεφτομουν και εγω χθες!

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχουν παραλάβει ακόμα, πως θα στο στείλουν?

 

Λογικα υπολογιζει παραλαβη σημερα-αυριο.

αυτα μου ειπαν, αυτα λεω :)

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι θέλω τη γνώμη σας.

 

Σκέφτομαι τη μετάβαση από iphone 4 στο ΝΟΤΕ 2. Η αλήθεια είναι ότι το iOS κάλυπτε πλήρως τις ανάγκες μου μέχρι τώρα αλλά η μεγάλη οθόνη, το SPen και η αυτονομία κάνουν το Note 2 πολύ δελεαστικό. Αναρωτιέμαι όμως για τα εξής:

1) Το iphone διαχειρίζεται απροβλημάτιστα εδώ και δύο χρόνια 3 λογαριασμούς e-mail εκ των οποίων ο ένας είναι από exchange server εταιρείας. Έχετε ανάλογες εμπειρίες από Android; Το θέμα αυτό είναι πάρα πολύ σημαντικό για μένα.

2) Οι υπολογιστές μου είναι MAC. Υπάρχει περίπτωση να έχω προβλήματα στην σύνδεση και λειτουργία του NOTE 2 με τους υπολογιστές αυτούς; Το Kies είναι συμβατό (στην πράξη, όχι μόνο θεωρητικά); Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

3) Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το iCloud στο ΝΟΤΕ 2; To Dropbox για παράδειγμα έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει real time συγχρονισμό επαφών.

4) Η Ελληνική γλώσσα λειτουργεί out of the box στις Android συσκευές ή χρειάζεται εγκατάσταση σχετικών εφαρμογών; Με ενδιαφέρει κυρίως η απροβλημάτιστη σύνταξη e-mail στα Ελληνικά. Με τόνους, σίγμα τελικό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι θέλω τη γνώμη σας.

 

Σκέφτομαι τη μετάβαση από iphone 4 στο ΝΟΤΕ 2. Η αλήθεια είναι ότι το iOS κάλυπτε πλήρως τις ανάγκες μου μέχρι τώρα αλλά η μεγάλη οθόνη, το SPen και η αυτονομία κάνουν το Note 2 πολύ δελεαστικό. Αναρωτιέμαι όμως για τα εξής:

1) Το iphone διαχειρίζεται απροβλημάτιστα εδώ και δύο χρόνια 3 λογαριασμούς e-mail εκ των οποίων ο ένας είναι από exchange server εταιρείας. Έχετε ανάλογες εμπειρίες από Android; Το θέμα αυτό είναι πάρα πολύ σημαντικό για μένα.

2) Οι υπολογιστές μου είναι MAC. Υπάρχει περίπτωση να έχω προβλήματα στην σύνδεση και λειτουργία του NOTE 2 με τους υπολογιστές αυτούς; Το Kies είναι συμβατό (στην πράξη, όχι μόνο θεωρητικά); Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

3) Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το iCloud στο ΝΟΤΕ 2; To Dropbox για παράδειγμα έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει real time συγχρονισμό επαφών.

4) Η Ελληνική γλώσσα λειτουργεί out of the box στις Android συσκευές ή χρειάζεται εγκατάσταση σχετικών εφαρμογών; Με ενδιαφέρει κυρίως η απροβλημάτιστη σύνταξη e-mail στα Ελληνικά. Με τόνους, σίγμα τελικό κλπ.

 

1. Μια χαρα διαχειριση κανει

2.Αν εχεις mountain lion εχει θεμα το kies.Το s3 ζοριστηκα αρκετα για να το συνδεσω με καλωδιο στο Mac (φανταζομαι οτι μιλας συνδεση με usb και οχι η λυση airdroid over wifi)

3. Για online συγχρονισμο επαφων απλα χρησιμοποιεις το gmail

4. Ναι υπαρχουν ελληνικα και μια χαρα συντασσεις email κειμενο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι θέλω τη γνώμη σας.

 

Σκέφτομαι τη μετάβαση από iphone 4 στο ΝΟΤΕ 2. Η αλήθεια είναι ότι το iOS κάλυπτε πλήρως τις ανάγκες μου μέχρι τώρα αλλά η μεγάλη οθόνη, το SPen και η αυτονομία κάνουν το Note 2 πολύ δελεαστικό. Αναρωτιέμαι όμως για τα εξής:

1) Το iphone διαχειρίζεται απροβλημάτιστα εδώ και δύο χρόνια 3 λογαριασμούς e-mail εκ των οποίων ο ένας είναι από exchange server εταιρείας. Έχετε ανάλογες εμπειρίες από Android; Το θέμα αυτό είναι πάρα πολύ σημαντικό για μένα.

2) Οι υπολογιστές μου είναι MAC. Υπάρχει περίπτωση να έχω προβλήματα στην σύνδεση και λειτουργία του NOTE 2 με τους υπολογιστές αυτούς; Το Kies είναι συμβατό (στην πράξη, όχι μόνο θεωρητικά); Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

3) Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το iCloud στο ΝΟΤΕ 2; To Dropbox για παράδειγμα έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει real time συγχρονισμό επαφών.

4) Η Ελληνική γλώσσα λειτουργεί out of the box στις Android συσκευές ή χρειάζεται εγκατάσταση σχετικών εφαρμογών; Με ενδιαφέρει κυρίως η απροβλημάτιστη σύνταξη e-mail στα Ελληνικά. Με τόνους, σίγμα τελικό κλπ.

 

Θα σου απαντήσω σε ότι ξέρω...

 

1. Διαχειρίζομαι και εγώ 3 email - 1 εκ των οποίων ο ένας είναι από exchange server. Παίζει πολύ σωστά.

2. Μέσω WiFi μπορώ να συνδεθώ με το Kiess στον iMac μου... με USB μου κάνει νερά... Αν θέλω τόσο πολύ να κάνω κάτι με το Kiess φορτώνω VM windows και κάνω την δουλειά μου.

3. Για επαφές μπορείς να συγχρονίσεις με την google ή και με τον exchange της εταιρίας σου. Τι άλλο θέλεις να συγχρονίσεις?

4. Κανονικά όλα...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγώ την παραγγελία μου και σκεφτομαι να κανω και την καταθεση αυριο για να ολοκληρωθει το θεμα απλα επειδη ειναι 1 φορα που παραγγελνω κατι με προκαταθεση χρηματων φανταζομαι δεν υπαρχουν λογοι ανησυχιας για το αν πρεπει να καταθέσω η οχι??

ααα μιλαω για το expansys

Edited by cryface
ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ισχύει αλλά το πρώτο που ισχύει είναι ποιος πληρώνει έγκαιρα. Γιατί κάποιος που έχει κάνει προπαραγγελία και δεν πληρώσει έγκαιρα θα τον προσπεράσουν κάποιοι που θα εξοφλήσουν επιτόπου.

 

Όπως και να χει εγώ από βδομάδα περιμένω 2 ΝΟΤΕ white και φυσικά και το galaxy s duos .

 

Πιστεύω ότι με αυτά θα αράξω για περισσότερο από 1 χρόνο.

 

ΝΑι, ακριβώς έτσι είναι. Μια φορά έκανα κάποιες ώρες να δω τα e-mails μου και δεν απάντησα έγκαιρα στην ειδοποίηση, οπότε με προσπέρασαν και τελικά άργησα να παραλάβω...

 

Εκανα και εγώ την παραγγελία μου και σκεφτομαι να κανω και την καταθεση αυριο για να ολοκληρωθει το θεμα απλα επειδη ειναι 1 φορα που παραγγελνω κατι με προκαταθεση χρηματων φανταζομαι δεν υπαρχουν λογοι ανησυχιας για το αν πρεπει να καταθέσω η οχι??

ααα μιλαω για το expansys

 

Το Expansys είναι ίσως το πιο αξιόπιστο online κατάστημα της Ευρώπης. Μην ανησυχείς καθόλου!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση οπότε πηγαίνω για την κατάθεση αύριο το πρωί και ελπίζω από βδομάδα και εγώ να το έχω!!!

σε γκρι φυσικά γιατί το note που έχω σε άσπρο το μεγαλώνει αρκετά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, να ρωτήσω γιατί κάποιοι λέτε θα επιλέξετε το 32gb? δεν είναι το ίδιο να πάρεις πχ το 16 και μια micro sd 32άρα ας πούμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, να ρωτήσω γιατί κάποιοι λέτε θα επιλέξετε το 32gb? δεν είναι το ίδιο να πάρεις πχ το 16 και μια micro sd 32άρα ας πούμε?

 

οχι

1 αλλη η ποιοτητα/ταχυτητα της nand και αλλη της Micro sd

2 μπορει καποιος να θελει περισσοτερο χωρο ακομα και αν εχει 32/64 sd

3 μπορει να θελει χιλιαδες εγκατεστημενες εφαρμογες και παιχνιδια της gameloft

κλπ κλπ :p

 

εγω προσωπικα ειμαι οκ με τα 16 και μια 32αρα micro sd

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, να ρωτήσω γιατί κάποιοι λέτε θα επιλέξετε το 32gb? δεν είναι το ίδιο να πάρεις πχ το 16 και μια micro sd 32άρα ας πούμε?

Δεν έχει να κάνει με την χωρητικότητα έχει να κάνει με το οτι η εσωτερική είναι σαφώς πιο γρήγορη και σε μεταφορά κ σε ανάγνωση.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι να το παρω και εγω απο expansys...

αλλα δεν ξερω ποιο χρωμα να παρω και τα 2 ειναι ωραια.

εσεις ποιο παραγγειλατε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι να το παρω και εγω απο expansys...

αλλα δεν ξερω ποιο χρωμα να παρω και τα 2 ειναι ωραια.

εσεις ποιο παραγγειλατε??

 

καλυτερα να περιμενεις να το δεις live καπου μιας και δεν εχεις αποφασισει χρωμα. μην ξενερωσεις και ανταλαζεις μετα.

εγω παρηγγειλα το ασπρο

Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/2012/09/26/samsung-galaxy-note-ii-launch-korea/

Έχει κάποια διαφορά το Κορεάτικο σε σχέση με το Ευρωπαϊκό ;

Γιατί θα δώσουν και το 64άρι ταυτόχρονα λέει..

Δεν παράγγειλα ακόμα , περιμένω το άμαζον και τουλάχιστον 32άρι.

Αυτή την φορά θα το κρατήσω ένα χρόνο ολόκληρο!

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...